Kaatsen in Kastel E Kaatsen in Baasrode Kaatskalender Kaatsen in Kerksken Ondanks flink verweer van Welkom Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde 26 - 5.7.1991 - De Voorpost KAATSEN HANDBAL LIEFHEBBERSVOETBAL Hogere II 6/7 15.00 Braine Rebecq - VA Baasrode 7/7 15.00 VA Baasrode - Crupet Hogere III 7/7 15-00 Terjoden - Idegem Zandbergen - Herdersem Wieze Sportief - Opstal Pelote Denderbelle Klub XV - Kastel Rap en Vlug Bevordering 6/7 15 00 Aalst Herleving - Kastel Rap en Vlug 7/7 Hoké Erembodegem - Baardegem Nieuwerkerken - Kerksken Zele Durmen - Hamme-Zogge Hamme Sint-Anna - Willebroek Aalst Herleving - Merchtem Kastel Rap en Vlug - Puurs Lagere I en II 6/7 16.00 Nieuwerkerken - VA Baasrode 15 00 Wieze Sportief - Denderbelle Klub XV 7/7 15 00 Opstal Pelote - De Toekomst Buggenhout A Opwijk - Opwijk VBR Tornooi Houtmarkt Aalst 8/7 Ottignies - Nivelles Welar - Ninove 9/7 Thieulain - Tollembeek - Baisy-Thy 10/7 Horrues - Lodelinsart Meerbeke - Courcelles 13/7 finales Provinciale junioren 5/7 18.30 Okegem - Terjoden 6/7 15 00 Hamme Sint-Anna - Kastel Rap en Vlug Kadetten 5/7 18.30 Zele Durmen - VA Baasrode Herdersem - Denderbelle Klub XV Brussegem - Sint-Anna-Hamme De Toekomst Buggenhout - Kastel Rap en Vlug 6/7 10.00 Denderbelle Klub XV - Zele Durmen Miniemen 7/7 10.00 Kastel Rap en Vlug - Hamme-Zogge Hoké Erembodegem - Wieze Sportief Baasrode Hof ten Rode - Zele Durmen Brussegem - Denderbelle Klub XV 10.30 Herdersem - VA Baasrode 10/7 18.30 Wieze Sportief - Brussegem Pupillen EINDRONDE met Kastel, Zele, Hof ten Rode en Brussegem. maatregelen gaan nemen. Het wed- strijdbegin liet nochtans het beste ver hopen voor Van Duysen en C° (2-2) maar dan gebeurde het weer. Baasrode begon echt te krasselen zowel in de opslag als in de terugslag en via 5-2 ging het naar 8-3 ruststand. Na de pauze zag het er toch even naar uit dat Baasrode minstens één punt kon redden (8-5) maar opnieuw viel het stil bij de ploeg van den Broekkant en verder dan een 6e spel geraakte een ontgoochelend Baas rode niet. Een nederlaag die serieuze gevolgen kan hebben aangezien de ach tervolgers wel punten pakten. Lagere I Baasrode VA 15 Wieze 5 Met een nieuwe driepuntenzege, nu te- Kaalsen. D. Van Damme in de nieuwe Oudegemse uilrusting (xl) Kaatsen. L. Verhuist van de Oudegem se ploeg (xl) Liefhebhersvoetbal, MTSA-ploeg FC Camu uit Hof stade (da) Welkom-R Verheyden 7-15 Over één zaak was men bij de thuisploeg alvast tevreden: om en bij de 200 toe schouwers. Over de uitslag zelf was men minder gelukkig. Inderdaad, de cijfers zeg>en niet altijd alles over een sport wedstrijd. Welkom verdiende o.i. zeker een betere uitslag. Drie spelen gingen ongelukkig verloren bij een 40/40 stand en daarbij kwamen enkele missertjes op kruciale momenten. Als ge dan tegen R. Verheyden speelt heeft dat dubbel zware gevolgen. Met 5-8 bij de rust was alles nog mogelijk maar het verloop van de wedstrijd spreekt dat weer tegen. We hebben het al gezegd, Tourneur en zijn maats moeten van taktiek niets meer leren. Men negeerde de keerders van de thuisploeg en met prachtige op slagen, niet verder dan kleinmidden, beslisten zij over de match. Niet mooi maar wel efficiënt. Voor Van Ingelghem en C° was de kans op een beter resultaat verkeken. Door deze uitslag komt R. Verheyden weer een stap dichter bij de titel. We zagen een sportieve lutte en een goede leiding van scheidsrechter Van Handenhove. Uitslagen De Ster-Hopland 12-15 Joco's-Willems 6-15 Sportvr.