In Aalst een ruimtelijk ordeningsbeleid met visie a.u.b. Aalsterse bestuursraad gematigd optimist over financiële toestand van stad Lijstvorming PW-Aalst kamerlijst eerstvolgende parlementsverkiezingen L Jeugd Rode Kruis Lede bestaat tien jaar 6 - 5.7.1991 - De Voorpost Op verzoek van volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem werd op datum van 27 juni 1991 het dagelijks bestuur van de P.V.V. van het kanton Aalst bijeengeroepen. In die vergadering hield hij eraan mededeling te geven van zijn belangrijke beslissing. Vooraf dankte hij het Kanton voor het vertrouwen dat hem werd geschonken bij de voordracht als lijsttrekker op de Kamerlijst bij de eerstvolgende parlementsverkiezingen. Deze voordracht werd trouwens tijdens de laatste vergadering van het P.V.V. Arrondissementeel bestuur met een meerderheid van stemmen bekrachtigd. Evenwel besliste hij na rijp beraad zijn kandidatuur voor de eerste plaats op de Kamerlijst terug te trekken. Hij stelde dat zijn beslissing onherroepelijk was en verzocht de vergadering zijn besluit te respekteren. Daarop onderstreepte de vergadering de belangrijke verdiensten van volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem bij de uitbouw van het sociaal liberalisme waarbij de Liberale Sociale Werken een bepalende rol spelen in de uitbouw en bloei van de Partij voor Vrijheid en Vooruitgang. Rekening houdend met het nieuw feit dat Willy Van Renterghem zich geen kandidaat meer stelt besliste de voltallige vergadering unaniem vanuit het Kanton de kandidatuur van Mevrouw A. De Maght-Aelbrecht, Burgemeester van Aalst, voor te dragen als lijsttrekker voor de eerstkomende parlementsverkiezingen. Deze kandidatuur zal door het Kanton Aalst voorgedragen worden naar het P.V.V.-Arrondissementeel Bestuur toe tot wiens bevoegdheid de samenstelling van de lijsten behoort. Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem zegde onmiddellijk zijn persoonlijke steun toe en verzeker de tevens aan deze nieuwe kandidaat-lijsttrekker de volledige medewerking van alle Liberale Sociale Organisaties. P.H. Protest Agalev-groep Aalst Vorige vrijdag organiseerde de Agalev-groep Aalst een aktie om te prote steren tegen het gebruik en misbruik van de bijzondere plannen van aanleg (bpa) door het stadsbestuur van Aalst. Volgens hen worden er bijkomende KMO-zones gekreëerd tegen de voorschriften van de gewest plannen in. Zij protesteerden niet alleen tegen het gebrek aan visie op ruimtelijke ordening die aan deze praktijk ten gronde ligt, maar stelden ook tastbare alternatieven voor. Op 28 juni ging het protest vooral naar het feit dat er op de hoek van de Kwalestraat met de Siesegemlaan door het stadsbestuur een KMO-zone wordt gepland. Zij protesteerden niet alleen tegen die KMO-zone op zich, maar wilden vooral protesteren tegen het feit dat het stadsbestuur zijn ruimtelijke ordeningspolitiek voert aan de hand van de verkeerde doelstellingen en met een totaal gebrek aan visie. De geplande KMO-zones, zowel aan de Kwalestraat als op andere plaatsen (Merestraat, Churchill- steenweg, enz...) liggen erg versnip perd, maken geen deel uit van een groter plan (op het niveau van ge heel Aalst of de streek) en worden los van mekaar gepland. maals versterkt worden. Agalev Aalst staat in ieder niet achter de beoogde ekonc misch-politieke doelen en steltvas dat het stadsbestuur deze doele totaal zonder globale visie tracht ti realiseren. Geen KMO-zone aan de Kwak straat? Naast de formele bezwaren