Parlementairen kijken toe op waterkwaliteit van de Dender Aalsterse bibliotheek liep zware schade op bij noodweer Wordt rondpunt 'De Haring' omgedoopt tot 'Europaplein'? Opnieuw studeren... betere kansen Reisweg stadsautobuslijn 3 aangepast PL AM Keizerj ISTAPSLIJN 3 AALST STATI BEEKVELDSTiUATl l\ Kloost.deTV" 0 .KapucijnejiV^ it-Lauren I \y OB '^ySjnd ^/Meisje! ST. jobstpaat] YATempel, Kerkhof /STADION K AALST/ 14 - 19.7.1991 - De Voorpost Ingevolge de herinrichting van het verkeersknooppunt "Den Haring" wordt de reisweg van stadslijn 3: Aalst station-Erembodegem-Nieu- werkerken aangepast. - Richting Station: vanaf De Haring via Leo De Bethunelaan - August Marcelstraat - Diepestraat en de Nieuwbeekstraat. - Richting Erembodegem - Nieuwerkerken: vanaf Nieuwbeek straat via St.-Jobstraat - Leo De Bethunelaan naar De Haring. De halte "Kerkhoflaan" wordt van de Diepestraat naar de Leo De Bethunelaan verplaatst. De inplanting is als volgt voorzien: - Richting Station: op 20 m voorbij het kruispunt met de Kerkhof- baan. - Richting Erembodegem - Nieuwerkerken: voorbij ingang kerkhof t.h.v. het tweede paaltje van de witte afsluiting. Aan het stadsbestuur werd gevraagd, opdat de stadsbussen de August Marcelstraat zonder hinder zouden kunnen in- en uitdraaien, aldaar een beurtelings parkeersysteem in te voeren. P.H. Legenqe: Over de uiteindelijke oorzaak van de wateroverlast op de verdiepin gen min 1 en min 2van het Kultureel Centrum De Werf te Aalst, kon nog steeds geen uitsluitsel gegeven wor den. Tijdens het noodweer, gedu rende de eerste juliweek, drongen grote watermassa's binnen in de teaterzaal en in de hoofdbiblio theek. Valse plafonds slorpten aan vankelijk het water op, maar bega ven het, waardoor het water bin- nengutste en de bedieningsappara- tuur van de theaterzaal onklaar ge raakte. In de bibliotheek speelde zich hetzelfde scenario af. Vooral de afdeling romans en de discoteek werden erg geteisterd. Ook in de leeszaal werd veel schade aange bracht aan kunstboeken en de reeks Alostiana (werken van Aalsterse schrijvers, waarvan velen niet meer te koop zijn). Het water reikte op sommige plaatsen tot 20 cm. hoog. De tijdschriftkasten konden gevrij waard worden omdat zij op een vol doende hoge voet geplaatst zijn. De twee kelderverdiepingen wor den momenteel koel, maar sterk ge ventileerd om de vochtigheid weg te krijgen. Het voltapijt dat het water opslorpt werd reeds gedroogd. Boe ken liggen op tafels te drogen en plastiekfolie werd, om schade bij een volgtende waterhoos te vermij den over de boekenrekken eri appa- raturen gehangen. Ook boeken die geen waterschade hebben geleden, beginnen door de hoge vochtig heidsgraad krom te trekken. De hoofdbibliotheek blijft open om vooral uitgeleende boeken te kun nen binnen brengen. Lezers kunnen wel terecht voor verdere uitlening in de filialen, die speciaal open blij ven, ook wanneer vroeger aange kondigd werd dat zij gesloten zijn. Er werd druk gewerkt om alles zo vlug mogelijk terug in zijn oude plooi te krijgen maar het zal nog weken duren voor alle boeken die waterschade hebben opgelopen weer in de vertrouwde rekken te vinden zijn. P.H. De Aalsterse CVP-Jongeren vonden in de heraanleg van het rondpunt 'De Haring' de aanleiding om een aktie te voeren rond de naam van dit verkeerspunt. Aalst wordt dikwijls bestempeld als een satelietstad bij het Europese Brussel en daarom stellen zij voor om van dit verkeersplein een 'Europaplein' te maken. De Aalsterse CVP-Jongeren bena drukken al verschillende keren het belang van een Europese ingesteld heid bij het stadsbestuur. Zo was er het voorstel om de raadszaal in het Belfort en de belangrijkste gebou wen in de stad met de Europese vlag te sieren. Er was ook een voorstel om in de vroegere gebouwen van het Sint-Elisabethziekenhuis een Europees Jeugdcentrum te installe ren met mogelijkheid voor goedko pe logies voor jongeren uit heel Eu ropa. Het nieuwe voorstel past in dat ka der. De CVP-Jongeren stellen vast dat het rond punt feitelijk geen offi ciële naam heeft. De Aalstenaars noemen het wel 'De Haring' maar de huizen en de appartementsge bouwen op het plein hebben hun huisnummer aansluitend op de aan palende straten: Geraardsbergse- straat, Parklaan, Leo De Bethune laan. Bovendien is het rond punt een van de belangrijkste verkeers knooppunten van de stad. Dagelijks zijn er duizenden die via dit rond punt de stad binnenkomen of de stad verlaten. Voor de automobilis ten die de autosnelweg gebruiken is het dé poort tot de stad en de aan de gang zijnde aanpassingswerken zul len het plein een modern uitzicht geven. Uiteraard is deze heraanleg een ideaal moment om aan dit plein een Europees karakter te geven. Het aanbrengen van vlaggemasten met de Europese nationale vlaggen kan een eerste welkom zijn aan de be zoekers. De CVP-Jongeren hebben dan ook een