Weer of geen weer! 't Eiland voor de eerste maal kampioen!! Doortocht van Dendermonde: De Verenigde Hamse Boogschutters' De Voorpost - 5.7.1991 - 27 ZWEMMEN Het moet uit iemand zijn gedacht ge gaan zijn, het kan niet anders: Had men geen eieren naar de Arme Klaren gedra- gen? DeDendermondse Zwemklub Olympos, war men nochtans van aanpakken weet als het er opaan komt zwemfeesten te organiseren, werd voor die vergetelheid in elk geval flink bestraft. Op zondag 30 juni, net toen de 21ste Doortocht van Dendermonde van start land en van alle leeftijden: benjamins en kelijk uitzicht terug te geven. tegenaan te gaan. Onder het motto 'nat zijn we toch al' ging elke tien minuten een nieuwe groep van start om naar eigen kunde en ver mogen 1.000 of 2.000 meter af te haspe len. De ganse namiddag was het één spartelende bende in het anders zo kal me water. Een bonte bende ook want van ver wa ren ze gekomen, tot zelfs uit het Walen- Na de wedstrijden werden er drogere oorden opgezocht in het nabijgelegen Koninklijk Atheneum, dat zoals elk jaar zijn akkommodaties bereidwillig ter be schikking stelde en waar iedere deelne mer zijn aandenken in ontvangst mocht nemen. Aan de waterkant werd intussen op nieuw met man en macht gewerkt om aan dit fraaie stuk natuur zijn oorspron- »u gaan in de Brusselse Forten, werden 60-plussers. de hemelsluizen royaal opengedraaid. Een manifestatie van een dergelijk ni- leau verdiende een beter lot maar er de tijd van toen, eigenlijk waarachtige hielp geen lievemoederen aan: de weer goden bleven onvermurwbaar. Het weerhield de 237 dapperen er niet nn om er naar jaarlijkse traditie stevig Nauwelijks een uur nadat de laatste Uit Dendermondse middens herkenden deelnemer aan wal was gestapt, was alle we vele bekende gezichten, pioniers uit leed geleden en hadden de Brusselse de tijd van toen, eigenlijk waarachtige Forten hun vredige rust weergevon- monumenten uit de geschiedenis van de den .tot volgend jaar. doortochten, maar nog steeds elk jaar present alsof de leeftijd geen vat op hen heeft. JUDO Zwemmen. Ondanks het slechte weer waren er toch zeer veel deelnemers aan de Doortocht van Dendermonde' (foto guy) De zesde en laatste schifting tellende mor het Hamse schutterskampioen- schap '91 ging door in het lokaal 'De Vier Gekroonden' te Moerzeke. Het werd een triller van formaat en zeker niet geschikt voor hartlijders. Van bij de start maakte Den Bond hun acfojerstand van zes pun ten ongedaan, de eilanders stonden er wi te trillen op hun benen en konden tiet reageren op deze krachtige aanval. 3J SCHOTEN DE DRIE EERSTE RON- IN GEEN ENKEL PUNT. Den Bond die ♦kans zag om toch nog kampioen te «rden liep verder uit, zodat zij bij het ifcian van de vierde ronde reeds zes punten voorsprong telden. Het zag er ttht dramatisch uit voor 't Eiland maar tonden toch tijdens de vierde ronde hun fchterstand beperken tot 3 punten, tij dens de vijfde ronde schoot geen van beiden een punt. Bij de zesde ronde lukte Den Bond 2 punten en 't Eiland Slechts 1, dus Den Bond weer 5 punten toorsprong maar dan werd ook de span ning te groot in de formatie van Eddy De Schepper en schoten in de zevende ronde nogmaals geen enkel puntje, daar maakte het vijftal van Eric De Loose nu eens echt gebruik van en kwam op gelijke hoogte. De spanning was echt te snijden bij de laatste ronde. Den Bond die als eerste moest aantreden lukte bij deze ultieme ronde slechts 1 punt zodat 1 Eiland twee puntjes voldoende had om het kampioenschap '91 in de wacht te slepen De hipper