Dirk De Jonge, provinciaal kampioen 10.000 m AC Lebbeke huldigde kampioenen en verdienstelijke atleten De Voorpost - 5.7.1991 - 23 Blikvangers van de voorbije vrijdag- ind door AC Lebbeke georganiseerde I meeting waren ongetwijfeld de provin- I dale kampioenschappen over de 110 km. zowel voor dames als heren. Enkel de wedstrijd bij de heren kon ons boeien, het werd een afvallingswedstrijd ïaarin uiteindelijk Dirk De Jonge (Ge- raardsbergen) als onbetwiste kampioen naar voren trad. Marc Van Damme (Ze- Ie) mocht als derde ook op het podium. In de omkaderingswedstrijden noteer den we een zeer knappe prestatie van kadet Kurt Rottiers (AC Lebbeke) over de 400 m; hij slaagde erin met 53"33 de beste Belgische jaarprestatie neer te zet ten. Kadetten Een dubbelslag voor Els Callaert (Zele): zil won zowel de 100 (13-46) als de 200 na (27.86). De deelnemers aan de 400 ni voor jongens werden over twee reeksen uitgesmeerd. Kurt Rottiers (AC Lebbeke) won de snelste van beide it 53-33, goed voor een beste Belgische jiarprestatie over die afstand Het werd rerigens een Lebbeeks festival want Joeri De Meester (54.03) en broer Dimi- tri (56.56) eindigden tweede en derde. Dirk Van Campenhout, ook al AC Lebbe ke, kreeg een tijd van 57.83 achter zijn naam. Felipe De Wolf (Zele) liep de pisteronde in 58.08. Davy Blanckaert (Denderland) eindigde in 60.22. In het speerwerpen liet Roel Robbrecht (AC Lebbeke) 27m24 als beste worp no- :n. k Van Campenhout (Lebbeke) werd inaar van het verspringen met een bug van 4m86, bij de meisjes in die Jipline ging de overwinning naar Na- L' Bon'au met een worp van 4ml0. --jlieren Het 100 m-nummer bij de scholieren fcrd gewonnen door Johan Brijs (AC Lebbeke) in 11.77. Hij finishte voor Bibgenoot Koen Heyvaert (12.78). Dezelfde volgorde in het kogelstoten. Brijs won (10m90) voor Heyvaert (10m47). In het 200 m-nummer voor meisjes eindigde Katia Seymons (Baasrode) op de derde plaats. Haar tijd? 31-06. Over diezelfde afstand bij de jongens kreeg kris Claessens (Hamme) 26.19 achter zijn naam Terry Michiels (Lebbeke) wierp de kogel 8m86 van zich af, goed voor een derde plaats Juniores, seniores en veteranen Aan de start van de 200 m voor dames verschenen twee atletes uit de regio: Carla Hofmans (AC Lebbeke) eindigde tweede (28.12), Conny Seymons (Baas rode) vierde (32.26). Hofmans won bo vendien, met een sprong van 5ml4, het verspringen. Gina Roosendans (Zele) eindigde met een worp van 32m48 twee de in het speerwerpen. Bij de heren won Philip Brijs (Lebbeke) liet 200 m-nummer in 22.62. Johan De Feyter (Lebbeke) lukte een dubbelslag: hij won zowel het diskus- werpen (37m28) als het kogelstoten (12m90). In het diskuswerpen noteer den we nog prestaties van Antoine Van Gucht (Lebbeke - 34m22), LudwigCar- don (Zele - 26m84) en Luc Vereecken (Lebbeke - 26m78). In het kogelstoten haalde Eric Van Gucht (Lebbeke) I0ni51 en Ludwig Cardon 8m74. Drie Lebbeekse atleten aan de start in de 800 m Martin Claessens eindigde in een prangende spurt tweede in 2.01.23, Alain Frangois (Zele) liep als derde, in een tijd van 2.05.24, over de streep. Verder noteerden we nog de prestaties van Christophe Van Damme (2.09-01) en van junior Koen De Graeve (2.10.39), heiden AC Lebbeke-atleten. We kregen ook een knappe mijl geser veerd, althans de serie waarin de beste atleten aan de start verschenen en waar in Geert Stalmans (AC Lebbeke), bij mo menten zelfs te snel, als haas fungeerde. Vele ogen waren gericht