Het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis stelt het bijzonder goed Vakantiestemming op raadszitting te Lede Een jubileum te Herdersem... Pr Weekblad van Dender- os^i Dunne- en p sxi Scheldestreek ysjiÉ m LimBERaen JL Voor wie iets beter zoekt Jubileum in Herdersem. Op 28 juli 1941 droeg Kamiel Vmck zijn eremis op. Hij is vi s, familieleden en pastoor Mertens. De Voorpost VRIJDAG 12 JULI 1991 44e JAARGANG NR. 28 - 46 F /toto. Het Aalsterse OCMW bestuur zit niet stil. Met verdiende tevrendeheid leggen zij een gezonde financiële balans voor en zetten zij de uitbreidingsplannen verder uiteen (a) Onlangs kon OCMW-voorzitter Eddy Dierickx met verdiende tevreden heid aan de pers de resultaatsrekening van het boekjaar voorleggen. Er werd aangetoond dat de diensten beter en optimaler bezet zijn, dat de poliklinische aktiviteit bijzonder sterk is toegenomen, dat er nieuwe aktiviteiten ontwikkeld zijn, zoals de Hartchirurgie en het Medisch Urgen tiecentrum en dat er een betere en juistere vergoeding door de ligdagprijs werd verwezenlijkt. De resultaatsrekening 1990 van het ASZ vertoont een totaal verlies van 5.773.792 F (1989: - 18.603.899). Het verlies van het boekjaar bevat evenwel een bedrag van 11,5 mil joen kosten die geen betrekking hebben op het boekjaar 1990. Bijge volg bedraagt de winst eigen aan het boekjaar 1990: 6,5 miljoen. Het procentueel aandeel op hono raria van de geneesheren bedroeg in 1989 141,9 miljoen. Nu beloopt de opbrengst uit honoraria 240,2 miljoen. Daarvan is 234,7 miljoen afkomstig uit de toepassing van het raamakkoord tussen de beheerder en de geneesheren en 5,5 miljoen als aandeel in de honoraria voor de periode van 18 tot 31 december 1989. De merkelijk betere bedrijfsresulta ten zijn een gevolg van een betere en optimalere bezetting van de diensten, de uitermate gevoelig ge stegen poliklinische activiteiten, de ontwikkeling van een aantal nieuwe activiteiten zoals het Medisch Ur gentiecentrum en de Hartchirurgie en een betere en juistere vergoe ding voor de gemaakte kosten via de ligdagprijs. Er dient op gewezen dat deze voorlopig is en in feite nog te laag. De personeelsvergoedingen bedra gen 44% van de globale kosten, de ligdagen staan voor 58% in voor de opbrengsten en de honoraria voor 21%. De bezetting van het zieken huis, over een jaar gezien, kent wei nig grote schommelingen. De sei zoeninvloeden zijn veel minder uit gesproken. Alles wijst er dan ook volgens de voorzitter op, dat het ASZ van bij zijn start een aantal troeven meekreeg die de openbare gezondheidszorg een nieuwe kans geven. «Iedereen is verbaasd, dat het in het ASZ financieel zo goed draait. On ze overburen die toch ook een zeker prestige hebben, kwamen zelfs in formatie inwinnen over onze plaat selijke structuren», verklaarde voorzitter Eddy Dierickx. Aalst. Een duidelijke boodschap aan de slagbomen van de parking van het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis (a) Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Aanleg van een ondergrondse parking Van bij de start van het nieuwe zie kenhuis bleek vrij snel dat het on mogelijk zou zijn, alle particulier vervoer van en naar het ASZ, op te vangen via een bovengrondse par- keermogelijkheid voor 380 wagens. Er werd dan ook kontakt opgeno men met de Gemeenschapsminister voor Volksgezondheid en beslist tot de inrichting van een ondergrondse parking. Uit de gedane studies blijkt dat on der het ziekenhuis ruimte is voor het plaatsen van ongeveer 100 voer tuigen. Deze oplossing zou daaren boven de mogelijkheid bieden tot het inrichten van bijkomende ar chiefruimten. De raming van de to- Lees door blz. 4 Op 5 juni 1991 was het precies 50 jaar geleden dat E.H. Kamiel Vinck door de toenmalige bisschop van Gent tot priester werd gewijd. Zijn plechtige eremis droeg hij op in de parochiekerk van Herdersem op 28 juli 1941. Het was feest die dag in Herdersem. E.H. Kamiel Vinck werd geboren te Herdersem op 25 december 1916 en was het vijfde kind van Felix Emiel Vinck (Herdersem 1878-1968), metselaar, en Clemence Francisca De Cock (Herdersem 1882-1954), zuster van de letterkundige Jozef De Cock en nicht van de grote folklorist Alfons De Cock. Hij was achtereenvolgens leraar aan het H. Maagdcollege te Dendermonde, superior aan het Sint-Hen- i driks-college te Deinze, superior aan het Bisschoppelijke college te Sint-Niklaas en deken van Sint-Niklaas. In 1958 werd hij ook kannunnik benoemd. In 1980 nam hij ontslag als deken en ging op rust. Hij verblijft momenteel nog steeds te Sint-Niklaas. (Uit tijdschrift Heemkundige Kring De Faluintjes) Aalst Jubileum in Herdersem. De familie Vinck - De Cock in 1928. De ouders zitten vooraan. Staande v.l.n.r. Petrus, Jozef, Louise, Celine, Agnes, Edward en Kamiel Vinck Nog vlug vóór de werkelijke vakantieperiode heeft men te Lede nog eens alle raadsleden samengeroepen om nog enkele (dringende?) punten af te