Toch denken aan een nieuw Aalsters voetbalstadion? Helpende handen van Eendracht Aalst en KV Mechelen voor Nathalie 5 *--%w v.,,. •*>,3?.V De Voorpost - 12.7.1991 - 27 Reeds begin voorgaande maand had het Aalsterse schepencollege het engagement van de stad duidelijk gemaakt i.v.m. de gevolgen van de promotie van Eendracht Aalst naar eerste klasse. Er werd toen door burgemeester De Maght aangestipt dat dit alles gebeurde onder voorbe houd van goedkeuring door de gemeenteraad. Tijdens de gemeenteraad vorige week dinsdag werd door de CVP-fraktieleider Maurice De Kerpel. de bespreking van de begrotingswijziging waarin voor 7 miljoen beveiligingswerken voor het P. Cornelisstadion waren ingeschreven aan gegrepen om de problematiek rond het hele gebeuren ten gronde te bespreken. Het werd een bijzondere constructieve gedachtenwisseling narop door woordvoerders van andere partijen gretig werd ingepikt. Fraktieleider CVP, De Kerpel, drong er in de gemeenteraad op aan een gesprek te voeren over de glo- baliteit van de problematiek rond de promotie van Eendracht Aalst. Dat deze een sterke indruk gemaakt beeft op de Aalsterse bevolking en het stadsbestuur lijdt geen twijfel, maar volgens De Kerpel is deze eenzijdig. Hij betreurde de aegatieve aspekten van de tompetitiesport'. Naar de andere Aalsterse sportverenigingen toe dringt zich een globaal sportbeleid op maar terecht stellen deze vereni- angen zich ook vragen. Ook voor dcbuurtbewoners van het stadion is bet normaal dat zij zich angstig vra gen stellen rond het voetbalvanda- en de rijzende parkeerproble- voor de 17 thuismatchen van Eendracht volgend seizoen. Door de CVP-fraktie werd kon- beet gesteld dat zij het eens waren Kt de visie van burgemeester De Maght en het schepencollege, dat let stadsbestuur enkel zou instaan toor de beveiligingswerken aan het stadion. Voor wat deze aanpassin gen aan de terreinverlichting be- [treft wensten zij toch een waarschu- wnde vinger op te steken in het terband van het zich bereid verkla ren van het stadsbestuur om te be middelen bij ElectrafSel. Eveneens m verband met het voorstel om te bemiddelen bij eventuele sponsors. 'Het gaat dikwijls om personen en organismen die met de stad 'handelen' en er gebeurt niets voor niets'. Er wordt in harde deviezen gerekend en de zakenwereld neemt de voetbalwereld in beslag. Er moet volgens De Kerpel over gewaakt worden dat bij de 'eindafrekening' niet zou blijken dat het de burger is die uiteindelijk voor de kosten opdraait'. In deze kontekst gezien vond de CVP het deontologisch niet ge wenst dat de burgemeester deel uit maakt van het bestuur van Een dracht Aalst. Er werd door burge meester De Maght hierop geant woord dat zij hier enkel in zetelde als afgevaardigde van de stad met enkel een kontrolefunktie en geen stemrecht. Wat de veiligheidskorp sen betreft was De Kerpel van oor deel dat dit een reële uitdaging is en dat ook Eendracht zelf hierin zijn verantwoordelijkheid moet nemen. Garanties Met het zich borg stellen van de Stad voor een lening aan het be stuur van Eendracht voor het op trekken van twee nieuwe zijtribunes voor een waarde van 25 miljoen, had raadslid De Kerpel wel wat moeite. Hij verklaarde niet afwij zend te staan tegenover samenwer king maar wenste toch te wijzen op het delikate van een kontrakt tussen VZW Eendracht Aalst, N.V. Sport Invest en Stad Aalst. De stad en de NV zijn juridisch hoofdelijk en soli dair verantwoordelijk, maar de vraag is wie als eerste of als laatste zal verantwoordelijk gesteld wor den. Het kapitaal van Sport Invest bedraagt slechts 1,75 miljoen. Er