op de prestaties van junior Bart Blommaert (Baasrode) en Rudv Piessens (Lebbeke), de kersver se provinciale 3000 m steeple-kampi- oen. Piessens had naar eigen zeggen de in spanningen van de vorige dinsdag nog niet verwerkt en ook Blommaert moest de duimen leggen tegen Benny De Fren- ne (Vita). Tijd van de overwinnaar: 4.18.85. Blommaert kreeg 4.19.88 ach ter zijn naam en Piessens 4.21.14. Ver derop eindigden Dirk (4.54.03), drie AC Lebbeke-atleten. Veteraan Willy Sey mons (Baasrode) had voor deze mijl 5.06.36 nodig. In het verspringen sleepte Stijn Blot (AC Lebbeke) met een sprong van 6m32 een derde plaats in de wacht. Provinciale kampioenschappen 10.000 ril Bij de dames had het provinciaal kam pioenschap over de 10 km weinig om het lijf. Provinciaal kampioene werd Tina Blanckaert (Racing Gent) in 40.10.10. Naar de prestaties van de heren werd met meer belangstelling uitgekeken. Gezien het hoge aantal deelnemers werd dit kampioenschap over twee reeksen betwist. I11 de sterkste reeks vormde zich meteen een kopgroepje van vijf met daarin o.a. Eric De Tier, Dirk De Jonge, Wim De Keyser (Hamme) en Danny Van de Putte. Lichtjes achterop volgde het Zeelse duo Geert Wiels. konstant krono- metrerend, en Marc Van Damme. Het was duidelijk dat Wiels zijn klubgenoot naar een degelijke prestatie wilde voe ren. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het kopgroepje uitgedund en na 2,5 km voerden enkel nog De Jonge, De Keyser en De Tier het kommando. Laatstgenoemde moest echter even later loslaten. Aan de vijfde kilometer pas seerden de leiders in zowat 15 minuten. De twee Zeienaars hielden er, verderop, een stevig tempo in. Na een goeie zes km wedstrijd zou Geert Wiels echter de wed strijd verlaten, zijn taak zat erop. Uiteindelijk kon ook Wim De Keyser het tempo van Dirk De Jonge niet meer aan en liep de Geraardsbergse atleet solo op de provinciale titel af Hij slaagde er bovendien in nog beneden de 30-minutengrens te blijven: 29 37.49. Wim De Keyser (Hamme) werd mooi tweede (30.22.18) en Mare Van Damme (Zele - 30.57.83) mocht ook mee op het podium. Verderop in de uitslag ontmoetten we de namen van veteraan Jozef Claessens (Hamme - 32.27.53) en van Peter Macs (Denderland - 34.26.3). De minder sterke reeks werd gewonnen door Mare Geeroms (Lebbeke) in 33-43-76. De uitslagen van de overige atleten uit de regioAntoine Van de Velde (Hamme - 34.44.26), Hans Brusseleir (Denderland - 35-0993), Pierre D'Haen (Hamme - 35-42.02), Etienne Van Acker (Zele - 36.03 10), Alex Buyle (Eendracht Aalst - 36.53-90, Rudi Van Kerckhove (Zele - 39 56.07), Jozef Sae- rens (Baasrode - 40.22.05) en Michel Poppe (Zele - 42.25.20). Pierre Van Rossem Atletiek. De AC Lebbeke-familie huldigde haar kampioenen (foto guy) Atletiek. Rudy Piessens van AC Lebbe ke is provinciaal kampioen op de 3.000 meter steeple (foto guy) Er werd vorige zaterdagavond in het Lebbeekse 'Heidehof een en ander aan medailles en trofeeën uitgereikt. AC Lebbeke blies er immers verzamelen en bracht hulde aan de atleten die er tijdens het pisteseizoen '90 en het cros- seizoen '90-'91 op de een of andere manier in geslaagd waren, hun persoon lijk palmares en tegelijk het blazoen van de klub op te smukken. Dat gebeurde via het behalen van een provinciale titel, het verbeteren van een klubrekord, het in de wacht slepen van de titel klubkampioen veldlopen en het binnenrijven van eervolle vermeldingen voor ereplaatsen tijdens de nationale