De Voorpost KLJ is niet alleen m imeter in Grembergen Wandelen tegen kinderkanker Prijsverhoging van de weekbladen Tweede kermisjogging in Boonwijk te Sint-Gillis Dendermonde Dertiende rommel en antiekmarkt deUel 16 - 19.7.1991 - De Voorpost KLOKKEN Maandag na de tweede zondag van september is een relatief belangrij ke dag in het Grembergsc kermisge- heuren. Die bewust maandag 9 sep tember start met de jaarmarkt en eindigt met een steeds uitbreidende rommel- en antiekmarkt vanaf 17.00 uur in de grocncwcg in het centrum van Grembergen. Deze markt wordt gcorganizccrd door de vzw Snuffel en is slechts een onder deel van een kermisprogramma dat reeks op vrijdag 6 september start met het optreden van de rockgroe pen Regu Racine en The Dalls. Za terdag 7 september gaat Snuffcl- rock '91 verder met als voorpro- Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand L150F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 gramma drie regionale rockgroe pen De Tekeken, The Kitchen en The Jones. Als hoofdact dit jaar komt Dirk Blanchart en The Groo ve Quartet. Zondag 8 september wordt voor de derde keer de overbekende Snuffa- listischc Spelen op de affiche gezet. Dat betekent leute en plezier voor jong en oud vanaf 14.30 uur, 's Avonds volgt traditiegetrouw een klcinkunstavond en daarvoor heeft men de gekende Ed Kooyman en Herman Van Hacrcn met hun or kest uitgenodigd. Dat alles heeft plaats in een reuzetent op een 200 meter van het dorpsplein. Na dit afgeladen kermisprogramma toch nog enkele wooracn over de dertiende rommel- en antiekmarkt. Deze makrt is dertien jaar geleden gestart met slechts enkele lokale verkopers die rap rap bij elkaar wa ren gescharreld. Doch de laatste ja ren worden de standplaatsen steeds meer bezet door verkopers uit alle hoeken van ons land. Dit wil niet DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st -gillis dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 27 juni richting noord-zuid 1. Andrea Van Daele en Rita Janssens; 2. Lucienne De Visscher en Al- bert Maes en 3. Roger en Hu- bert. Richting oost-west 1. Hans huybrecht en Bart Wynants; 2. Kris Dexhorez en Iwein De Herdt; 3. echtpaar De Saeger. Uitslag van de winnende paren op donderdag 4 juli richting noord-zuid 1, Kris Dexhorez en Iwein De Herdt; 2. echtpaar De ridder; 3. Moni que buydts en Andrea Van Daelc. Richting oost-west1. Ghislai- ne De Boecken Paul Van Dam me; 2. Josée Flamand en Hu- bert De Troch en 3. Herman De Cuyper en Mare Vereecken. Uitslag van de winnende paren op donderdag 11 juli richting noord-zuid 1. Echt paar De Saeger; 2. Iwein De Herdt en Kris Dexhorez en 3. echtpaar Christiaens. richting oost-west1. Paul Vel- deman en Werner Cornell's; 2. Josée Flamand en Paul De Smedt en 3. Hubert De Troch en Georges Korte. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in Taverne De Drie Klokken, Van Langenho vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. zeggen dat de lokale en regionale verkopers worden uitgesloten. Inte gendeel, zij gaven aan het hele ge beuren een familiaal en vooral aan genaam karakter, vooral de vele schoolkinderen die hun afgedankt speelgoed te koop aanbieden. Deze laatstcn staan voor de tweede keer gegroepeerd op een kindcrrommcl- markt dit om alles nog vlotter en aangenamer te laten verlopen. Uiteraard wordt, traditiegetrouw, deze markt overgoten met jazzmu ziek -al dan niet antiek- gebracht door talent van cigncn bodem The Mardi Gras Jazzband. Zoals elk jaar moet men de markt niet verla ten om de innerlijke mens te ver sterken. Snuffel dacht natuurlijk aan drank en versnaperingen. Daarbovenop zorgt de uitzonder lijke sfeer, de aangepaste muziek, de animatie en de inbreng van leute en plezier door de vele bezoekers voor een gezellige kermisavond. Belangstellingen voor de rommel en aktickmarkt kunnen zich in schrijven bij Gerry Bacrt, Oude Mo lenstraat 24 te 9200 Grembergen (052/22.36.24; fax 052/22.51.74). Kinderen tot 12 jaar moeten niet vooraf inschrijven en betalen geen standgeld. Dendermonde. Rommel- en Brocantemarkt. De jeugd liet zich onder belangstelling van de danseresjes i Campagnoli schminken (foto Piet Hermans) Onder de slogan 'Help ik ben niet alleen' is dit jaar voor de provincie Oost-Vlaanderen, de start gegeven voor de plaatselijke KLJ afdelingen om aan een boerende jaartemawer- king te beginnen. KLJ staat voor Katolieke Landelijke Jongeren Be weging en kan binnen de provincie Oost-Vlaanderen meer dan 8.000 jongeren boeien. Dit doet de KLJ op meerdere vlakken pastorale-, plattelands- en internationale wer king, maatschappelijke, politieke en relationele