Sterke prestaties van Katrien Herweghe en Bart OsteE Eervol resultaat voor de Jaco's zanmUM Andre Van Goethem wint viswedstrijd Jeugdmeeting in Zele Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde 20-12.7.1991 - De Voorpost ATLETIEK KAATSEN R. Verheyden - Jaco's 15-10 R. Verheyden, met oud-gediende Ri chard Vermeulen-Tourneur die zijn we- deroptreden deed tegen Oudegem, be reikte de rust met een komfortabele voorsprong: 8-1. Toch was het opnieuw een aangenaam kijkstuk. Op het score bord verscheen immers meerdere ma len een 40/40 stand. Charlie De Coninck en zijn maats namen het na de rust misschien iets te gemakkelijk op. De bezoekers streden voor iedere bal. De keerders kregen wat meer vertrouwen en zo zagen we de wedstrijd kantelen in het voordeel van de Jaco's. Het werd 9-7 en die cijfers liegen er niet om. Uiteindelijk bleef de thuisploeg de meerdere maar de bezoekers moesten zeker niet blozen. In de resterende luttes waren er geen uitschieters. De noodploeg van Sport vrienden kwam er niet aan te pas bij Welkom en Willems had geen proble men met De Ster. Hopland revancheer de zich voor de nederlaag in de heenron de opgelopen bij de Zorro's. Derby van zijn kant gaf zijn voorkeur aan de beker finale in Aalst en Oudegem was er de dupe van. Laat ons één zaak duidelijk stellen: Ie dere klub heeft zijn verantwoordelijke en het zijn die mensen die over zulke zaken beslissen. Weer een les voor de toekomst. Rangschikking 1. R. Verhevden 2. Welkom' 3. Willems 4. Derby 5. Sportvrienden 6. Oudegem 7. Jaco's 8. Hoplanders 9 De Ster 10. Zorro's 11. Kleding Octaaf Uitslagen 7 juli R. Verheyden-Jaco's A.C. Zele is nog één van de weinige clubs die, ondanks het feit dat ze enkel over een klassieke' sintelpiste beschikt, er nog steeds in slaagt om heel wat atleten voor de meetings aan te trekken. Dat komt deels doordat de club en haar atleten goede relaties hebben met de andere clubs, maar ook omdat op deze piste nog goede tijden kunnen gelopen worden. De piste in Zele is wat men noemt: een snelle piste. En zaterdag 6 juli was er dan ook veel belangstelling voor de jeugdmeeting van A.C. Zele. Eerst werden de hordennummers afge werkt. Bij de kadetten jongens moesten drie reeksen op de 300 meter horden uiteindelijk de snelste atleet aanduiden. En in dit nummer verschenen bij de kadetten geen streekatleten aan de start. De overwinning in de derde reeks ging naar Hans Peeters (Londerzeel) in 47.2. Zijn tijd was echter niet snel genoeg om te winnen, want in de tweede reeks liep Christophe Clement (VITA) dezelfde af stand in 46.9- Het leverde hem wel de eerste plaats op in zijn reeks, maar ook dat volstond niet om te winnen. Patrick De Clerck (Duffel) liep een handgestop- te 42.7 en was veruit de beste van zijn kategorie op dit nummer. Gino De Beule (Zele) klokte als enige scholier een handgestopte 45.2. Vervolgens kwamen in deze discipline de meisjes kadetten en scholieren aan de start. Karen Vanhecke (Zele) toonde zich de beste bij de scholieren met een chrono van 52.5. Haar clubgenote Petra Christiaens eindigde in 56.0. iMaar de verrassing kwam er bij de kadetten meisjes, van Katrien Herweghe, even eens aangesloten bij A.C. Zele. Met een tijd van 47.4 verbeterde ze niet alleen haar persoonlijk record, maar klimt momenteel tot