Topvoetbal en topbusiness Gemeenterekening van Erpe-Mere gunstigmaar Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek P mm fsf HOOfO- V Vorige vrijdag organiseerde de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest een "Business Drink" in de Salons Carlton te Aalst. In aanwezigheid van het bestuur van Eendracht Aalst, vertegenwoordigers van verschillende toonaangevende bedrijven uit Aalsterse, Financiële instellingen en Kamer van Koophandel werd in een gesprek met Paul van Himst, bondstrainer voetbal en BRT-journalist Louis De Pelsmaeker, van gedachten gewisseld over top-voetbal en sponsering. Nadien werd met de muzikale tonen van Deep Cruh Jazzuits als begeleiding, door Eendracht manager Patrick Orlans, verder gewerkt aan de samenstelling van de Eendracht "Sponsortrein" waar bedrijven op 1 augustus kunnen instap pen. Dhr. Georges Dons, voorzitter van Voetbal en business de Kamer van Koophandel, drukte zijn spijt uit over de volgens hem, Paul Van Himst' ondervraagd over matige belangstelling van de zlJn '"drukken over de nationale KMO's voor de organisatie van een Ploe& na de P"""at'« Menc°; "sponsortrein" voor Eendracht vroeêer Jaren' stelde dat voe,bal Aalst. "Wanneer het gelag moet be- zelfs toen noêveel ,e amateuristisch taald worden, dan zijn vele topbe- werd opgenomen. 70% van de spe- drijven niet aanwezig. Het is be droevend te moeten vaststellen dat economische aktiviteiten, zo weinig gesteund worden. Voetbal in eerste nationale gaat niet zonder geld. Ik richt dus nogmaals een oproep aan allen" verklaarde Dhr. Dons. Er werd ook de klemtoon gelegd op het sociaal doel van het voetbalge- beuren. Tienduizenden mensen hun streven op hun werkplaats is die zondagnamiddag waar hun sport- treffen plaats grijpt, erbij te kunnen zijn. "Wie de financiële mogelijkhe den bezit, wees genadig aan hen. spelers. Om aan alle problemen die inherent zijn aan eerste klasseploe- gen het hoofd te kunnen bieden is er veel geld nodig. Eendracht trainer Lazlo Fazekas deelde mee dat er 8 nieuwe spelers aangetrokken zijn en bijna de helft van de kernploeg veranderd is. Hij verklaarde tevreden te zijn over de mogelijkheden, rekening gehouden met het beschikbare geld. "Op 12 juli, bij de eerste training wil ik de jongens voor de eerste en de laatste keer horen zeggen dat Aalst zou kunnen degraderen. Wij zullen niet denken van zondag tot zondag. Al les zal degelijk worden voorbereid. Wij hebben vertrouwen en zullen iedereen er vlug van overtuigen dat Aalst. Op 12 juli, bij de eerste training, wil ik de jongens voorde eerste en laatste keer horen zeggen dat Eendracht Aalst zou kunnen degraderen, verklaarde trainer Lazlo Fazekas aan Louis De Pelsmaeker (a) VRIJDAG 5 JUL11991 44e JAARGANG NR. 27 - 46 F Tijdens de laatste raadszitting kon schepen van financiën, Et. Bliki, een gemeenterekening 1990 met een zeer gunstig resultaat voorleggen, doch hijzelf verbond er een grote "maar" aan. Uit zijn toelichting zou blijken dat er enorme waarheid schuilt achter zijn visie maar daarnaast bekeken andere raadsleden, van de oppositie uiteraard vanuit een ander gezichts punt. Voorlopig kan men in Erpe-Mere echter gerust zijn maar toch blijft voorzichtigheid geboden en zal de toekomst uitwijzen of het optimisme gegrond is of niet. Tegenover vorig jaar stegen zowel de ontvangsten als de uitgaven waardoor men in Erpe-Mere een aldo eigen aan het dienstjaar van 22,5 miljoen kon noteren. Schepen Bliki verduidelijkte echter dat men hierbij niet mag vergeten rekening te houden met de overboeking naar de buitengewone dienst van 14,2 miljoen waardoor het resultaat an ders minder fraai zou