Roefel hier, Roefel daar, Roefel overal... 2 - 5.7.1991 - De Voorpost van hel stadhuis en naar het Even de twee kleine Roefelverslag- gevers aan u voorstellen: Pieter-Jan is 7 jaar en leerling aan het St. Jozefscollege, Pontstraat in Aalst. Fiervertelt hij dat hij na de vakantie naar het derde studiejaar mag. 'Het liefst ga ik naar de training van Een dracht Meldert. Voetballen doe ik toch zo graag, misschien mag ik la ter wel bij Eendracht Aalst spelen. Dat stilzitten in de klas en al dat schoolwerk moeten we dan maar doen, anders steekt moeken mijn voetbal en schoenen in de kast. Katrijn is 10 jaar en heeft bij de Dames van Maria in Aalst reeds het vijfde studiejaar achter de rug. Ze doet alles graag in de school maar thuis spelen en vooral moeken hel pen doe ik ook zeer graag'. We laten beiden nu aan het woord om hun Roefelbelevenissen te ver tellen. - Katrijn: Peter Hugo bracht mij sa men met mijn broer Pieter-Jan de zaterdagmorgen naar het grote stadhuis in Aalst. Om negen uur stonden al heel wat kinderen in de poort te wachten. Aan de ingang stond een Roefelventje en een auto met een grote karamel er boven op. Er werden ballonnen uitgedeeld. Om half tien mochten we binnen gaan en schepen Patrick zei dat er meer dan 1000 kinderen vooraf al hadden ingeschreven. Hij had een beetje schrik dat de huifkarren en de autobussen niet op tijd door de stad zouden geraken. Mevrouw de Burgemeester was er ook en zei ons dat we overal maar moesten doen alsof we thuis waren. Aan twee meisjes die in Roefelkind- jes verkleed waren, gaf ze de sleu tels van dc stad. Wij mochten die ook even vasthouden en er werd van ons een foto genomen. Een juf frouw beschilderde verschillende kinderen hun gezicht. Het was pre cies karnaval. Een man aan de micro riep de na men af van de kinderen die naar autobus nr. 2 mochten. Ik was er ook bij. We reden langs de vele mensen die op de markt en de ker mis liepen naar de Drie Sleutel straat. Moeke had dat voor mij op Aalst. Dat was me wat, zei Pieter-Jan. pompiers (a) een briefje geschreven. Het rook er lekker want men was er al aan 't leren wafels, broodjes en smoute- bollen bakken. Er waren er ook in een groep vlechtwerk aan het doen. In het zaaltje achteraan mochten wij gaan leren volksdansen met de grote mensen. We kenden het vlug en hadden samen veel plezier. - Pieter-Jan: We moesten over de binnenkoer van het grote stadhuis in Aalst lopen. Ze waren daar nog bezig aan het leggen van nieuwe kasseistenen. Achter het stadhuis stond een grote huifkar te wachten. Wie een warme jas bij had mocht bovenop gaan zitten naast dc koet sier. Binnenin was het ook goed want we zaten allemaal aan de vens tertjes. Twee mooie zwarte paarden trokken onze koets tussen de vele auto's daar naar het zwembad. We gingen niet zwemmen maar wel naar de onderkant van het zwem bad en al die machines kijken. - Katrijn: Na de middag reden we opnieuw met de autobus, nu naar 'Ik dacht dat met water spuiten gemakkelijk was. Kunnen die werken zeg, die het ziekenhuis, het ASZ. We moes ten niet naar de dokter maar we gingen de verpleegsters en kinder verzorgsters helpen. In de ingang mochten twee van mijn vriendjes helpen bij de mevrouw die de men sen alles uitlegt wanneer ze binnen komen. Wij mochten koffie helpen uitdragen bij de zieke mensen die geopereerd waren en die niet uit hun bed konden. Daarna legde de verpleegster ons uit hoe we de kind jes hun fruitpap moesten geven. Er waren er nog die sliepen. Daarna mochten we met een paar kindjes spelen en in de gang wandelen. De dag was veel te rap om. Ik had spijt dat we al naar huis moesten. Volgend jaar hoop ik nog eens zo'n Roefeldag te kunnen meedoen. Dan ga ik nog iets anders kiezen. - Pieter-Jan: Als ik gegeten had mocht ik mee bij de brandweer. Die helm viel wel tot over mijn oren en die jas was heel zwaar. Dat spuiten zoals een echte brandweerman is moeilijk, maar de pompiers zelf kwamen helpen. Met een soort lift mochten we een toertje door de lucht maken. De brandweerman zei dat dat een 'elevator' was. Nadien mochten we de echte brandweerwa gens en de ziekenwagens gaan be kijken. En dan instappen en met loeiende sirenes een toertje maken door de stad. Ik vond dat prettig. We waren moe toen we in De Werf helemaal in de zaal bovenaan mochten gaan praten met Luc Steeno. Hij kan niet alleen mooi zingen maar het is ook een vriende lijke man. Ik hoop dat er volgend jaar terug een Roefeldag is, dan ga ik bij dc politic. Mijn kameraad vertelde dat zij daar andere jongens die dief moesten spelen, echte handboeien mochten aandoen en ze daarna in een cel steken en dan kreeg ieder een een snoepje. Ik zou nog veel kunnen vertellen maar dat doe ik dan volgend jaar wel eens. Katrijn en Pieter-Jan Aalst. Samen in de brandweerlift. Oei, oei, dal ging hoog; Ik denk niet dat de brandweer/commandant gezien heeft dat ik wel een beetje schrik had (a) stedelijk zwembad om eens onder de zwembadkuip te kijken De geplande Aalsterse Roefeldag vorige zaterdag werd een kompleet sukses. Gelukkig zat alles mee. Het was begin van de vakantie, het zonnetje scheen heerlijk en de kinderen waren op post. De grote mensen hadden de opdracht begrepen: Roefel, dag van het kind, de grote uitprobeerdag voor iedereen. De meisjes en de jongens hadden het naar hun zin, terwijl de volwassen begeleiders er evenveel van genoten. Overal mocht het jonge volkje deelnemen aan aktiviteiten waar ze normaal nooit bij te pas kwamen. De hele dag groeide uit tot een overrompelend gebeuren. Aalst. De zieken in het Aalsterse ASZ waren geen klein beetje verrast toen ze de Aalst. Aan twee roefelkinderen werd door burgemeester De Maght het beheer koffie bedeeld kregen van Roefelkinderen die de taak van de verpleegsters van de stad symbolisch overgedragen hadden overgenomen (a) Aalst. Buiten de stadsdiensten, de brandweer, enz waren vorige zaterdq vooral de kinderen op het stadhuis te Aalst uitgenodigd door het vrolijkt 'Roefelventje' Aalst. Dansen was de regel wel van de roefelkinderen. 'L)e grote t hadden er evenveel zin in als wij'.vertelde Katrijn nadien (a) Aalst. Feestelijke stemmingballonnetjes, kleurige gezichten, de klanken m het Aalsters Roefellied. Aalst leeft in de ban van het kind Aalst. Praten met je idool, Luc Steeno, het kon op de Roefeldag (a) Aalst. Ook schaken was mogelijk op de Roefeldag

De Voorpost | 1991 | | pagina 2