it fa Alle wielerfans richting Erwetegem Laureaten: R. Van Wijnsberghe (E P. Van As (E), L. Buyst (D) en G. Van Lierop (C) W.A.O.D.-Veteranen en -liefhebbers in Zulte op 29 juni R. Pieters (E+),J. Wille (E), V. Wartel (D) en G. Van Lierop (C) Eersteling voor Moerzekenaar Bart Peelman W.A.O.D.-Veteranen te Oost-Winkel op vrijdag 28 juni nMDLAPAGË W.A.O.D.-Veteranen in Dikkele op 30 juni 'SE Atletiekuitslagen vijfkampmeeting in Hamme 20 - 5.7.1991 - De Voorpost WIELRENNEN In Leeuwergem wist Bart Peelman zijn eerste seizoenszege binnen te rijven. Vorig jaar lukte de man uit Moerzeke elf overwinningen. Nu was het ook dit jaar eindelijk eens raak voor hem. Het ge beurde allemaal in een spurt met acht. Pedro Rosselle en Franky De Decker dienden vrede te nemen met de dichtste ereplaatsen. Vierenvijftig liefhebbers na men in Leeuwergem de start en Kurt Van Lancker, Yvan Caethoven en Johan Ver- haegen waren de eerste vluchters van de dag. Onder impuls van uitblinker Stany D'Hondt kwamen echter andere ren ners in de spits van de wedstrijd. Hij kreeg het gezelschap van Stanny Sche- pens. Kurt Van Lancker, Johan Verhae- gen, Geert Van Bondt, Patrick Chevalier, Franky De Decker, Geert De Graeve, Bart Peelman, Jürgen D'Heef-, Luc Pari- daens, Pedro Rosselle en Patrick Schou- vliege. Ook Eddy Truyaert wist nog aan te sluiten. In de finale werd de kopgroep systematisch uitgedund en toonde Bart Peelman zich de sterkste. (nicolle) Te gast bij veteraan-renner Reimond Pieters die in zijn dorp toch zo graag eens zou aanknopen met de overwin ning. Winnen zat er vooralsnog niet in maar geen nood want die kans kan hij misschien grijpen maandag 1 juli waar hij opnieuw in zijn streek borg staat voor een organisatie. Wij waren er getuige van dat de man er een groot aantal vrienden telt wat duidelijk hoorbaar was aan de aanmoedigingen tijdens de wedstrijd. Bij de E-plussers had een sterke Robert Van Wijnsberghe aan één demarrage van het peleton werd gewonnen d Maurice Van Petegem. M\ Kerd reek WSC H£LOesr»EEK et levenrf- Mortier. Frans Nees, Daniël De Pauw en door Leo Buyst, hij versloeg August De Remi De Moor probeerde daar iels aan Troetsel. Victor Wartel, Pierre Rvcke- te doen maar geraakten niet bij de 4 waert en de rest. leiders. Door dit geweld geraakten een paar renners in moeilijkheden o.a. Syi- In de C-categorie liet Ghislain Van Lie vere De Vos en Marcel Chamonin. De rop al duidelijk blijken dat hij in top leiders bleven samen en zouden spurten vorm verkeert In de derde ronde ging voor de bloemen. De Nederlander Pe- hij aan de haal. Julien De Baets, even- trus Van As was iets sneller dan Marcel eens goed rijdend, kon hem bijhalen en Mortier, die schijnbaar niet akkoord wal later volgde Jan Herenlals het voor ging met de manier van spurten (hetzij beeld van Julien. Dit was meteen de dan op professionele wijze) van de win- goede ontsnapping. Weerwerk werd nog naar Derde werd John Verrezen vóór geboden door René llevboer. Ribert Fer- genoeg om voorsprong te nemen. Eens Jerome Wille. De groepsspurt werd ge- ket en in het bijzonder door André Claes alleen in de aanval was niemand be- wonnen door Lievin Troch vóór Frans maar de toestand bleef ongew ijzigd Tot kwaarn om nog roet in zijn eten te Nees en Maurice Verbeke. wee ronden vóór het einde er toch nog 8°°ien Heltijdsverschil werd alsmaar drie renners in slaagden het peleton in groter zodat ht| uiteindelijk onbedreigd Bij de D-renners waren er verschillende fe