ik Nieuwdonk en Krokkebaas hopen op een zinderende zomer 9 'Allee, we keune were lache' Turks tv-programma op de kabel 10 - 12.7.1991 - De Voorpost In de Krokkebaas beleeft men nu hoogdagen. In juni was het wel even anders (foto Guy) Gelegenheid genoeg om een drukke zomerse dag door te brengen aan de Nieuwdonk (foto Guy) Berlare - Buggenhout Werden we tijdens de voorbije dagen, zij het vaak op fulminante wijze, gekonfronteerd met de 'genoegens' van de volle zomer, dan waren de voorbije mei- en junimaanden ongetwijfeld de uitlopers van de winter: kou en regen beletten ons de zomeroutfit uit de mottebalien te halen, verpestten ons humeur en deden ons likkebaardend uitkijken naar zonnige costa's en playa's. Wie wellicht extra-knarsetandend mei en juni doorspartelde, waren de uitbaters van de rekreatiedomeinen, oorden waar zon en vertier onverbre kelijk met elkaar verbonden zijn. Op een moment dat de zon een eerste offensief ontketende, gingen we ons oor te luisteren leggen in Berlare en Buggenhout, informeerden naar de publieke belangstelling in 'Nieuwdonk' en 'Krokkebaas' in de loop van de vijfde en zesde maand van dit jaar en vroegen luidop of deze twee barslechte maanden nu een domper gezet hebben op de bijval op jaarbasis. Nieuwdonk Berlare: een ramp i.v.m. vorig jaar, maar 'blauwe vlag' ver guldt de pil De belangstelling in mei en juni? Zeer klem, te verwaarlozen, de moeite van het vermelden niet waard. Mevr. Claudine Rogiers, be heerder van het rekreatiedomein Nieuwdonk, hoeft haar woorden niet te zoeken. Kortom een ramp i.v.m. vorig jaar, toen mei en juni goede resultaten opleverden. Nu zijn we al twee maanden verloren. Mochten we in juli en augustus vol op van de zon kunnen genieten, kan nog iets van de opgelopen achter stand ingehaald worden, maar de zelfde cijfers als vorig jaar beha len... Ik hoop het, maar ik zie het niet zitten. Bij- of tegenval worden bij ons in derdaad in grote mate bepaald door het weer. Eind juni bedroeg de tem peratuur van het water amper 14, ingevolge de eerste warme julida gen liep die ondertussen reeds op tot 17 en werd hel water zwembaar. Vorigjaar kreeg Nieuwdonk het be zoek van ruim 120.000 belangstel lenden: 81.258 betalende bezoe kers, 152 abonnementen water sport, 1.231 dagtickets watersport en 40.000 niet-betalende bezoekers (kinderen die geen zeven zijn of personen die na 18 u., moment waarop de kassa sluit, het domein binnenkomen). In 1989, toen slechts gedurende twee maanden entree geld werd gevraagd, kwamen 40.000 bezoekers over de vloer. De akkomodatie werd i.v.m. vorig jaar uitgebreid met een groot sani tair blok (strandhokjes en toilet ten), waardoor het domein niet al leen een vergunning kreeg (voor een periode van 20 jaar), maar zich ook de 'Blauwe Vlag' zag toege kend. Een kwaliteitslabel, aldus Mevr. Rogiers, dat uitgereikt wordt na kontrole van het water, het in acht nemen van de voorschriften kwa hy giëne en netheid en de voldoende aanwezigheid van akkomodaties. Het betreft een aktie van de Bond voor Beter Leefmilieu Vlaanderen, op initiatief van de FEEE (Founda tion for Environmental Education in Europe), onder de auspiciën bo vendien van het Fonds Leefmilieu van de Koning Boudewijnstichting. De 'Blauwe Vlag'wordt telkens toe gekend voor een periode van één jaar. Om de veertien dagen wordt de kwaliteit van het water getest door de BBL en vanuit het bevoeg de ministerie. 