Bedrijvencentrum Regio Aalst beantwoordt duidelijk aan een noodzaak A: Woonnoodgebied Aalst geeft nieuwe mogelijkheden Weekblad van Dender» Du rme- en Scheldestreek Een weekje vakantie! Eendrachters hebben er eerste training opzitten Oud-burgemeester Marcel De Bisschop overleden Faluintjesrondrit voor Oldtimerfietsen Br*: I I De Voorpost VRIJDAG 19 JULI 1991 44e JAARGANG Aan de ingang van de lilde Industriezone, grondgebied Erembodegem, «erd drie jaar geleden het BC (Bedrijvencentrum Regio Aalst) in werking gesteld. Op zeer korte tijd werd het volledig bezet zodat zeer vlug aan uitbreiding moest gedacht worden. Het centrum werd dan ook zopas met 22 kantoorruimten uitgebreid. Opdie manier kan er voldaan worden aan de stijgende vraag van startende ondernemers om assistentie te kunnen krijgen. Inl988werd BC Regio Aalst opera tioneel cn bewees van mcetafaan te beantwoorden aan een noodzaak. Eind '89 waren de 12 aangeboden kantoren allemaal in gebruik en steeds was er vraag voor nieuwe startende bedrijven zodat uitbrei ding met bijkomende accommoda tie zich opdrong. De gebruikers van bijdestart deden fët allemaal, bijna zonder uitzondering voortreffelijk. De gezamenlijke tewerkstelling sietgal met 60 eenheden. Einde MB am de raad van bestuur de fcsfesing, het bedrijvencentrum met22 bureaus uil te breiden, ten einde aan de groeiende vraag te vol doen. Aansluitend bij het eerste ge bouwen uitgevoerd in dezelfde stijl werd het een volkomen geheel. Dhr. Pycke, voorzitter van de raad van bestuur, sprak bij de voorstel ling, er zijn bezorgdheid over uit, dat. bij het opstarten van nieuwe ondernemingen, zo weinig aan dacht wordt besteed-aairde secun daire sektor. Er is weinig belang stelling voor "fabrikatie". De dienstverlenende sektor is overver tegenwoordigd. Een meer even wichtige verdeling van de belangrij ke sektoren dringt zich op volgens voorzitter Pycke. Het blijft de bedoeling van het Be drijvencentrum Regio Aalst, de startbclemmeringcn weg te nemen bij jongere ondernemers en het startrisico te beperken. Het cen trum biedt een geheel aan van mo derne kantoorapparatuur (fax, ko pieermachine) en kollektieve ruim ten (vergaderzaal, keukentje) aan. Het verzorgt op een persoonlijke manier de telefoonpermanentic voor de afwezige jonge ondernemer en ontlast hem van elementaire ad ministratieve opdrachten. Verder biedt het bedrijvencentrum een werkelijke meerwaarde door deskundige adviezen. Via de mana ger kan hierbij geput worden uit de know-how van grote ondernemin gen uit de industriële en dienstver lenende sector. Het onderhoudt goede kontakten met instellingen uit de brede sociaal-ekonomische sfeer (Kamer van Koophandel, in tercommunale, GOMÓV) en hun hulp en advies kan worden ingeroe pen. De realisatie van het Bedrijvencen trum Regio Aalst is een realisatie van industriële, financiële en over- heidspartners met 30 miljoen als ge zamenlijke inbreng. De ligging van het centrum is uit zonderlijk goed: bij het kruispunt van de belangrijkste invalswegen (uitrit Aalst van de E40, expressweg Aalst-Ninove N45, ring rond Aalst). Er is een parkeerplaats voor 57 wa gens ter beschikking. Vanzelfsprekend heeft elk bureel de noodzakelijke voorzieningen in zake sanitair, energie, verwarming, verlichting en verluchting. In het totaal zijn er zo'n 33 kantoren ter beschikking en 3 polyvalente be drijfsruimten. De maandelijkse huurprijs varieert volgens de oppervlakte van 14.980 fr. naar 37.320 fr. De gebrui kers betalen een globale, jaarlijks herzienbare vergoeding als huur voor de kantoorruimte en gebruik van de gemeenschappelijke dien sten. Verrekening van verbruik van gas, elektriciteit, telefoon is op tel ler en gebeurt individueel. De overeenkomst tussen het cen trum en de huurder loopt drie jaar, exceptioneel verlengbaar tot maxi mum 5 jaar. Nadien wordt de keuze gemaakt tussen het op eigen benen staan of het prijsgeven van eigen zelfstandigheid. P.H. Volgende week, op 26 juli, is er geen nummer van 'De VoorpostWe knijpen er een weekje tussenuit, kwestie van even op adem te komen. Een weekje vakantie om de batterijen weer op te laden. We wensen al onze lezers een prettige vakantie, veel zon en plezier toe en we zien elkaar weer op vrijdag 2 augusms. i>Oat baWMSe LV' i UJUWfc Lees op pagina 3 I In Oost-Vlaanderen zijn er twee steden, zoals in alle andere provincies, die een Woonnoodgebied (WNG) hebben bekomen. Dat zijn Gent en Aalst. Voor Aalst is dat beslist geen toeval maar wel het gevolg van de niet-alla- tende belangstelling van het Aalslcrs Coördinatiecomité voor Welzijsbe- leid en dat is een organizatie waarin vertegenwoordigers van het stadsbe stuur, het OCMW, de welzynssektor elkaar kunnen ontmoeten om over allerlei problemen van gedachten te wisselen. Binnen dat Coördinatie comité ontstond er een vijfjarenplan dat onder meer de aandacht vraagt voor de huisvestingsproblemen. Bij