-Derby 9-15 Welkom-R. Verheyden 7-15 Kl.Octaaf-Oudegem 2-15 Kalender 7 juni R. Verheyden-Joco's Oudegem-Derby Welkom-Sportvr. Zorro's-Hopland Willems-De Ster 10 2 172 90 8 4 166 125 6 6 146 152 7 5 157 148 6 6 156 152 6 6 148 144 6 6 138 133 7 5 152 150 5 7 139 150 5 7 136 168 4 8 145 178 2 10 113 1*73 Bevordering Kerksken 13 Zele Dunnen 15 (ruststand 5-8) Kerksken opende sterk tegen de Dur men bezoekers. Een verdiende 2-0 voor sprong verscheen dan ook op het bord. Fons Van Kerckhoven postte op zijn vertrouwde plaats van achterman en Steven De Rijck werd als grootmidden uitgespeeld. Een paar domme fouten van de thuisspelers gaven de gasten de gelegenheid tot 2-5 uit te lopen? Wan neer in het volgende spel bij een 40-40 stand een gemakkelijk ie winnen kaats, na een sterke terugslag van Van Kerck hoven de vijftien de neus van de gasthe ren werd geboord gingen de Zeelse spe lers onder impuls van een sterk kerende Ronny Wauters naar een verdiende 5-8 ruststand. Na de rust werd bij een 10-13 stand de licht aan de schouder gekwets te Eddy Huys vervangen door André De Naeyer, die goed inviel. Bij een 12-13 stand en 40-40 gelijk, kende Van Kerck hoven opnieuw enige tegenslag wanneer zijn bal achter was maar pal naast de staak belandde. Bij de bezoekers was Ronny Wauters de beste speler. Volgen de week de derby tegen Nieuwerkerken. Deze wedstrijd zet de kaatsliefhebber in Lagere II Kerksken 15 Nieuwerkerken 3 Het duel tussen de twee tweede ploegen van deze geburen werd in het voortkei van de thuisploeg beslecht. Bij de rust stond het skorebord op 8-0. Bijzonder was dat de thuisspelers op dat moment maar één bal hadden afgekeerd en geen enkele opslag buiten de lijnen had laten belanden. Hetgeen bijna een unicum is. Verdiende driepunter voor de gastheren. Hogere III HERNE-KASTEL RAP en VLUG 9-15 (ruststand 5-8) Kastel dat een goede start kende op Herne, moest door een paar schoon heidsfoutjes van een overigens goed spe lende Thollembeek de thuisploeg toela ten om opnieuw bij te benen op 4-4. Herman Vernimmen had ondertussen al een paar ballen over de achterlijn gekeild, waarvan eentje op 40-40, zodat hij bewijst dat hij optimaal gekoncen- treerd ingesteld is op zijn wedstrijd. Wanneer Danny Van Duysen als achter man eveneens onder stoom geraakte, stond er eigenlijk geen maat meer op het overwicht van de Kastelse spelers. Hoezeer de gastheren zich ook weerden en dit onder impuls van een verdien stelijke Lissens Herne geraakte maar niet in de wedstrijd. Na de rust eenzelfde spelbeeld. De gas ten uit Kastel scoorden vlot en regelma tig vlogen de ballen tussen de twee staken die de achterlijn afbakenen. Ver nimmen en Van Duysen waren hierin de slokops. De thuisploeg vocht echter moedig voor het behalen van het puntje dat ze ook bij een 6-8 tussenstand in de wacht sleep ten. Hier was een slecht