MET "ONZEN" EENDRACHT NAAR EERSTE KLASSE! L A. De Beul (E J. Verrezen (E), V. Wartel (D) en W. Gillis (C) ejCuyper Omnisportkampen in Lebbeke Veteraan R. Beelaert rijdt tegenstand op een hoop ABONNEMENTEN SEATS speelt altijd mee D W.A.O.D.-Veteranen te Scheldewindeke BELANGRIJKE DATA VOORBEREIDING! Vrijdag 12 juli om 18.00 u. o- EERSTE TRAINING OP COMPLEX 'ZANDBERG' Zaterdag 20 juli om 20.00 u. er EENDRACHT AALST-S.K. BEVEREN Woensdag 24 juli om 19.30 u. o? EENDRACHT AALST-K.V. MECHELEN Woensdag 31 juli om 20.00 u. EENDRACHT AALST-K.V. BRUGGE W.A.O.D.-Liefhebbers te Sint-Niklaas Twt 1 Petanquenieuws uit Lebbeke 18 - 19.7.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Op de gekende omloop, waar in augus tus de Olympische Kampioenschappen worden ingericht, konden de veteranen aan de slag. Een lange strook kassei, heel wat wind en rijkelijk glooiend zorg den voor de nodige ravage in de gelede ren. Er kwamen 86 renners opdagen om VOETBAL strijd te leveren. Het voorbeeld van de voorbije wedstrij den lijkt wel aanstekelijk te werken bij de E-plussers. De hele wedstrijd schaap achtig samenblijven en dan één renner die in de ultieme kilometer demarreert, een kleine kloof slaat en met minieme voorsprong de eindmeet zegevierend overschrijdt. Deze maal was het de beurt aan Adolf De Beul die zijn arm, als zegegebaar, in de hoogte kon steken. Hiermee behaalt hij zijn eerste seizoen zege. Amper enkele meters na hem kon Reimond Pieters bewijzen dat ook hij PRIJZEN: - ZITTRIBUNE A E 10.000 F - ZITTRIBUNE F2 8.500 F - STAANPLAATSEN OVERDEKT 5.000 F - BUSINESS-SEAT 35.000 F HOE BESTELLEN? Afhalen vanaf 22 juli op het secretariaat Werkdagen: namiddag 14.00-17,00 u. Zat. zond.: 10.00-12.00 u. Afhalen vanaf 22 juli (abonnementen) en vanaf 1 augustus (seats). over snelle benen beschikt door Jos Verhaert, Etienne Verhegge en Maurice Van Heule te verslaan in de spurt voor de tweede plaats. Bij de E-kategorie konden eerst Piet Van As en even later John Verrezen zich loswerken van het peloton. Dadelijk kwam er reaktie van Jerome Wille, Da niël De Pauw, Frans Nees en Marcel Mortier. Hun pogingen waren echter té individueel om te slagen, ze konden niet beletten dat de twee kopmannen verder uitliepen. Bij het ingaan van de laatste ronde had Frans Nees het peloton ontlo pen. Hij had het verkeerd begrepen en dacht dat het aankomst was. Vooraleer hij besefte wat er gebeurde was de bende hem reeds voorbijgereden. Moe van de laatste inspanningen kon hij niet meer aanpikken en diende de strijd te staken. Dan maar Marcel Mortier die de bende in de steek liet om een derde rang veilig te stellen. Ondertussen had ook John Verrezen zijn gezel ter plaatse gelaten en werd overwinnaar. De vlotte spreker en zanger uit Stabroek, die zijn zestigste verjaardag vierde, zag er na de wedstrijd helemaal niet getekend uit In de C-reeks reden bij de eerste door tocht twee renners aan de leidingRo bert Gobert en August De Troetsel. Deze laatste moest echter een ontketende Gobert laten rijden. Twee ronden later konden vijf renners bij de kopman aan sluiten Victor Wartel, Karei Alen, Piet Marchand. Raoul Lampaert en Gerard Gevaert. De rest van het peloton was verslagen. Robert Gobert probeerde nog enkele keren alleen weg te lopen maar de sprinters waren waakzaam en lieten niet begaan. Het werd een lastige eind spurt, gewonnen door Victor Wartel vóór Raoul Lampaert, Robert Gobert en de rest. August Van Woensel regelde de spurt van de achtervolgers. Bij de C-renners trok Eric Van Steen in de tweede ronde ten