Mevrouw Blanche legde het krijtje erbij neer Lijdensweg van een Beekkantbaantje te Mere Gemeenterekening van Erpe-Mere gunstigmaar 4 - 5.7.1991 - De Voorpost De voetwegels, die men vroeger in grote aantallen heeft laten verdwijnen behoren thans tot uitgelezen diskussieonderwerpen. Gelukkig is men gaan inzien dat een "stretjen" even belangrijk is als een goed aangelegde weg en het tegenwoordig meer gebruikt wordt door de stijgende evolutie bij de wandelaars die de rustige wegen opzoeken. Eens te meer was een voetweg het voorwerp van een agendapunt dat door raadslid C. De Brouwer voorgelegd werd en dit niet voor de eerste keer, want hij had het probleem van "voetwegel nr. 103" vroeger reeds tweemaal ter sprake gebracht maar zonder resultaat. Hij wenste klare uitleg over de stand van zaken want hij vond dat dit probleem van veel te lange duur is. Er was al op gewezen dat de oor- meente als publiekrechterlijk or- zaak bij het Provinciebestuur te gaan is er zeker bij betrokken." Om zoeken is maar intussen wacht de die redenen drong hij bij het college voetwegel, die langs de beek loopt, aan om de voetwegel zelf te herstel- nog steeds op herstelling. In de om- len, konkreet door het inpassen van geving van de ijzeren brug aan de een rioolbuis, de wegeninfrastruk- Beekkantstraat is deze wegel volle- tuur bij te werken, de wegel begaan- dig weggeslipt en moet men over baar maken en desgevallend een een zekere graad van akrobatie be- voorlopige veiligheidsleuning schikken om veilig verder te komen, plaatsen aan de kant van de Molen- Raadslid C. De Brouwer kloeg het beek. Een tweede voorstel formu- lange talmen van de Provincie aan, leerde hij ten gerieve van het ge- wat aan subsidiëringsperikelen zou meentebestuur: "De Provincie als te wijten zijn. Nochtans vindt hij dat beheerder van de Molenbeek in ge- het herstel er dringend nodig is om breke stellen en ze tevens in kennis terug langs de oevers te kunnen stellen van de hoogdringendheid wandelen. Maar juist dit laatste is der werken teneinde de openbare nu levensgevaarlijk geworden door veiligheid te verzekeren en de kos- het wegspoelen van de wegverhar- ten der werken geheel of gedeelte- ding waarbij een trechtervorm ont staan is. Raadslid De Brouwer om schreef de situatie ter plaatse als volgt: "De weggebruikers moeten teneinde hun weg te vervolgen zich in evenwicht houden aan de be staande draadafsluiting van de aan- lijk te verhalen op de beheerder". Schepen H. Van Wilder bevestigde dat de toestand er niet op verbeterd is, maar dat intussen reeds verschil lende keren kontakt genomen is met het provinciebestuur maar te vergeefs. Meer nog, op bevel van de stel onmogelijk omdat de oever weggespoeld is en het pad slechts kan hersteld worden als de beekoe ver hersteld is. Hij gaf toe dat de vertraging om de voetwegel te her stellen een gevolg is van de wijziging van subsidiëren en bijgevolg moet het dossier herzien worden en het is pas daarna dat men met de werken kan beginnen. Toen schepen Van Wilder voorstelde om het pad af te sluiten met nadarafsluiting voor de veiligheid van de gebruiker, was dit volgens interpellant een vorm van "potdraaierij", waarbij schepen De Waele hem toeriep nu zelf aan pot draaierij te doen waarbij De Brou wer hem antwoordde dat "hij zich niet tot hem richtte maar tot zijn collega Van Wilder". Raadslid G. De Brouwer hamerde er op dat op die wegel veel gewan deld wordt en dat wachten niet helpt want als men naar de Provin cie moet wachten kan het nog jaren duren. Daarom stelde hij voor om met eigen middelen de voetwegel te herstellen. Dit moet kunnen want "in het Broek kunt ge wel een brug herstellen" besloot hij. Toch was schepen Van Wilder niet te vermur wen en bleef hij bij zijn standpunt dat zolang de oever niet hersteld is, men niet aan het wegdek kan begin nen. JV gelande