steei( le laten Gilbert De Coster overwinnaar werd De plaatselijke man, renners die probeerden een offensief op Francis Brouwers en Ribert Berket De Reimond Pieters hel ztch nog even zien het getouw te zetten. Om een paar na- voorsprong van de kopmannen was ech- maar het kon met baten. Voor de tweede men te noemen: Karei Clerckx, Pierre ,„r i„„ plaats kondigde zich een groep aan, Ryckewaert. Gerard Gevaert, August De kn^nTd^tt r", v8 I', TSTJ waarvan de spurt gewonnen werd <koi Troetsel maar vooral Victor Wartel en bC"Cn de 'P51? ™nde lie! Van L,e" ÜJf 9 Ra0U' "W 10 De uitslagen: Cat-E 12 deelnemers: 1 Robert Wijnsberge, 2. Maurice De Smet, 3 Mat» Van Heule, 4. René Truyens, 5. Jos Verha tds e 6. Gilbert Pieters, 7. Marcel Van Durme, iloor Gaston Van Rooyen, 9. Raf De Boever, i Georges Janssens. Cat-E. 23 deelnemers: 1. Petrus Van AtCii Marcel Mortier, 3- John Verrezen, 4. Jem Wille, 5. Lievjn Troch, 6. Frans Nees. Maurice Verbeke, 8. Daniël De Pauw, Albert Kesteloot, 10. André Van Oost Cat.D: 19 deelnemers: 1. Leo Buyst, 2. A gust De Troetsel, 3. Victor Wartel, 4. Pisèwn Ryckewaert, 3. August Van Woensel, ismt Robert Gobert, 7. Amedee Van Geyt, 8. Kat em I De Bock, 9. Raoul Lampaert, 10 Rog 5nck ïïltótjf Maimce Va" ÖMSÏSïïSï ^bcf'28 deelnemers: 1. Ghislain Van üe lie Heule en Rene Truyens, Heren,als werd tweede vóór Wj-J» J»5»De Haets,- gdot leste |eleg< nmi die F De E-categorie werd gekenmerkt door een vroege uitval van Jerome Wille die onmiddellijk nog 3 renners meekreeg: John Verrezen, Petrus Van .As en Marcel peleton in de steek te laten. Met het Julien Baets. Gilbert de Coster, 5. Ribert Ferket. 6. Fr» (Do gekende gevolg dat er diende uitgekeken Van de drie achtervolgers cis Brouwers, 7. Maurice Van Petecem.1 te worden naar een massasprint. Deze was Gilbert De Coster sneller dan Ribert René Heyboer, 9. Willy Roels 10. Mar» «ie werd met sprekend gemak gewonnen Ferket en Francis Brouwers. De spurt Van Alboom. "«yc Wielrennen. Amateur Bart Peelman uit Moerzeke behaalde vorige zondag in Zottegem-Leeuwergem zijn eerste zege van het seizoen (vh) De organisatie was getekend door dhr. Roger Van Houtte, bestuurslid en afge vaardigde van WAOD. Hij had gepland in te richten voor alle categorieën zodat het op die manier onmogelijk was de reek sen van de veteranen afzonderlijk te laten rijden, wat natuurlijk in het nadeel uitvalt van de oudsten. Met zijn allen (42 renners) aan de start en al onmiddellijk daarna hoog tempo. De eerste renners die moesten loslaten waren uiteraard de E-plussers. Toch een pluim voor deze mensen dat zij zich nog durven meten met renners die een 15- tal jaar jonger zijn. Tal van ontsnappin gen werden genoteerd en hierin lieten de D-renners zich niet onbetuigd. Een rusteloze Robert Gobert bleef demare- ren tot hij eindelijk een gat had gesla gen. Deze D-renner kreeg het gezel schap van 3 C-renners, nl. Ribert Ferket, Luc Uzeel en Georges Goubert. Zoals gewoonlijk was het Robert Gobert die het meeste werk opknapte. Hun voor sprong liep ver genoeg zodat zij niet meer zouden verontrust worden. Uit de groep kon ook nog Victor Wartel weg lopen zodat hij meteen een 5de plaats veilig stelde. De rest van het peleton moest "passen". Op het meesterschap van Ribert Ferket stond geen maat in de eindspurt. Hij versloeg Georges Goubert, Luc Uzeel en Robert Gobert. Later was Maurice Van Petegem de snelste spurter van het peleton. Om meer klaarheid te brengen in de stand van het