Ook Aalst geteisterd door krachtig onweer Het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis stelt het bijzonder goed Paar denprijskamp der Stad Aalst 4 - 12.7.1991 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 tale werken (ruwbouw en technie ken) beloopt ongeveer 30 miljoen. Voor de eerste fase, met name de ruwbouw, loopt thans de periode van aanbesteding. De opening van de aanbesteding gebeurde op 1 juli '91, zodat het bestuur nog vóór het bouwverlof zou kunnen overgaan tot toewijzing van de werken. De uitvoeringstermijn voor deze fase beloopt 150 werkdagen. De tweede fase is gepland voor het najaar. Kortelings zullen de bezoekers van het ziekenhuis, die gebruik wensen te maken van de bovengrondse par king, 30 F moeten betalen. Om bij het verlaten van de parking de slag bomen te openen zal een jeton no dig zijn die men kan aanschaffen aan de ingang van het ziekenhuis. Met het treffen van deze maatregel wil men vermijden dat de parking ondermeer voor een groot deel zou ingenomen worden door langpar- keerders die 's morgens er hun wa gen achterlaten om met carpooling naar hun werk te rijden. Opstarten Low-Care Dialyse Niet alleen ondergronds breidt het ASZ uit met parking, ook boven gronds worden de gebouwen van het ASZ uitgebreid. Een door de dokters gefinancierde nieuwbouw van 1.20Ó m: aan de kant van de Siesegemlaan zal de gelegenheid geven de polyklinische activiteiten verder uit te bouwen. Enkele maanden geleden werd aan gekondigd, dat in samenwerking met het Universitair Ziekenhuis van Gent - dienst Nefrologie, Prof. S. Ringoir- een low-care dialyse zou opgestart worden in het gebouw dat bestemd was voor logies van het inwonend personeel. Dit project nadert zijn voltooiing. Op 7 septem ber 1991 is de officiële ingebruikna me gepland. De aanpassings- en in- stallatiewerken zijn in uitvoering en belopen ongeveer 6,5 miljoen, te betalen door de VZW Artsen. Per dag zullen er 12 patiënten kunnen behandeld worden. Het OCMW-bestuur, in samen spraak met Prof. S. Ringoir, is van mening dat nog teveel patiënten van Aalst en omgeving voor een nierdia lyse aangewezen waren en zijn op centra buiten de stad. Door het op richten van een centrum dat func tioneert onder de voogdij van het Universitair Ziekenhuis te Gent, geeft het bestuur de mogelijkheid, deze zorgen in de stad te ontvangen in een openbare instelling. Deze in tensieve samenwerking met het UZ-Gent bestaat reeds voor wat de dienst Hartchirurgie betreft. Aalst. Op de Houtmarkt waren weer de mooiste paarden te zien (a) Aalst. Een Haflinger die er mag wezen (a) Elk jaar organiseert het Aalsterse Stadsbestuur, in samenwerking met het Landbouwcomité, de Provinciale Landbouwkamer en de Vlaamse Haflin- gerclub een traditionele keurwedstrijd voor trek- en zadelpaarden en Haflingers. Vorige zaterdag was deze opnieuw mee te maken op de Hout markt. Aalst. Kijken naar de mooie paarden (a) Het Belgische trekpaard is bijna een folkloristisch begrip geworden. Al leen nog op romantische schilderij tjes en etsen wordt een driespan nog als centraal onderwerp genomen. De stad Aalst is het belangrijkste centrum in de Dendervallei voor het inheemse trekpaard. In het ka der van het jaarlijkse Aalsters kcr- misgebeuren wordt door het stads bestuur dan ook getracht door het initiatief van de paardenprijskamp te steunen, deze in stand te houden. Tijdens de show op de Houtmarkt werden echter ook andere paarden rassen dan de prachtige inlandse trekpaarden onder de aandacht ge bracht. België en vooral de Dender vallei staat ook immers bekend voor het fokken van raszuivere zadel- paarden. Naast de traditionele boerepaarden en sportpaarden. zorgden de Haflingers voor bijzon der aantrekkelijk spektakel. De deelnemende paarden werden volgens leeftijd en ras ingedeeld