'Nieuwdonk'zelf laat het water bovendien testen door een labo uit Lokeren. Al bij al wordt de kwaliteit van het water om de twee weken driemaal onderzocht. Dergelijke 'Blauwe Vlag' wordt toe gekend in geheel Europa. Naast Nieuwdonk werd in België nog aan vier dergelijke Antwerpse 'binnenwateren' - ze worden ook B-baden genoemd - eenzelfde label toegekend. Voorlopig, besluit de beheerder, mikken wij uitsluitend op de dagre- kreant. Wij beschikken immers over geen verblijfsakkomodatie. Onze troeven zijn uiteraard de reinheid, de netheid, de hygiëne, onze blauwe vlag kortom, en het groene kader van Nieuwdonk. 'Nieuwdonk' is het gehele jaar open, vanaf het laatste weekend van april vanaf 10 u., vanaf 15 september vanaf 12 u.. De toegangsprijzen '91 werden vastgelegd op 50F/dag voor 14-jarigen, 20F per dag voor jon geren vanaf 4 tot en met 13 jaar. Wie jonger is dan vier komt gratis bin nen. Krokkebaas: goeie juli- en augus tusmaanden kunnen nog veel goed maken De situatie is eenvoudig, aldus Mare Heymans sportschepcn van Buggenhout. Schijnt de zon en heerst er een behaaglijke tempera tuur, krijgt de Krokkebaas volk, blijft de zon weg en is het weer aan de slechte kant, blijft het volk weg. Die invloed van de zon is zeer sterk uitgesproken. Uiteraard, we zijn een openlucht rekreatiedomein. Wat hebben we dus vastgesteld tij dens de voorbije maanden mei - en die was koud, het vroor 's nachts nog - en juni - en die was nat? Am per bezoekers. In de loop van mei liep het aantal op tot 264, in juni mochten we slechts 260 bezoekers verwelkomen. Ter vergelijking: in mei '90 noteerden we 7.041 bezoe kers, in juni van vorig jaar 2.876. Nu vormt dat geen ramp voor de gemeente en de Buggenhoutse ge meenschap, aangezien de Krokke baas zelfstandig uitgebaat wordt. Het is de uitbater die met de gebak ken peren zit. Of die opgelopen achterstand nog op te halen valt, hangt uitsluitend af van de bijval van juli en augustus. De Krokkebaas heeft in het verle den nog slechte aanloopmaanden gekend. In 1987 bvb. toen in mei 534 bezoekers genoteerd werden. In '84 kwamen er in die maand amper 232 moedigen opdagen, maar toen von den in juli 22.000 en in augustus 19.000 mensen de wegnaarde Krok kebaas. M.a.w. juli en augustus zijn in staat nog veel goed te maken. Al bij al mag je immers niet uit het oog verliezen dat die beide aanloop maanden doorgaans slechts goed zijn voor 15% van het bezoekers aantal. Neen, aldus verder Mare Heymans, de akkomodatie die de Krokkebaas biedt, werd niet verruimd. Vanzelf sprekend werden de speeltuigen aangepast en werd de technische installatie op peil gehouden, maar ekstra-attrakties? Neen. We zien er gewoon de noodzaak niet van in. Gebleken is immers dat wij bij goed weer vrijwel een maksimale bezet ting bereiken: tussen de 2.000 ea 3.000 bezoekers per dag. Het heeft dus geen enkele zin - dat hebben bevindingen van gelijkaardige do meinen ons geleerd - bvb. een zeer dure en bij momenten gevaarlijke glijbaan te installeren, omdat der gelijke akkommodatie bij slecht weer geen ekstra volk aanbrengt. Vorig jaar, een zeer goed jaar, be zochten in totaal 35.870 mensen de Krokkebaas, overigens gespreid, overde gehele periode van opening. Dergelijke gelijkmatige spreiding' 1 kenmerkte ook het jaar '89, met in totaal 53.000 belangstellenden, ver deeld over mei 11.000, juni 14.(XX), juli 16.000 en augustus U.