regelmatig heidscriterium werd achteraf een uit slag opgemaakt per categorie. Na de veteranen was het de beurt aan de liefhebbers die met 50 vertrekkers aan de start stonden. Zij dienden uit te maken wie onder hen kampioen van Vlaanderen voor de postmannen zou worden. Na de eerste schermutselingen konden zich 7 renners loswerken. Zij hadden geen geluk want een ronde later werden ze teruggeval. Hiermee zat ech ter het vuur in de wedstrijd. Elf anderen namen het commando over. Bij deze elf hadden twee postmannen postgevat. Toontje De Mits en Benny Van Buynder. Die 2 reden eigenlijk een wedstrijd in de wedstrijd. De Mits weet dat hij het niet kan halen in de spurt van Van Buynder en deed er alles aan om weg te komen. Zijn pogingen konden echter niet ver hinderen dat de volledige kopgroep de laatste ronde aansneed. In de laatste kilometers ging Wini De Wael samen met Patrick Bolssens in de aanval. Met kleine voorsprong en in die volgorde- reden zij over de eindstreep. De spurt voor de derde plaats werd gewonnen door Wim Van Hecke vóór Yves De Candt en Benny Van Buynder, die de begeerde kampioenentrui om de lenden kreeg. Voor de eerste Oostvlaming werd een prachtige trofee van de provincie Oost- Vlaanderen uitgereikt uit de handen van Mr. Guv De Ruyck uit Gent. Deze trofee- werd eigendom van Patrick Bolssens uit Nieuwkerken-Waas. Onder de deelne mers herkenden we televisieverslagge ver Wouter Van Den llautte. Na de wed strijd hoorden we dat koersen toch lasti ger is dan een beetje voor de TV praten. M.V.A. el Cool. t, 2. Raoul Lampas isel, 4. Roger Vtr /mège, 6. August* evaert, 8. Jozef t .tie r e*\ *ge mijl ftits fep' {•ree twee Éijze ae. RIS feko De uitslagen: Cat.E 1. Maurice Van Heule, 2. Mi™ Van Durme, 3. Norbert De Wispelaere.1 Maurice De Smet, 5. René Truyens, Georges Janssens. Cat.E: 1. Victor Wartel, 2. Jerome Wille,! Lucien Asseau, 4. Maurice Vandercruysj 5. André Van Oost, 6. Marcel Chainonffl Frans De Cock, 8. Noël Cool Cat.D: 1. Robert Gobert, 2. 3. August Van Woensel, meersch, 5. Willy Puymège Troetsel, 7. Gerard Gevaert heyen, Cat.C: I. Ribert Ferket. 2. Georges Gouu» 3. Luc Uzeel. 4. Maurice Van Petegem,! Freddy Van Impe, 6. Ghislain Van Lierop,] Willy Roels, 8. José Bourgeois, 9. DÜ Deschamps, 10. Carlos De Klercq. Cat.AB: I Wim De Waal (Nl), 2. Patrick «Jj' Bolssens, 3. Wim Van Hecke. 4 Yves Dt Candt, 5. Benny Van Buynder, 6. Wh wler Cogge, 7. Renaat Jaspaert, 8. Cor Verplant- «P1 ke, 9- Antoon llooregweghe, 10. Yves l'ete- "uo; reyns. ria-0 Cat.Postmannen 1. Benny Van Buyndtr (kamp.v.Vlaanderen), 2. Antoine Hoore- weghe, 3. Antoine De Mits, 4. Mare l.efevrt ted 5. Jozef Verheven. «4 *ds Pet De klassieke wedstrijd te Dikkele, in het hartje van de Vlaamse Ardennen, kende een prachtig verloop met 81 renners die hun rugnummer kwamen afhalen. De gebr. De Groote samen de fam. Van Herpe hadden een piekfijne organisatie in elkaar getimmerd. Eén zaak hadden ze echter over het hoofd gezien, ze hadden geen overeenkomst gemaakt met de weermaker. De E-plussers ble ven samen tot zij werden voorbijgereden door de E-categorie De snelheid van deze laatste categorie ligt alvast iets ho ger en enkel Reimond Pieters kon aan sluiten en volgen. Met uitzondering van enkele renners die moesten loslaten bleef alles samen, niemand achtte zich sterk genoeg om een ernstige ontsnap pingspoging tot stand te brengen. Van een spurt voor de tweede plaats kon moeilijk sprake zijn, want net vóór de aankomst lag een