brief gericht aan de burgemees ter, het voorstel formulerend om het plein om te dopen tot 'Europaplein'. Zij liepen ook op de eventuele beslissing van het Stads bestuur vooruit, door het aanbren gen van een paar straatnaamborden met de vermelding 'EuropapleinJ'. Vanzelfsprekend werd getipt op de andere nieuwe stadsstraatnaam borden met sponsering, echter deze maal met CVP-Jongeren steun. Aalst. Zo zal hel er tijdens het weekend van 27 en 28 juli weer aantoe gaan tijdens de Pikkeling in Baardcgem (archj Over de partijpolitieke grenzen heen dienden de parlementairen van de Denderstreek (Caudron, Cuyvers, Timmermans en Nelis-Van Liedeker- ke) een resolutie in bij de Vlaamse Raad om de kwaliteit van het Denderwa- ter en de bijhorende zijrivieren en beken te verhogen van basiskwaliteit tot viswaterkwaliteit en dit voor de middenloop van de Dender. De Vlaamse Raad keurde de resolutie goed. Kamerlid Jan Caudron stelde, dat hij reeds lang geleden als eerste in de Vlaamse Raad, de problematiek van de Dender had ter sprake ge bracht en er jaarlijks was op terug gekomen. Op 8 mei 1990 interpel leerde hij zelfs in de Kamer de Eer ste Minister over de grensover- schrijnende vervuiling van het op pervlaktewater tussen het Waalse en het Vlaamse gewest betreffende de Dender. Kamerlid Caudron richtte zich toen tot de Eerste Mi nister in zijn funktie van voorzitter van de Interministeriële Konfcren- tie van Leefmilieu en verzocht deze toen de nodige samenwerkingsak koorden te negociëren om Belgi sche waterzuivering te coördineren om op die manier de goede nabuur schap tussen Vlaanderen, Brussel en Wallonië niet in gevaar te bren gen. Er bleek toen uit een recente studie van Dhr. De Brabander van het In stituut voor Hygiëne en Epidcmolo- gie (I.H.E.) met harde cijfers dat het Denderslib tussen Ath en Lessi- nes, 0,8 gram cadmium per kilogram bevatte en dat de loodkonccntratie 300 gram per kilogram slib vervatte. Er werd gesteld dat lozingen van zware en giftige metalen, een 'tijdbom' betekende voor de Den der en dat daar vanwege het Waalse gewest helemaal niets werd tegen ondernomen. Er werd dan ook aan de Minister van Leefmilieu ge vraagd dit probleem te bespreken met zijn Waalse collega Dhr. Van der Biest. Als voorstel bracht men een bron- gerichte aanpak naar voor met strengere lozingsvergunningen, strengere konstrole en strengere rechtspraak. Daarnaast veel aan dacht schenken aan het toegepast wetenschappelijk onderzoek in de waterzuivering. De parlementairen eisen dan ook een grondige bijsturing van het in vesteringsprogramma vanaf 1933 om deze verhoogde kwaliteitsdoel stelling ten spoedigste te verwezelij- ken. Zij verbinden er zich toe hi erop nauwlettend toe te kijken, P.H. Zoals reeds zo dikwijls terecht ge steld, is tewerkstelling binnen de stad Aalst en binnen de regio, deter minerend voor de leefbaarheid er van. Vandaar besteedt het stadsbestuur de grootste aandacht aan de evolu tie van de arbeidsmarkt, de graad van tewerkstelling en het bedrijfs beleid inzake werkverschaffing. Op voorstel van de Adviesraad voor Tewerkstelling werd in 1990 door het College van Burgemeester en Schepenen een brochure verspreid onder de titel 'Opnieuw Studeren - Betere Kansen'. Alle mogelijke vor men van naschools onderwijs kwa men hierin aan bod en tevens wer den de kandidaten wegwijs gemaakt in de vrij ingewikkelde struktuur van dit soort onderwijs. Het was ten dele een stap in het onbekende, doch de ervaring leert dat hiermee optimaal werd tege moet gekomen aan een reeële nood aan voorlichting. Binnen enkele maanden was de voorraad aan brochures uitgeput en de Stedelijke Dienst voor Tewerk stelling werd overspoeld met ver zoeken om de brochure heruit te geven. In samenwerking met voormelde adviesraad besliste het College van Burgemeester en Schepenen dan ook om nog vóór het einde van het jaar een hernieuwde brochure uit te geven. Deze brochure bevat niet al leen een register met alle nuttige gegevens, maar geeft ook de nodige uitleg bij tal van wettelijke begrip pen. De studiemogelijkheden in het na schools onderwijs zijn enorm uitge breid en het aantal kandidaten neemt voortdurend toe. Het college van Burgemeester en Schepenen is ervan overtuigd dat deze tweede uitgave en de versprei ding ervan, nog meer zal bijdragen tot het verhogen en verbeteren van de arbeidskansen voor de eigen be volking. Deze brochure kan iedereen desge wenst gratis ontvangen. Bel, schrijf of loop even langs op de Stedelijke Dienst Tewerkstelling, Keizerlijk Plein 21,9300 Aalst. Tel. 053-77.11.11 toestel 288 Aalst. Voorlopig ligt het Hof ter Linden in Baardegem er nog rustig bij. Maar tijdens de Pikkeling mag men er zich aan een ware stormloop bezoekers verwachten (a) AAlst. De binnenkoer van het Aalsters stadhuis is zo goed als klaar (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 14