weer aan de slag Eendracht Aalst Eendracht Zele m stemt transferbeleid af op jeugdig talent Op weg naar huis Bert Cluytens tekent voor E. Zele E. Aalst- Demonstratie match- hengelen in Dendermonde ue voorpost -19.7.1991 - 17 VOETBAL Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 De neo-eersteklasser Eendracht Aalst trok onder grote belangstelling op de 'Zandberg' weer de voetbalshoes aan. Oefenmeesterr Fazekas, die nog steeds een veldtrainer schuwt als de pest, leid de de trainingen zelf. Als voorgerecht moest het Eendrachtpotentieel op uit zondering van Chunga (interland), Godtbil (vakantie) en Zakkas (die later arriveert uit Griekenland) de klassieke rondjes draaien. 'Het wordt wel nog zwaarder de komen de dagen. Trouwens op uitzondering van dinsdag wordt iedere dag verzamelen geblazen om de konditie aan te scher pen. De Beker van Vlaanderen be schouw ik als een ideale voorbereiding, temeer omdat we in deze voorkompetiie het moeten opnemen tegen o.m. Beve- ren en Brugge. Bovendien haspelen we binnenkort een kompetitiematch af te gen K.V. Mechelen. Dat is dan toch een serieuze waardemeter voor mijn team', aldus Fazekas. Qua infrastructuur schieten de werken in het P. Cornelisstadion flink op. De uitbreiding van het aantal zitplaatsen is noodzakelijk, vermits nu al 500 abonne menten meer werden geregistreerd dan vorig seizoen. Ook is men begonnen met het plaatsen van de veiligheidshekkens. Volgens insiders zal alles kant en klaar zijn tegen de aanvang van de kompetitie. Volgens voorzitter Eric Goethals heeft de Voetbal. Bij Eendracht Aalst zitten de eerste trainingen erop. Fazekas legt er al dadelijk de pees op (da) klub serieuze inspanningen gedaan om Dat kan Eendracht momenteel nog niet de grote stap naar het voetbal in eerste aan maar voor het werkjaar 91-92 heb- nationale sportief te kunnen opvangen, ben we niettemin het budget naar 60 Voorzitter Goethals: 'Fazekas heeft alles miljoen opgetrokken. Het mag trouwens gekregen wat op zijn verlanglijstje prijk- eens onderstreept worden welke grote te. Geen transfers van supervedetten, inspanningen in de schoot van Een dracht worden geleverfd om de klub Yottbal. Zouden het allemaal buitenlanders zijn bij Eendracht Aalst zodat ze het bordje niet kunnen lezen? Of is men poon vergeten om helweg te nemen..? (da) Derdeklasser Eendracht Zele en Bert Cluytens bereikten een overeenkomst voor volgend seizoen. De 35-jarige ex-internationaal tekent als vrije speler eerstdaags zijn transfer. Zijn komst bezorgt de Zeelse spelerskern meer routine na een transferbeleid dat hoofdzakelijk in het teken stond van de weer een groot aanzien te geven in ons nationaal voetbalwereldje'. BAD yotibal. Philippe Desmet tijdens de eerste training. Er mogen nog enkele Nootjes af (da) *)lM. Aan het Eendrachtstadion in de Aalsterse Bredestraat wordt koortach- 'Xptfverkt (da) Tijdens de voorbije transferperiode heeft Eendracht zijn spelerskern gron dig hernieuwd. Een achttal kernspelers met trainer Rudy Haleydt incluis verlie ten de klub en in hun plaats kwamen vooral jeugdige elementen de schaapstal vervoegen. Een stap in het ongewisse waardoor de nieuwe trainer Kamiel Van Damme een moeilijke taak wacht. Na een grondige evaluatie van het beschik bare spelerspotentieel rekent hij in eer ste instantie op een goede kompetitie- start. Nog nooit nam de onzekerheid bij het entourage van Eendracht dergelijke af metingen aan. Wat de toekomst bieden zal blijft vooralsnog een open vraag. "De recente aankopen en verkopen beteke nen een ommekeer in de opstelling en de leiding van ons eerste elftal. Het is nieuw en brutaal. Daardoor braken we met de traditie die gepaard liep met voorzichtigheid. De gebeurtenissen werkten dit in de hand", verduidelijkte beheerraadvoorzitter Pierre Verbeeck. "We kenden de drukste transferperiode sedert het ontstaan van de klub. De vraag naar onze spelers is spontaan gegroeid. Nieuwe spelers boden zich aan Dit laatste lijkt geen ideaal gegeven om transfers af te sluiten. Daarom zul len we van nu af met scouting beginnen. We schatten het aantal bekwame kern- spelers op achttien. Dat betekent dat de overigen het moeten waarmaken bij de reserven. We beseffen dat onze trainer tijd nodig heeft om de ideale ploeg tussen de lijnen te krijgen. Zoiets zal geduld vergen van iedereen." De aanwe zigheid op de spelersvoorstelling van de routinerijke Bert Cluytens was geen toe vallig feit omdat de onderhandelingen zich in een definitief stadium berinden en elk ogenblik kunnen worden afge rond. Met de aanwening van ex-KV Me- chelenspeler Kamiel Van Damme wierf Eendracht alvast een entoesiaste trainer aan. Zijn curriculum ritae waarborgt heel wat ervaring vermits hij aktief was in alle nationale reeksen. "Ik heb het recente transferbeleid op de voet ge volgd en ben ervan overtuigd dat de groep kwaliteiten herbergt. Of deze vol doende zullen zijn voor derde klasse zal weldra blijken. Mij rest alvast de taak om deze fel vernieuwde groep in optimale omstandigheden aan de start van de kompetitie te brengen. Een goede start beïnvloedt in grote mate het verdere verloop van het kampioenschap. Om die reden sta ik niet afkerig tegenover de komst van Bert Cluytens. Routine is op elk moment bruikbaar." (AJZ) Op aandringen van oefenmeester Fazekas heeft E. Aalst ook nog de in Brussel geboren Griek teodoro Zak kas (25) aangeworven. Hij speelde vier seizoenen geleden reeds voor Eendracht Aalst. Hij arriveerde maandag uit Athene. Milko Derijck (28), door Fazekas niet meer goed bevonden voor de A-kern, gaf het Eendrachtbestuur te kennen dat hij een punt plaatst achter zijn voetbal loopbaan. BAD Schepen Thérèse Van Gucht, voor zitter van het Stedelijk Visserij - comité, deelt mee dat er volgende week een belangrijk evenement op het programma staat. Wereldkampioen Marcel Van Eynde organiseert met medewerking van het Stedelijk Visserijcomité van Dendermonde een interland Enge- land-België met 12 Engelse en 12 Belgische deelnemers. Deze demonstratie 'match- hengelen' zal plaats hebben op za terdag 20 juli van 13 tot 16 uur op de Brusselse Forten en op zondag 21 juli van 15 tot 18 uur op de waters van de Kalendijk. Uiteraard worden er op die dagen heel wat belangstellenden verwacht rond de beroemde Dendermondse viswaters. Dit nummer staat volledig in het teken van de duivensport en het wielrennen. Van het voetbalfront is er maar weinig nieuws. Ook de kaatsers kunnen nog enige interesse wekken. Toch staan de duiven in dit nummer centraal, vooral met de vele uitslagen uit Barcelona en een fotoreportage over de lossingen in Quiévrain. Wij stuurden onze fotograaf mee en hoewel we het verwacht hadden, is hetgeen rampvlucht geworden. We konden hem tijdig afklokken...

De Voorpost | 1991 | | pagina 17