stuk kassei die nogal fors bergop ging. Het was dus hard duwen, eigenaardig genoeg, wonnen de spurters het pleit, want Maurice Van Heule behaalde de tweede rang vóór Maurice De Smet en Robert Van Wijn sberghe. Dus toch een lang verhoopte zege van Reimond Pieters, al kwam die in feite 2 dagen te laat maar dat kon hem maar weinig deren. Bij de E-categorie gingen na 3 ronden Jerome Wille en Marcel Mortier in de aanval. Voor Frans Nees en John Verre zen was het hard op de tanden bijten om die 2 in te halen. Deze 4 renners reden de rest van het lot op grote achterstand. Leon De Rieck en Maurice Verbeke de den nog een ultieme poging maar kon den niet beletten dat zij terug door het peleton werden opgeslorpt. De zege- bloemen gingen naar Jerome Wille, die Marcel Mortier, Frans Nees en John Verrezen achter zich liet. André Van Oost klopte Sylvère De Vos voor de vijfde plaats. De start bij de D-renners ging zo geweldig dat van bij het begin het deel nemersveld helemaal uit elkaar werd geslagen. Vooraan 3 renners: wie anders dan Robert Gobert, Victor Wartel samen met Omer Van Dierendonck. Daarna volgde een groep van 7 renners, die na verloop van enkele ronden ook nog uit elkaar werd geslagen. Pierre Ryckewaert ging er eerst vandoor en kon een vierde plaats veilig stellen. Ook Willy Puymège liet zijn gezellen in de steek en werd vijfde. De leiders gingen de laatste ronde in en die ronde sloeg het noodlot toe voor Van Dierendonck, in een bocht sloeg hij tegen de kasseien en verspeelde daarmee zijn kans op een overwinning. De bloemen gingen naar Victor Wartel. Robert Gobert werd tweede. Ook bij de C's duurde het niet lang vooraleer er een afscheiding kon wor den genoteerd. In de tweede ronde toog André Claes in de aanval. Ghislain Van Lierop kon aanpikken en dit was meteen de goede ontsnapping. Paul Boel en Willy Gillis lieten ook het peleton in de steek maar ondertussen was de voor sprong van de 2 leiders zo groot dat zij niet meer werden belaagd. Van Lierop kon in de laatste hectometers zijn gezel losgooien en kwam licht afgescheiden over de eindstreep. Een tweede plaats was voor André Claes de beloning voor zijn gedane inspanningen. Paul Boel werd derde vóór Gillis. Gerard Goossens voerde als vijfde de rest aan die in verschillende schuifjes over de aan komst bolden. Alvast een lastig parkoers (bergop, slingerend en kassei) waar het zeker niet lukt om verstoppertje te spe len. M.V.A. De uitslagen: Cat.E13 deelnemers: 1. Reimond Pieters, 2. Maurice Van Heule, 3- Mauri ce De Smet, 4. Robert Van Wijnsberge, 5. Adolf De Beul, 6. Marcel Van Durme, 7. Norbert De Wispelaere, 8. Jos Verhaert, 9 Georges Janssens, 10. Raf De Boever Cat.E: 20 deelnemers: 1. Jerome Wille, 2. Marcel Mortier, 3- Frans Nees, 4. John Verrezen, 5. André Van Oost, 6. Sylvère De Vos, 7. Maurice Verbeke, 8. Daniël De Pauw, 9- Leon De Rieck, 10. Jean Portaels. Cat.D: 14 deelnemers: 1. Victor Wartel, 2. Robert Gobert, 3 Omer Van Dieren donck, 4. Pierre Ryckewaert, 5. Willy Puymège. 