Veel regen en weinig belangstelling Wim De Wael (AB) en Robert Ferket (CDE) W. Mathijs (C), G. Robert (D), P. Van As (E) en R. Van Wijnsberge (E V.W.B.-wielrennen in Zele-Hansevelde Nieuweling Bart Willems wint millimeterspurt Kurt Eeckhoudt met snelste benen in Borsbeke Borsbekenaar Gerdy Goossens boekte elfde zege Kt Jong Lebbeeks wielerbloed WAOD-Liefhebbers en -Veteranen te Gent WAOD-Veteranen te Erpe-Mere 20 - 19.7.1991 De Voorpost WIELRENNEN Ter gelegenheid van de feesten in Han- sevelde had zaterdag de jaarlijkse wie lerwedstrijd plaats voor renners aange sloten bij de Vlaamse Wielrijders Bond. Je kon je zaterdag geen troostelozer plaats voorstelen dan de omgeving van de aankomst. Een miezerige regen viel bijna ononderbroken op de verlaten straatstenen. De dranghekkens stonden er verlaten bij. Wat verder stond een eenzame hot-dogverkoper achter zijn kraam weemoedig voor zich uit te sta ren. Kortom, er was omzeggens geen belangstelling voor het wielergebeuren van zatedag en dat was jammer want er waren mooie wedstrijden te zien. Er werd echt gekoerst om te winnen. C- en D-reeksen: Aimé Michiels De renners vertrokken in drie reeksen. In de eerste reeks reden de renners uit de C-kategorie en D-kategorie samen. Ze vertrokken voor een wedstrijd over zeven ronden van acht kilometer. Een totale afstand dus van 56 kilometer zou de sterkste van het deelnemersveld moeten aanwijzen. Bij de eerste doortocht, na de eerste ronde dus, reed het hele peloton samen. De renners reden als een brede waaier over de straat en dat betekende dat er niet heel hard gefietst werd. Toch ging het voor Remy Rooms al te snel. Hij moest de groep laten gaan en kon ook later niet meer terugkomen. Een wedstrijdritme dat ook in de tweede helft niet écht werd opgedreven. Alfons Van Den Bosch en Jos De Boeck namen het tempo in de groep voor hun reke ning. Vooralsnog werden er geen aanval len gelanceerd. Toch was het vrij duide lijk dat sommige renners heel alert wa ren, want het waren heel dikwijls dezelf de renners die steeds weer vooraan re den. Zo kwam Alfons Van Den Bosch ook na de derde ronde als eerste voorbij. In zijn spoor volgden nu Gustaaf Van Bree, Jos De Boeck en Modest Smet. Het tempo werd stilaan strakker gehouden opdat niemand zou kunnen wegspringen. Toch waagden zich vier renners, halfweg de vierde ronde, aan een demarrage. Goed samenwerkend bouwden August Van Den Bogaert, .Alfons Van Den Bosch, Herman Van De Perre en Aimé Michiels tegen het einde van de vierde ronde een voorsprong op van 20 sekonden. Uit de groep kwam er niet direkt reaktie. Ieder een keek naar iedereen maar niemand nam het initiatief. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de vier leiders hun voorsprong stelsel matig vergrootten. Op het einde van de vijfde ronde bedroeg die reeds veertig sekonden en een ronde later volgde het peloton, dat ondertussen toch al flink was uitgedund, op reeds méér dan vijftig sekonden. Ook al gingen vooral Karei Alen, Alois Daniëls en Frans Van De Rijck in de tegenaanval, toch lag hun tempo gevoelig lager dan dat van de koplopers. Het was dus voor iedereen (en veel meer dan twee politieagenten en enkele sein gevers waren dat niet) duidelijk dat de winnaar uit de kopgroep zou komen. Maar wie de wedstrijd ging winnen was uiteraard nog niet zeker. Het peloton slaagde er ondertussen in om de voor sprong terug te brengen tot 30 sekon den .Aan de aankomst werd een groepsspurt verwacht maar het was uit eindelijk .Aimé Michiels die alleen voor op het laatste stuk naar de aankomst opdraaide. De spurt voor de tweede ereplaats werd gewonnen door Herman Van De Perre en Alfons Van Den Bosch werd derde. De winnaar had duidelijk op zijn eindspurt gerekend en had het mo ment om te demarreren goed gekozen. 