opslagspel van een licht in de lies gekwetste Jo Van Daelc mede de oorzaak van het punten verlies. Nadien maakte Rap en Vlug vlot uit zonder nog in de problematiek te geraken. Voor de ploeg aan de Schelde toch een bijzonder mooi resultaat en dit op een terrein waar de bezoekers in het verle den het bijzonder moeilijk hadden om er iets te kunnen oogsten. Door de nederlagen van leider Tollem beek en Co leider Denderbelle komt Kastel opnieuw een stapje dichter bij de leider en het vergroot de kloof met de naaste achtervolgers. Kastel dat Wieze, dat op zondagmorgen Tollembeek moest partij geven een warm hart toe dragen door deze onverwachte ge beurtenis zodat de kompetitie een nieuw elan krijgt en de jacht op de titel nieuwe demensies krijgt... De titelstrijd kan in Hogere III losbarsten en nu Kastel op haar centrale spelbepaler en dit met name Herman Vernimmen kan reke nen, staan zij klaar om de strijd voor het titelgevecht met Tollembeek 'aan te gaan. Zondag volgt de laatste van de drie zware uitwedstrijden en dit op het terrein van Denderbelle. Rap en Vlug moest be kwaam geacht worden om de kloof met deze ploeg verder uit te diepen, hoewel de spelers Klub XV niets onverlet zullen laten om de scalp van de Klub die de titel begeerd aan de gordel te laten bengelen. Junioren OVERBOELARE 4 KASTEL RAP en VLUG 13 Overboelare lijkt in deze juniorenreeks samen met St.Anna Hamme de zwakke broertjes te zullen zijn. Op geen enkel ogenblik kwam de zege en de driepunter van Kastel in gevaar. Ondanks de moei lijke en korte opslagzone op dit terrein, kwam Kastel nooit in de problemen. De samenstelling van de ploeg: De Winter Peter, Peter Van Duysen, Chris Van Ha ver, Roel Vergauwen, Mario De Keyzer, Tom Aubroeck. Kadetten KASTEL RAP en VLUG 12 DENDERBELLE Klub XV 13 Om geen voeling met leider Baasrode te verliezen, mocht Rap en vlug deze kapi tale wedstrijd zeker niet verliezen. De belangrijkheid van dit treffen bracht de thuisploeg zenuwachtig aan de start. Een erg ontspannen Denderbelle profi teerde hiervan om onmiddellijk tot 0-4 uit te lopen. Maar onder impuls van grootmidden De Clercq, de beste speler kon Kastel opnieuw aansluiting krijgen met de tegenstander bij 4-4. Deze hero pflakkering was van korte duur, want Kastel moest opnieuw de rol lossen. De bezoekers waren gewoon beter en ze liepen tot 6-10 uit. Na de rust waagde Kastel een wanhoopsoffensief en het resultaat was goed te noemen. De ach terstand werd weggewerkt en bij 10-10 kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Bij de gasten deed achterman Misotten zijn duit in het zakje en Klub XV leidde in deze spannende finale met 10-11. Daar na werd het opnieuw 12-12. Van suspens gesproken. Het laatste spel van de wed strijd verliep voor de thuisploeg op een ongelukkige wijze, zodat Rap en Vlug op de valreep strandde en Denderbelle, toch verdiend met de overwinning aan de haal kon gaan. Pupillen KASTEL RAP en VLUG 3 OPSTAL Pelote 10 De Kastelse jongeren, de jongsten uit de reeks, weerden zich, maar ze moesten zich toch opnieuw gewonnen geven. Het iets ouder Opstal pakte verdiend de drie punter mee. Beker van België Feluy 12 Baasrode VA 15 .Alhoewel