K.A.V.D. klaar voor de strijd S.O.S. Schellebelle wil vooral goed presteren in derby-wedstrijden SK Lebbeke met gematigde ambities naar nieuw voetbalseizoen Joran Keppens KLEI UN Praten met De Voorpost - 5.7.1991 - 17 Ten huize van Joran Keppens vind je alles wat een wielerhart kan dromen. Vader is tot en met een wielerfanaat en moeder zorgt ervoor dat haar jonge renner niets te kort komt en dus in de spreekwoordelijke watten wordt gelegd. Joran kan totnogtoe terugblikken op een geslaagde wielerloopbaan, hoewel hij niet gespaard bleef van tegenslagen. Zelfs nu hij de stap naar de juniores heeft gezet, moest Joran inaktief blijven dooreen sleutelbeenbreuk, wat natuurlijk geen ideale seizoensstart is om het moreel hoog te houden. Zoals zovelen begon Joran met voetballen maar al snel werd hij gebeten door de wielermikrobe en hij werd een geduchte tegenstrever van het toenmalige kruim van de nieuwelingenlichting. In het eerste jaar, dat begon op 11 juni 1989, haalde Joran nog zes overwinnin gen binnen en deed er nog dertien tweede plaatsen bovenop. In 45 wedstrijden behaalde hij 30 prijzen binnen de eerste vijf en dat is geen lachertje! Jorans mooiste herinnering van dat jaar was de bergprijs in Aspelare. Daarvan pronkt nog steeds een mooie trofee op moeders kast. Het jaar daarop begon hij schitterend met de titel van klubkampioen en een zege in de Ronde van liet Meetjesland- Met overwinningen in Bogaarden en Borsbeke sloot hij de rij af want toen begon de miserie. Een ongeluk vertraagde zijn overgang naar de juniores. Hij zal deze natuurlijke schifting echter vlot doorstaan want binnen enkele weken hervat hij de kompetitie en hoopt op een vlekkeloze entree bij zijn leeftijdsgenoten. Op de vraag wat hij het meest vreesde in de oudere reeks antwoordde Joran ongedwongen: 'Ik hou van de fiets en ik zal er alles voor doen, al kost het mij veel pijn en opoffering. Ook de overgangen kunnen mij niet van mijn stuk brengen en dat ik nu opnieuw het versneilingsapparaat mag gebruiken, kan alleen maar een stimulans zijn'. Voor Joran breken nu zomertijden aan want de grote vakantie is begonnen en nu kan er voluit getraind worden. Allicht wordt de jacht op de eerste bloementuil bij de juniores geopend. hdg We hebben tijdens de voorbije transfer periode ons best gedaan, aldus SK Leb- beke-voorzitter E. Janseghers, vorige zondagmorgen tijdens de perskonferen- tie waarop de spelerskem die het vol gend seizoen de kleuren van SK zal verdedigen, werd voorgesteld. Gestreefd werd daarbij de kern van vorig jaar in de mate van het mogelijke te behouden. Een ploeg kan je immers niet kopen. De nieuwelingen die aangetrok ken werden zijn in de eerste plaats spelers met ervaring uit 1ste provinciale, aangevuld door jongeren die door hun vitalisme en hun werkkracht nieuwe impulsen aan het geheel moeten toedie nen. Komen en gaan Een vijftal spelers die tot de kern be hoorden verlieten de klub: M'Rabet (Kampenhout), Mare Pringels (Temse), Philip Peleman (Rapid Lebbeke), Geert Moens (St.-Gillis) en Marnix Van Cauter (Sparta Buggenhout). De kern die het seizoen 1991-'92 aanvat bestaat uit 23 spelers: Nico Buyle (voor 1 jaar van Beveren naar SK Lebbeke), Koen Cooreman (opnieuw fit na een ongelukkig seizoen), Christophe De Langhe (Eendracht Aalst), Robbv De Ridder, Ronny Eeckhoudt, Michel Els- kens, Jean-Pierre Hals (opnieuw fit na een rotseizoen), Michael Keymolen, Tom Mangelschots, Main Muysewinckcl (SK Beveren), Kris Muysewinckel, Frans Peleman, Bart Schouppe (VW Hamme), Luc Schuddinck (FC Denderleeuw), Jur- gen Triest (eigen jeugd), Frankie Van Hecke, Herman Van Langenhove, Ste- faan Vercauteren, Jurgen Vermeulen, Floris Verstraeten en Johan Vinck. Tot die kern behoort vanzelfsprekend ook trainer-speler Guy De Baere, die geassisteerd wordt door zijn adjunkt André Heyman. Ambities niet zo hoog Onze ambities liggen niet zo hoog, aldus voorzitter Janseghers. Wanneer we ech ter terugblikken op onze seizoenstart van vorig jaar, die gewoon veelbelovend was - achteraf zouden kwetsuren roet in het eten komen gooien - en de in spanningen die we ondertussen geleverd hebben, moet er voor SK Lebbeke meer inzitten. Voor het eerst ook wordt in lste provinciale gewerkt met het sys teem van periodekampioenen, wat voor ekstra stimuli moet zorgen. Een ev. eindronde brengt overigens altijd ekstra centen in het bakje. Ik heb al een jaar ervaring met de klub, aldus trainer Guy De Baere en ik heb SK Lebbeke mogen appreciëren als een fijne klub. Het doet me dan ook enorm plezier dat de kern in hoofdzaak werd behouden. M'Rabet en Pringels zijn wel verdwenen, maar achter hun vertrek stonden trainer en bestuur. SK Lebbeke hervat op 22 juli de trainin gen. Voor de beker moet eerst uit ge speeld worden in Olen. Slaagt