Raphaël De Boever (E Marcel Mortier (E), August De Troetsel (D) en Ghislain Van Lierop (C) J. Verhaert (E F. Nees (E), R. Lampaert (D) en R. Beelaert (C) De her opstanding van Johnny Van Holen, Luc Van der Eecken en Marcel Van Impe Schellebelle brengt hulde aan Roger Lammens S.A.O.D.-veteranen in Gavere W.A.O.D.-veteranen in Oost-Winkel VWCL-Wielrennen De Voorpost - 12.7.1991 - 21 WIELRENNEN Bei was reeds de tweede maal dit jaar inde WAOD-veteranen te gast waren in fc geboortestreek van D-renner Gerard Gevaert die beloofde er vandaag eens in K vliegen. Deze belofte werd echter te giet gedaan door bandenpech. Bei is een steeds terugkerend cliché dat Je oudste veteranen als eersten aan de slag gaan. Ook de manier van koersen brengt meestal hetzelfde beeld, steeds dezelfde renners die het eens aandurven de aanval te gaan zoals Reimond Pieten», Robert Van Wijnsberghe en Nor- bert De Wispelaere. Deze luttele uitspat- Éigen dienden echter tot niets. De noti ties blijven dan meestal beperkt tot en- tóe krabbels. We dachten eens te meer Ju het zou uitdraaien op een massa spurt maar Raphaël De Boever slaagde «in om de in laatste meters weg te lopen en won daardoor licht afgeschei- den, vóór Maurice Van Heule, die de snelste van het peloton was en Reimond helers. Ook bij de E-renners was er weinig of niets te noteren. Blijkbaar hebben de meeste renners te veel schrik van elkaar ofworden-de spurters te veel geviseerd. Bij het ingaan van de laatste ronde wen nog alle renners samen, uitkijken Jus naar een groepsspurt die gewonnen werd door Marcel Mortier, vóór Jerome Tille, Sylvère De Vos, Maurice Verbeke ffljohn Verrezen. Kade oudsten Was het de beurt aan de D-renners om te wedijveren voor de tejebloemen. (irote afwezigen in deze reeks waren Robert Gobert en Victor Htel. Er werden inderdaad hoge ver- flitingen gesteld in de lokale Gerard fièwert maar hij kon het niet waarma tei wegens hogervernoemde pech. Door enkele renners werd reeds voor de start gesteld dat dit parcours een kolfje naar de hand zou zijn van August De Troetsel. Hij was inderdaad steeds steeds aanwezig in de voorste gelederen. Meerdere aanvallen van Piet Marchand, August Van Woensel en Georges Cor- nand (nochtans goed op dreef) werden gecounterd. Ook hier was bij het ingaan van de laatste ronde een gesloten groep te zien en het was eveneens uitkijken naar de massaspurt. Die werd gewonnen door de meest verdienstelijke renner, August De Troetsel, vóór Raoul Lam- paert, August Van Woensel en Pierre Rijckewaert. Bij de C-renners werd meteen tegen een hoge snelheid gekoerst. In de tweede ronde ging Eric Van Steen in de aanval. Hij werd direkt achternagezeten door Carlos De Clercq, Willy Roels en André Claeys. Even later volgde José Bourgeois. Ghislain Van Lierop en Vic Van den Eynde bemerkten het gevaar en gingen op zoek naar de eersten. Zo kregen we na vier ronden een kopgroep van 7 renners en die konden al vlug een res- pektabele vorsprong opbouwen. In het peloton kwamen nog enkele reakties van renners zoals Adriën De Smet, Henri Ghekiere, Arnold De Muynck, Luc De Ryckere... Na tien ronden wedstrijd ging Ghislain Van Lierop in de aanval om een premie op zak te steken. Hij ging meteen door en de