werken. Het was dus maar een schamele agenda en op de punten als zodanig kwam maar weinig reaktie van de oppositie. Zo was er in de eerste plaats het kasnazicht van het tweede kwartaal waarvan het verantwoord en het te verantwoorden vermogen op 18 juni 42,5 miljoen bedroegen. Hierop merkte men op dat de beleggingsnota verminderd was tegenover vorige legislatuur waarop de schepen stelde dat deze immers nooit gelijk is en het altijd mogelijk is om bepaalde zaken uit te stellen om veel in kas te hebben en dit kan ook gebeuren via het uitstellen van belangrijke betalingen. Uiteindelijk was de raad unaniem akkoord met het voorgestelde agendapunt. In verband met het addendum aan het geldelijk statuut voor het ge- meentepersoneel werd de wijziging per 1 november ingetrokken omdat de bedragen met betrekking tot di plomabijslag vermeld in het adden dum dienen ongewijzigd behouden te blijven. In vorige vergadering was er voor 2 procent gestemd maar sommige personen kunnen er niet van genieten. Schepen Decroock stelde aan de raad voor om, na een verzoek van de Gewestelijke Landmaatschappij 'Ons zonnig huis', tot deze bouw maatschappij toe te treden. Hij gaf wel toe dat deze maatschappij wel niet gespecialiseerd is in huurwo ningen maar dat de gemeente Lede, door aan te sluiten toch een vinger in de pap zou hebben omdat Lede zwaar onder het streefcijfer zit qua huurwoningen. SP-raadslid Minnebo wees hem er op dat er nog andere huisvestings maatschappijen bestaan maar toch drong de schepen aan meer mee te werken. Raadslid Hendrickx ont hield zich echter bij de stemming vooral om reden dat mensen er niet terecht komen die er zouden moe ten terecht komen en men op die nianier de doelstelling van dergelij ke bouwprojekten voorbijloopt. Door de overigen werd het voorstel goedgekeurd zodat de gemeente een bedrag van 10.000 fr. zal storten aan de betrokken maatschappij als deelname in het kapitaal. Zwaanstraat In deze zitting werd ook gevraagd om het rooilijnplan van de Zwaan straat voorlopig vast te stellen om naderhand een openbaar onder zoek te organiseren. In zijn uitleg had het gemeentebestuur, volgens schepen De Croock, niet de intentie om het onmiddellijk te realiseren omdat er veel onkosten aan te pas komen en men daarbij dient reke ning te houden met de vereisten van de dienst van Bruggen en Wegen. Het opzet is vooral bedoeld om eventuele kopers van terreinen te laten weten waar ze aan toe zijn. Raadslid Hendrickx wilde dit pro- jekt echter graag koppelen aan de plannen met de realisering van de Varkensmarkt want zoals de plan nen nu zijn is men bezig een gevaar lijk kruispunt te kreëren en heeft men sterk de vrees dat men van die weg een autostrade zou maken. Hij werd bijgetreden door raadslid Minnebo die het college er op wees dat er ook onteigeningen moeten gedaan worden. Toch is de vraag om goedkeuring van dit punt alleen bedoeld om nu eens duidelijkheid te scheppen, al dus schepen De Croock, want het is de taak van de gemeente de inwo ners voor te lichten. Daarbij zal de realisatie van het projekt stapvoets gebeuren en juist daardoor zal het haalbaar zijn. Dit kon raadslid Hen drickx niet overtuigen en hij stemde tegen terwijl de SP-mandatarissen zich onthielden waarvoor raadslid Minnebo zich als volgt verant woordde: 'Het plan moet verbeterd worden voor deze weg die noodza kelijkerwijze moet hersteld worden maar een baan van 12 m. breedte is overdreven en bovendien geloof ik nooit dat het door Bruggen en We gen zal goedgekeurd worden. In de Steenstraat zal de gemeente fietspaden laten aanleggen waarvan de werken op 6 augustus zullen aan vangen. Er is een toelage van 40 procent van het Provinciebestuur en het Leedse College verbindt zich er toe dat de bestemming van de aan te leggen fietspaden langs deze Steenstraat niet zal gewijzigd wor den. Er komt dus zeker geen andere bestemming, beloofde schepen De Paepe, want in geval van wijziging moet de toelage terugbetaald wor den. Voetbalvelden Schepen De Paepe vroeg aan de raad om een beslissing goed te keu ren om de twee voorlopig aangeleg de voetbalvelden te herschikken, dit als voorbereiding op de bouw van de sporthal. Daarvoor is een krediet van één miljoen vereist voor o.a. de nivellering, drainering, ver plaatsen van verlichtingspalen, en het plaatsen van afsluitingen rond de velden. Raadslid Minnebo op perde echter dat de werken al aan gevangen zijn en men nu pas moet goedkeuring geven en vond het ab normaal dat er aankopen gedaan zijn die nu moeten goedgekeurd worden. Hij stelde daarbij dat het gemeentepersoneel deze werken niet kan uitvoeren en dat men zijn fraktie vroeger betichtte dat werken uitgevoerd werden vooraleer zij ge stemd werden maar dat men nu het zelfde doet. Schepen De Paepe wees hem op de hoogdringendheid want er is al vertraging en wat gerea liseerd werd, is met eigen gemeen tepersoneel uitgevoerd. JV

De Voorpost | 1991 | | pagina 1