'We werkten alle vier goed samen gedu rende de eerste ontsnapping. Ik wist dat ik op het einde de snelste was en ik heb mijn kans gewaagd toen we op de kassei en voor de aankomst kwamen. Het ligt daar nogal glad en niemand heeft direkt durven volgen Toen ben ik doorgegaan en meteen was de kloof geslagen', aldus de gelukkige winnaar. B-reeks: Julianus Loodts Ook de renners uit de B-reeks reden de hele wedstrijd in de regen. Een wedstrijd die eveneens over acht ronden werd gereden maar waarin niet zoveel initia tief werd genomen als in de voorafgaan de reeks. Bij het einde van de eerste ronde reden Emiel De Groof, Victor Van Daele en Frans Lauryssen vooraan in het peloton en bepaalden het tempo. Er werd rustig en afwachtend gereden en niemand pro beerde in deze faze iets te forceren. Leo Van Der Schoot waagde bij het einde van de tweede ronde een schuchtere poging. Hij werd echter direkt gecoun terd door een reaktie van Gilbert Van heugten en Emiel De Groof. Een ronde later was het de beurt aan Victor Van Daele om de groep op sleep touw te nemen. Meer dan een strak temporijden was het echter niet; Zo bleven alle renners gemakkelijk bij el kaar. De ergste uitval kwam er van Frans Laurijssen in de vierde ronde. Freddy Santy en Emiel De Groof sprongen met hem mee en de langgerokken groep ging in de tegenaanval. Ver geraakten deze vluchters dan ook niet. Vanaf dat moment werd er sneller gere den maar niemand probeerde nog iets. Een wedstrijdbeeld dat deed vermoeden dat de snelle spurters gingen strijden voor de zege. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde spurtte Victor Van Daele zich nog eens in de kijker, maar ook zijn poging kende geen sukses. Em iel Van Daele begon als eerste, maar met het hele peloton in zijn wiel, aan de laatste ronde Toen was het wachten op de eindspurt. De spurt werd van heel ver op gang getrokken doorjulianus Loodts. Onmid dellijk reageerden een drietal renners maar niemand slaagde erin om de twee, drie meter die de koploper voor had nog goed te maken. Eerste dus Julianus Loodts. De tweede plaats was voor Willy Jacobs en Leendert Van De Casteele kon de derde plaats veroveren. A-reeks: Benny Benoey De renners van de A-reeks moesten normaal hun wedstrijd rijden over tien ronden. Wegens de slechte weersom standigheden besloten de organisatoren vlak voor de start om hun wedstrijd met één ronde in te korten. Zeventig kilome ter af te leggen dus in plaats van zevenze ventig. De A-renners zorgden voor een gans ander wedstrijdbeeld. Van bij de start gingen ze er keihard tegenaan. Kris Smits zorgde reeds na tweehonderd me ter voor een eerste demarrage en het waren Hans Van Geyte en Johan Samson die niet zonder moeite de kloof dichtre den. Een spannend begin van een boeiende wedstrijd. Alle renners gingen samen de tweede ronde in en elke speldeprik werd direkt door een tegenaktie geneutraliseerd. De renners tastten eikaars kunnen af. Op het einde van de tweede ronde gingen er vier renners vandoor. Het waren Alex Ackermans, Dino Heiemans, Henri Van Utterbeeck en Ronan Wuytack. De ach tervolgende groep probeerde vooral on der mpuls van Luc Pannekoek iets terug te doen. En dat lukte ook. Maar van de verwarring die ontstond toen de vier vluchters ingehaald werden, maakten Luc Pannekoek, Benny Benoey en Dirk Costermans gebruik om een ontsnap ping op het getouw te zetten. Het peloton geraakte niet op dreef en een ronde later kwamen dezelfde drie voorbij de aankomstlijn met een voor sprong van tien sekonden op een groep je van vier, dat de kloof probeerde te dichten. Het was niet veel, maar ze bleven toch uit de greep van de grote groep. Bij de vijfde doortocht was hun voor sprong zelfs gegroeid tot 25 sekonden. In het peloton waren het vooral Willy Van Camp en Michel van De Weyngaerdt die het werk deden. Voor sommige ren ners ging het op dat moment iets te hard en zij stapten van de fiets. Bij