anderen zagen hem pas na de aankomst terug. Eric Van Steen probeer de op zoek te gaan naar de tweede plaats maar moest even later het gezelschap dulden van Vic Van den Eynde. In de spurt moest eric echter de duimen leg gen voor zijn gezel. Willy Roels werd vierde, vóór André Claeys en Carlos De Clercq. Uit de groep konden nog twee renners ontsnappen: .Arnold De Muynck (8) en Luc De Ryckere (9). Uitslagen Reeks E 1. Raphaël De Boever, 2. maurice Van heule, 3- Reimond Pieters, 4. Etienne Verheggen, 5. René Truyens, 6. Adolf De Beule, 7. Maurits De Smet, 8. Gilbert Pieters, 9- Robert Van Wynsberg- he, 10. Norbert De Wispelaere. Reeks E: 1. Marcel Mortier, 2. Jerome Wille, 3- Sylvère De Vos, 4. Maurice verbeke, 5. John Verrezen, 6. Leon De Rieck, 7. Frans Nees, 8. Daniël De Pauw, 9. Jean Portaels, 10. Marcel Chamonin. Reeks D: 1. 1. August De Troetsel, 2. Raoul Lampaert, 3- August Van Woensel, 4. Pierre Rijckewaert, 5 Johan Van Slyc- ke, 6. Roger Verhelle, 7. Petrus Mar chand, 8. Oswald Van den Bossche, 9- Georges Cornand, 10. Willy Puimège. Reeks C: 1. Ghislain Van Lierop, 2. Victor Van den Eynde, 3. Eric Van Steen, 4. Willy Roels, 5. José Bourgeois, 6. André Claeys, 7. Carlos Declercq, 8. Arnold De Munck, 9- Luc De Rijckere, 10. Gerard Goossens. Volgende wedstrijden: Vrijdag 12.07.91 te Gent, Fr. Van Rij- hovelaan. Start om 20u00 voor reek sen C, D en E (afstand 50 km) Zaterdag 13 07.91 in Erpe-Mere, Ze- venkootstraat. Start om I4u voor reeks E (afstand 52 km) en om 15u30 voor de reeksen C en D (afstand 62 km) Zondag 14.07.91 in Loenhout, Neer ven. Start om 13u00 voor de E-reeks (afstand 58 km) en om 15u00 voorde C- en D-reeksen (afstand 67 km). Het gemeentebestuur van Schellebelle heeft vorige week vrijdag hulde gebracht aan Roger Lammens. En wie Roger Lammens is en wat zijn verdiensten zijn, weet iedereen in Schel lebelle uitvoerig te vertellen. Door zijn jarenlange inzet in de sport in het alge meen en meer bepaald in het wielren nen, heeft hij zoals geen ander een eigen stempel gedrukt op het gemeenschaps leven in deze gemeente. Roger Lammens is dan ook een graag gezien man. Met zijn gouden devies: «Geen woorden maar daden», schrikt hij er zelfs nu, en Roger telt ondertussen toch al méér dan vijfenzeventig lentes, nog altijd niet voor terug om zijn verant woordelijkheid voor de wegwedstrijden tijdens de potjesmarkt in Schellebelle op te nemen. En zoals burgemeester John Taylor het poëtisch uitdrukte: «Wat zou Schellebel le zijn zonder zijn potjesmarkt?» Ook de Belgische wielrijdersbond heeft Roger Lammens al in de bloemetjes gezet voor zijn verdiensten. Want Roger is al een hele tijd bezig met het koersen. In 1946 werd hij lid van de toenmalige club 'Sport en Nering'. In 1954 veran derde de club van naam en werd omge doopt tot 'Sport en Ontspanning'. De inzet en het organisatietalent van Roger gingen niet ongemerkt verloren, want al na een korte tijd werd hij achtereenvol gens schatbewaarder, secretaris en ten slotte voorzitter. Een funktie die hij tot op heden nog altijd met evenveel dyna misme vervult. Met méér dan tweehonderddertig wed strijden op zijn aktief, waaronder ook een provinciaal kampioenschap voor profs, heeft Roger Lammens een rijke