eigenaars. Deze toestand is gouverneur heeft men de weg moe- onhoudbaar, uiterst onveilig en de ten afsluiten voor het publiek. Wat verantwoordelijkheid van de ge- de wegeniswerken betreft is het her- Aalst. In een zelf gebakken taart en zelf vervaardigde cadeautjes drukte het jonge volkje zijn dankbaarheid uit voor Af vele werk dat juffrouw Blanche' elke dag voor hen deed Vervolg van blz. 1 aan een stunt bezig is want "naar mate de verkiezingen naderen zul len de belastingen verminderd wor- en openbare veiligheid". In tien ar tikelen werd een ontwerp voorge steld waarmee niet iedereen volle dig akkoord kon gaan. Voor raads lid C. De Brouwer betekende het den", waarmee dit goedgekeurde meer een soort van regulerende be- agendapunt afgesloten werd. Voor de aankoop van materialen lasting die een stap moet zijn naar meer milieu-vriendelijkheid en wil- voor wegenwerken werd een lening de een paar technische zaken aan goedgekeurd van 877.000 fr. terwijl het ontwerp toevoegen. Aalst. Direkteur Wilfried Van den Bossche dankt mevrouw Vastenavond voor de 24 jaar belangeloze inzet voor de Aalsterse BO jeugd deze van 400.000, als toelage aan de kerkfabriek van de Sint-Martinus- kerk te Burst voor het herstel van de kerktoren verdaagd werd. In tegenstelling tot vroeger jaren zullen in de toekomst nu ook 13- tot 15-jarigen een belasting betalen op de identiteitskaart. Vroeger was dit vanaf 16 jaar maar vermits het mi nisterie het regime veranderd heeft biedt. Een andere opmerking kwam van raadslid J. De Vuyst die argumen teerde dat het om een fraaie woning kan gaan en men ze niet wil verhu ren en daarbij vroeg hij om een paar alinea's van artikel 1 te laten schrappen. Daarbij vond hij dat het reglement niet af is, vooral omdat het interpretatiemogelijkheden moet het gemeentebestuur dezelf de werkwijze toepassen. Containerpark Toen schepen P. Eeckhout het voorontwerp tot oprichten van een containerpark ter goedkeuring aan de raad voorlegde, was iedereen overtuigd van de noodzaak ervan. Toch werd er hem door raadslid C. De Brouwer op gewezen dat het klein gevaarlijk afval tegen einde 1991 selektief ingezameld moet worden. Het raadslid suggereerde om de inplanting van het container park in de KMO-zone te verwezen lijken maar voorheen was men al unaniem akkoord over de inplan tingsplaats ook al wenste De Brou wer een meer milieu-vriendelijke plaats dan Steenberg. Volgens J. De Vuyst kon men ook onderzoe ken om het containerpark ergens op industricgrond van het Land van Aalst in te planten maar de meer derheid vond dat men in de buurt van het administratief centrum moest blijven en ook burgemeester De Langhe was niet te vinden voor een andere bestemming omdat het de zaak zou vertragen en daarom pleitte hij om bij de vorige beslissing te blijven en het dossier af te werken en als zodanig werd het vooront werp unaniem goedgekeurd. Belasting "oude" gebouwen In de laatste raadszitting werd een beslissing genomen om eventueel belasting te heffen op wat men noemt "onbewoonbare, leegstaan de en onafgewerkte gebouwen die plant worden in de omgeving waar lasten veroorzaken door bijkomen- vroeger het gemeentehuis stond, de zorg voor openbare gezondheid CVP-fraktieleider D. Vindevoghel stelde duidelijk dat het om krotten gaat en dat er bijna geen huurwo ningen te vinden zijn maar er daar entegen 150 leeg staan zodat men verplicht is sociale huurwoningen te bouwen. Raadslid J. De Wolf vond het heffen van belastingen op der gelijke woningen wel een positief idee maar dan gezien in zijn sociale Aalst. Voor het laatst tussen het 'gejengeleng' van de Don Bosco leerlingen. kontekst. Hij wil zelfs verder gaan Na 32 jaar onderwijs de stap naar een ander leven en een betere huisvestingspolitiek voeren door nieuwbouw aan te Don BOSCO BLO nam afscheid moedigen en bestaande woningen te saneren met de