De favorieten staan klaar voor de Ronde van België V.W. F.-wielrennen 22 - 19.7.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Woensdag in Overboelare D-reeks: Leonce Van der Linden Een vroege ontsnapping van Gustaaf Sonck, Gerry Steenssens en Chris Mi- chiels. Voor Michiels ging het al vlug te snel en bergop had Steenssens veel last om Sonck bij te houden. Na een paar ronden moest ook hij lossen en kregen we Sonck alleen aan het kommando met in de achtervolging een losgebroken Jean Verpaelst in gezelschap van Steen ssens. Het peloton kwam echter terug en in de laatste ronde werd ook Sonck nog bijgehaald. Na een ultieme poging van Pierrot De Wit, Fl. De Clercq en Van Vaerenbergh, kregen we een massaspurt met Leonce Van der Linden die het haalde voor Jozef Caethoven en Marcel Doeraene. C-reeks: Herman Moerenhout Deze wedstrijd werd gekenmerkt door een lange ontsnapping van vijf renners, Pierre Rijckewaert. Mare Duquesne.Ju- lien Simoens, Norbert Van Nuffel en een verrassend sterke Ronny Leemans. Hoe wel deze vijf nooit veel afstand konden nemen duurde het tot de laatste ronde vooraleer het peloton terug zou aanslui ten en dit dan nog onder druk van een sterk fietsende Hugo De Pessemier, die alles bijeen sleurde. Meteen kregen we een massaspurt met een flitsende Her man Moerenhout die met sprekend ge mak Pierre Rijckewaert en Michel Van Hansebroeck in de spurt versloeg. B-reeks: Patrick Van den Dries Na enkele schermutselingen kregen we vrij vroeg de goede ontsnapping toen in schuifjes volgende renners bijeenkwa men: Hendrik Vermeiren, weer flink op dreef en op geen duw kijkend. Hugo Tuypens, Etienne Lievens, Luc Pieters, Dirk Stammeleir, Michel De Meersman, Serge Van Assche en Patrick Van den Dries. Hardfietser Jozef Watteny had de goede trein gemist en wat hij nadien ook probeerde, hij zou er nooit in slagen om de kloof te dempen. De acht vooraan verstonden elkaar zeer goed en het was slechts naar het einde toe dat de demar rages loskwamen. Vooral Serge Van As sche probeerde meermaals de plaat te poetsen maar telkens ging Etienne Lie vens de onruststoker terughalen. In de laatste ronde, na een vergeefse poging van Van Assche, ging Van den Dries verrassend door en de rest keek even naar mekaar. Meteen was de vogel ge vlogen en won Van den Dries voor de spurtende zeven. Van Assche was nog lichtjes afgescheiden, vóór Michel De Meersman, Dirk Stammeleer, Luc Pie ters en als achtste de verdienstelijke Vermeiren. Daarachter op de negende plaats Jozef Watteny en Gilbert Pari- daens. A-reeks: Mare De Peuter Deze wedstrijd werd zeer vlug verreden en vooral Stefaan Laureys wilde de koers al snel in een definitieve plooi leggen. Ondanks talloze pogingen kwam alles weer samen. Ook Patrick Meert, Jozef Devits, Freddy Goossens en Kurt De Croock probeerden het ook tevergeefs. Daarna nog een bedrijvige Helmuth Tas, Dirk Van de Wille en andere Eric Fran- ckes. Tenslotte ging op vijf ronden van het einde Mare De Peuter aan de haal. Ondanks sterk verweer achteraan liet een losgebroken De Peuter zijn tegen standers steeds meerder sekonden per ronde achter zich. In zijn gekende stijl, zonder op- of omzien, maalde hij de rondjes af en ondanks verwoede pogin gen van Devits, die op zijn eentje de achtervolging had ingezet, kon niets hem nog stuiten. Meteen behaalde hij een meer dan verdiende zege, vóór Jozef Devits en Patrick Meert, die de rest achter zich liet in de spurt. Op de vierde plaats een verbluffend goede Freddy Goossens en dan Kurt De Croock. Zaterdag in Goeferdinge D-reeks: Marcel Doeraene Ondanks talrijke ontsnappingspogingen kwam alles terug samen. Toen iedereen reeds