aanval. Weldra kreeg hij het gezelschap van Jan Moes en Freddy Stevens. Ze namen tot 50 secon den voorsprongen dan sloeg het noodlot toe voor Eric Van Steen, die met een lekke band aan de kant van de weg stond. Hoe Jan Moes zich ook inzette, hij kon niet beletten dat het peloton stilaan terugkwam. In de zeven van de tien af te leggen ronden was alles te herdoen. Dan ging Ghislain Van Lierop samen met Lucien Pieters in de aanval. In de laatste ronde kon Willy Gillis met een fantasti sche inspanning nog bij de twee gera ken. Op dat ogenblik reed Van Lierop lek zodat de twee anderen voor de bloemen zouden spurten. Met een half wiel ver sloeg Willy Gillis zijn vluchterspartner. Achter de koplopers hadden zich nog zes renners losgewerkt. Van dit zestal was Wilfried Matthijs de rapste vóór Grati Webb, Carlos De Klercq, Walter J| thijs... (m.i De uitslagen Kat. E 16 deelnemers: 1. Adolf Beul (Gent), de 42 km. in 1 uur minuten; 2. Reimond Pieters, 3 Verhaert, 4. Etienne Verheggen, 5. Mi rice Van Heule, 6. Robert Van Wijnsfc ge, 7. Maurice De Smet, 8. fe Truyens, 9- Julien Pieters, 10. Raf l Boever. Kat. E, 20deelnemersl.JohnVerrea (Stabroek) de 46 km. in 1 uur 20 m» 2. Petrus Van As, 3- Marcel Mortier,] Jerome Wille, 5. Daniël De Pain», Maurice Verbeke, 7. Leon De Rieck.1 André Van Oost, 9- Lucien Asseau,! Albert Kesteloot. Kat. D, 22 deelnemers1. Victor f« (Mereleke), de 48 km. in 1 uur minuten; 2. Raoul Lampaert, 3Rote Gobert, 4. Piet Marchand, 5. Karel.fc 6. Gerard Gevaert, 7. August Van Tm sel, 8. Pierre Ryckewaert, 9- Amedéli Geyt, 10. August De Troetsel. Kat. C, 28 deelnemers: 1. Willyi (Gent), de 60 km. in 1 uur 32 2. Lucien Pieters, 3- Wilfried Mathijs, Graham Webb, 5. Carlos De Klcrcip. Walter Matthijs, 7. Leo Van Der Sdw 8. .Arnold De Munck, 9- Francis Bn wers, 10. René De Bruycker Voetbal. Jong en oud waren opgekomen om de eerste training van de nieuwe Eendracht Aalst-spelers bij te wonen. Dat belooft een vol huis in de toekomst (da) Voor de Grote Prijs «Garage Deyaert» hadden 58 renners ingeschreven. Vele grote namen ontbraken: de kersverse kampioenen Patrick Van Rentergem en Benny Van Buynder, Wim De Wael, Wim Van Hecke, Antoine De Mits. Maar vier dagen koersen is van het goede mis schien te veel. Na de schermutselingen tijdens de eerste ronden werd het in de vierde ronde ernstig. Een groepje van zeven renners had zich licht afgeschei den, hierbij konden nog 10 anderen aansluiten. Met een kopgroep van 17 werden de ronden afgemaald. De bij zonderste kanshebbers (Marco Smet, William Despeels, Johan Van Lookeren, Guy Verberckmoes en Patrick Bolssens) bevonden zich in deze kopgroep, niet voor lang echter. Enkele ronden vóór het einde oordeelde Johan Van Looke ren dat de kopgroep te dicht bevolkt was en trok ten aanval. Guy Verberckmoes kon de aanval beantwoorden wat hem even later werd nagedaan door Roger Beelaert (zeer attent), Guy De Jonghe en Daniël Denis. Bij de anderen werd even getwijfeld en het was meteen duidelijk dat de winnaar bij deze vijf moest ge zocht worden. Een lange rechte lijn naar de aankomst zorgde ervoor dat de spurt van zeer ver begon. Op het gepaste moment kon Roger Beelaert uit het wiel komen en werd verdienstelijk winnaar. Tweede werd Guy De Jonghe vóór Daniël Denis, Johan Van Lookeren en Guy Ver berckmoes. Marco Smet won de spurt van de geklopte groep vóór William Des- PETANQUE Hiervoor had nog een wedstrijd plaats voor wielertoeristen, waarvoor 59 toeris ten een rugnummer hadden afge haald. Halfweg de wedtrijd hadden zich een twintigtal