Jeugdafdeling van Rode Kruis tien jaar aktief in Lede Uit Aalst nieuwe pastoor voor Denderbelle Nieuw Leven speelt weer toneel G. Uyttersprot wint met Kim kampioenschap van Erpe-Mere Aalsterse voetpaden worden hersteld De Voorpost - 19.7.1991 - 13 Aalst. Marie-Jeanne Keunen schilder! prachtige bloemen Aalst. Marie-Jeanne Keunen bij een van haar werken (xl) Tentoonstellingen Tot 7 september expozeert Lucy Slock in Galerie Denise Van de Vel de aan de Tragel 7 te Aalst haar schilderijen. Men kan er terecht van woensdag tot en met zaterdag van 14.30 tot 18.00 uur. Ook Ignasi Esteve is tot 7 septem ber met schilderijen te gast in Gale rie Denise Van de Velde aan de Tragel 7 te Aalst. Ook deze werken kan men bekijken van woensdag tot en met zaterdag van 14.30 tot 18.00 Nationale feestdag Op zondag 21 juli wordt te Moorsel de nationale feestdag herdacht met een optocht naar de Sint-Martinus- kerk van Moorsel waar om 10.00 uur een plechtige eucharistieviering wordt opgedragen, gevolgd door een Te Deum. Nadien gaat het in stoet naar het monument van de gesneuvelden waar bloemen zullen neergelegd worden. De muziek maatschappij 'De Jonge Garde' zal deze optocht begeleiden. Men gaat via het Dorp en de Nieuwstraat naar de Stationsstraat waar het mo nument staat. Daar wordt dan een toespraak gehouden door een ver tegenwoordiger van het stadsbe stuur. Nadien is er-nog een receptie voorde genodigden in de Katolieke Kring, Nieuwstraat 13 te Moorsel. Aan de bevolking wordt gevraagd tan de plechtigheid deel te nemen tndc huizen te bevlaggen. to- j Nationale feestdag in Aalst tal I Jie i In Aalst centrum wordt de nationa le feestdag ingezet met een heilige mis in de Sint-Martinuskerk om 10.00 uur, gevolgd door een Te De um. Nadien gaat het in stoet van de I Grote Markt, naar de Molenstraat, Kapellestraat, Esplanadestraat, Vrijheidsstraat en Vredeplein waar aan het monument van de oorlogs slachtoffers bloemen zullen neerge legd worden. Men keert terug via de Nieuwstraat naar de Grote Markt waar dan op het binnenplein van het stadhuis bloemen worden neer gelegd aan het monument van de onafhankelijkheidsstrijders van 1830. Er is een toespraak voorzien door een vertegenwoordiger van het stadsbestuur in de trouwzaal, gevolgd door een receptie. De kon. Harmonie 'De Oude Garde' zal op de Grote Markt een koncert verzor gen. Opnieuw studeren, betere kansen Het stadsbestuur van Aalst heeft op voorstel van de Adviesraad voor Tewerkstelling een brochure ver spreid onder de titel 'Opnieuw stu deren, betere kansen'. Daarin ko men alle mogelijke vormen van na schools onderwijs aan bod en wor den de kandidaten wegwijs gemaakt in de vrij ingewikkelde struktuur van deze onderwijsvorm. Het was ten dele een stap in het onbekende, doch de ervaring leer dat hiermee optimaal werd tegemoet gekomen aan een reële nood aan voorlich ting. Binnen enkele maanden was de brochure uitgeput, zodat besloten werd een herdruk klaar te maken. Die is er nu. De brochure kan gratis bekomen worden bij de Stedelijke Dienst Tewerkstelling, Keizerlijk Plein 21 te 9300 Aalst (053/77.11.11. toestel 288) Gratis inenting tegen poliomyeli- tis-kinderverlamming Door het stadsbestuur van Aalst worden gratis inentingen tegen po liomyelitis georganizeefd. De inen tingen hebben plaats op het stad huis, Grote Markt 3 Aalst en in de lokalen van de dienst volksgezond