aan een massaspurt dacht, ging bij het ingaan van de laatste ronde Gerry Steenssens op zijn eentje aan de haal. De niet-klimmer ging op een, parcours dat hem niet lag alles of niets spelen en bij het ingaan van de laatste ronde had hij een 150 meter voorsprong op een voltallig peloton. In de laatste ronde begon met in het peloton te demarreren en langzaam schoven ze naar Steen ssens toe. In de laatste bocht op zo'n 300 meter van de eindmeet waren ze tot op 20 meter genaderd en een wanhopige Steenssens perste het laatste greintje kracht uit zijn body. Uit het peloton kwamen echter Paul De Rijbel en Mar cel Doeraene langzaam naar Gerry toe en op 10 meter voor de verlossende streep wipten ze er beiden over: 1. Doe raene, 2. De Rijbel en 3- Steenssens! C-reeks: Mare Herregodts Met een bliksemstart van Norbert Van Nuffel lag de goede ontsnapping al direkt in de juiste plooi. Met Van Nuffel wipten Mare Herregodts, Ronny Leemans (al weer verbazend sterk), Mario Bauwens, André Stammeleer en Norbert De Grom mee. Deze zes fietsten keihard door en namen gezwind een 200 meter voor sprong. Toen ging kampioen De Pesse mier in de achtervolging en in de volgen de ronde noteerden we zeven leiders. De rest had toen reeds 45 sekonden goed te maken. Vooraan verloren we De Grom. Hij had een minderde dag en moest er tijdens de beklimming gewoon af. Het peloton verachterde tot 1*30 en toen ging Pascal Batselier er nog alleen vandoor op zoek naar de zes. Vooraan ging men de laatste ronde in en de plaatselijke Herrgodts probeerde het op zijn eentje Een verrassend sterke Leemans ging hem achterna en voerde meteen de forcing. Herregodts reed wat op reserve en zo verraste hij Leemans in de laatste bocht om met een twintgtal meter voor sprong te winnen. Een dolgelukkige Lee mans werd tweede, terwijl Van Nuffel De Pessemier, Bauwens en Stammeleir in de spurt versloeg. Pascal Batselier bleef vooruit en finishte zevende terwijl Van Craeynest Moerenhout en David in de spurt versloeg. A- en B-reeksen: Jozef Devits en Etienne Lievens De wedstrijd, vrij lastig door het heuve lend parcours, werd nog zwaarder ge maakt door de stromende regen. Reeds van in de start talloze pogingen met afwisselend andere renners. Vooral Gino D'Hondt, Lievens, Watteny, Laureys, De Peuter, Frank Saey, Van Miegeroet en Hendrik Vermeiren waren de grootste onruststokers. De eerste ernstige poging kwam van het duo Lievens-Watteny. Zij reden twee ronden voorop maar werden toen gegrepen. Nadien kregen we een bedrijvige Frank Saey en De Peuter maar tevergeefs. Op vier ronden van het einde ging Stefaan Laureys er alleen vandoor en daarbij sloten Jozef Devits en Etienne Lievens nog aan. Meteen waren er drie leiders. Een ronde later fietste ook Jos Hoebeke tot bij het trio. Die vier hadden een 25 sekonden op het jagend peloton. De vier hielden stand en in de voorlaats te ronde wipte Devits weg van zjn kom panen. Bij het ingaan van de laatste ronde kregen we Devits aan de leiding, op 15 sekonden Laureys, Hoebeke en B-renner Lievens en op 30 sekonden het pak. Devits hield prachtig stand en be haalde zijn derde zege terwijl Stefaan Laureys Hoebeke in de spurt achter zich liet en Etienne Lievens knap de B-reeks won. Bij de achtervolgers kon Freddy Goossens zich nog losrukken om knap vierde te worden, terwijl Nevejans het haalde, vóór De Peuter, Vagenende en Van de Casteele. Gino D'Hondt won de spurt vóór Van Handenhove en Francke. Bij de B-renners vond Dirk Stammeleir zijn goede benen terug en werd knap tweede, vóór A. De Cabooter en Luc Pieters Zondag in Erpe-Mere Renner Danny Verekens had voor een mooie omloop gezorgd. Voeg daarbij het