Agalev-groep Aalst tegen dei KMO-zone heeft omdat het waarin de zone wordt voorzien q onwettige wijze afwijkt van het ge westplan, hebben zij ook gefit deerde inhoudelijke bezwaren. In Vlaanderen wordt de open ruim te bedreigd. In de streek van Aak zijn er nog enige mooie maar al kleine stukken, zoals o.a. de koute tussen Erpe en Aalst. Het grotesti Vorige week was wel bijzonder druk voor de Aalsterse bestuursmandata rissen. Twee dagen na mekaar gemeenteraadszitting, waarvan de eerste zelfs slechts over middernacht besloten werd, doet ook de Aalsterse beleidsmensen van een verlofperiode dromen. De saaie dossiers van dienstjaarrekeningen van OCMW: ASZ, rusthuizen en regie der waterbe deling, gaven aanleiding tot onvriendelijke discussies tussen Schepen van Financiën Oscar Redant en oppositieraadslid Dany Denayer. Reeds van bij de opening van de raadszitting hadden de raadsleden Denayer en Blommaert zich al be klaagd over het feit dat bijgekomen agendapunten naar de geheime zit ting waren verschoven. Voor De nayer ging het over vragen omtrent een bouwvergunning afgeleverd aan een bedrijf dat bouwmaterialen verhandelt, aan de Siesegemlaan en over de hinderlijke inrichting van een handelszaak in reinigingspro- dukten aan de Steenweg op Aalst in Gijzegem. Als reden hiervoor haalde burge meester De Maght aan, dat dit en kel het gevolg was van de toepassing van de wet. «Als men een zaak met naam en adres vernoemt, dan gaat het vanzelfsprekend over 'persoon lijke kwesties' en die mogen slechts in geheime zitting behandeld wor den», motiveerde zij. De oppositieleden verklaarden dat, naar aanleiding van opmerkingen van de burgemeester dat agenda punten zo duidelijk mogelijk moes ten omschreven worden, ze hier voor nu afgestraft werden. Zij von den dat aangehaalde zaken van al gemeen nut waren en dat openbaar heid een drukkingsmiddel is om scheve situaties zo vlug mogelijk recht te zetten. Burgemeester De Maght bleef bij haar standpunt en verwees de bijgekomen agendapun ten naar de geheime zitting. Nadat Schepen Hooghuys lezing had gedaan van zijn verslag over de werking van Intergem, kwamen de verschillende exploitatierekenin gen van het dienstjaar 1990 aan bod. Voor wat Intergem betrof stelde Schepen Hooghuys het positief te vinden dat de stad meer dan 10 mil joen aan dividenden meer kreeg dan in 1989. Toch kwam vanuit de oppositiehoek de opmerking bij monde van Dany Denayer dat van een winstmakend bedrijf als Inter gem toch mag verwacht worden dat het zich zou inzetten voor dringen de zaken. Volgens Denayer gebeur de dit voor een aantal zaken niet: verlichtingspalen die op de Park laan een afschuwelijk uitzicht bie den, naast de toegang tot de auto weg zou nog een paal op straat staan die nog geregeld aanleiding geeft tot aanrijding, de kabines zouden een groene kleur krijgen, de omge ving rond de kabines is vaak abo minabel en nog talloze leidingen lig gen bovengronds. Schepen Hooghuys beloofde inter pellatie over te maken aan Inter gem. Over de jaarrekeningen van het Ste delijk Ziekenhuis (ASZ) drukte Schepen Redant zijn tevredenheid uit. Het eerste boekjaar werd afge sloten met een verlies van slechts 5 miljoen wat volgens hem heel wat lager lag dan verwacht. Volgens Schepen Redant lag het positief verloop van de veelvuldige onder handelingen over de ligdagprijs en de stijging van de afdrachten van de dokters van 142 naar 234,7 miljoen, hiervan aan de basis. Volgens het raamakkoord nemen de dokters het door de ministeriële diensten vastgesteld tekort voor de helft ten laste. Voor wat de rekeningen van de OCMW-rustoorden betrof, werden volgens Redant voor het eerst in de geschiedenis gunstige resultaten bereikt. Men stelde een verliesafna- me vast van bijna 9 miljoen. Naar toestand van zaken i.v.m. plannen voor de rusthuizen, werd gepolst door raadslid Stockman. De gestelde vragen zouden voorgelegd worden aan OCMW maar burge meester De Maght wist reeds te ver klaren dat er inderdaad dringend werken moesten gebeuren in rust huis St.