men erin door te stoten biedt VW Hamme zich aan als eventuele tegenstander. De ka lender van de kompetitieaanhef is ook reeds bekend: van wal wordt gestoken op eigen terrein tegen Geraardsbergen, achteraf volgen twee uitwedstrijden met resp. Oudenaarde en Ertvelde als tegen standers, vervolgens staat een thuiswed strijd geprogrammeerd (Temse) en gaat men op bezoek bij Destelbergen. Geen makkelijk begin, maar moeilijk gaat ook. Het bestuur van SK Lebbeke - Eddyjan- segers, Roger Van Elslander, Willy Meert, Hugo De Landtsheer, Francois De Bauw, Robert Huyghens, Victor Bug genhout, Michel Heyvaert - en hoofd sponsor Octaaf Verhulst, kijken vol ver trouwen het seizoen '91-'92 tegemoet. Pierre Van Rossem Voetbal. De nieuwe spelers van SK Lebbeke met links trainer Guy De Baere (foto guy) Voetbalploeg S.O.S. Schellebelle heeft met de officiële voorstelling de ploeg voor het komende voetbalseizoen be kend gemaakt. En ook het bestuur van deze club, die in derde provinciale speelt, werd samengesteld. Mare Aude- naert zal als voorzitter fungeren. Hij zal worden bijgestaan door twee ondervoor zitters: Jozef Petit en Armand Uytenho- ve. De secretariaatsleiding is in handen van Hugo De Cooman en Guy Clement zal als schatbewaarder de financiële za ken van de club behartigen. Voorts zete len ook in de bestuursraad: Johan De Cooman, Harry De Cleene, Mare Roels, Arnold Stroobant, Geert Van Peteghem, Werner Van Steendam en Hubert Ver- stuyft. Voor de verzorging op en rond het veld zal Jean-Pierre van Strydonck in staan. We vroegen aan trainer Roland Huyle- broeck zijn betrachting voor het komen de seizoen. "Wel, verleden jaar zijn we op de elfde plaats geëindigd. En alhoe wel de reeks dit jaar veel zwaarder zal zijn door de vele derby's en de gedegra deerde ploegen die toch de ervaring hebben opgedaan om in een hogere afdeling te spelen, zijn we vol zelfver trouwen. Ik wil er gerust een prognose over uitspreken: we eindigen dit jaar bij de eerste vijf. Het komt er vooral op neer dat we van in het begin goed meedraaien in de kop van het klassement en dat we sterk naar voor komen in de derby's. En daar zullen we zeker op voorbereid zijn." En derby's zijn er inderdaad genoeg voor Schellebelle. Niet minder dan acht wed strijden, tegen de ploegen van: Laame, Oordegem, Overmere, Berlare, Wette- ren, Edeboys, Serskamp, Heikant Zele en Wichelen. Wedstrijden waarin alleen een sterke ploeg goed kan presteren. S.O.S. Schellebelle heeft dan ook een aanzienlijk aantal nieuwe spelers aange worven voor het komende seizoen. Spe lers die voor een uitslag in de kop van de rangschikking zullen moeten zorgen. Dirk Droesbeke, Vincent De Cock, Wer ner Van Affelterre en Eric De Smet zijn nieuw. Kris Uytersprot en Vandenheede Ronny hebben hun definitief kontrakt met de club getekend. En voor een termijn van één jaar komen Benny Klein, Karei Schuddinck, Emmanuel Hiel, Geert De Wandel en Hugo Verbestel de ploeg versterken. Bij de juniores zijn Danny Bauwens en Thierry Uytersprot de nieuwkomers. Kurt Verstraeten is aangetrokken voor één jaar en John Braem, Benny Van De Poel, Bart Boon, Kristof Cornelis, Davy Van Heck en Kris Petit zijn terug, na een jaar ervaring opdoen bij een andere club. Over het feit dan Andy Bontinck de ploeg heeft verlaten, informeerden we bij trainer Roland Huylebroeck. "Wel een speler als Bontinck zal zeker gemist worden. Daar kunnen we niet omheen. Maar toch ben ik optimistisch, want met de recente nieuwkomers ben ik van mening dat de ploeg kollektief versterkt is. En het succes wordt bepaald door de hele ploeg, want een voetbal match win je nu eenmaal niet in je eentje. Robin Verheyden Voetbal. S.O.S. Schellebelle is paraat voor het komend seizoen (rv) Vorige week donderdag stelde KAV Dendermonde de ploeg voor die volgend seizoen de paarsblauwe kleuren zal verdedigen. Het ziet er zeker niet slecht uit, temeer daar op de talreep ook nog Gino Nijs werd aangeworveneen transfer die niet van een leien dakje is verlopen. De vroegere VW Hamme-spelers Robbie Nardus en Claudio De Paep hebben we al bezig gezien, net als Robby De Buck en .Andy Schockaert van E. Aalst. De bestuurslui van K.A. V.D. hebben ons inziens een wijze mengeling gedaan tan jeugd en ervaring met enkele grote individualiteiten erbij, al heeft dat, voor zover we trainer Meersman kennen, minder belang. Het is de ploeg die moet draaien en daaraan wordt binnenkort hard gewerkt. Bij de voorstelling van de nieuwe ploeg ontbraken nog een drietal spelers. Deze ploeg is wel érg nieuw zodat Meersman meer dan de handen vol zal krijgen maar bekende gezichten als Van Roy en Cooreman kunnen daarbij altijd een steun wezen (foto Piet Hermans) Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60

De Voorpost | 1991 | | pagina 17