Hard werken in Kerksken Tweede Ronde van de Denderstreek Marco Smet wint Omloop van het Pajottenland VWCL-wielrennen Antonio Checcinato en Emiel Peetermans O.V.W.B.-wielrennen in Groot-Bijgaarden WAOD-wielrennen in Halle De Voorpost-5.7.1991 -19 WIELRENNEN het Pajottenland. De verwachtingen wa ren hooggespannen. Niet ten onrechte. Zowel Johnny Scheerlinck als Francis De Ridder wonnen al een klassieker. 128 km dwars door het Pajottenland, met als voornaamste hindernis de Bosberg. Nog voor de Bosberg begon het oude wijven te regenen. Dit jaar hebben ze die hier boven in uitverkoop. Nog een vijftigtal kanshebbers begonnen aan de plaatse lijke omloop. Daarbij alle VWCL-ren- ners. Toen ontsnapten Marco Smet en Francis De Ridder. Zeven renners sloten aan. Johnny Scheerlinck probeerde zijn krachttoer uit de Ronde van Vlaanderen nog eens over te doen, maar met de aankomst in zicht werd hij gegrepen. Een spurt was onafwendbaar met Marco Smet en Francis De Ridder zij aan zij. Nog honderd meter... vijftig meter: De Ridder lijkt het te halen, maar dan komt de ultieme jump van Marco Smet. Het verschil: een banddikte. De VWCL won wel het ploegenklassement. Volgende wedstrijden Zaterdag 6 juli: Hofstade, Kortenhoek- straat, café 't Landhuis, A B: 14 u, C D: 16 u. Zondag 7 juli: St. Martens-Bodegem, Schoolstraat, Gemeenschapslokaal, C D: 14 u, A B: 16 u. De uitslagen Reeks A B 1. Paridaens Wilfried, 2. Roelekens Freddy, 3- Nevens. Edwin, 4. Van der Eecken Luc, 5. Van Houte Danny, 6. Moens Stefaan, 7. De Ridder Jean, 8. Seeuws Mamic, 9. Huyghe Johan, 10. Van den Steen Hubert. Reeks C D 1. De Clerck Willy, 2. De Kuyper Eddy, 3- Van der Eecken Andre, 4. Van Londer- sele Willy, 5. Van Steerthem Freddy, 6. Dierickx Johnny, 7. Straetmans Marcel, 8. Danneels Etienne, 9 De Coen Her man, 10. De Man Louis. aldus Robert. Vorig jaar lagen de data te ver van elkaar om de rennertjes vol doende te motiveren om aan de ganse Ronde deel te nemen. .Als voorbeeld nam hij Danny Baeyens die zeker de beste was maar al zijn kansen op een eindklassement verspeelde door één en kele rit te missen. Hij had er echter drie gewonnen...' Dat feit kan zich ook nu nog voordoen, maar nu liggen de zes ritten in één goeie maand, wat minder risiko's inhoudt. Deelnemende klubs 1. KSC Denderstreek Aalst 2. De Werkers Bellem 3. WSC Hoop op Zegen Bevercn 4. WSC Merelbeke-Scheldestreek 5. Wielerpromotieklub Kapelle-Op- den-Bos 6. Gentse velosport Sint-Amandsberg 7. Wase Wielerklub Beveren 8. Wielerjeugdkomitee Eeklo 9. De Rappe Sprinters Voorde 10. Koersbedrijvigheid Ruisbroek Sportief 11. Sportklub Excelsior Haasdonk 12. WTC Firmin Van Kerrebroeck Oude naarde 13. WK Labiekesvrienden Denderhou- tem 14. WSC Vooruit Sint-Gillis-Waas hdg A B Wilfried Paridaens heeft na een kort intermezzo vorige week, weer aange knoopt met de zoete smaak van de overwinning. In Kerksken toonde hij zich alweer de sterkste. En dit mag je letterlijk nemen. Zijn krachtenreservoir blijkt onuitputtelijk. Kerksken is welis waar gespeend van cols of andere mu ren. maar tien keer de Bergstraat op kan toch ook tellen. In die optiek is de prestatie van Edwin Nevens des te be wonderenswaardiger. Tot ieders verba zing was hij de enige die de ontketende tandem Roelekens-Paridaens kon vol gen. Toegegeven, op de helling kampte hij telkens met verzuurde benen, maar nooit of nooit zal Edwin zich laten ont moedigen. Vechten om terug te komen, aansluiten en meteen weer demarreren. Cijferen staat niet in zijn woordenboek. Helaas voor hem gaat de beste haver zelden naar de werkpaarden. Wielertoerisme. De deelnemers aan de Drie Uren van Hamme' moesten even wachten om te starten wegens de hevige regen. Dat belette hen echter niet om toch te poseren voor de foto (vh) Het beheerskomitee van KSC Dender streek organiseert voor de tweede keer een Ronde van de Denderstreek voor nieuwelingen. De heer Robert Sme trijns, duivel-doet-al van de klub, nam dan maar het roer van de bijeenkomst in handen omdat de voorzitter nog volop bezig was met allerlei dringende taken. Uiteraard werd iedereen bedankt voor zijn komst en vooral de sponsors wer den in de verf gezet. Zonder sponsors immers geen Ronde van de Dender streek. Er zijn veertien klubs vertegenwoordigd en allicht komen er nog een tweetal bij zodat een 96 renners het deelnemers veld moeten sieren. Het trajekt bestaat uit zes ritten, telkens met verschillende organisaties en ver schillende startplaatsen. Kalender Zondag 4.8 om 15 u: Banibrugge (Erpe- Mere) Zaterdag 10.8 om 15 u: Moorsel (.Aalst) Zondag 18.8 om 15 u: Erembodegem (Aalst) Zondag 25.8 om 15 u: Dendcrhoutem (Haaltert) Wielertoerisme. De 'Moese Trappers 'schonken voorzitter Albert Peelman een nieuwefiets omdat hij 20jaar aan het hoofd Zondag 1.9 om 15 u: Wieze (Lebbeke) staat van de Hamse klub (vh) OVWB-wielrennen. Omer Van Molle na zijn zege bij de veteranen in Gansho ren. Op de foto de drie oudste aktieve veteranen van de OVWB: Julien Logier (75), Omer Van Molle (80+) en Jean Plaisant (65) (xl) Bij zonnig weder werd in de Beneden straat aan het industrieterrein de start gegeven voor twee reeksen. A-FB en C+D reden samen. Er waren ook ver schillende nieuwkomers. In de eerste reeks gingen Antonio Chec cinato, Willy Deloor en Armand De Vos half wedstrijd aan de haal en ze konden stelselmatig hun voorsprong vergroten op de achtervolgers. Deze drie koplopers zouden het dus in de spurt moeten uitmaken en het was nogmaals de Itali aan Antonio Checcinato die zich de snelste toonde. In de C D-reeks ontsnapten halfkoers Emiel Peetermans, Julien Logier en Pe tnis Sergpris. Ze zouden niet meer bij gehaald worden en in de spurt met drie toonde Peetermans zich de snelste. Bij de achtervolgers kreeg Omer Van Molle nog een lekke band en hij mocht het dus vergeten. Yvan Donnay, 5. Maurice Delanghe. C- en D-reeksen: 1. Erniel Peetermans, 2. Petrus Sergoris, 3 Julien Logier, 4. Omer Van Molle, 5 Jean Plaisant, 6. Louis Ponnet. Wielrennen. De heer Robert Smetrijns, draaischijf van KSC Denderstreek (foto rs) Zondag 8.9 om 15u: Haaltert-Ede De afstand van elke rit is normaal 70 km maar het komitee behoudt zich het recht voor om wijzigingen in te lassen. Uiteraard werden er ook heelwat andere maatregelen bekend gemaakt maar dat zou ons te ver leiden. Sekretaris Smetrijns was bijzonder trots op de goede medewerking van de wieler- klubs om deze onderneming in goede banen te leiden. Hij toonde ook glunde rend de ontwerpen van de nieuwe lei derstruien. 'We zijn bijzonder tevreden over de inzet van alle medewerkers, A- en B-reeksen: 1. Antonio Checcinato, 2. Willy Deloor, 3. Armand De Vos, 4. Voor deze U'de Omloop van het Pajot tenland passeerden 88 renners aan de inschrijvingstafel. Om 13u30 werd de vliegende start gegeven door de voorzit ter van de organiserende klub, Adrien De Smet. De renners werden voor één grote ronde van 70 km de weg opgestuurd langs heel mooie wegen met daarbij twee hellin gen, waarvan vooral de Bosberg gevreesd werd. Dan moesten ze nog zes plaatselij ke ronden verwerken. Na een tiental kilometer kregen we een eerste uitval van vijf renners met Freddv Oelbrandt, Gino Verschaeve, Staf Van den Broeck, Guy De Jonghe en José Rooms. De Bosberg kwam na km 35 en daar kwam Oelbrandt als eerste boven, vóór Verschaeve en Van den Broeck. Voor het binnenrijden van Halle kwam ook Waaslander Marco Smet nog aan sluiten. In de tweede van de zes plaatselijke ronden was alles nog te herdoen. Weer was het Marco Smet die het hazenpad koos voor een volledige ronde. Daarna volgden nog tal van ontsnappingen, doch tevergeefs. De goede ontsnappingen kregen we pas in de voorlaatste ronde met alweer Mar co Smet, nu samen met Francis De Ridder. Die kreeg nog gezelschap van zijn ploegmakker Johnny Scheirlinck. Op enkele kilometers van de aankomst werd dit drietal nog uitgebreid met o.a. Francois Brauwers, Yves Decandt, Mare Lambrechts, Robby Bijvanck, Kurt Van Heeringen en Guy De Jonghe. Dit negen tal zou voor de bloemen spurten. Het werd een vinnige spurt tussen Francis De Ridder en Marco Smet, maar deze klopte met een ultieme jump De Ridder. De derde plaats was voor Bijvanck. John ny Scheirlinck was vierde, kurt van Hee ringen vijfde, Francois Brauwers zesde, Mare Lambrechts zevende, Yves De candt achtste, Guy De Jonghe negende en André 't Seyen tiende. NB C&D Acht ronden: sommigen konden zich leukere dingen voorstellen om hun zon dagnamiddag door te brengen. Want de Bergstraat ontpopte zich tot een boos aardig beestje dat na verloop van tijd Bink in de kuiten ging buiten. Halfkoers bundelden Willy De Clerck, .André Van der Eecken, Willy Van Londerzele, Eddy De Kuyper en Louis De Man hun krach ten. Zij vochten voor elke meter winst. Maar in het peleton gaven ze zich niet ponnen. Willy De Clerck voelde het paar komen en demarreerde in de laatste ronde. Niemand durfde zijn vin gers te branden en de kastanjes uit het mur te haler* zodat de Puttenaar met lijftien sekonden voorsprong over de meet bolde. Eddy De Kuyper won bij de trenners door verrassend André Van kr Eecken in de spurt te verslaan. DtRonde van het Pajottenland Jhwijl de VWCL-renners zich de naad mt de broek fietsten in Kerksken was ten selektie aan de slag in de Ronde van

De Voorpost | 1991 | | pagina 19