werd ook opgemerkt dat vastge steld werd dat het bestuur van Een dracht Aalst het terrein onderver huurd werd aan voetbalploegen van buiten Groot-Aalst. De verbolgen heid hierover bij andere Aalsterse ploegen die in lagere afdelingen spelen vondt men dan ook gegrond. Er werd ook voorgesteld, bij de her ziening van het huurkontrakt, het aspekt voor de taksen op vermake lijkheden in verband hiermee in overweging te nemen. In het verle den werd dit steeds afgewogen in verband met het betaalde huurgeld. Willy Van Mossevelde, fraktielei der VU, sluit zich in grote lijnen aan bij het betoogvan CVP maar wenste toch nogmaals te wijzen op de ver keerde inplanting van het stadion. Volgens hen was het ook onaan vaardbaardat de Stad zou bemidde len voor sponsering van één bepaal de Aalsterse ploeg en niet voor an deren. Nieuw stadion aan Siesegemlaan Oppositieraadslid Danny Denayer stelde nogmaals dat in de hele ge schetste situatie steeds de veiligheid van de burger moet primeren. De rendabiliteit van Eendracht Aalst stelde hij in twijfel, gekeken naar de kapaciteit van hun stadion. Hij pleitte dan ook voor een visie op lange termijn waarbij zou gedacht worden aan de inplanting van een nieuw stadion bv. aan de Siesegem laan. 'Daar is nu nog ruimte, er is praktisch geen bewoning en er is een snelle verbinding met de auto snelweg. Er is mogelijkheid tot het voorzien in voldoende parkeergele genheid en het kombineren met an dere nodige sportinfrastrukturen'. Van SP-zijde werd het woord ge vraagd door Willy Vernimmen, het enige raadslid dat er ook 30 jaar geleden bij was, toen de aankoop van de gronden voor het stadion in de Bredestraat plaatshadden. Hij sprak vol lof over die bestuursmen sen die in al die jaren met volledige inzet het bestuur van Eendracht hadden waar gemaakt. Hij vond het eveneens een onhoudbare toestand dat een eerste klasseploeg in een zo dicht bevolkte wijk zijn wedstrijden moest spelen. 'Ook Eendracht Aalst zal volgens mij onvermijdelijk last krijgen van knokploegen en harde supporterstermen verklaarde hij. Eveneens de bescherming van de wijk en zijn bewoners in de buurt vond hij problematisch. 'Ik heb mensen zien wenen, toen zij, na de wedstrijden voor de kampioenstitel, vaststelden dat hun voortuin hele maal vernietigd was'. Hij pleitte er voor, over alle partijgrenzen heen, een consensus te zoeken over het sportbeleid in de stad. 'Waarom zou men niet mogen dro men van een nieuw stadion? Alle Aalst. Er wordt koortsachtig gewerkt om de voorziene aanpassingen aan het Pierre Cornelisstadion op de voorziene tijd klaar te krijgen (a) Wv'\. Aalst. Ingrijpende, struklurele veranderingen aan het terrein staan in de eerste plaats van de veiligheidsvoorzieningen Aalst. Intense aandacht bij de vertegenwoordigers van de grote bedrijven voor de sponsorvoorstellen van Eendracht Aalst a kosten in de Bredestraat zijn op gen telt, waaronder 66 lange termijn nooit rendabel. Laten voetbalklubs' stelde burgemeester we daarom niet zozeer dromen van De Maght tijdens de huldiging van een nieuw stadion ergens buiten het Eendracht Aalst niet dat niet alle centrum, maar reeël denken aan de lasten voor de stad en alle lasten realisatie ervan, zolang het nog mo- voor de Eendracht mochten zijn? gelijk is'. herinnerde Schelfhout zich. Luc Van Lierde voor Agalev be sloot met te stellen dat cr buiten de verantwoordelijkheid voor de vei- Volgens PW, bij monde van René ljgheid in en buiten het Eendracht- Schelfout, moet 'de match fair ge- stadion er in nog heel wat andere speeld worden'. Hij stelde dat er niet mag vergeten