heid (binnenkoer) elke laatste woensdag van de maand tussen 14.00 en 15.00 uur. Er is steeds een dokter aanwezig. Voor meer inlich tingen 053/77.11.11 toestel 267 of 271. Infokrant van Jeugddienst De stedelijke Jeugddienst van Aalst heeft een inokrant uitgegeven met vakantiemogelijkheden voor kinde ren en jongeren. Naast de vakantie- speelpleinen en kinderdagverblij ven in groot-Aalst zelf, wordt ook de aandacht gevestigd op niet-ste- delijke initiatieven. Men blijft niet alleen in eigen land, maar ook taal- kursussen tijdens de vakantie in het buitenland werden in de krant op genomen. Fietsgravering Elke woensdag van 8.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.00 uur kan men in de Albrechtlaan 81 te Aalst terecht voor een fietsgravering. Dat in het kader van de verkeersveiligheid. In de maand augustus is de dienst ge sloten. Lede. De Leedse groep De Biet kreeg heel wat bijval (a E.H. Kamicl Philips werd door Mgr. Lconcc Van Pctcghcm, bisschop van Gent, benoemd tot pastoor van de Sint-Martinusparoch(c in Den derbelle. Dc nieuwe pastoor was sinds 1982 onderpastoor van dc St. Martinusparochic in Aalst. Voor dien was hij onderpastoor in Bcrla- rc (1974-1982) en Kalken (1970- 1974). Dc kerkelijke aanstelling door Z.R.H. Deken Schollacrt uit Lcb- bckc, heeft plaats op zondag 4 au gustus tijdens een plechtige eucha ristieviering om 15 u. E.H. Frans Vcrbcckmocs, pastoor van zijn thuisparochie Lcbbckc-Hcizijdc en Daniël Hautckcctc, jaargenoot, zullen als getuigen optreden. E.H. Kamicl Philips neemt afscheid van dc Sint-Martinusparochie in Aalst op zaterdag 27 juli tijdens dc eucharistieviering van 17.30 u. P.H. Toneelvereniging Nieuw Leven uit Aalst laat weer van zich horen. Zoals de voorgaand jaren worden ook nu weer twee produkties voor zien. Een eerste 'Een vreemd koppel' van Neil Simon in een regie van Herman Slagmulder en een tweede 'De orchideeënkweker' van Juul Lambrecht in een regie van Fons Vinck. 'Een vreemd koppel' wordt ge speeld op dc zaterdag 30 november en 7 december en de zondagen 1 en 8 december. Voor de voorstellingen van 'De orchideeënkwekers' kan men te recht op de zaterdag 28 maart en 4 april en de zondagen 29 maart en 5 april. Stad Aalst wil dit jaar nog, voor een bedrag van 5 miljoen, herstellingen uitvoeren aan de voetpaden. Vol gens de planning zouden dit jaar in Klein-Aalst een deel van de Eik- straat, de Weverijstraat en de Moorselbaan, ter hoogte van de O.L.Vrouwkliniek alsook de Avaanstraat te Erembodegem en de Grote Baan tussen Middenweg en Kapelle-Ommegang te Herder- sem aangepakt worden. De oppositieraadsleden Cochuyt, Denayer en Stockman drongen er tijdens de gemeenteraad op aan dat men eerst maatregelen zou nemen om te verhinderen dat de voetpa den stukgereden werden. Dit zou kunnen verhinderd worden door het plaatsen van obstakels. Schepen Hooghuys van zijn kant, verduidelijkte dat een gewone bur ger weinig kan doen om het stukrij den te vermijden. Hij kan enkel het feit aangeven bij de politie en bij dc dienst openbare werken. Zowat ie dereen' was het er over eens dat strenger diende opgetreden te wor den tegen overtreders en dat de mentaliteit van de automobilisten diende te wijzigen. P.H. Alhoewel het ging om het kam pioenschap van Erpe-Mere kregen de Erpse Dorpszangers toch maar 27 vinken in te schrijven wat er op wijst dat het hier om een