Kelnerskoers op de Aalsterse Grote Markt Eendracht-liedjes van Keizer Kamiel op CD gebundeld Ronde van de Denderstreek voor nieuwelingen Aalsters criterium gehinderd door werken in Pontstraat? The Kinks te Affligem Aalsterse Jongsocialisten met symbolische aktie kamie' De Voorpost - 19.7.1991 - 11 Aalst. Zo wei lig tiert het groene gras op de middenberm a In de maanden augustus en september wordt voor de tweede maal een interclubwedstrjjd georganiseerd voor nieuwelingen KBWB. Aan deze kompetitie, die bestaat uit zes afzonderlijke wedstrijden, kunnen Brabant se, West- en Oostvlaamse wielerclubs deelnemen. De tweede editie van de Ronde van de Denderstreek, waarvoor reeds 14 verschillende clubs inschreven, be gint op zondag 4 augustus in Bam- brugge en eindigt op 8 september in Haaltert-Ede. Ondertussen komen de renners ook naar Moorsel. Erembodegem, Denderhoutem en Op maandag 29 juli, de dag na het einde van de Ronde van Frankrijk, wordt in Aalst traditiegetrouw en dat reeds voor de 56ste keer, het eerste na-tour criterium gereden over een omloop door het centrum van de stad. Vanaf 16 u. heeft op de omloop een wedstrijd plaats voor juniores. Voor de profs worden de trappers rondgedraaid vanaf 19 u. Een half uur worden de beroepsrenners op de Grote markt aan het publiek voorgesteld. Voor een tribunekaartje op de Grote Markt dient men 30ÜF te betalen, langs de omloop betaalt men 250F, kinderen tot 12 jaar betalen 50F. De omloop werd als volgt samengesteld: Grote Markt, Kerkstraat, St. Martinusplein, Oude Vismarkt, Alfred Nichelsstraat, Houtmarkt, Zonnestraat, Keizerlijk Plein, Nieuwstraat en Grote Markt. Wegens de nog aan gang zijnde wegenwerken kan de Pontstraat niet benut worden. De namen van de deelnemende beroepsrenners zijn pas bekend na de laatste rustdag in de Ronde van Frankrijk. P.H. Wieze, telkens met een Wiese tus senpauze. De afstand van elke proef bedraagt 70 km. en deze wed strijden worden betwist volgens de sportreglementen van de Belgische Wielerbond. Iedere club kan deelnemen met mi nimum 4 en maximum 6 renners. Het spreekt vanzelf dat er heel wat klassementen aan deze Ronde ver bonden zijn, zoals een individueel klassement per tijd, een punten en een clubklassement. Telkens zijn er heel wat belangrijke geldprijzen in de wacht te slepen. De prijsuitreiking heeft plaats op vrijdag 13 september in de Brouwe rij Safir te Aalst. Het beheerscomité dat deze Ronde van de Denderstreek organiseert omvat 13 leden en staat onder voor zitterschap van Freddy Pijck en se cretaris Robert Smetrijns. P.H. Kind en Gezin vraagt naast haar gewone dotatie voor de geplande uitbreidingen in de kinderdagopvang een specifiek fonds van 500 miljoen frank voor de komende vier jaar. S A Het kon moeilijk anders of de terugkeer van Eendracht Aalst naar eerste klasse moest en zou gepaard gaan met een reeks initiatieven. Het eerste in de rij is een gloednieuwe maxi-CD met daarop de drie onsterfelijke Eendracht-Krakers die ooit door Kamiel Sergant en de Kamillekes werden opgenomen. Volgende maand komt ook het aller eerste (geschiedenis)boek over Eendracht uit. icndracht Veroitzo heet de CD die samen door Kamiel en Patrick Mons van de Aalsterse platenwinkel Pop Shop is samengesteld in samenwerking met platenfirma Nirola Benelux. Er staan drie Eendracht hits op: 'Iendracht veroit', 'Wit en Zwart' en "n Iendracht'. Wie in mei en juni in de dolgedraaide Aalsterse café's meevierde met de promotie naar de voetbalhemel, zal de liedjes wel al uit het hoofd kennen. 'Iendracht veroit' werd voor het eerst uitgebracht in 1972, het jaar dat Kamiel Sergant ook met 'Oiljst ghetj men hert gestoelen' scoorde. Voor de CD-versie werd het nummer heropgenomen. De twee andere liedjes bleven ongewijzigd maar werden ten behoeve van de CD-kwa- liteit wel gedigitalizeerd. 'Wit en Zwart' dateert uit 1989 en werd door Kamiel en de Kamillekes samen met de spionkop van Eendracht live opgenomen, "n Iendracht', het absolute Eendracht strijdlied, is dan weer meer dan tien jaar oud. Eingelijk is het een sportief overzicht van vele voetbalseizoenen Eendracht Aalst. 'Iendracht Veroit' is te koop in de meeste Aalsterse platenwinkels en wordt verkocht tegen 275 fr. Op 7 augustus organiseren de Kerk straatvrienden Affligem een con cert met The Kinks in hgt Bellekou- terkompleks. Moet over Roy Davies en zijn Kinks nog verteld worden dat deze overle vende sixtiesgroep aan de basis lag van wat men een koncept-lp noemt. Dat de gebroeders Davies de uitvin ders waren van de rockopera (nog vóór The Who)? Dat ze ondanks een kort overstapje naar de har- drock-mode steeds de beste melo- dieuse popsongs schreven? Dat Raymond Douglas Davies daaren boven de ultieme prepunkrock- songs 'All Day and All of the Night' en 'You Really Got me' schreef. Dat hij overgetelijke maatschappij kritische songs als 'Waterloo Sunset', 'Dedicated Folkover of Faslyon', 'Dedd End Sheet', 'A well respected man' en 'Lola' aan de we reld schonk? 