binnen de Belgische top tien. Wie dus beweert dat er in de streek geen sterke atleten zouden zijn, vergist zich duidelijk. Zowel bij de benjamins meisjes als bij de benjamins jongens waren er drie reeksen voor de 60 meter. Bij de jon gens was Stijn Descamps (RIEM) de allersnelste met een tijd van 9 3., waar mee hij in de tweede reeks dan ook winnaar werd. In de eerste reeks liep David Berckmoes (Zele) naar een eerste plaats in 9-5 Jasper Moernaut (Ham- me) werd derde met een tijd van 10.1 en Mario Berckmoes (Zele) kwam als vier de over de streep in 10.7, De derde reeks werd gewonnen door Geert Op De Beeck, een atleet uit Duffel in 9-4. Bij de meisjes haalde Evy Pletinck (Ze le) met een tijd van 10.0 de overwinning in de eerste reeks naar zich toe. Clubge note Cynthia Van Driessche finishte als derde in 10.5. In de tweede reeks toonde Karen Rosseel (Zele) zich de snelste en liep net zoals Evy Pletinck een tijd van 10.0. Maar de snelste van allemaal was Marieke Peeters (Duffel) die voor een overwinning in de derde reeks zorgde. Haar tijd was net één tiende sneller: 9 9. Vervolgens was het de beurt aan de miniemen jongens voor hun 80 meter. En ook hier kregen we alweer drie reek sen te zien. De derde en snelste reeks werd gewonnen door Dries Lestienne (AJAX) in 10.7. Bart Rosseel liep in deze reeks naar een vierde plaats in 12.2. De twee andere reeksen werden gewonnen door Rolf De Bruyn (Duffel) en Björn Cocquyt (AJ.AX) in respektievelijk 11.8 en 11.6. Heel wat deelneemsters aan de 150 meter voor miniemen. Vandaar dat het deelnemersveld in vier reeksen werd ondergebracht. Lesley Sleeuwaert (RCG) won de eerste reeks in 20.3 en was daarmee precies één tiende minder snel dan .An Verlinden (Duffel) die de over winning in de vierde reeks in de wacht sleepte. In die vierde reeks eindigde Carmen Robberecht (Zele) op de derde plaats in een tijd van 22.2. Nathalie Dumesnil (Zele) werd vierde in 23.0. In de tweede reeks kwamen maar liefst vier meisjes van A.C. Zele tegen elkaar uit. Mieke Van Kerckhove was duidelijk de snelste en won in 22.0. Achter haar werden Veronique Van Den Hof en Phaedra Van Genabet tweede en derde in 22.4 en 22.6. Joëlle Robberecht liep naar een vierde plaats met een tijd van 24.1. Bij de kadetten jongens werd Kris Van De Velde (Zele) vierde in de eerste reeks met een tijd van 2.24.0. Zijn clubgenoot Filip Dewolf finishte als tweede in 2.11.9. En dat was precies dezelfde tijd waarmee Sven De Waele (Zele) de over winning in de tweede reeks op zijn naam bracht. Hier kwam Filip De Brandt (Ze le) als vijfde over de streep in 2.27.0. Els Callaert (Zele) was op deze afstand overduidelijk de beste bij de kadetten meisjes. Zij kontroleerde de hele wed strijd en al vrij snel liet ze alle andere deelneemsters achter zich. Uiteindelijk bedroeg haar voorsprong méér dan tien seconden op de tweede. Haar tijd: 2.23 5. Ellen De Kimpe (Zeie) kon met 2-39.0 een vierde plaats veroveren. Bij de scholieren was er slechts één deel neemster en dat was Sonja Boterdaele (KAAG), die voor deze afstand een tijd van 2.32.1 nodig had. Ook in de 1000 meter zorgden de atleten voor spannende wedstrijden. Bij de pu pillen was Bart Coen (RCG) de snelste in 3.20.7. Michael Ricca (Hamme) liep naar een derde ereplaats in 3-35 5 en Kris De