renners afgescheiden en reden met 20 sekonden voor het pelo ton. Antoine Cools zette zich op kop van de bende en reed in één ruk het gat dicht. Bijgevolg kondigde zich een mas saspurt aan. De beelden van de fotofi nish moesten uitsluitsel brengen om trent de winnaar en dit werd Rudi Thijs- man. Met nipt verschil versloeg hij Pat- riek Leliaert en Jean Brandt. (m.v.a.) km. iol ,3.IM :n, 5. W et, 7. V De uitslagen Kat. AB, 58 deelnemers1 Beelaert (Kieldrecht), de 70 km. i uur 44 min.2. Guy De Jonghe, 3. Denis, 4. Jahon Van Lookeren, Verberckmoes, 6. Marco Smet, liam Despeels, 8. Mare Lambrechll| Patrick Bolssens, 10. Alex Ackermare Kat. Toeristen, 59 deelnemers 1 I Thijsman (Beveren), de 41 km. 58 min., 2. Patrick Leliaert, 3- Ja Brandt, 4. Etienne Fleury, 5. Dili Noeyens, 6. Frank De Block, 7. llendfi Peeters, 8. Luc Poppe, 9. Adrien Mae 10. Marc Van Wijnsberge In de loop van de maand juli orga niseert de petanqueklub 'Hof ter Burst' nog volgende manifestaties, waaraan iedereen mag deelnemen: - zaterdag 20 juli: vaste doubletten - zondag 21 juli: meli-melo - zondag 28 juli: reuze meli-melo Alle petanqueliefhebbers kunnen bovendien tot eind september alle woensdagen (I4u30), alle donder dagen (19u00) en alle vrijdagen (19u00) terecht voor wedstrijden meli-melo. Op zaterdag 15 september wordt vanaf I4u00 het petanquekam- pioenschap van Lebbeke betwist, individueel klassement. pvr voor 6- tot 13-jarigen In de maand augustus organiseren de gemeentelijke sportdienst en hel gemeentebestuur van Lebbeke vier sportkampen voor jongelui tussen de 6 en de 13 jaar. Na de suksesrijke sportkampen tijdens de Paasvakantie worden nu in augustus j vier weken sport en spel aangeboden met telkens een uitstap naar Buggen- hout-Bos (gewoonlijk de laatste dag), waar bosspelen worden georganiseerd De deelnemers worden gevraagd zoveel mogelijk hun fiets mee te brengen; wie geen fiets heeft zal vervoerd worden met bereidwillige particuliere wagens. Sportkamp 1 - data: van 5 tot en met 9 augustus - inschrijven vóór 29 juli - deelnameprijs: 700 fr. Sportkamp 2 - data: van 12 tot en met 16 augustus - inschrijven vóór 5 augustus - deelnameprijs: 600 fr Sportkamp 3 - data: van 19 tot en met 23 augustus - inschrijven vóór 12 augustus - deelnameprijs 700 fr Sportkamp 4 - data: van 26 tot en met 30 augustus - inschrijven vóór 19 augustus - deelnameprijs 700 fr Algemene inlichtingen: - Alle sportkampen hebben plaats in het gemeentelijk sportcentrum, Albert I straat te Lebbeke; dagelijks komen 9 verschillende sportdisciplines aan bod met als laatste uur 'zwemmen', alles onder begeleiding van gekwalificeerde sportmonitoren. - Een gereduceerd tarief wordt toegepast voor een 2de-3de kind uit éénzelfde gezin; zo betaalt het 1ste kind 700 fr, het 2de 600 fr, het 3de 500 fr, mits voorlegging van de gezinstoestand (inlichtingen op de dienst bevolking). - De betalingen gebeuren via de kantoren van: A.S.L.K., Stationsstraat, nr.001-1987764-19 ofwel K.B., Grote Plaats, nr.445-4617321-88 onder 'Sportkampen Lebbeke' met vermelding van naam en voornaam van de deelnemer en de nummer van het sportkamp. - Alle deelnemers zijn verzekerd door BLOSO - Inschrijvingsformulieren zijn eveneens te verkrijgen op de bankkantoren en de kassa van het sportcentrum. - Inlichtingen: sportdienst 052/41.21.11, sportcentrum 052/41.12.91, vragen naar Fons Abbeloos, sportfunktionaris. jl - Sportkledij vereist (zwemgerief inbegrepen). - De deelnemers kunnen onder toezicht hun middagmaal gebruiken. J

De Voorpost | 1991 | | pagina 18