-Job en Hopperank. Het dossier St.-Lieven zou zeker ook niet afgeremd worden. Het invullen van de behoeften aan rustoorden, bejaarden- en gezins hulp, kon men, volgens raadslid Cocquyt, door de evolutie van de Aalsterse demografische structuur, slechts voor de helft inlossen. Hij pleitte dan ook voor de uitbreiding van eigen diensten of mogelijke sa menwerking met privé-sektor. Op de noodzakelijkheid van uit breiding van de diensten en het steeds moeilijker worden van de mantelzorg werd ook door raadslid Chris Borms gewezen. Een oproep voor het organiseren van korte-op- vang en het treffen van meer voor zieningen werd gedaan door raads lid Blommaert, terwijl Luc Van Lierde het had over de snelle rotatie in het ASZ waarbij zieken zo snel mogelijk worden ontslagen en men vaak hierdoor twee ligdagen per et maal kan aanrekenen: «In Aalst zit men onder de gemiddelde verblijfs duur en dat is goed omdat men overconsumptie moet tegengaan, maar men moet toch opletten voor gesjoemel met zieken». Dit 'gesjoemel' gebeurt volgens Sche pen Redant in het ASZ zeker niet! De VU kon de rekeningen van het OCMW voor 1990 niet goedkeuren. Volgens hen, ging Schepen Redant nogal licht over het rapport van de revisoren. Volgens VU en ook CVP is er geen reden tot overdreven op timisme en blijft de toestand moei lijk. Volgens Chris Borms zou de Aal sterse subsidie voor het OCMW procentsgewijs één van de laagste in de provincie zijn. Zij vond dit niet gezond. Schepen Redant meende te stellen dat men de zaak niet mag omdraaien. Het is het OCMW die de begroting voorstelt en de stads kas moet bijpassen. Hoeveel dit bij passen zal bedragen kan de stad niet vooraf bepalen. «Bovendien moet men geen procenten gaan vergelij ken, maar wel de diensten die door het OCMW worden aangeboden», stelde hij; en die zouden volgens hem in Aalst even goed liggen dan in andere steden en dorpen. P.H. Aalst. Agalev-groep Aalst hijst de nrotest\'lag voor het verder verdwijnen w 'open zichtin groot Aalst. Ontwikkeling van KMO-zones in Aalst ligt voorhr niet prioritair (a) Aalst. Schepen van financies Oscar Redant (uiterst rechts) blaast niet de aftocht maar is gelukkig om de gezonde Aalsterse financiële stituatie. Er kon dus een deuntje af bij de opening van de Aalsterse kermis (a) Het Jeugd Rode Kruis van Lede viert zijn tienjarig bestaan met een druk gevuld weekend dat begint op vrijdag 12 juli met onder andere vanaf 20.00 uuroptreden van Fatal Bissextile en Arquichock. De toe gang bedraagt 80 fr. Zaterdag 13 juli is er om 14.00 uur een spelnamiddag en om 20.00 uur een optreden van De Biet en Give Buzze. Toegang 80 fr. Zondag 14 juli vanaf 11.00 uur een barbecue. Vanaf 13.00 uur start de familiewandelzoektocht. Vanaf 17.00 uur volkssportspelen. Om 19.00 uur opstijgen van een warme- luchtballon. Plaats van het gebeu ren is het Gemeentelijk Park waar tenten en standjes opgebouwd staan. Tijdens het hele feestweekend zijn er doorlopend infostand, snacks en