WV Faluintjes ijvert voor streekmuseum in Baardegem mouterij besproken door vakbonden en Interbrew Toekomst Aalsterse Aalsters gezin vergiftigd door koolmonoxide Houtstort op Aalsterse Albrechtlaan 12-12.7.1991 - De Voorpost Er werd vernomen dat Interbrew plannen zou hebben om de Aalsterse mouterij De Wolf-Cosijns van de hand te doen. Enkele dagen terug werden de modaliteiten die bij een eventuele verkoop vervuld moeten worden, verder besproken door de vakbonden met betrekking op de al of niet overname van het personeel. Van de zijde van Interbrew werd er gesteld, dat zij bereid waren, zoals dat ook in het verleden gebeurde, mits enige aanpassingen dezelfde strategie te volgen als bij de sluiting en overname van andere brouweri jen. Een brouwerijsluiting kan gepland worden, maar de verkoop van een mouterij niet. Interbrew wenst zich dan ook niet garant te stellen, voor wat er met het personeel zou gebeu ren na verkoop. Er wordt door de vakbonden op aangedrongen bij Interbrew, een verdergaand verantwoordelijk heidsgevoel aan de dag te leggen. Het ligt in de bedoeling garanties voor het personeel in het verkoop- skontrakt in tc bouwen. Volgende week zal Interbrew bekend maken of men in die richting kan verder gaan. Er zal dan een juridische basis moeten gevonden worden om een kontrakt uit te werken. Daar de va kantieperiode aanbreekt zijn de vakbondsafgevaardigden wel tele fonisch te bereiken maar de eigen lijke besprekingen zullen begin sep tember hervat worden. Er wordt algemeen gesteld dat er een beslissing moet vallen uiterlijk tegen het einde van het jaar. Als de irtouterij De Wolf-Cosijns tegen die tijd niet verkocht is, wordt door In terbrew gedacht aan een interne re-organisatie,-waarbij Leuven zou blijven instaan voor de mout van de pilsbieren en Aalst mogelijk andere mouten kan blijven leveren. De on zekerheid is nog niet weggenomen voor de 82 arbeiders van De Wolf- Cosijns. PH De «Pikkeling '91» heeft dit jaar plaats, hoofdzakelijk in en rond de «Lindehoeve», in het centrum van Baardegem. Op*26,27 en 28 juli wordt door de WV Faluintjes opnieuw een grandioos oogstfeest georganiseerd. Tijdens een voorlichtingsvergadering over de gehele organisatie werden door het bestuur van de WV Faluintjes, nog enkele belangrijke actiepun ten uiteengezet. Fietspad-Lierekensroute en de uitwerking van een streek museum in het vroegere Baardegemse station. Volgens raadslid Paul Stockman, bestuurslid WV Faluintjes, zou er een reorganisatie op nationaal ni veau doorgevoerd worden, niet be trekking op toerisme. Er zou een decreet in de maak zijn, vanuit het Vlaams Secretariaat voor Toeris me, waarin de kriteria zouden om schreven worden van als WV aan bepaalde voorwaarden en normen te voldoen. Om in de toekomst als WV te worden opgenomen in de lijst van de erkende verenigingen zou hiermee alleen slechts rekening gehouden. Vanaf 1.1.92 zou met een structuurplan voor Oost-Vlaande ren worden gestart dat in grote trek ken zou voldoen aan het nieuwe decreet. De provincie zou worden opgedeeld in 5 grote toeristische regio's die geleid zouden worden vanuit gewestelijke VW's. Op het ogenblik zijn er 8 in O-VI. wat zou betekenen dat er 3 moeten verdwij nen. De Gewestelijke WV Denders treek zo.u Dendermonde opslor pen. Voor Aalst zou, omdat er per gemeente slechts 1 dienst erkend wordt, alleen de stedelijke toeristi sche dienst blijven bestaan en WV Aalst. Wat met de VW Faluitnjes? Aalst. In Baardegem wordt de Eerdegemstraat heraangelegd (a) Naar verluidt zou opdoeken hier voor een uitzondering gemaakt worden op de al gemene regel. Fietspad - Leirekensroute In een brief aan vice-premier Jean- Luc Dehaene bevestigt Gemeen schapsminister van Verkeer en Openbare Werken Johan Sauwens, dat de voormalige spoorwegbed ding van de lijn Aalst - Londerzeel, over de hele afstand als fietspad zou worden omgevormd. Over de aanleg van het Leirekens- fietspad was al heel wat te doen. Het fietspad is momenteel aangelegd van de Albrechtlaan tot aan de Moorselbaan in Aalst en van de provinciegrens in Opwijk tot in Steenhuffel. Over de plannen om beide fietspaden met elkaar te ver binden, zijn milieuverenigingen minder enthousiast. Voornamelijk de streek tussen het oude station van Moorsel en het station van Baardegem, ontwikkel de zich in de loop der jaren, tot een specifiek biotoop met rijke fauna en