nerveuze Eric De loose die toch wel ondermaats presteer de lukte toen de rechter zijvogel en het feest kon beginnen. Bij de panacheschutters werd Eric De Loose de glansrijke kampioen doch het dagklassement werd gewonnen door Ed dy De Schepper die eerst nog diende af te rekenen met Leo Willaert. Bij de lat- schutters was vooral Eddy Smout (db) in rijn element en schoot de vier eerste pogingen telkens raak. Luc Ost (eil.) die zijn leidersplaats moest verdedigen rea geerde gepast en kon met zijn 5 treffers Eddy Smout op een veilige afstand hou den die toch met 6 punten zijn derde dagprijs in de wacht sleepte. Luc Ost (eil.) werd de oververdiende kampioen '91 met 31 treffers op 60 pogingen, hij deed het nog iets beter dan Louis Aubroeck in 1981 toen deze 35 punten behaalde op 70. Luc was natuur lijk zo fier als ne gieter en dronk met volle teugen op zijn overwinning, het gevolg was dan wel dat zijn verloofde Dina er niet zo gelukkig mee was toen ze alleen kon huiswaarts keren en dat op de vooravond van hun huwelijk!!! (zie verslag nr. 4). Bij de dames hoog werd Greta Casier (db) de verwachte kam pioene, de schuimwijn was reeds ter plaatse en vloeide rijkelijk door de dor stige kelen. Met 29 punten werd dit zeker een verdiende overwinning als ge weet dat Marleen Van Kerckhove verle den jaar kampioene werd met 22 pun ten PROFICIAT GRETA! Bij de dames in de latten werd het ook al een zenuwslopende namiddag Amelie Claes (eil.) en Marleen Van Kerckhove (db) bleven zij aan zij zodat ze uiteinde lijk moesten kampen voor de eerste Plaats, luid aangemoedigd door hun klubgenoten bleven zij gedurende de eerste drie kampbeurten op gelijke hoogte doch de vierde .ronde bracht de redding voor Marleen Van Kerckhove en werd zodoende de kampioene 1991- De dagprijs ging voor de tweede maal dit jaar naar Amelie Claes. Bij de dames met meer dan 55 lentes werd het ook al een spannende aangele genheid. Leona Bettens (bast.) schoot zich bijna kampioene in deze reeks, zij lukte drie treffers, doch de vierde vogel die ze raakte bleef op het topje van de pin bengelen en was niet geldig, samen met Rosine De Permentier (eil.) moest er gekampt worden voor de eerste plaats. Onder luid applaus haalde Rosi ne De titel binnen met twee treffers op drie (weer een lid van 't Eiland). De dagprijs ging naar Germaine De Wilde (bast.) en dit voor de tweede achtereen volgende keer PROFICIAT GERMAINE!!! Bij de juniors waren er echt geen verras singen te noteren en werd Boboby De Witte (wuit.) vrij gemakkelijk kampioen voor Peter Steels (db). Voor de derde plaats was er nog even sensatie toen Davy Gobel deze plaats veroverde ten nadele van Cindy Steels en bovendien het dagklassement binnenhaalde. Deze jonge schutter barst van talent en mits een betere opleiding kan hij het zeer ver brengen in de schutterssport, enkele richtlijnen en technische wenken kan of mag Davy echter van zijn vader niet verlangen. Bij de 55-plussers blijkt Omer Steels (db) te sterk te zijn in zijn reeks, van bij de start komt deze talentvolle schutter aan de leiding en niemand is bij machte hem nog te bedreigen, André De Clercq (kast.) mag eveneens terugblikken op een mooi kampioenschap met een prachtige tweede plaats als resultaat. André Van Geyte (eil.) eindigde als derde doch deze klasbak is tot meer in staat, kwade tongen beweren dat hij teveel trapistjes naar binnen kapt en donker bier vertroebelt het zicht. De dagprijs ging naar Cesar Verhevden (kast.) met drie treffers, deze kastelse voorzitter moest natuurlijk