WNG ligt de nadruk meer dan Mcchelen, Sint-Niklaas en Halle- ooit op het sociale element. Het Vilvoorde. En men kan nog verder gaat in de eerste plaats om de men- gaan van de 3.869 leegstaande wo- sen die het niet al te breed hebben, ningen zijn er slechts 83*7 zonder en Hen de mogelijkheid aanreiken om 883 met lichte gebreken. De overige een eigen huisje te hebben in de 2.149 vertonen dus zware gebreken, stad en dat huisje helemaal naar Van de 96.134 bewoonde woningen hun zin kunnen saneren en aanpas- vertonen er 26.436 zware gebreken sen, daar gaat het om. en zijn er 35.459 met lichte gebre- In Aalst telt men drie herwaarde- ken. In de periode van 1990 tot 1995 ringsgebieden omgeving van de moet 6,46% van de woningen ver- Varkensmarkt, de De Ridderstraat vangen of verbeterd worden, en Hofstade Dorp. Die herwaarde- Het stadsbestuur is niet bij de pak- ringsgebieden zijn er om de hand te ken blijven zitten. Het voerde een reiken aan Aalstenaars voor wie het belasting op de leegstand en ver zonder aanzienlijke premies niet al- krotting die in in 1989 2,5 miljoen tijd even evident is te dromen van opbracht. Niet dat de inkomsten een eigen woning. Aalst heeft alles van deze belastingen centraal ston- op alles gezet om de WNG slag thuis den, maar wel omdat deze belasting te halen. een impuls zou inhouden voor de Het arrondissement Aalst bezit in eigenaars om hun woningen te on verhouding meer oude woningen derhouden en te laten bewonen. Na dan het hele Vlaamse Gewest. Bijna overleg met het OCMW werd beslo- 47% van de Aalsterse eengezinswo- ten een sociaal verhuurkantoor op ningen werd voor 1946 gebouwd, te starten. Het OCMW bereidt dos- Het gemiddelde voor het Vlaamse siers voor in verband met begeleid Gewest bedraagt 41%. De sanitaire zelfstandig wonen voor mentaal ge- uitrusting, het komfort en de alge- handicapten, bejaardenflats en rus- mene staat van de huizen zijn ook thuizen en hoopt op de financiële navenant. goodwill van de overheid. Onder- Een van de neveneffekten is dat de tussen wordt een nomadenterrein leegstand in het arrondissement aangelegd in de Zijpstraat te Hof- Aalst aan de top staat van het stade cn worden de sociale wonin- Vlaamse Gewest. Met 3,9% of 3.869 gen een na een gesaneerd, leegstaande woningen scoort men Het Aalsters WNG viel wel kleiner net minder hoog dan Antwcpen, uit dan verwacht. Maar er zijn toch heel wat mogelijkheden voor eigen aars om er woningen die aan sane ring toe zijn, van de hand te doen en voor kopers om uiteindelijk in het hart van de stad een dak boven het hoofd te hebben ener via sanerings- en andere premies een thuis van te maken. Natuurlijk zijn er aan de WNG voorwaarden verbonden. Zo moet het gaan om een bestaande privé woning gelegen binnen de grenzen van het WNG. Een lijst van de stra ten die in het WNG vallen is be schikbaar bij het stadsbestuur. De woning moet gebreken vertonen van die aard dat de sanerings- of verbouwingswerken tenminste 400.000 fr bedragen. De koopover eenkomst moet gesloten zijn na de erkenning van het WNG en dat was op 4 juli 1990. En de aanvraag moet gedaan worden ten laatste zes maand na het verlijden van de koopakte. De verwervingspremie bedraagt 265.000 fr en die premie wordt cu mulatief verhoogd met 20% voor een persoon ten laste, 25% voor een tweede persoon ten laste en 35% voor elke andere persoon ten laste. Wie voor het WNG in aanmerking wil komen kan zich melden tot de dienst Patrimonium op het stad huis, Kapellestraat 15 eerste verdie ping te Aalst (053/77.11.11. toestel 261). Daar liggen er aanvraagfor mulieren klaar en is er iemand ter beschikking om je desnoods bij te staan bij het invullen ervan, je kan daar ook alle verdere nuttige infor matie bekomen over het verloop van het dossier, wanneer je de wer ken mag aanvatten, hoeveel je pre mie zal bedragen, enz. Op zondag 28 juli start om 13 u. aan het Faluintjeshof, Hoogstraat 57A te Meldert, de 2de Aalsterse rondrit voor oldtimerfietsen, georganiseerd door de Vlaamse Vehikel klub. Om 14u30 wordt halt gehouden aan de Lindehoeve te Baardegem waar op dat ogenblik de Pikkeling '91 nog in zijn volle doen is. Ter plaatse wordt dan een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van kunstmarktweek, oude tractoren en landbouwmachi nes, de veldactiviteiten en de paardesmid. Men kan er terwijl proeven van de overheerlijke streekgastrono- mie: ovenkoeken, vlaaien, pensen, pannekoeken, boerenwormkruidkoeken, gesieden kruidenspek, kop- vlees, goeleken en faluintjesjenever. De tweede rondrit start om 16u30. De deelneming is gratis. Wel moeten de fietsen gebouwd zijn vóór 1955. Aangepaste retrokledij is eveneens gewenst. Info en inschrijvingen bij Ignace Armandt, Waverstraat 8C te Moorsel, of bij Peter Henning tel. 02-478.70.47 P.H. Meer nieuws over Eendracht Aalst op onze sportpagina's

De Voorpost | 1991 | | pagina 1