drankjes, barbecue en volkssport spelen. De stropers van Zuid-Afiika riskeren een boete van 2 miljoen Belgische frank of 10 jaar gevangenisstraf als ze een olifant of neushoorn doden. Aalst. In plaats van een KMO-zone vindt de Aalsterse Agalev groep het ved zinniger dat in de Kwalestraat en Siesegemlaan een geïntegreerd park- a natuurgebied tot stand komt. Symbolisch werden er dan ook een aanli boompjes geplant (a) Volgens Agalev is er dus geen glo- grond aan de Kwalestraat sluit aai bale afweging van de verschillende bij deze open ruimte waar deze belangen: het stadsbestuur zou o.a. laatste in een 'spie' de stad binneo- bij de behandeling van de bezwaar- komt en daar via de funktie van hei schriften, op geen enkele gemoti- ASZ en het Rijksinstituut voor Bui veerd hebben, waarom precies aan tengewoon Secundair Onderwijs de Kwalestraat, een KMO-zone zou (zone van openbaar nut) mooi over- nodig zijn. gaat van natuur-landbouw-park- 'Waarom niet aan de andere kant spor,ve|den> naar bewoning. van fte Siesegemlaan? Waarom Agalev stelde dat de inplanting va geen 200 m verder Waarom niet als dc voorgeste|de KMO-zone den uitbreiding btj het Wijngaardveld?', ie. zou aansnijden Na stelde Joost Callebaut, de woord- landschapsbescherming toe is he voerder van Agalev-groep Aalst, volgens hen zeker niet wenselijkd» zich de vraag Indien zou blijken dit zou gcbeuren. dat op het grondgebied van Aalst, of Onmiddellijk naast de geplande zelfs op het niveau van de streek, KMO-zone ligt er bovendien een nood aan nieuwe bedrijfsterrei- natuurgebied dat onvermijdelijk nen zou bestaan. D.w.z. dat het po- ,let gcdr 2a| komen HeJ, litiek gewenst wordt dat er een eko- maakt dus deel uit van een groter nomische ontwikkeling komt aan de -rustgebied' dat gelegen is rondhei hand van de kreatie van nieuwe ar- Aalsters Stedelijk Ziekenhuis: dil betdsterreinen, dan moet het gehe- bied omvat ,Jec zones VQOr Ie gewestplan maar gewijzigd wor- meenschapsvoorziening en open den Nog een voorbeeldje: de aan- baar nul (ziekenhuis bejaarde» geboden gronden op de KMO-zone huis middcnsclloo, c„ een grote la- Lion d Or gmgen zeer snel van de gere school) sportvelden, parkge- hand. Dit had veel minder te maken bied natuurgebied en landbouw!D. met een grote nood aan bedrijven- ne de onmiddd|ijke omgcïjng terreinen als met de relatief lage lig, ook nog een kasteel met parkge- pnjzen en een lak.se overheid d,e biedi de Generale Bank evFeneens weinig krioseh en zonder viste op mel bijhorend parkgebied, de hist0. ruimtelijk beleid, gel,,k welk bednjf rische ka s, Job*„ cnke|e mooie aanvaardde: o.a. een paar opslag- en historische boerderijen, plaatsen voor foormjveraars .aldus Agalev h(,ef, dan 00k a|terM. Agalev. tief voorstel dat, planologisch ge- Zij stellen verder dat indien ge- zien volgens hen veel logischer zou noemde KMO-zone zou gereali- zijn. In de besproken omgevingzou- seerd worden en ook andere ge- den zij graag een geïntegreerd park- plande, dit voor Aalst zou beteke- en natuurgebied zien tot stand ko nen dat het ongeveer helemaal men, waar aan zachte rekreatic kan wordt omringd door industriezones gedaan worden door de patiënten en bedrijventerreinen, en geen en- van het ASZ, de bejaarden van het kei open zicht meer zal hebben. rusthuis en de bewoners van de resi- Zij beweren tevens dat het imago dentiële woonwijk, van Aalst al niet te aantrekkelijk is, dus moet dit imago van lelijke en pH milieu-onvriendelijke stad niet nog-

De Voorpost | 1991 | | pagina 6