gewone zetting ging maar niet op de tradi tionele plaats. Toch waren het de bekende namen die voor de titel streden en het was Kim van Gilbert Uyttersprot die met 675 liedjes de "titel" behaalde. Rapid van W. Janssens zong er nog 526, Cede van R. Van Tittelboom kwam aan 462 en Mousty van S. De Waegeneer werd vijfde met 448 deuntjes. Grote verschillen dus aan de kop maar toch een bewijs dat Kim in vorm verkeert. De rit van zondag had evenwel iets meer sukses want toen waren er 32 vogels aan het lokaal Fonteintje en hier was het Einstein die met 659 liedjes de overwinning behaalde, vóór Castaar van Y. Braem met 625 zangen. Alhoewel ze de dag er voor al een puike prestatie geleverd had den, kon Rapid van W. Janssens toch weer 614 liedjes zingen om de vierde plaats te behalen vóór kam pioen Kim die er 584 zong en Castro van Fr. Bogaert (563). Bij de Meerse Vinkeniers is men wel meer gewoon dan 57 vogels maar misschien zit de vakantie er voor iets tussen. Toch nog steeds het dubbele aantal deelnemers dan hun soortgenoten van Erpe die het meestal met veel minder moeten stellen. Zeer hoge beurten waren er echter niet te noteren en er was zelfs geen uitschieter want Picoli van Paula Gillis haalde net de 600 liedjes. Een vijftal anderen scoorden meer dan de kaap van vijfhonderd: Mario van K. Matthijs (591), Moses van S. De Buck (578), Jef van G. De Cock (542), Pieter van N. Uyttersprot (540), Delta van O. Coppens (511). Dan volgden Juul van G. De Cock (485), Panter van J. De Smedt (483), Rambo 4 van W. Baeyens (481), Lowie van M. Verloes (473), Cesar van F. Van Schandevyl (471), Griet van G. De Brouwer (456), Cronus van Osc. Coppens (450), Chiel van P. Peerlinck (450) en Rie van R. Van den Broeck (447). In de reeks promotie kon Bobby van M. De Pauw met 374 liedjes aan de kop plaatsen, gevolgd door Rik van R. De Weghe (372) en Dorus van H. Redant (365). JV In Lede bestaat er al tien jaar een jongerenafdeling van het Rode Kruis en die verjaardag wilde men niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Het voorbije weekend was het dus feesten geblazen in Lede, waar vrij dagavond al de festiviteiten begon nen met een kanjer van een koncert. Op de affiche de namen van Fatal Bissextile en Arquichock. En tussen al dat muzikaal geweld in kon men zich ook tegoed doen aan de barbe cue. Die was er trouwens ook op zaterdag en op zondag en kende heel wat sukses. Zaterdag was er in de namiddag een regenachtige spelletjesnamiddag voorzien en toen de avond viel tra den de Biet, een groep van eigen bodem, en Give Buzze op. Tot groot jolijt van de vele jongeren die naar dit koncert kwamen luisteren. Zondag stond er een wandelzoek tocht voor het hele gezin op het programma en wie zere voeten had die kon zich in het park van het kultureel centrum van Lede best vermaken met de volkssportspelen die er uitgestald stonden. De laatste aktiviteiten, voor de prijsuitreiking van de zoektocht natuurlijk, was het oplaten van een warme luchtballon. En drie dagen lang liet het Rode Kruis de vele bezoekers een kijkje nemen in de werking via allerlei in- fo-stand. Lede. Veel volk op de Jeugd Rode Knus barbecue te Lede (a) Vinkeniers in Erpe-Mere Lede. Enkele medewerkers van het Jeugd Rode Kruis (a) Lede. De kok druk in de weer op de barbecue van het Jeugd Rode Krius (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 13