Baasrode in deze terugwed strijd in het kader van de Beker van België vrijwel kansloos vertrok was de motivatie deze keer wel aanwezig. Welis waar raakte de thuisploeg, die amper zes spellen moest halen, nooit in moeilijk heden maar een schitterende René Van Duysen op achterman bracht in Feluy een groot nummer. Hij zorgde ervoor dat VA 1-3 voorkwam en Willaerts, op groot-midden, keerde ook sterk, zodat Baasrode de rust bereikte met 5-8 voor sprong. Na de rust kwam er onmiddel lijk een Feluy-offensief langs Para (8-8) maar ook hierdoor werd Baasrode niet van de wijs gebracht, Van Duysen en C° hadden op alles een antwoord klaar en lieten zich niet op achterstand spelen. Het werd 11-12 en met VA iets zuiverder dan de thuisploeg werd deze genietbare partij afgesloten met een 12-15 overwin ning voor Baasrode. Kompetitie Basilly 15 Baasrode VA 6 Na de nieuwe driepunten nederlaag ziet men bij Baasrode de toekomst vrij som ber in. Het objectief - een plaats in de promotiereeks - is reeds een tijdje niet meer haalbaar en nu ziet het er zelfs naar uit dat Baasrode VA zich nog zal moeten reppen om niet in het degrada tiedebat te verzeilen. De mentaliteit die er in de ploeg heerst is niet wat men aan den Broekkant gewend is en deze week zal het bestuur eventueel verregaande Miniemen KASTEL RAP en Vlug HOKÉ EREMBODEGEM Komplete off day voor de thuisploeg. verrast werden door een fris spelen bezoekend ploegje, dat ook verdien met de drie punten ging lopen. Pupillen WIEZE SPORTIEF KASTEL RAP en VLUG In de A reeks behoren de Kastelse pupil len tot een van de betere ploegenAa de oktoberhalle werd het opnieuw eet gemakkelijke zege van een ongenaak baar Kastel. Voor de poulains van coaci Steels en Smet is het vooropgezette doei bereikt. De volgende zondag beginnet de gewestelijke eindrondes. Naast Kaste en Brussegem uit de reeks A kwalifice ren zich ook Hof ten Rode Baasrode Zele Durmen uit de B reeks. Deze eindronde start op 7 juli en eindijs op 15 augustus en dan moet de kampi oen gekend zijn, die het zal moeta opnemen tegen de gewestelijke kampi oen uit de regio Ninove-Geraardsbergen Klassement hogere III 1. Tollembeek 12 2. Kastel Rap en Vlug 12 3. Denderbelle Klub XV 12 4. Terjoden 12 5. Idegem 12 6. Herne 12 7. Wieze Sportief 12 8. Zandbergen 12 9- Kokejane 12 10. Galmaarden 12 11. Herdersem 12 12. Opstal Pelote 12 Handbal. Vrijwel alle jeugdploegen van HK Waasmunster werden kampim Hier de miniemen (tv) gen Wieze, onderstreepte het jong Baasroodse team nog maar eens zl suprematie in Lagere I. Ook de ploegii de 'chocoladegemeente' werd onmid dellijk in een wurggreep genomen door een super VA (4-1). Met sterk keren a goed verzorgde opslagen nam VA reed meer voorsprong, zodat de rust bereik! werd met een voor zichzelf spreken* 8-2 stand. Ook in de tweede helft bied VA zijn leidersrol waarmaken en alhoe wel Wieze nooit de armen liet zakka slaagden zij er niet in Baasrode een pun te ontfutselen. Maar ook bij 40-40 sco res bleef VA zijn grote mogelijkhedn ten toon spreiden door klasrijk af it werken en via 10-4 en 13-5 werd hel* zoveelste 3-punten overwinning voor* leidersploeg.

De Voorpost | 1991 | | pagina 26