flora. Sauwens besliste voor enkele weken over te gaan tot de realisatie van het deel tussen de Moorselbaan en de Moorselse Stationstraat. Me teen liet hij een verder onderzoek instellen naar de opportuniteit van een fietspad in de Leirekensbed- ding tussen Moorsel en Baardegem. Uit zijn antwoord aan Vice-Premier Dehaene blijkt nu, dat Sauwens ge wonnen is voor de volledige realisa tie van het fietspad van Aalst tot Opwijk. Ook de VW Faluitntjes is hiervoor gewonnen, maar pleit sa men met de milieuverenigingen voor een ecologische verantwoorde aanpak in het kwetsbare deel van het Leirekensbiotoop. Men stelt een natuurlijke en zachte wegver harding voor met steenkoolas, in de derlandse Boomkwekerijmuseum, gronden en worden door de NMBS plaats van beton, asfalt of dolomiet, een afdeling snijbloementeelt met gehuurd vanaf 1923 voor een pen;. Streekmuseum de soorten eiSen aan de Faluintjes- de van 50 jaar. Aan de Minister»* - streek. Verkeerswezen en Financieën isa t-", en. tspad>> wi' De oude stationsgebouwen te Baar- gewaagd deze van de hand te doei de VVV Faluintjes, het terrein en degem bevinden zich op staats- het gebouwencomplex van het sta- P.R tion van Baardegem aankopen voor alles geleidelijk om te vormen en in te richten als een streekmuseum van de landbouw en de snijbloe menteelt. Men onderhandelt intussentijd met het Comité van Aankoop van de Staat, met de bedoeling van de aan koop rond te krijgen. De VW Fa luintjes hoopt hier de oude droom van streekmuseum te kunnen waar maken. Oude landbouwwerktuigen zouden er o.a. in ondergebracht worden, naar analogie met het Ne- Aalst. Het voormalig station van Baardegem (a) Aalst. De mouterij De Wolf-Cosijns (a) Aalst. Kermisshopping volop aan de gang (a) Vrijdagmorgen speelde zich een vergiftigingsdrama afin het gezin vandt 38-jarige Eddy Philips, in de Distelstraat 15 te Aalst. Zevén gezinslede liepen een koolmonoxide vergiftiging op. Naar verluidt zou de oorzai u liggen in een slecht geplaatste schouw voor een waterverwarmer, ft pi: slach toffers werden naar het ziekenhuis vervoerd. De twee jongens van 11 Je en 9 jaar werden in kritieke toestand doorvervoerd naar het Universitair 2 Ziekenhuis te Gent. Vrijdagmorgen wou Eddy Philips, MMgte. samen met zijn drie kinderen Pascal (17), Dimitri (16) en Björn (9) sa men met hun neefje Mustafa Philips (12) gaan vissen. Om op tijd klaar te zijn had hij het wekkcralarm op 5.30 u gezet. Waarschijnlijk is het hier aan te danken dat Je gevolgen niet fataler waren. Daardoor zijn voor hem, zijn echtgenote Marie-Hélène Roelandt en grootvader Frans Ver- r hasselt (67) de gevolgen minder erg Aalst. Een oude spoorwegbedding, de Leirekensroute, werd omgevormd tot geweest. fiestpad (a) Zoon Pascal sliep beneden in de zetel en had als enige de wekker gehoord. Hij vond zijn broers en zijn ouders bewusteloos. Langs de 100- dienst oproep werden onmiddellijt drie ziekenwagens ter plaatse ge-, bracht samen met artsen van hel Mug-team van het OLVrouwzie- kenhuis uit Aalst. Men kon enkele gezinsleden ter plaatse reanimeren en zuurstof toe dienen. Björn Philips en zijn neefje uit de Bergemeersenstraat werden' in bewusteloze toestand overge-, bracht naar het Gentse UZ, waai dokters zaterdagavond nog hun toestand zeer kritiek vonden. De overige gezinsleden mochten vrij dagavond het ziekenhuis verlaten. PH Aalst. Op de Aelbrechtlaan legde de felle stormwind een houten reklamepaneel tegen de grond. Een ware pilinhoop (a) Aalst. A KV Pertotal organizeerde een geslaagd korfbaltomooi (a) Voor VU-raadslid Danny Denayer was de aankoop van een grijper laadbak voor de stedelijke reini gingsdienst de aanleiding om in de laatste gemeenteraad te proteste ren tegen de grote stapel houtafval, die opgestapeld ligt langsheen de Albrechtlaan. Er werd door ge noemd raadslid niet alleen gewezen op het on-esthetische uitzicht, maar ook op het illegaal betreden van het terrein en het bevuilen van het wee- dek. E. Hooghuys, schepen van openba re werken, stelde dat het maar een tijdelijke stapelplaats voor hout be* trof. Tegen illegale activiteiten zou er wel opgetreden worden, aange zien het hier stadseigendom betrof. Denayer bleef er bij, dat de vesti gingsplaats ongelukkig gekozen was en dat de activiteiten dienden M>: verhuizen naar de omgeving van het stedelijke containerpark. PH

De Voorpost | 1991 | | pagina 12