langs De Klok passeren om het resultaat er aan te hangen. Bij een overzicht in het ploegenklasse- ment weten wij reeds dat het vijftal van 't Eiland met Eric De Loose, Eric Lam- brecht, Lucien Rombaut, Gustaaf De Bock en Luc Ost met veel spanning en zweet dit kampioenschap wonnen. De kampioenenploeg 1990 van Den Bond eindigden op een zeer mooie tweede plaats en mogen eveneens terugblikken op een geslaagd kampioenschap, zij streden tot het uiterste maar konden zich toch sportief neerleggen bij deze nipte nederlaag. Als 3de en 5de eindig den dan de luidruchtige groepen van de Wuitens, wij mogen natuurlijk niet ie dereen over dezelfde kam scheren maar als wij de namen van Willy Gobel, Robert Sacré en Gustaaf Pauwels citeren dan weten de ingewijden reeds voldoende. De formatie der Vier Gekroonden scho ten zich tijdens de finale eveneens in de kijker met hun 19 punten wipten zij op naar een mooie 4de plaats in de eind stand, wel moeten wij opmerken dat Jan Peelman nu aan de andere kant van den toog hing en dat zal Leonarda niet zo leuk gevonden hebben. Verder zien wij weinig veranderingen maar toch moe ten wij vermelden dat Kastel te dikwijls gehandicapt was door de afwezigheden van Alain Van Den Broeck en van De Bastianen hadden wij ook heel wat meer verwacht doch daar kan ik moeilijk over praten daar ikzelf tot deze groep behoor en ook niet fier ben over mijn resultaat. De Rode Lantaarn blijft zoals voorspeld in handen van Marleen Rousseau en haar gezelschap doch zij hoeven zeker niet te blozen als ge weet dat Freddy Raemdonck (wuit.) verleden jaar als laatste eindigden met slechts 28 punten. Eindstand voor ploegen 1991 1. Het peleton van Eric De Loose, 't Eiland, 120 p., 2. Het peleton van Eddy De Schepper, Den Bond, 118 p. 3. Het peleton van Eddy De Witte, De Wuitens, 99 p. 4. Het peleton van Jan Peelman, Vier Gekroonden, 87 p. 5. Het peleton van Gustaaf Pauwels, De Wuitens, 80 p 6. Het peleton van Greta Casie, Den Bond, 67 p. 7. Het peleton van Alfons Ringoot, Bastianen, 67 p. 8. Het peleton van Louis Lambrecht, 't Eiland, 66 p. 9. Het peleton van Albert Van Door- slaer, Bastianen, 57 p. 10. Het peleton van Alain Van Den Broeck, Kastel, 54 p. 11. Het peleton van Robert De Graef, Kastel, 46 p. Het peleton van Sonia Landgoed, Bastianen, 46 p. 13. Het peleton van Marleen Rousseau, Den Bond, 41 p. Eindstand voor panacheschutters 1Eric De Loose, 't Eiland, 38 p. 2. Eddy De Schepper, Den Bond, 31 p. 3. Leo Willaert, 4 Gekroonden, 28 p. Eindstand Dames in de latten 1. Marleen Van Kerckhove. Bond. 17 p. 2. Amelie Claes, Eiland, 17 p. 3. Sandra De Witte, Wuitens, 14 p. Eindstand der dames 55 1Rosine De Permenter, 't Eiland, 11 p. 2. Leona Bettens, Bastianen, 11 p. 3. Germaine De Wilde, Bastianen, 10 p. Eindstand heren 55 plussers 1. Omer Steels, Bond, 21 p. 2. André De Clercq, Kastel, 18 p. 3. André Van Geyte, Eilantl, 15 p. Eindstand van latschutters 1 Luc Ost, 't Eiland, 31 p 2. Eddy Smout, Den Bond, 26 p. 3. Eric Lambrecht, 't Eiland, 21 p. Eindstand dames hoog spel 1Greta Casier, Bond, 29 p. 2. Marleen Rousseau. 9 p. Eindstand der juniors I Robby De Witte, Wuit., 14 p. 2. Peter Steels, Bond, 12 p. 3. Davy Gobel, Wuit., 9 p. Zwemmen. De pioniers van de 'Doortocht van Dendermondemet de huidige voorzitter (foto guy Judo. De judosympathisanten uit Wieze lieten zich de barbecue lekker smaken (foto guy) Judo. /Je judoklub uil Hieze organiseerde een barbecue. Al de medewerkers mochten op hel plaatje (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27