kampioenschappen. Bovendien werden leden gehuldigd om dat ze er reeds 25 of 30 jaar aktiviteit in de schoot van AC Lebbeke opzitten heb ben en werden de jaarlijkse trofees 'lau reaat zomer-winterseizoen' voor dames en heren toegekend. In volle ekspansie Een tevreden voorzitter Koen Biesemans blikte terug op het voorbije cross- en pisteseizoen: "De laatste jaren zitten we in een stroomversnelling, onze klub vaart wel. Een massa jeugdige atleten worden beter begeleid dan vroeger, dankzij o.a. de nooit aflatende ijver van Frankie De Feyter en Ilse Michiels. De afstandslopers dwingen, onder de lei ding van Walter Van Rensbergen, eenie ders bewondering af. In tegenstelling tot in vele andere Idubs bloeien de veld- loopaktiviteiten." De voorzitter keek vanzelfsprekend ook vooruit. Onze eerste zorg, onderstreepte hij, met het doel de ASLK-sponsoring veilig te stellen, is het behoud in tweede nationale. Dit jaar slaagden we daarin, dankzij heel wat 'zweet, bloed en tranen'. Om deze positie te bevestigen moeten we echter op verscheidene nummers nog betere atleten kunnen opstellen. I11 de eerste plaats atleten uit onze eigen (scholieren)rangen, maar ook atleten van buitenuit. In dat verband benadrukte Koen Biese mans de noodzaak het trainersbestand ofwel te optimaliseren, ofwel uit te brei den, want, zei hij, het heeft weinig zin atleten aan te trekken en ze dan deels of geheel aan hun lot over te laten. De grootste nood kwa trainerspotentieel si tueert zich op het vlak van de spurt- en de kampnummers. Laat echter niemand gaan denken dat het slecht gaat bij AC Lebbeke, bezwoer de voorzitter tot slot. De problemen waarmee we te kampen hebben zijn normale groeiverschijnselen. Ons 'huisje' barst uit zijn voegen. Welnu, het zal erop aankomen een nieuw huisje te bouwen, vertrekkend van een goed ba sisplan en met behulp van een uitste kend bouwteam. Laureaten Achteraf was het medailles en trofeeën uitreiken geblazen. We zetten de verere- merkten en hun prestaties even op een rijtje: Provinciale titels gingen naar Kelly Van Gucht (verspringen), Sonja Muy- laert (speerwerpen), Dimitri De Meester Atletiek. Lucien Rottiers is 30 jaar aktief bij AC Lebbeke terwijl Jozef De Maeseneer er zijn zilveren jubileum viert (foto guy) (1500 m), Yoeri De Meester (200 m in- Klubkampioenschap door), Tim De Cock (veldlopen), Lucien herenveldlopen Rottiers (veldlopen), Julien Michiels, Fi- pupillen '81: 1. Robin Hermans; 2. lip Van Damme, Freddy De Munter, Bjorn De clereq. Didier Knockaert en Rudy Piessens (in- Pupillen '79: 1. Bert Michiels; 2. Hans terklub veldlopen), Yoeri De Meester, D'Hondt. Kurt Rottiers, Dimitri De Meester en Raf Miniemen '79: 1- Olivier Van Cauwen- Tilburg (4x800 m). bergh. Klubrekords werden verbeterd door Kadetten '77: 1. Roel Robbrecht. Linda Berghman (100 m - 1500 m out- Kadetten '76:1. Kurt Rotthiers; 2. Dimi- en indoor. 1 mijl), Martine Van den tri De Meester; 3- Dirk Van Campen- Gehuchte (marathon), Sonja Muylaert hout. (speerwerpen), Terry Michiels (kogel), Scholieren '75: 1. Raf Tilburgh. Kelly Van Gucht (80Ó m, 60 m horden, Scholieren '74:1. Tim De Cock; 2. Koen hoog- en verspringen, kogelstoten, ho- Verhulst; 3- Sven Van de Sype. ckeybal werpen en driekamp). Juniores: 1. Jurgen Vercammen; 2. Jo- Gcert Heyvaert (100 en 200 m), Martin han Vermeiren. Claessens (mijl), Rudy Piessens Seniores: 1. Filip Van Damme; 2. Rudy (2000 in steeple), Stijn Blot (versprin- Piessens; 3- Peter De Feyter. gen), Johan