in verschillende categorieën. Ze wor den tijdens de show niet alleen om wille van het showelement gekeurd. Er werden heel wat prijzen en erete kens uitgereikt. Hiermee werd na tuurlijk de handelswaarde van be paalde dieren sterk positief beïn vloed. Aan de eigenaars die hei meest hadden bijgedragen tot het wellukken van deze prijskamp, wi den aanmoedigingspremies uit] reikt. Als speciale attractie werd dit jaar een paardentram ingelegd waarmee men gratis het traject Centrum- Houtmarkt kon afleggen. Spijtig genoeg is het prachtige zomerweer van de laatste dagen voorafge gaan door een verschrikkelijk onweder. Vorige dinsdagnamiddag zorgde een echte wolkbreuk op vele plaatsen voor heel wat schade. Ook in Aalst zijn in verschillende buurten heel wat moeilijkheden geweest. Vorige week woensdagmorgen zelfs te nemen en het waterpeil zo snel werden bewoners van de Ledcbaan in de omgeving van de Molenbeek en de spoorwegbrug opgeschrikt door angstig geloei van koeien die in de weilanden liepen tussen Lede- baan, Molenbeek en Lindestraat. Een buurtbewoonster verklaarde dat zij zelfs 's nachts rond 2 uur had gezien dat er water begon over te lopen van de Molenbeek in het aan- steeg dat het de straat instroomde, werden de stadsdiensten en de brandweer verwittigd. Met vracht wagens werden zakjes zand aange bracht waarmee onmiddellijk een dijk werd gevormd van de nieuwe Sasbrugaan de Ledebaan tot aan de spoorwegbrug. «Alle lof voor de technische stads diensten. Die jongens moesten zo grenzende weiland. Dat op zichzelf door het water die zware zakjes tot was niet van aard om verder onheil te verwachten, aangezien dit niet meer de eerste keer was dat dit j beurde. Wanneer de buren rond zeven uur aan de beekrand dragen. De vracht wagens konden door de zware wa teroverlast niet dichtbij komen. De mannen van de brandweer hadden hen wel wat meer kunnen helpen», echter bemerkten dat de overstro- verklaarden de omwonenden. De ming steeds maar uitbreiding begon toegang tot de bedreigde woningen werd eveneens ingedijkt maar men kon niet meer voorkomen dat ver schillende kelders, garages en bene denverdiepingen onderliepen. «Er zou toch eens dringend werk moeten van gemaakt worden om dergelijke zaken te voorkomen», verklaarden de bewoners van de Le debaan. «Het is niet de eerste keer dat we hier wateroverlast hebben. Het nieuwe sas heeft de situatie ons inziens nog verslechterd. Vooral de toestand van de Molenbeek onder de spoorwegbrug wordt veel te wei nig gekontroleerd. Vier jaar gele- Aalst. Op de Boudewijnlaan was het voorachtig rijden (a) den hebben wij er zelfs een paard aangetroffen dat er al een ganse tijd in verdronken lag», aldus de buurt bewoners. Eens een dijk van zandzakjes opge trokken trok het water snel terug en kon men in de namiddag de kelders leegpompen. Overal lag snel alle mogelijk ondergelopen materiaal te drogen. Gelukkig hielp het zonnetje mee om de watermiserie vlug te ver geten. Erger was het natuurlijk voor de landbouwers. Het gemaaide hooi lag doorweekt en onbruikbaar in de slijkerige weiden, terwijl een boer met tranen in de ogen een van zijn mooiste melkkoeien wegsleepte, die tijdens het onweer doodgeblik- semd was. Ook de zomer brengt niet alleen vakantie en zon. De natuur kan soms lelijk parten spelen. P.H. Aalst. Vorige woensdagmorgen waren verschillende bewoners van de Ledebaan meer dan verrast toen zij htm overstroomde straat zagen (a) Aalst. Vooral de landbouwers werden door het plotse noodweer getroffen, Niet alleen overstroomden de hooiweiden, ook een koe werd dood gebliksemd in hel weiland (a) Aalst. De Boudewijnlaan werd herschapen in een grote vijver (a) Aalst. In der haast aangebrachte zandzakjes konden niet voorkomen dat de Molenbeek uit haar oevers trad (a

De Voorpost | 1991 | | pagina 4