Brauwer en Thomas Van Gena bet, beiden aangesloten bij A.C. Zele werden vijfde en achtste in 3.46.2 en 4.11.3. Bij de pupillen meisjes werd dit num mer in twee reeksen gelopen. Elke Teir- linck (Londerzeel) won de eerste reeks vrij gemakkelijk en klokte ook de snel ste tijd met 3-42.9- Kelly Wille (RIEM) werd eerste in de tweede reeks met een tijd van 3-47.2. Wendy De Rechter (Hamme) kwam als zesde over de streep en had 4.01.4 voor de afstand nodig. Evert De Donder (Londerzeel) was de snelste op de kilometer bij de miniemen jongens met een tijd van 3.24.9 De overwinning bij de miniemen meisjes was voor Debbie De Beukeleer (Duffel) met een chrono van 3-16.2, Maar terwijl de loopnummers werden afgewerkt hadden ook de kampnum mers plaats. En die waren zeker niet minder interessant om te volgen. Zo Een biljartclub die een viswedstrijd organizeert. Het kan allemaal. Bil jartclub De Ster uit Denderbelle zorgde voor dit exploot. Aan de Brusselse Forten te Dendermonde kregen de leden van de biljartclub, onder wie ook heel wat hengelaars, de kans om nu eens uit te maken wie er de beste was. En dat de ene de andere visser niet is, bewijst de uitslag ten volle win naar Andre Van Goethem haalde 8,050 kg vis uit het warme water en drie anderen, Francois Roelandt, Danny Van Goethem en Wim Cau- dron bleven zitten met een lege em mer. Zo zie je maar. De volledige uitslag van deze wed strijd 1. Andre Van Goethem (8,050 kg); 2. Robert De Coster (2 kg); 3. Michel Hendrickx (1,550 kg); 4. Geert Van den Steen (930 gr); 5. Dirk Van Goethem (675 gr); 6. Pierre Van Eetvelde (620 gr); 7. Guido Sigin (370 gr); 8. William Van Goethem (325 gr); 9. Gerda Merckx (300 gr); 10. Louis De Vad- der en Wim Lemahieu (250 gr) en 12. Frangois Roelandt, Danny Van Goethem en Wim Caudron (0 gr). Dendermonde. Twee keer na elkaar haalde hij een kanjer van een vis op. Geen wonder dat hij de zege in de wacht sleepte (foto Piet Hermans) Kaatsen in hogere I. De Kastelse kaatser Luc Vermeir speelt reeds drie jaar bij kans maakt om de finale van de nationale beker te winnen (vh) vertrouwd terrein voor een viswedstrijd (foto Piet Hermans) wierp Lode Huylebroeck (KAAG) bij de benjamins jongens de hockeybal 28m32 ver en dat leverde hem de eerste plaats op. Jasper Moernaut werd achtste met een worp van 20m50. David Berckmoes eindigde net één plaatsje voor hem met 20m70 en Mario Berckmoes werd twaalfde met 12m82. Bij de pupillen was Bart Coen de beste in dit nummer. Hij wierp 37m58 ver. Mi- chaël Ricca werd tiende met een worp van 26ml2 en Thomas Van Genabet eindigde als zeventiende en lukte llm58. In het verspringen voor pupillen jongens ging de zege naar Bernd Debruyn (Duf fel) met een sprong van 3m99- Michael Ricca geraakte tot de negende plaats met 3ml9 en Thomas Van Genabet werd veertiende met 2m57. Dries Lestienne was met 4m38 de beste verspringer bij de miniemen jongens. Bart Rosseel raakte na 3m83 het zand en dat was goed voor de achtste plaats. Elfde werd Jeroen Moernaut die 3m64 sprong en de veertiende plaats was voor Joris Moernaut met 3m44. Veerle Herweghe toonde zich de beste in het verspringen bij de kadetten meisjes met een sprong van 4m24. Wendy Sterckx lukte een derde plaats met 3m89 en Ellen De Kimpe werd vierde dankzij een beste beurt van 3m37. Ka ren