het ingaan van de zesde ronde kon een drietal renners tot op 30 meter van de vluchters geraken. Het peloton was iets verder achterop geraakt en het tem po dat daar werd gereden was duidelijk trager dan bij de kopgroep. Een ronde later was de kloof vergroot tot 30 sekonden. Vooral Kris Smits probeer de de lange sliert renners achter zich op sleeptouw te nemen om naar de drie koplopers toe te rijden. Niemand was echter bereid de koppositie over te ne men. De wedstrijd ging naar de eindfase toe en de eerste drie werden stilaan zenuw achtiger. Hun samenwerking verliep eventjes niet zo goed meer en het pelo ton slaagde erin om wat van zijn achter stand terug te winnen. Het verschil be droeg bij het ingaan van de laatste ronde 20 sekonden. Voor de finale van deze A-reeks was zelfs de regen ermee opgehouden, wat toch enkele schaarse toeschouwers naar de finish lokte. Die konden getuige zijn van een eindsprint met twee want Luc Pan nekoek moest in de laatste fase van de wedstrijd zijn twee medevluchters laten gaan. Voor hem werd het dus een derde plaats. De zege ging naar Benny Benoey die net iets sneller bleek dan Dirk Co stermans en meteen zijn vijfde sei zoenszege binnenhaalde. 'Een goede wedstrijd vandaag. En dat is heel belangrijk, want ik vertrek binnen kort voor een vierdaagse naar Zuid- Frankrijk en deze koers kadert in feite in mijn voorbereiding voor die vierdaagse', aldus de winnaar. Robin Verhevden Met 57 renners gingen ze in Sint-Lie- vens-Houtem van start. Koen Wauters, Kris Van der Steen en Pascal Pieters waren de eerste vluchters. Christophe Stevens wist de leiders echter bij te benen. Bart Willems en Jurgen De Win- ne zouden hetzelfde kunnen verwezen lijken. Ook .Andy Rasschaert en Joeri Casteleyn probeerden nog voorin te ko men maar een flink uitgedund peloton maakte hun poging ongedaan. De ach tervolgende groep joeg sterk en de voor sprong van de kopgroep liep terug tot twintig seconden. Toen probeerde Kris Van der Steen zijn metgezellen te ver schalken maar men liet niet begaan. Met zessen kon men spurten voor eindzege. Aanvankelijk leek Christopl de snelste maar hij werd op de eim streep geremonteerd door de Brabant kampioen Bart Willems. Serge PiteUu de groepsspurt. De uitslag 1. Bart Willems (Roosdaal) tophe Stevens, 3. Jürgen De Winne, Kris Van den Steen, 5. Koen Wauters,i Pascal Pieters, 7. Serge Pitet, 8. Kria Baeyens, 9- Robby Van Waeyenber^ 10. Bart Van der Schueren. Een aa het be dat de - Chrs ai inn Zowat toorto (Iflj Op de Borsbeekse Wijteveld was het alvast een wielerhoogdag van de hoogste plank. Met 58 renners waren ze aan de start gekomen en een grote prijzenpot was daar alvast de oorzaak van. Aan strijdlust ontbrak het niet en heel wat renners werden vlug naar huis gereden. Na twee ronden ontstond een selekte negenkoppige kopgroep. Kurt Eeck houdt, Andy De Smet, Geert Van Bondt, Janico Roelandt. Gerrit Henderickx, Jo han Verhaegen, Danny Van Der Massen, Dirk Hoogewijs en Jaak Eeckhoudt. De voorsprong van de kopgroep steeg ge staag. Geert Van Bondt en Andy De Smet vonden het toen welletjes en vielen aan. Dit bracht opnieuw onrust in de groep. Duide klubtc Voors enstr Spele Ookb niet tt worde Goudi Een t idmii Kurt Eeckhoudt en Dirk Hoogewijs pi- ten hun wagentje aan. Voorin kva Danny Van der Massen Dirk Hoogwijs vervangen die geplaagd door krampet L— moest afhaken. Met vieren dus streep af. Bavegemnaar Kurt Eecl kende geen tegenstand. Uitslag I. Kurt Eeckhoudt, 2 .Andy De Smetj Geert Van Bondt, 4. Danny Van Massen. 