(MK). Hel piekjaar sinds 1980 is echter de zo mer van 1983 toen in juli alleen 44.000 mensen soelaas voor de hitte kwamen zoeken en een algemeen totaal bereikt werd van 74.6(H) be- zoekers. En ook toen lokte de mei A maand slechts 803 belangstellen- i fwi den. Dus.... De Krokkebaas is elke dag open, van 10 tot 20 u. Volwassenen beta len per dag 70F, kinderen jonger dan twaalf en volwassenen ouder dan 65 betalen slechts 40F. Pierre Van Rossem Spetterende Will Ferdy show op Gentse Feesten Ook de ligweide op de Krokkebaas is druk bezet (foto Guy) Een beeld van de Nieuwdonk waar jong en oud zich best kan vermaken (foto Guy) Ter gelegenheid van de Gentse Feesten is de feestzaal Van Eyck aan de Lange Kruisstraat 4 te Gent de ideale plaats voor iedereen die eens hartelijk wil lachen. Daar brengt de onverslijtbare en steeds even dynamische Will Ferdy zijn nieuwste produktie 'Allee, we keu ne were lache'. Will staat niet alleen op de planken. Hij wordt flink bijge staan door Lily West, ondertussen al bekend van zijn vorige show, door Michael Deli en Elena Francis. Ze treden op van zaterdag 20 tot en met maandag 29 juli elke avond om 20.00 uur. Sketches, liedjes, gekke toestanden, ze wisselen elkaar af in logische en onlogische volgorde. Om een voor beeld te geven de proloog komt niet vooraan zoals men zou kunnen verwachten, maar pas veel later in het programma. Wat nog niet wil zeggen dat men het begin mag mis sen. Want dat mag er wezen. Will Ferdy keert dus terug naar zijn Gent. Hij wordt weer de rasechte Gentenaar. Hij speelt er natuurlijk ook Flup de fakteur. In de sketches wordt hij bijgestaan door Elena Francis. Die zich dit jaar ook een een liedje gaat wagen. En dan is er nog Lily West, een jonge vrouw van de zee met biezonder veel talent. Naast een koddig typetje in een van de sketches zaT zij vooral haar nieuwste repertoire in premiere voorstellen. Dat gaat van musical melodie tot up-to-date popsong. Ook Michaeli Deli is van de partij. Hij was al eens eerder te gast op de Gentse Ferdyshow. Hij brengt lied jes in drie talen. Na een afwisselend en vooral ko misch eerste deel wordt, na de pau ze, de scène vrijgemaakt voor een uitgebreid recital van Will Ferdy zelf. Men krijgt dan een Will Ferdy te zien zoals men hem al vele jaren kent maar met een totaal vernieuwd repertoire. Naast de overbekende liedjes die hij zijn publiek niet wil en mag onthouden, komen er heel wat nieuwe titels voor. Een duet met Lily West is er ook bij. Reservaties voor 'Allee, we keune were lache' kunnen gebeuren op het nummer 091/25.83.20 na 18.30 uur en vanaf &5 juli van 13.00 tot 16.00 uur. Een toegangskaart kost 300 fr (250fr voor GO plus passersn CJPas en leden van de Will Ferdy club). De kaarten kunnen op de speelda gen rechtstreeks worden afgehaald aan de ingang van de zaal vanaf 17.00 uur. Alle plaatsen zijn genum merd. Elena Francis, Will Ferdy, Lili West en Michael Deli maken er een prettige avond van Intergcm, met privé-vennoot Elec- trabel Distributie Noord, brengt vanaf3julide beelden van hetTurk- se programma TRT op het kabel net. Het programma TRT (Interna tional Tv 5) wordt via de satelliet Eutelsat II-F1 uitgezonden. De tv- masten van Aalst-Erembodegem, Buggenhout, Sint-Niklaas en Zotte- gem ontvangen het signaal en ver delen de beelden via het kabeltele visienet. Zonder bijkomende kosten kan het programma TRT, dat van 18.00 tot 24.00 uur uitzendt, bekeken worden door de abonnees van de gemeen ten Aalst, Affligem, Borncm, Bra- kel, Buggenhout, Denderleeuw, Dendermonde. Erpe-Mere, Ge- raardsbergen, Haaltert, Hamme, Herzele, Lebbeke, Lierdc, Londer- zeel, Meisc, Ninove, Opwijk, Puurs, Sint-Amands, Sint-Gillis Waas, Sint-Niklaas, Stekene, Temse, Waasmunster, Willebroek en Zot- tegem. Op het kabelnet vindt met TRT te rug op kanaal U8 (ook 98 op uw tv-toestcl) met beeldfrekwentie 280,25MHz. Bij gebruik van een omvormer selekteert men de ne gende toets op de derde rij.

De Voorpost | 1991 | | pagina 10