ervaring opgedaan. Een ervaring die hem ook leerde hoe belangrijk elke schakel, hoe schijnbaar onbeduidend ook, in de organisatie van een wieler wedstrijd is. En hij aarzelde dan ook niet om alle mensen die zich gedurende al die jaren onbaatzuchtig hebben ingezet voor het welslagen van de organisaties te bedanken. Burgemeester Taylor overhandigde hem uit erkentelijkheid de schaal van het gemeentebestuur. En ook bij de orde diensten is Roger altijd een goed gezien man geweest, want zelfs de commissaris was aanwezig. «En onze commissaris is een man die zich normaal gezien nooit ergens laat zien», aldus de burgemees ter met een uitspraak die aanleiding gaf tot grote hilariteit bij alle aanwezigen. Maar ook de clubleden hadden voor Roger nog een verrassing in petto! Van hen mocht hij een mooi bronzen beeld van een wielrenner in ontvangst nemen. En natuurlijk sprak iedereen de hoop uit dat Roger nog jarenlang zou willen door gaan met het wielergebeurèn in Schelle belle in goede banen te leiden. Robin Verheyden Zaterdag AAB Je hebt knaag- en klaagdieren. De mens behoort ongetwijfeld tot de laatste soort. Na een wekenlange treurzang over het te frisse en te natte weer, vonden de mees ten het dit weekend te warm. In Hofsta de hadden de VWCL-renners nochtans geen reden om te klagen: een biljartvlak parkoer en nauwelijks wind. In die om standigheden zou het wel eens lang kunnen duren vooraleer het peleton uileen zou geraken. Dacht men. Maar dat was buiten de waard gerekend. Die had blijkbaar aan een septet een gratis rondje beloofd, want die vlogen er vanbij de start nogal drastisch in. Resultaat: na één ronde was de koers gereden. Dat Freddy Roelekens over de snelste benen beschikte, verwonderde niemand. Bij de B's was het eindelijk nog eens bingo voor Johnny Van Holen. Hij had al een tijdje de goede konditie in zijn achter zak, maar ondanks klever rijden ont brak steeds dat tikkeltje geluk. Nu stond Dame Fortuna wel aan zijn kant. En met bloemen. Om het goed te maken, al licht. C&D In deze reeks volgt de scenarioschrijver steeds eenzelfde stramien, als proloog een spervuur aan demarrages, als mid denstuk de beslissende ontsnapping en als slot nog onverwachte suspens. Alleen de protagonisten wisselen van naam. Zondag Voor de tweede keer in vier dagen een organisatie in Oost-Winkel voor de vete ranen. Om andere sponsors te plezieren een licht gewijzigde omloop maar toch even mooi als vrijdag II. Dat er bij de E-plussers weinig echt gekoerst wordt werd in deze wedstrijd weer eens bewezen. Robert Van Wijns berghe liet in het begin van de wedstrijd een uitval optekenen* maar een ronde later werd hij terug bij de lurven gevat. Enkele renners rijden weliswaar soms hard op kop maar dit blijkt niet voldoen de om de boel aan flarden te rijden wat als gevolg heeft dat een massaspurt zich aankondigt. Ofwel wordt het wachten tot de laatste ronde om nog een ultieme aanval te wagen. Dit werd vandaag on dernomen door Jos Verhaert en deze kreeg onmiddellijk de plaatselijke man, Raymond Pieters, aan zijn wiel. Met zijn beiden stormden ze op de aankomst af maar Pieters had geen schijn van kans in de eindspurt. Maurice Van Heule bezette de derde rang, vóór Robert Van Wijnsberghe