6. August De Troetsel, 7. Raoul Lampaert, 8. August Van Woensel, 9- Piet Marchand, 10. Gerard Gevaert. Cat.C: 24 deelnemers: 1. Ghislain Van Lierop, 2. André Claes, 3- Paul Boel, 4. Willy Gillis, 5. Gerard Goossens, 6. Luc Uzeel, 7. Willy Roels, 8. Roger Landuyt, 9. Roger Hoof, 10. Mare Heyndrikcx, Volgende wedstrijden: Zondag 7.7.91 te Gavere, Baaigemstraat. Start om 13 30u. voor cat.E (afstand 55 km), om 15u voor cat.D (afstand 60 km) en om l6.30u. voor cat.C (afstand 70 km). Maandag 8.7.91 te Scheldewindeke, Dorp. Zelfde starturen als Gavere. Vrijdag 12 7 91 te Gent, Fr. Van Rijhove- laan. Start om 18.30u. voor alle catego- riën (afstand 50 km). Voor de nieuwelingen staat er aanstaan de zaterdag 6 juli een zeer belangrijke wedstrijd op de agenda. Dan wordt na melijk de Omloop van Vlaanderen in en om Erwetegem gereden. Dit wielerge- beuren brengt steeds enorm veel ren ners op de been en dit zal in de zesde Erwetegemse uitgave ook nu niet anders zijn. Wij zochten de voorzitter van WTC Emyco op, Edwig Liedts, bij wijze van opwarmer. Gewijzigd parcours Liedts «De BWB-reglementering voor nieuwelingen die de jongste renners op legt om maar met één versnelling te rijden, heeft ons duidelijk verplicht om parcourswijzigingen in te bouwen. Zo vallen de traditionele doortochten op de Berendries en Valkenberg weg. Wij vre zen dat anders veel te veel renners te voet zouden gesteld worden. Deze hel lingen werden onmiddellijk vervangen door andere bulten de Elverenberg (15u.52) en de Valkenstraat (15u.45). Voorts werden De Vlamme (15u,40) en de Hostellerie (15u.30) als helling be houden. Ook de beste kasseistrook van de Lippenhovestraat (I5u.l4) blijft in het parcours bewaard. De aankomst is voorzien tussen 17 en 17u.30. Toch blijft het parcours nog steeds zeer selektief en zullen de sterkste renners alvast weer op het voorplan treden. Ook dit jaar is de prijzenpot niet gering want de organisatoren verzamelden maar liefst 160.000 frank. Een Concorderace- fiets ter waarde van 70.000 frank is alvast het juweeltje van liet prijzenge- Wie na Van Dijck Wie de Omloop van Vlaanderen kan winnen is uit het beste wielerhout ge sneden. De erelijst bewijst dit. Vorig jaar won Hendrik Van Dijck, het wielerbeest uit liet juniorespeloton. Een maandje na zijn overwinning te Erwetegem trok hij vervroegd richting juniores en won in Herzele de Ronde van Vlaanderen voor juniores. Van een klepper gesproken. Liedts «Met Hendrik Van Dijck werd vorig jaar een grote naam aan de erelijst toegevoegd. Van Dijck is een zeer belof tevolle renner. Vorige winnaars zoals Cedric Van Lommei, Tom Steels, Michel Vanhaecke en Patrick Schurm zijn ook geen klein bier. De erelijst bewijst dui delijk dat onze wedstrijd door veelbelo vende renners wordt gewonnen. Ook dit jaar is de wedstrijd even selektief. Ni drie uur wedstrijd zal de sterkste zicb duidelijk weer tonen. Nu reeds zijn 160 renners ingeschreven waaronder alle fa vorieten. Wel verwachten wij dat enke len op de afspraak zullen ontbreken maar ook anderen zullen zich nog mel den. Wij nemen aan dat wij met zowat 140 renners van start kunnen gaan. Als ik aan onze streekrenners denk tip ik vooral op Lierdenaar Christophe Ste vens, Hij is in goede doen en zal alvast zijn beste beentje willen voorzetten IB eigen regio. Na training wisten de mees te renners de organisatoren alvast te melden dat het weer zware turf wordt Afwachten maar wie nu dit jaar de sterkste benen heeft. (nicolle) ATLETIEK 1Ghislain De Waele 2. Peter De Bock 3. Jozef Claessens 4. Gert Van Hecke 5 Kris Tempels 6. Kris Claessens 7. Andy Poppe 8. Frederik Lauwaert 9. Jan Coppieters 2563 10. 2296 11. 1989 12. 1765 13. 1756 14. 1726 15. 1610 16, 1412 17. 1334 18. Stefaan Verdonck Hendrik Van Eekert Steven Serraris Sarah Jacob Andy D'Haene Tim Coppieters Sandra Claessens Katrien Van Eeckert Gregory Meert 1148 1114 1059 1018 929 914 894 641 573

De Voorpost | 1991 | | pagina 20