worden dat Aalst niet minder dan 248 sportverenigin- Sportbeleid moet fair gespeeld wor den zaken zou moeten geinvesteerd worden. De konstruktieve gedachtenwisse ling tussen de verschillende par tijen, werd door burgemeester De Maght bijzonder aandachtig ge volgd. Zij nodigde dan ook de raad uit, in een verenigde kommissiever gadering het globaal sportbeleid van de stad, ten gronde te bespre ken en te bepalen. P.H. Door de vzw 'Helpende Handen voor Nathalie', wordt op 24 juli '91 een vriendenwedstrijd georganiseerd tussen de nieuwe ploeg van Eendracht Aalst en KV Mechelen. De match begint om 19.30 u. en wordt door beide Partijen belangloos gespeeld om de doelstellingen van de vzw 'Helpende Handen voor Nathalie' te steunen. Burgemeester A. De Maght zal de aftrap van deze wel bijzondere wedstrijd geven. De vzw 'Helpende Handen' werd De thuisthcrapie bestaat er in een opgericht op 14 oktober'90 en ver- oefenprogramma dat wordt uitge vent steun aan families die hun kin- werkt door een multi-disciplinair deren, getroffen door hersenbe- team van dokters, psychologen, schadiging, thuis therapie geven en pedagogen, kinesisten, logopedis- opvoeden. Aanvankelijk werd de ten en ouders van kinderen met een vzw opgericht voor Nathalie, een hersenletsel. Het team wordt geleid tweejarig Aalsters meisje. Toen Na- door Dr. Delacato. De therapie "talie 2 maand oud was, leed zij op wordt thuis driemaal daags toege- een nacht aan zuurstofgebrek, met past door ouders en vrijwilligers, hersenbeschadiging tot gevolg. A Sindsdien is Nathalie waar gehan- Aldus "erken momenteel een ne- dicapt. De ouders van Nathalie heb- gent.gtal vrijwtUigers in beurtrol l*n bewust en na rijp beraad, geko- met, Nathalie' Het oefenprogram- ten voor een verdere opvoeding ma bevat massage stimulatie door •huis „m aldus op een opbouwende sensorische prikkels en motorische •fee te kunnen meewerken aan de bewegingen. De bedoeling is aldus therapeutische begeleiding van hun een positieve invloed uit te oefenen kind. op de organisatie en de ontwikke ling van de hersenen en het zenuw stelsel. De zware handicap van Nathalie brengt uiteraard voor haar ouders bijkomende financiële last met zich mee, die niet gerecupereerd kun nen worden via het ziekenfonds. Precies om aan deze financiële last voor het gezin een einde te stellen en zo de ouders en de groep vrijwil ligers toe te staan de thuis-therapie voort te zetten, werd de vzw 'Hel pende Handen voor Nathalie' opge richt. Maar zoals Nathalie zijn er velen en op termijn is het mogelijk* dat de vzw ook steun verleent aan families die in een gelijkaardige si tuatie verkeren. Zo verleent de vzw nu reeds hulp aan een tweede meis je, namelijk Evy uit Heverlee, die al drie jaar de therapie volgt. Voor het inzamelen van haar fond sen doet de vzw beroep op giften in het algemeen (U kan storten op re keningnummer 910-0769079-62) en op sponsering. Verder organiseert zij bepaalde benefiet-manifestaties zoals op 24 juli e.k. de match tussen Eendracht Aalst cn KV Mechelen. De match wordt op het terrein van Eendracht Aalst gespeeld en begint om 19.30 u. Burgemeester Annie De Maght zal de aftrap geven. Kaarten zijn te verkrijgen aan de ingang en in voorverkoop op vol gende adressen: Café's De Steeg, Old Time, De Spionkop, Wembley en bij 'Bij Van der Eist'. Wij duimen alvast voor Eendracht en zijn benieuwd naar hun volledige nieuwe ploeg. P.H. Aalst. 'Om in voetbal iets te bereiken moet er gewerkt worden. Als het lukt is het plezierig', stelde bondstrainer Paul Van Himst (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27