Bijna tweehonderd Roefel-kinderen in Erpe-Mere A '1# nn l Mt tJM - PV "P De Voorpost-5.7.1991 -3 Het initiatief van de Koning Boude- wijnstichting en het ministerie van de Vlaamse gemeenschap heeft al leszins bij de gemeentebesturen ge- boor gevonden en daarbij is geble ken dat de kinderen hun "dag" niet [verloochend hebben. Vooral in Erpe-Mere niet waar bij na tweehonderd meisjes en jongens hun eerste vakantiedag op een leer rijke en heuglijke manier doorge bracht hebben dank zij de mede werking van talrijke middenstan ders die maar weinig aan het toeval overlieten om de jeugd van hun ge meente ter wille te zijn. Daarbij dient gezegd dat sommigen het zodanig organiseerden dat nog meer volk voor problemen zou zor gen. Toch een aangename vaststel ling dat de jeugd nog te vinden is om initiatieven te waarderen maar het moet gezegd dat het Roefel-projekt in Erpe-Mere niets dan diversiteit inhield. Voor deze dag waren een zestal trefpunten voorzien waar de kinde ren opgevangen werden en waar hen het nodige en nuttige informa tiemateriaal ter beschikking gesteld werd. Voor deze eerste Roefeldag hadden zich verschillendemede werkers bereid verklaard om de kin deren op te vangen en hen wegwijs te maken in hun bedrijf. Trok men in kleine groepjes naar de bakkeri jen en andere firma's die minder aantrekkelijk waren voor een kind (alhoewel) dan was er een massale interesse voor de Manége De Hoef slag te Erondegem waar alles in het werk gesteld werd om de kinderen een rit per paard aan te bieden. Natuurlijk mochten zij niet alleen ruiter spelen maar kregen nog wat didaktische opvoeding mee dank zij de smid die de paarden besloeg, een werk dat zij nooit te voren gezien hadden. Vooraleer zij de bus op stapten konden zij nog genieten van een les in paardrijden en misschien hebben nu velen onder hen de smaak te pakken. Ook in de bowling te Erondegem mocht de initiatiefnemer een volle bus begeesterde kinderen een de monstratie aanbieden waarna zij zelf de bal mochten hanteren, een bal die meestal te zwaar was voor deze zes tot twaalfjarigen die er in ieder geval een onvergetelijke dag van gemaakt hebben en waarvan ve len de indruk gaven dat ze dit graag volgend jaar nog zouden willen doen. Het Roefelprojekt is bij de jeugd van Erpe-Mere sterk meege vallen en sommigen vonden het spijtig dat ze maar op één plaats tegelijk konden zijn want ze zouden nog graag dit of dat gezien hebben... JV 1 ÏU^ gf?

De Voorpost | 1991 | | pagina 3