7 augustus wordt te Affligem vast en zeker een 'Sunny Afternoon'. The Kinks brachten 25 jaar geleden hun eerste lp uit. Life worden zij als authentieke rockband enkel ge ëvenaard door The Rolling Stones. Williams Souffriau zit in het voor programma. Kaarten in BAC-kan- toren: 500F. Kassa: 600F. Op 9 augustus heeft op dezelfde locatie een optreden plaats met Clouseau en Leopold III. WK.: 290F. Kassa: 350F. om 20 u. P.H. Van bij de start raakte Guy Schel- linck uit zijn evenwicht en liep dan maar verder met een leeg dienblad. Yvan De Boitselier uit "De Zwarte Kat", die tot dan toe in de eerste In het kader van de Aalsterse Kennis, werd op maandag 8 juli voor de tweede maal een Aalsterse Kelnerswedstrijd georganiseerd. Waren er wat minder inschrijvingen dan vorig jaar, toch boden zich een zevental beroepskelners aan de startlijn aan. Aan publieke belangstelling geen gebrek. De terrassen op de verkeersvrije Grote Markt waren goed gevuld. Guy Welleman, kelner van hotel Royal Astrid, kaapte de titel van de beste kelner weg. Om de jury toe te laten tot een klassering te komen, waren er drie proeven voorzien. Als eerste op dracht dienden de kandidaten zich in verschillende etablissementen van Horeca-centrum van typische kelnerstaken te kwijten. Voorna melijk werd hierbij de afwerking en de correctheid in bediening in reke ning genomen. Tweede opdracht was de klassieke hindernissenloop op de Grote Markt: trappen op, trappen af, sla lommen, een loopbrug over, dit al les met een dienblad gevuld met drie gevulde glazen op de vinge rtoppen. Tot slot juiste flessen in de juiste lege kratten sorteren. De juryleden die heel wat café's hadden moeten bezoeken, zouden het er waarschijnlijk, gezien de om standigheden, niet zo goed van af gebracht hebben. Finale: wedstrijd snelwandelen met dienblad op de vingers gevuld met pinten die tot 2 cm van de rand gevuld waren. Tweemaal werd zo het parcours Kerkstraat, Rozema rijnstraat, Molenstraat, Grote Markt (tot Nieuwstraat en achter het Belfort terug naar de Grote Markt) afgewandeld, de hielden op de grond. positie liep, gleed bij de tweede ronde uit in de Rozemarijnstraat en moest opgeven. De 5 overblijven- den brachten het er toch zwetend en puffend goed van af. Met bijzonder veel ernst werd de nog resterende inhoud van de glazen gemeten want verloren vocht betekende strafpun- ten. In de drie disciplines werd de eerste plaats behaald door Guy Welleman, kelner uit "Royal Astrid" en mocht dan ook de schaal van Horeca-cen- trum in ontvangst nemen. Tweede werd Mare Mestdagh uit Restau rant Cottem, derde Etienne Lie- baut die ook de prijs van de oudste deelnemer kreeg, vierde Bart De Mesmaeker, vijfde een prijs voor de hindernissenkoers Piet Erauw uit Tiger Pub, zesde en prijs van de pechvogel Yvan De Boitselier en zevende Guy Schellinck uit Tiger Pub. P.H. Hm Aalst. Een beeld van de kelnerskoers (a) Aalst. Je moet als automobilist op goed geluk af de weg dwarsen. a Misschien is het u nog niet opgevallen, maar wist u dat het merendeel van de Aalsterse straten en wegen, totaal vcrkeersonveilig is? Een voorbeeld hiervan is de Dendermondse Steenweg. De aangeleg de middenberm verontrust er steeds meer en meer de omwonenden. Niet omdat- hij slecht zou aangelegd zijn, maar simpel omdat het te hoge gras er totaal elk overzicht van de weg belemmert. Automobilisten die een straat willen indraaien, moeten totaal blind hun maneuver uitvoeren, de vrees en de kans op zware ongelukken is hier dus zeer groot. Toch is de oplossing niet duurhet eenvoudig maaien van het gras op de middenberm kan al veel kwaad voorkomen. En dat is zeker niet net enige voorbeeld. Vele andere situaties zijn allerminst zorgwekkend te noemen. De Jongsocialisten willen dit symbolisch aantonen door zelf een stukje gras te gaan maaien. Deze aktie kadert trouwens in een algeme ne verkeersproblematiek die door de Jongsocialisten behandeld wordt en waarvan deze aktie de start was. Tegen het nieuwe school jaar wensen zij een rapport te overhandigen aan dc burgemeester, met daarin een inventaris van alle onveilige verkeerspunten en'tekortkom- ingen. Zij hopen dan ook dat de verantwoordelijken op tijd in aktie schieten om aan deze situatie een gepaste oplossing te geven en alzo een reeks ongelukken te voorkomen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 11