De Feyter (speer), Frankie Veteranen M40: 1. André Philips; 2. De Feyter (hamer), KrisVercauter, Eddy Lucien Rottiers; 3- Pierre Bosman. Van Cauter, Stijn Blot en Geert Heyvaert Veteranen M45: 1 Gilbert Tilburgh. (4x100 m), Kristof Van Damme, Rudy Veteranen M55: 1. Frans Willems; 2. Piessens, Geert Stalmans en Martin Remi Wijns; 3. Francois De Smedt. Claessens (4x800m), Paul Meert (1000 lil). Lucien Rottiers (3000 m en Eervolle vermeldingen 5000 in), Victor De Ridder, Walter Van Eervolle vermeldingen kregen: Rensbergen, Lucien Rooiers en Paul - Koen Heyvaert, Steven Van der Plas, Meert (4x400 m). Christof Van Damme Tim De Cock, Geert Van Dam, Steven (1000 m), Johan Vermeiren (300 m horden), Steven Van der Plas (hamer), Raf Tilburg (1000 m), Yoeri De Meester, Raf Tilburgh, Dimitri De Meesteren Kurt Rottiers (4x100 m), Yoeri De Meester, Kurt Rottiers, Dimitri De Meester en Raf Tilburg (4x800 m), Stijn Van der Steen (80 m horden en vierkamp), Bert Mi chiels (60 m horden, kogel, hockeybal en driekamp). Klubkampioenschap damesveldlopen Benjamins '83:1. Ellen Van den Berghe; 2. Ilse De Batselier; 3- Sarah Verhulst. Benjamins '82:1. Wendy Hauwelaert; 2. Sabine Van Landuyt. Pupillen '81: 1. Tina Van der Steen. Pupillen '80: 1. Katrien De Ridder; 2. Sofie Dierickx; 3- Sarah Van Landuyt. Pupillen '79: 1- Vanessa Willems; 2. Kelly Van Gucht; 3- Tamara Leemans. Miniemen '78: 1. Karolinejoos; 2. Vicky Van Keer; 3- Wendy De Ridder. Seniores: 1. Pascale Muysewinckel. Veteranen W35: 1. Monique Van Wem- mei. Veteranen W40: 1. Rita Goosscns. Cooremans, Koen Verhulst, Jurgen Vercammen, Steve Moriau en Johan Vermeiren, voor het winnen van de B-finale tijdens de VAL interklubkam- pioenschappen voor scholierenjon gens. - Rudy Piessens, Patrick Van der Lin den, Christof Van Damme, Geert Stal mans, Julien Michiels, Freddy De Munter, Geert Heyvaert, Filip Van Nuffel, Stijn Blot, Ivo Van Gucht, Jo han De Feyter, Luc Vereecken, Freddy De Ridder, Eric Servaes, Frankie De Feyter, Henk Catrv, Kris Vercauter. Eddy Van Cauter, Leo Verhulst. Bart Willockx, Geert Van Gooien, Filip Van Damme, .Antoine Van Gucht, Eric Van Gucht, Martin Claessens, Johan Ver meiren, John Bosnians, Koen Biese mans, Francois Willems en Herman Boodts voor de stijging naar 2de na tionale afdeling in de interklub man nen. - Linda Berghman voor het in de wacht slepen van de derde plaats tijdens het nationaal 800 m-kampioenschap. - Yoeri De Meester, Kurt Rottiers, Di mitri De Meester en Raf Tilburgh voor het behalen van de derde plaats in het nationaal kampioenschap aflossin gen 4x800 m voor kadettenjongens. - Katrien De Ridder voor het in de wacht slepen van de tweede plaats in het nationaal veldloopkanipioen- schap voor pupillen-meisjes - Rita Goossens en Lucien Rottiers voor de vierde plaats in het nationaal kam pioenschap veldlopen voor veteranen (M40). - Edward Goossens voor het behalen van de tweede plaats in het nationaal kampioenschap veldlopen voor vete ranen (M65). Daarnaast werd Lucien Rottiers gehul digd als 30 jaar aktief lid van AC Lebbe ke, Jozef De Maeseneir van zijn kant heeft er 25 jaar aktief lidmaatschap op zitten. Tenslotte werd de trofee zomeratleet bij de dames toegekend aan Linda Berg hman, bij de heren aan Rudy Piessens. De trofee winteratleet werd toegekend aan Filip Van Damme. Pierre Van Rossem Atletiek. De 10.000 meter in Lebbeke met twee Zeienaars op kop (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23