Vanhecke sprong als enige deelne mende scholier 4m65 ver. En wat was er zaterdag gemeenschappe lijk aan het kogelstoten en discuswer pen? Wel de suprematie van Bart Oste (Zele) bij de scholieren jongens. Hij onderstreepte zaterdag nogmaals zijn nationale klasse en won gemakkelijk beide disciplines. Met de kogel lukte Bart 15m93. Op de tweede, derde en vierde plaats volgden zijn clubmakkers: Gino De Beule, Filip De Brandt en Kris Decatelle. Zij stootten de kogel respec tievelijk 9m60, 8m56 en 6m79 ver. De overwinning bij de kadetten jongens ging naar Kristof De Ruysscher (AVLO) met 13ml8. Hij won bij de kadetten jongens ook het discuswerpen met 4lm90 Tatjana Dupré (AJAX) lukte bij de pupil len 6m77, wat haar de zege opleverde. Wendy De Rechter was met een zevende plaats en 6m07 de beste streekatlete op dit nummer bij de pupillen meisjes. Elke Van Kerckhove (Zele) geraakte 5m60 ver bij haar beste beurt en dat was goed voor de tiende plaats. Ook bij de benjamins werd er flink strijd geleverd in deze discipline. En Cynthia Van Driessche (Zele) won die strijd dankzij een beste beurt met 6m95. Karen Ros- seels (Zele) werd vierde met 6m28 en Evy Pletinck eindigde als achtste met 5m65. Zoals reeds vermeld schitterde Bart Oste dus ook in het discuswerpen voor scho lieren jongens. Zijn beste worp: 46m28. Kris Decatelle werd hier vierde met een worp van 18m54, Ook het speerwerpen stond zaterdag op het programma, namelijk voor de mi niemen meisjes en jongens. Bij de meis jes won Kristien Sieckelinck (Duffel) met 26m90. Zes atletes van A.C. Zele hadden zich ingeschreven. Carmen Robberecht behaalde de negende plaats met een worp van 17m 14. Joëlle Robbe recht eindigde twee plaatsen achter haar en lukte l6m62. De dertiende plaats was voor Mieke Van Kerckhove met I4m30. Veronique Van Den Hof wierp de speer 13m04 ver en strandde op de zestiende plaats. En Nathalie Dumesnil en Phae dra van Genabet eindigden als tweeën twintigste en drieëntwintigste mg 10m22 en 9m94. Bij de miniemen jongens won Stefai Van Hecke (Zele) dit nummer met eet worp van 26m 16. Jeroen Moernaut wen) tweede dankzij een worp van 25mjft Joris Moernaut lukte met 23ml2 eet vijfde plaats en Bart Rosseels wierp dt speer 21m58 ver, wat goed was voor 4 zesde plaats Ook in de aflossingen deden de Zeels atleten het voortreffelijk. In de 4x60 meter voor benjamin^ meisjes vormden Zele en RCG ploegen wonnen in 39 4. Bij de pupillen werd de ploeg van Zele-Hamme-Rieme tweede in 39 0. De Zeelse meisjes liepen bij 4 miniemen naar een derde ereplaats de 4 x 80 meter in een tijd van 46.6. Bij de jongens scholieren had alleen Zele ingeschreven met een ploeg voor4 4 x 100 meter. Met 48.6 liepen ze dus nog een behoorlijke tijd. Maar vooral 4 kadetten meisjes van A.C. Zele lieten een heel goede indruk. Met name 4 aflossingen gebeurden heel vlot en dat resulteerde dan ook in een mooie over- winning en een tijd van 52.2. Robin Verheyden 13 176 Welkom-Sportvr. 12 156 Zorro's-Ilopland 13 149 Willems-De Ster I" Kalender 14 juli 13 139 R Verheyden-Derbv 13 131 Sportvr.-Oudegem p Zorro's-Welkom p 9| Hopland-Willems Jaco's-Kl. Octaaf 15-10 Kaatsen. De mannen van Denderbelle Club XV in aktie (foto guy) Kaatsen. De mannen van Opstal Pelote (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20