en Marcel Van Durme Ook bij de E's konden we ons niet opwarmen aan een spannende wed strijd. In het zicht van de aankomst werd meermaals gedemarreerd maar dit was vooral om de premies mee te pikken, waarna de aanvallers zich gewillig lieten inlopen. Marcel Mortier was in zijn nop jes en rekende reeds op een massaspurt. Hij had echter geen rekening gehouden met Frans Nees, die in de laatste kilome ter het peloton verschalkte. Hij werd winnaar met lichte voorsprong. Marcel Mortier won uiteraard de spurt voor de tweede plaats, vóór Lucien Asseau, Syl vère De Vos en Jerome Wille. De D-reeks had wellicht over het muur tje gekeken en ging op dezelfde manier koersen als haar voorgangers. Spijts het enorme werk van Robert Gobert en Vic tor Wartel bleef ook deze groep gesloten, tot genoegen van de snelle spurters. Een spurt die van zeer ver begon en met gering verschil gewonnen werd door Raoul Lampaert, vóór Victor Wartel, Au gust De Troetsel en Pierre Rijckewaert. De eerste ronden bij de C-reeks beperk ten zich tot studieronden. Een paar speldeprikken buiten beschouwing gela ten was het wachten tot de zesde ronde. Roger Beelaert nam een premie, hij reed enkele meters voor het peloton, en ging door. Ghislain Van Lierop onder nam wel enkele pogingen om alleen weg te geraken maar Roger Beelaert liet niet begaan. In de spurt voor de bloemen versloeg Beelaert zijn gezel. De sprint voor de andere ereplaatsen werd gewon nen door Maurice Van Petegem, vóór José Bourgeois, Marc Hendrickx en Willy Roels. De uitslagen Reeks E 1. Jos Verhaert, 2. Raymond Pieters, 3- Maurice Van Heule, 4. Robert Van Wijnsbergge, 5. Marcel Van Durme, 6. Maurice De Smet, 7. Norbert De Wispelaere, 8. Adolf De Beul, 9. Georges Janssens, 10. Noel Cool. Reeks E: 1. Frans Nees, 2. Marcel Mor tier, 3. Lucien Asseau, 4. Sylvère De Vos, 5. Jerome Wille, 6. André Van Oost, 7. Albert Kesteloot, 8. John Verrezen, 9. Daniël De Pauw, 10. Maurice Verbeke. Reeks D: 1. Raoul Lampaert, 2. Victor Wartel, 3. August De Troetsel, 4. Pierre Rijckewaert, 5. Robert Gobert, 6. Roger Verhelle, 7. Amedé Van Geyt, 8. Johan Van Slycke, 9. Oswald Van den Bossche, 10. Gerard Gevaert. Reeks C: 1. Roger Beelaert, 2. Ghislain Van Lierop, 3- Maurice Van Petegem, 4. José Bourgois, 5 Mare Hendrickx, 6 Willy Roels, 7. René Heyboer, 8. Graham Webb, 9 Robert Ferket, 10. Wilfried Matthijs. M.V.A. Marcel Van Impe, Wilfried Matthijs, Sil- veer Van Gyseghem en Herman Van Den Borre vonden iets over halfweg de tijd gekomen om het publiek op een strijkje te trakteren. Hun samenspel mocht er zijn, zodat ze onderling zouden uitma ken wie de sterkste was. Dacht men. Tot Willy De Clerck als een bolide uit het peleton wegstoof. En hij naderde su personisch snel. Nog een gat van vijftig meter scheidde hem van de leiders. Toen raakte zijn Turbo oververhit en moest hij plooien. Vooraan was Marcel Van Impe te sterk voor zijn tegenstan ders, zodat hij eindelijk nog eens naar het bloemenmeisje mocht. VWCL-wielrennen in Hofstade. De aankomst van Marcel Van Impe, een renner van Martin's Veloclub uit Oudegem (da) In Sint-Martens-Bodegem kregen de renners een kopieuze maaltijd in der tien gangen voorgeschoteld. Het buffet bood voor elk wat wils: een