goede weer en 155 renners aan de start lijn zodat speaker Etienne zijn middag goed kon vullen, terwijl de massa opge komen toeschouwers zich konden op warmen aan twee mooie wedstrijden. C- en D-reeksen: Mario Bauwens en Alois Carmeliet De talrijke premies, telkens 300 fr, wa ren er de oorzaak van dat er van in de start keihard gefietst werd. Het tempo ging nooit onder de 41 km/u. En dat was de reden dat alles steeds weer samen kwam. Toch gingen Norbert Van Nuffel en Robert Maldrie er vandoor. Waar Maldrie het na een ronde reeds bekeken vond, ging Van Nuffel op zijn lancé door. Ondanks zijn geweldige inzet moest ook hij tenslotte begeven onder de druk van het peloton. Toen moest men wachten tol de laatste premiespurt die Hugo De Pessemier op zak stak en meteen op volle kracht doorging, meteen wipten Robert Maldrie en Pierre Rijckewaert mee. Deze drie namen vlot een 100 meter voorsprong. In het peloton pro beerde De Trover nog om het gat te dichten maar tevergeefs. De vogels wa ren gevlogen. In de spurt stond er geen maat op op Bauwens die het vlot haalde voor De Pessemier en Rijckewaert. De spurt van het peloton ging naar Van Craeynest, vóór Herman Moerenhout en Frans Dubus. Bij de D-renners won Alois carmeliet, voor Alois Van Renterghem en Jozef caethoven. Jean Verpaelst, ontsnapt met A. Van Renterghem en André Stamme leir, werd op 500 meter voor de streep ingelopen. A- en B-reeksen: Willy Van Dijck en Désiré Van Daele Bliksemstart van Patrick Cornelis. Tuk op vette premies, zette hij onmiddellijk de boel op stelten. Na een ronde kreeg hij het gezelschap van Antoine De Ca booter en een ronde verder was alles weer te herdoen. Niet voor lang echter want nu gingen Robert Gobert, Willy Van Dijck en o.m. Serge Van Assche hun duivels ontbinden. Ondanks al dat ge weld bleef de groep steeds terugkeren, hoewel er achteraan steeds meer ren ners voeling verloren en het peloton goed afslankte. Nu gingen Gino D'Hondt en André Kerremans de stormklok lui den en daarachter gingen Gobert, De Cabooter, Van Lierop en Neckebrocck in de achtervolging terwijl Van Dijck in het peloton de jacht organiseerde. Bij het ingaan van de zevende ronde kregen we vijf koplopers: de A-renners Gino D'Hondt, André kerremans, Willy Van Dijck en de B-renners Robert Gobert en Antoine De Cabooter. Deze vijf legden er duchtig dc pees op en dreven stelselma tig hun voorsprong op. Achteraan begon men echter aan de tegenaanval en het ganse peloton viel in stukken en brok ken. Vooraan vormde zich een sterke kopgroep van een achttal renners achter de vijf koplopers: Willy De Backer, Jozef Devits, Chris Verhasselt. Stefaan laureys en Frank Vagenende, allemaal A-ren ners en de B's Désiré Van Dele, Mare Heynderickx en Wim Neckebroeck. De ze acht voerden een felle forcing en liepen sekonden na sekonde in op de vijf. Vooral Willy De Backer en Jozef Devits sleurden fel aan het groepje. In de voorlaatste ronde smolten de twee kop- groepjes samen en toen plaatste Willy Van Dijsk een scherpe demarrage. Zijn vier medevluchters moesten plooien en toen de acht aansloten lag Willy reeds 100 meter voorop. Zonder opkijken draaide hij de grote molen rond en hij werd dan ook de onbetwiste winnaar van deze harde wegrit. Achter de winnaar kregen we een supersnelle Willy De Backer, vóór Jozef Devits, Kris Verhas selt, André Kerremans, Stefaan Laureys en Frank Vagenende. Vervolgens kregen we Désiré Van Daele alleen voorop met kort daarachter een spurtend groepje, waarvan de spurt gewonnen werd door Mare Heynderickx, vóór Robert Gobert en Wim Neckebroeck terwijl Antoine De Cabooter en Gino D'Hondt nog voeling hadden verloren. Achter