verplichting om de meest elementaire dingen aan te brengen. Hij was van mening dat men moet beletten dat een eigenaar zijn woning vrijstaat en daarbij nog vrijstelling van belasting krijgt. Met uitzondering van raadsleden J. De Vuyst en D. Beurms werd het voorstel aangenomen en dit bete kent volgens artikel vier "dat het bedrag van de belasting vastgesteld wordt op 100 fr. per vierkante me ter grondoppervlak van het onbe woonbare, vervallen, leegstaande en/of onafgewerkte gebouw, met een minimum van 7.500 fr. en een maximum van 50.000 fr.". Geschenken Wordt aan de KVLV Burst een spe ciale toelage van 5.000 fr. toege kend ter gelegenheid van de viering van hun 60-jarig bestaan, dan heeft men ook beslist om in Ottergem een buurthuis op te richten. Het gebouw zal zowel voor de jeugd als voor de volwassenen dienen en zal inge- Aalst. Een kapoenenzoentje voor mevrouw Blancke bij haar afscheid. Da. Bosco Instituut van de Meuleschettestraal zal haar missen na de vakantie Op vrijdag 28 juni nam Don Bosco BLO, Meuleschettestraal, Aalst, uitbundig afscheid van Mevr. Blanche Vastenavond. Vierentwintig jaar lang deelde zij het wel en wee met de collega's en de kinderen van Don Bosco. Zij was nog één van de begunstigden die pensioen kunnen nemen op hun 50 jaar. van de school. Hier droeg Mevrouw Meestal was je een lieve juf Blanche zeker haar steentje toe bij. zette van alles voor ons klaar Voortaan was ze klas-vrij, maar je dacht aan heel veel dingen 1001 werkjes werden de hare. laat ons dit liedje voor je zingen. 1 Niemand deed vruchteloos beroep Soms was je wel heel erg streng ij op haar om een uurrooster wat aan tierde je en maakte je kwaad te passen, om een toezicht te verwis- en dat kwam door ons "gejengeleoj we weten wel hoe dat gaat. In juni 1959 studeerde zij af aan de nog gevestigd inde St.-Kamielstraat normaalschool te Gijzcgem. Als te Aalst. De school kende een enor- selen, te laat besteld materiaal van 18-jarige onderwijzeres (ja, dat kon me expansie en toen de BuSO-afde- de zolder te halen of nog vlug "een toen nog) startte zij in september ling werd opgericht, verhuisde zij copietje" te nemen. 1959 haar onderwijsloopbaan in de samen met haar collega's van de Ook de leerlingen wisten haar "wo- Vrije Gesubsidieerde Lagere Mei- lagere afdeling naar de Meuleschet- nen" en klopten veelvuldig aan haar sjesschool te Meldert. testraat. deur. Dit alles is nu ten einde. "Me- Zij gaf er zes jaar les in de tweede Een tiental jaren geleden, bij de in- vrouw Blanche geeft het op", zoals graad. In 1965 verloor de school een voering van het lesurenpakket in E.H. Lippevelde nu de afscheidsmis aantal van haar leerlingen en werd het buitengewoon lager onderwijs, Clouseau citeerde, zij één van de eersten die van de werd haar het ambt van BLOA (bui- Receptie, wensen, cadeautjes en reaffectatieregeling kon genieten, tengewoon leermeester opvoeden- een grandioze viering konden niet In september 67 belandde zij dan in de activiteiten) toegekend. De klas- beletten dat traantjes vloeiden tij- het Don Bosco Instituut, een school sen werden pedagogische eenhe- dens het, voor de gelegenheid door voor buitengewoon onderwijs, toen den. De hele manier van werken werd gereorganiseerd en meer aan- gepast aan de werkelijke behoeften de leerlingen zelfgemaakte, scheidslied: Na veel jaren hard gezwoegd je ingezet voor onze school wensen we je rust genoeg een heel nieuw leven voor de boeg. We hopen dat je het goed zal stellen samen met je lieve man kom ons dan nog eens iets vertellen als je wil en als je kan. Honderd maal, honderd maal dank duizend kusjes op een rij kapoenezoentjes vliegen zomaar naai je toe vertrekken bij ons, we laten ze vrij. P.H. Aalst. We zullen de grote mensen eens laten zien, wat echte 'heelden kunstis. Zij apen ons na inplaats van wij

De Voorpost | 1991 | | pagina 4