5. Janico Roelandt, 6. Gee Eelsing, 7. Gerrit Henderickx, 8. Ja Eeckhoudt, 9- Eddy Tuytschaever, II Johan Verhaegen. (Nif ramp,: U— i op Er was nog geen ronde volgemaakt of Danny Baeyens ging meteen in de aan val. De vlam sloeg meteen in de pan te Sint-Lievens-Houtem. De betere ren ners moesten zich meteen tonen. Gerdy Goossens en Filip Vettenburg wisten Baeyens bij te benen. Het drietal bouw de een voorsprong van meer dan één minuut op. Serge De Bilde, Jurgen Van Den Brempt, Kurt Cornelis, Johan Lo- verie, Wim De Smet, Bart Van Boven en Koen Beeckman stond dus een lange achtervolging te wachten. Er was echter geen terugkomen aan. Kurt Cornelis probeerde het wel nog alleen maar werd tol de orde geroepen. De Bilde en Van den Brempt vielen bij de achtervolgers nog weg. Danny Baeyens trok de spurt voor de zege op gang en zette Goossens in een ideale positie om de zaak af te ronden. Het werd zijn elfde overwin ning. Uitslag 1 Gerdy Goossens (Borsbeke), 2. Danny Baeyens, 3- Filip. Vettenburg, 4 Johi Loverie, 5. Wim De Smet, 6. Beeckman, 7. Kurt Cornelis, 8. BartVi Boven, 9- Serge De Bilde, 10. JurgenVi den Brempt. (NK Sinds zondag heeft Lebbeke er eet nieuweling bij in het wielerpelotoi Rudi Vermeir is afkomstig uit de II Bellestraat en treedt in de voetspo-1 ren van gebuur en vriend De Proft en diens collega's Wauters en Lee mans. Rudi is aangesloten bij WSC Merel- beke-Scheldestraat en beschouwt dit seizoen als een leerschool. Pas volgend jaar mikt hij naar klinken de resultaten. RDK Na de steeds voorkomende problemen in Gent met verkeerd geparkeerde auto's kon de wedstrijd voor de catego rieën AB starten met een kwartier ver traging. Er hadden voor dit criterium 42 renners ingeschreven. Van bij de aanvang werd er duchtig de pees opgelegd, temeer daar heel wat premiën te verdienen waren. Op die manier kon zich een kopgroep vormen van 6 renners: Antoine De Mits, Wim Van Hecke, Patrick Bolssens, Wim De Wael, Willy De Backer en Patrick Van Rentergem. Het peleton liet niet begaan en de leiders werden voor halfkoers terug ingelopen. Yves Peeterijns ging daarna in het offensief en reed enkele ronden alleen voorop. Op 5 ronden van het einde konden acht renners voor de goede ontsnapping zorgen, nl. Antoine Hooreweghe, William Despeels, Patrick Van Rentergem, Patrick Bolssen, Alain Lippens, Wim De Wael, Dirk Soetens en .Antoine De Mits. De rest van het deelne mersveld was verspreid in verschillende groepen. In de voorlaatste ronde sprong Wim De Wael weg en werd achternage zeten door Patrick Van Rentergem. Deze laatste kon het gat niet meer dichten en werd tweede achter een sterk op dreef zijnde Wim De Wael. Van de overige zes was Antoine Hooreweghe de snelste voor Patrick Bolssens, William Despeels en Alain Lippens. Wim Van Hecke was de rapste spurter bij de eerste achtervolg ers. Als besluit kunnen we stellen dat deze wedstrijd aan een zeer hoog tempo werd gereden maar ook dat we meestal dezelfde renners vooraan te zien krij gen. De drie categorieën veteranen, samen 52 vertrekkers, moesten nadien geza menlijk slag leveren. Wat natuurlijk niet meevalt voor de oudsten die dan ook logischerwijze eerst moesten afhaken. Ook hier werd een schroeiend tempo ontwikkeld. Enkele renners lukten er in een aanval op touw te zetten meestal bedoeld voor premiegewin We noteer den achtereenvolgens de namen van Erik Van Steen, Marc Hendrickx, Willy Roels, Arnold De Muynck en Francis Brouwers. Tot ongenoegen van de vluch ters was het meestal André Claes die het peleton terugbracht. Geen nood echter want op vier ronden van het einde trok hij zelf ten aanval. Drie renners waren bij de pinken en konden de aanval beantwoorden: Ribert Ferket, Francis Brouwers en Erik Van Steen. Deze vier bleven buiten schot en Ribert Ferket zorgde er voor dat de zegebloemen mee konden naar Stekene. Tweede werd Francis Brouwers vóór Eric Van Steen en André Claes. Maurice Van Petegem was de rapste van het peleton. De winnaar van de categorie D werd Raoul Lam- paert, categorie E Victor Wartel en bij de E-plussers Norbert De Wispelaere. M.V.A. De uitslagen: Cat AB: 35 deelnemers: 1. Wim De Wael (Axel); 