zijn en nog slechts 8,3 miljoen zou bedragen. Bijgevolg is dit dus een schijnbaar gunstig resultaat maar toch verheu gend dat de "trend van verminde ring aan ontvangsten gekoppeld aan de stijgende uitgaven voor 1990 doorbroken werd". Daarbij wees hij trop dat een rekening slechts een ■omen(opname is van de financiële gestand zodat noodzakelijkerwijze 4in dieper onderzoek moet ge maakt worden om de gegevens in de juiste kontekst te plaatsen. Het overschot van acht miljoen wijt schepen Bliki aan toevallige om standigheden die het gevolg zijn van het ter beschikking stellen over uit zonderlijke fondsen als dividenden, voorschot personeelsbelasting. Hieruit besluit hij dat Erpe-Mere in 1990 zowat 11,7 miljoen meer zou uitgegeven hebben dan de normale ontvangsten en bijgevolg dient de batige uitslag van 56 miljoen "met de nodige voorzichtigheid bena derd te worden". In zijn besluit stelt hij duidelijk dat het positief resul taat te danken is aan speciale in komsten en dat de maatregelen ge nomen in 1989-90-91 "dringend no dig waren om een evenwicht van het eigen dienstjaar voor de toekomst te verzekeren. De mate waarin de inkomsten van de personenbelas ting de raming zullen benaderen zal bepalend zijn voor het evenwicht van de gemeentefinanciën in 1991 en de volgende jaren." Het "gunstig resultaat" wekte toch enig pessimisme op bij de oppositie en raadslid C. De Brouwer stipte aan dat op het gebied van het belas- tingsbeleid Erpe-Mere alle rekords breekt. Hij stelde verder dat de be lastingen en de aanslagvoet nog nooit zo hoog geweest waren on danks het feit dat men twee jaar geleden al de tering naar de nering gezet hebben. De Brouwer was van mening dat men "liever geen reser ve moet aanleggen voor duistere doeleinden en de centen in de za-ke van de Erpe-Merenaren moet la ten". Uit het relaas van de financiesche- pen besloot ook raadslid Van den Steen dat het de gemeente niet zo goed voor de wind gaat als dat blijkt uit het cijfermateriaal en veron derstelde daarbij "dat het een aan kondiging tot verhoging van de be lastingen kon zijn", wat schepen Bli ki beaamde: "Dat zit er dik in; we moeten schulden afbetalen en we- genwerken doen". Dit liet raadslid J. De Vuyst veronderstellen dat het miljoenenboni een gevolg is van te hoge belastingen en men in feite Lees door b!z. 4 Wij geven wel aan Afrika dan mo gen we ook niet vergeten dat onze eigen mensen aan de andere kant van het water ook belangrijk zijn" besloot voorzitter J. Dons. Gespreksleider, BRT-journalist Louis De Pelsmaeker maakte bij zijn inleiding het vergelijk met de wielersport en journalistiek. "Toen in 1893 Henri Desgrange en de orga nisatie "L'auto" de Ronde van Frankrijk voor het eerst inrichtten, vierde het amateursschap hoogtij. In de jaren 20-30 evolueerde dit snel. Denk maar aan een Oscar Van Weynendaele en een Pol Jacq- mains. Sport vraagt heden ten dage meer dan een hart. Voetbal, gebo ren uit hinterland sport, is econo misch ontdekt en internationaal uit gezwermd" stelde De Pelsmaeker. Iers gedroeg zich niet als echte sportman en had zelfs moeite met het vijf weken afwezig zijn van het thuisfront. "In sport moet er discipline zijn. Er moet gewerkt worden om iets te bereiken. Als het lukt is het plezie rig" stelde Paul Van Himst. Volgens hem zijn inkomsten voor grote clubs, even noodzakelijk als goede Aalst in eerste klasse blijft" beves tigde Fazekas. Als beleidsoptie als trainer stelde hij dat steeds het belang van de ploeg primeert en niet het verleden of de persoonlijke prestaties. Om te winnen is volgens Lazlo de mentali teit het belangrijkst. P.H.

De Voorpost | 1991 | | pagina 1