vorming. Dit jaar wordt biezonder de focus gezet op relaties, met de misschien vreemd aandoende slogan 'Help ik ben niet alleen'. Opdat de leiding, de bcstuursploeg hierover meto- disch en inhoudelijk sterk zou staan, hadden er studiedagen plaats waaraan 190 bestuursleden deelna men. De studiedagen vonden plaats in het Pius X instituut te Zele. Als orgelpunt van een werkblok rond 'adopteer je eigen dorp' werd er vanuit de kerktoren van Zele een spandoek van 18 meter ontrold met de tekst 'Er zit leven in KLJ'. En dat bewijst deze jeugdbeweging ook. Naast de zomerkampen en A plaatselijke werking, zijn er dew kelijkse sportfeesten over hee Oost-Vlaanderen. Deze zomer kï| ook plocgwedstrijden en gymet met traktoren verwachten van d KLJ Groene Kring werking. Ookdf Landelijke Rijvereniging van KL' zorgt voor een welgevuld zomet- programma, door middel van ré ter- en ponytornooien. Er zit lever in KLJ. En KLJ brengt er leven it op het platteland. Tussen 24 juli en 3 augustus zal een sportieveling uit Marke bi] Kortrijk een wandeling van 1.000 kilometer maken om de aandachi van elk meevoelend mens te vestigen op de strijd tegen kinderkanker. Het Kinderkankerfonds steunt dit initiatief dat bedoeld is om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor dit goede doel. Het Kinderkankerfonds is een organizatie die tot doel heeft gelden te zamelen om de levensomstandigheden van langdurige kankei tientjes aanzienlijk aangenamer te maken in hun ziekenhuiskamei Op donderdag 1 augustus zal deze wandelaar met zijn volgwagei Dendermonde bereiken. Er wordt dan een steunkaarten- en stickei verkoop georganizeerd op enkele druk bezochte plaatsen in de stad.] Vanaf 1 augustus gaat de prijs van de weekbladen groot-formaat met2 fr. naar omhoog. Van 46 naar 48 fr. dus of het dubbele van een dagblad. De prijs van de weekbladen is trouwens gekoppeld aan die van de dagbladen. De prijsverhoging is noodzakelijk omwille van de stijgende produktie- kosten en om het behoud van de kwaliteit van het weekblad te kunnen garanderen. Ter gelegenheid van Boonwijk ker mis wordt voor de tweede keer een 'Kermisjogging' georganizeerd in deze druk bevolkte wijk van Sint- Gillis Dendermonde. De organiza tie is in handen van het Jogging Team Dendermonde en men kan rekenen op de medewerking van Atletiekclub Denderland en AC Bingo's. Deze keer wordt de jogging een in ternationaal gebeuren. Er worden immers niet alleen deelnemers ver wacht uit de eigen regio en het eigen land, maar ook uit onze buurlan den. Er is gezorgd voor een reuze prijzentafel en voor iedereen is er een prijs weggelegd. De jeugd komt eerst aan bod. Zij vertrekken om 14.30 uur voor hun jogging over 1 kilometer. De start wordt gegeven op de Warme Haard en de deelnemers lopen via de Bo- termelkstraat en de R. Ramlot- straat tot op de speelplaats van de Boonwijkschool waar de aankomst plaats heeft. Dan wordt de grote massa losgela ten. Dat zal zijn om 15.00 uur. Hier kan men kiezen over drie afstanden: 2,5 km, 5 km of 10 km. Volgende omloop wordt aangedaanR. Ram- lotstraat, Serbosstraat, Krekeldries, Boonwijkstraat, Diepestraat, Bo- termelkstraat, Rode Wegel, rond het voetbalterrein en zo terug langs de R. Ramlotstraat naar de Boon wijkschool. Naargelang de afstand die men heeft gekozen, zal men de ze omloop een, twee of meer keer moeten afleggen. Een omloop be draagt ongeveer 2,7 km. De organizatoren zijn op alles voor bereid en laten niets aan het toeval over. Er staat een hele groep mede werkers klaar om de lopers op te vangen. Alles wordt dan ook in het werk gesteld om de deelnemers en kijkers een aangename en sportieve namiddag aan te bieden. Iedereen kan aan deze jogging deelnemen, ongeacht de leeftijd en het geslacht. Men kiest zelf het ritme en de af stand die men wil afleggen. Je mag lopen en wandelen, het doet er niet toe. Als je maar deelneemt. De inschrijvingen hebben plaats in de Boonwijkschool, waar er na af loop een wasgelegenheid is voor zien. Deze tweede kermisjogging heeft plaats op zaterdag 3 augustus. Kort samen gevattussen 13.00 en 15.00 uur gelegenheid tot inschrijven. Om 14.30 uur start van de jeugd op de Warme Haard. Om 15.00 uur start jogging voor de anderen. Om 17.00 uur prijsuitreiking en tombola. De omloop is uiterst geschikt voor roel- stoelatleten. Voor meer informatie kan men te recht bij Albert Buys (052/21.75.83) en Kris Schelkens (052/22.22.23.) ti Dendermonde. Rommel- en brocantenmarkt.Deze twee leuke meiden boden hun koopwaar ten voordele van de aktie Roemenië van 't Keur (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1991 | | pagina 16