portie kas seien, een snuifje bergop en dat alles overgoten met een winderig sausje. Waarschijnlijk door het warme weer vloog men als gekken op het aperitief. Hierdoor verslikten velen zich en lagen zij voor de rest van het diner uitgeteld onder tafel. Met twaalven begonnen ze aan het voorgerecht. Ook dat had een pittig nasmaakje, want uiteindelijk ble ven er maar zes slokoppen ove? voor de hoofdschotel. De rest moest zich tevre den stellen met de kruimels. Johnny Scheerlinck bleek over de beste spijsver tering te beschikken. Achter hem bood Luc Van der Eecken nog het langst weer werk. Niet te verwonderen: hij kan goed bergop en verteert uitstekend de hite. Als beloning mocht hij het zegegebaar maken bij de A's. C&D Dit is een parkoer om «U» tegen te zeggen, vonden de C&D-renners. Van daar allicht dat ze met veel ontzag aan de wedstrijd begonnen. Tot Danny De Smet, André Van der Eecken, Herman Van den Borre en Louis De Man vonden dat ze lang genoeg bereefd waren geble ven en meedogenloos hun pedalen be gonnen te martelen. Gestaag steeg hun voorsprong. Met nog vier ronden te rij den, vormde er zich een achtervolgend groepje van vijf renners. Echt naderen deden die niet, maar Danny De Smet nam toch maar het zekere voor het onzekere. Alleen André Van der Eecken kon adekwaat reageren, al moest hij in de spurt uiteindelijk toch nog plooien voor de man uit Asse. Volgende wedstrijden: Zaterdag 13 juli: Sint-Denijs-Boekel, Stationstraat, café Cyrano - vlakke om loop! Zondag 14 juli: Herdersem - Grote Baan, café Den Engel C&D: 14 uur: A&B: 16 uur. Zaterdag in Hofstade Reeks A&B 33 dln.: 72 km in 1 uur 46 min. 1. Roelekens Freddy, A, Hillegem 2. Van Holen Johnny, B 3. Helder Jean-Paul, B 4. Paridaens Wilfried, B .5 Jaspaert Renaat, A 6. Corneillie Gino, A 7. Verhasselt Kris, A 8. Jansegers Danny, A 9- Annaert Rudy, A 10. Van Swalm Patrick, A Reeks C&D 39 din.: 64 km in L uur 34 min. VWCL-wielrennen. Marcel Van Impe na zijn zege in Hofstade (da) 1. Van Impe Marcel; D, Erpe-Mere 2. Mathys Wilfried. D 3. Van Gyseghem Sylven, C 4. Van Den Borre Herman, C 5. De Clercq Willy, D 6. Brouwers Francois, D 7. Van Streethem Reddy, C 8. Jansegers Erwin, C 9. Dierichx Johnny, C 10. Daneels Etienne, C Zondag in Sint-Martens-Bodegem Reeks A&B 30 din. 1. Scheerlinck Johnny, B, Ninove 2. Van Der Eecken Luc, A 3. Van Holen Johnny, B 4. Roelekens Freddy, A 5 De Ridder Francis, A 6. Van Gijsegem Marc, A 7. Moens Stefaan, A 8. Schoonjans Luc, A 9. Helder Jean-Paul, B 10. De Ridder Jean, A Reeks C&D 23 din., 63 km in 1 uur 40 min. 1. De Smet Danny, D, Asse 2. Van Der Eecken .Andre, C 3. Van Den Borre Herman, C 4. De Man Louis, C 5. Van Londersele Willy, C 6. De Clercq Willy, D 7. De Kuvper Eddy, C 8. Brouwers Francois, D 9. Bronselaer Jozef, C 10. Van Ginderdeuren Pierre, C Vanaf 1 juni kan ieder paartje dat in 1991 in het huwelijk treedt of een huwelijksjubi leum viert, voor de helft gratis op de sche pen van de Köln-Dusseldorferrederij va ren. Deze maatschappij staat in voor één- of meerdaagse reizen op Rijn en Moezel tussen Rotterdam en Bazel. Voor meer in formatie: Duitse Dienst voor Toerisme. Luxemburgstraat 23 te 1040 Brussel (02/ 512.77.44).

De Voorpost | 1991 | | pagina 21