2. Patrick Van Rentergem; 3 Antoine Hooreweghe; 4. Patrick Bols sens; 5. William Despeels; 6. Alain Lip pens; 7. Dirk Soetens; 8. Antoine De Mits; 9. Wim Van Hecke; 10. Willy De Backer. Cat C. 1. Ribert Ferket (Stekene); 2. Francis Brouwers; 3. Eric Van Steen; 4. André Claes; 5. Maurice Van Petegem; 6. Willy Gillis; 7. Carlos De Klercq: 8. Mare Hendrickx; 9- Willy Roels; 10. René De Bruycker. Cat D: 1 Raoul Lampaert (Gent); 2. August De Troetsel; 3- Leo Buyst; 4. Louis De Boeck; 5. August Van Woensel; 6. Roger Verhelle; 7. Johan Van Slycke; 8. Piet Marchand; 9- Gerard Gevaert; 10. Jozef Verheyen. Cat E: 1. Victor Wartel (Merelbeke); 2. Marcel Mortier; 3. Lievin Troch; 4. .And ré Van Oost; 5 Jerome Wille; 6. Lucien Asseau; 7 Maurice Verbeke; 8. Daniël De Pauw; 9 Maurice Vandercruyssen; 10. Marcel Chamonin. Cat E 1 Norbert De Wispelaere (As- sebroek); 2. Maurice Van Heule; 3 Mar cel Van Durme; 4. Adolf De Beul; 5. Georges Janssens. Met de veteranen te gast in de gemeente van oud-beroepsrenner Lucien Van Im- pe hadden de inrichters gezorgd voor een prachtig parcours en heel wat ge ldgewin aan premies. De weermaker was echter niet van de partij zodat slechts 62 renners kwamen opdagen. De E-renners en E-plussers mochten samen hun wedstrijd rijden. Er waren zoals gewoonlijk geen grote uitspattin gen, wel noteerden we een aanvalspo- ging van Piet Van As maar daar nam het peleton geen vrede mee. Verder bleef alles samen tot de laatste ronde. Mauri ce Van der Cruyssen ging in de aanval met Willy Daem doch deze werden op een paar honderd meter van de meet te grazen genomen en alles was terug sa men, de voorbereiding voor een massa sprint kon beginnen. Deze werd ont sierd door een valpartij waarbij Jerome Wille het grootste slachtoffer werd. Met een sleutelbeenbreuk werd hij overge bracht naar het ziekenhuis. Petrus Van As kwam als eerste uit de bocht en kwam licht afgescheiden over de eind streep. Daniël De Pauw werd tweede vóór xievin Troch en Sylvère De Vos. Ook de C- en D-renners dienden samen hun wedstrijd te betwisten. Reeds van bij de aanvang ging de Nederlander Jan Moes in de aanval gevolgd door Omer Van Dierendock. Dit viel niet in goede aarde bij de overige renners en de twee werden teruggegrepen. Het waren ach tereenvolgens Maurice Van Petegem, Victor Wartel, Robert Gobert, Carlos De- clerck en Ghislain Van Lierop welke de premies op zak slaken. Op een paar ronden van het einde noteerden we een ontsnapping van een 9-tal renners doch ook deze renners werden bijgehaald. Tijdens de laatste ronde kon Robert Gobert nog ontsnappen. Wilfried Mat- thijs trok er achteraan en meteen was beslist wie de overwinnaar zou worden Wilfried Matthijs reed als een dolgeluk kig man eerst over de aankomstlijn en werd zo de winnaar bij de C-renners. Robert Gobert was de eerste D-renner. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Freddy Van Impe vóór Maurice Van Petegem. Raoul Lampaert was de 2de D-renner. M.V.A. De uitslagen: Cat F. 1Robert Van Wynsberge; 2, Jos Verhaert; 3 Reimond Pieters; 4. Marcel Van Durme; 5. Adolf De Beul; 6. Maurice De Smet; 7. Jozef De Gendt; 8. Norbert De Wispelare; 9. Raphaël De Boever; 10. Gilbert Pieters. Cat E: 1. Petrus Van As; 2. Daniël De Pauw; 3- Lievin Troch; 4. Sylvère De Vos; 5. Maurice Verbeke; 6. Willy Daem; 7. John Verrezen; 8. André Van Oost;? Jean Portaels; 10. Maurice Van de? Cruyssen. Cat D: 1. Robert Gobert; 2. Raoul Lam paert; 3- August Van Woensel; 4. Augua De Troetsel; 5. Victor Wartel; 6. Amed# Van Geyt; 7. René Meul; 8. Oswald Va# den Bossche; 9- Omer Dierendonck; l| Johan Van Slycke. Cat C: 1Wilfried Matthijs; 2. Freddy' Impe; 3- Maurice Van Petegem; 4. Re De Bruycker; 5 Carlos Declerck; 6. Moes; 7. René Heyboer; 8. Ghislain' Lierop; 9- Eric De Moor; 10. .Ante Cools. De KWRPOSr,

De Voorpost | 1991 | | pagina 20