deze kopgroep kregen we een pelotonnetje met Geert Van Speybroeck, vóór Theo Van Hande nhove en Freddy Goossens, Daarbij ook de B's Watteny en een verbazend goede Hendrik Vermeiren. Verder nog enkele groepjes met de Hammenaar Luc Ruys (18de) en Dendermondenaar Dirk Ver guit (20ste en flink vorderend). Dirk zal dit jaar beslist nog mooie uitslagen boe ken. Volgende wedstrijden De Ronde van België Van zaterdag 20 tot en met zondag 28 juli. De Ronde wordt in zeven verschil lende wedstrijden verreden. De leider zal met een speciale trui rijden die hij na de wedstrijd dient terug te geven indien hij leider af is. De laatste rit zal voorafge gaan worden door een individuele tijd rit. Aan het eindklassement zijn (boven de dagelijkse prijzen) nog eens 30.000 fr prijzen verbonden, die na de laatste wedstrijd zullen uitbetaald worden. De eerste drie van elke reeks in het eind klassement ontvangen een mooie tro fee. Zaterdag 20 juli: 1ste rit in Zandbergen, Middenstraat, feesttent. C D starten om I4u voor 5 ronden of 56 km; A B om 16 u voor 7 ronden of 78 km. Zondag 21 juli: 2de rit in Merksem, Terlindenhofstraat 155, café La Caletta. C D starten om 14 u voor 20 ronden of 60 km.; A B om 16 uur voor 24 ronden of 72 km. Dinsdag 23 juli: 3de rit in Onkerzele, Onkerzelestraat 63, café Sportwereld. C D starten om 18 uur voor 9 ronden of 54 km; A B om 19u30 voor 11 ronden of 66 km. Woensdag 24 juli: 4de rit in Evergem, Kapellestraat 88, De Kleine Venus. C D starten om 16 u voor 11 ronden of 60 km; A B om 18 uur voor 13 ronden of 62 km. Donderdag 25 juli: 5de rit in Gullegem, Rozenstraat café Rozenhof. C D star ten om 18u30 voor 15 ronden of 54 km; A B om 20u00 voor 19 ronden of 68 km. Zaterdag 27 juli: 6de rit in Wachtebeke, Palingstraat. Overslag, feesttent. C D starten om 14 uur voor 11 ronden of 62 km; A B om 16 uur voor 13 ronden of 74 km. Zondag 28 juli: 7de rit in Hemelveerde- gem, Sint-Jansplein,feesttent aan de kerk. Tijdrit, eerste start om llu30 in volgorde D,C,B,A. Wedstrijd: C D starten om 14 uur voor 7 ronden of 57 km; A B om 16 uur voor 9 ronden of 74 km. Na deze wedstrijd uitbetaling eindklas sement. Vrijdag 2 augustus in Sintgillis-Dender- monde, Diepestraat Boonwijk, feesttent. C D starten om 17u30 voor 30 ronden of 52 km; A B om 19ul5 voor 36 ronden of 60 km. Uitslagen Woensdag in Overboelare A-reeks: 1. Mare De Peuter, 2. Jozef Devits, 3. Patrick Meert, 4. Freddy Goossens. 5. Kun De Croock. 6. Theo Van Handenhove, 7. Frank Saey, 8. Helmuth Tas, 9- Francesco La Paglia, 10. Dirk Van de Wille. B-reeks: I Patrick Van den Dries, 2. Serge Van Assche, 3- Michel De Meersman, 4. Dirk Stammeleer, 5. Luc Pieters, 6. Etienne Lie vens, 7. Hugo Tuypens, 8. Hendrik Vermei ren, 9. Jozef Watteny, 10. Gilbert Paridaens. C-reeks: 1. Herman Moerenhout, 2. Pierre Rijckewaert, 3- Michel Van Hansebroeck, 4. Robert Maldrie, 5. Mare Duquesne, 6. Edgard David, 7. Julicn Simoens, 8. Hugo Pessemier, 9-Johan Hutsebaut, 10. Roland Meulenijzer. D-reeks: 1. Leonce Van der Linden, 2, Jozef Caethoven, 3. Marcel Doeraene, 4. André Van oost, 5. Alois Van Renterghem, 6. Albert Kesteloot, 7. Florent Declcrcq, 8. Hugo De Kocker, 9. Julicn Van Renterghem, 10. Gu staaf Temmerman. Zaterdag in Goeferdinge A-reeks: 1. Jozef Devits, 2. Stefaan Laureys, 3. José Hoebeke, 4. Freddy Goossens, 5. Idesbald Nevejans, 6. Mare De Peuter, 7. Frank Vagenende, 8. Valère Van de Casteele, 9. Gino D'Hondt, 10 Theo Van Handenhove B-reeks: 1 Etienne Lievens, 2. Dirk Stam meleer, 3- .Antoine De Cabooter, 4. Luc Pieters. 5. Wim Neckebroeck, 6 Pascal Muys. 7. Benny Devleeschouwer, 8 Harmei Van den Bossche, 9- Gilbert Paridaens, 10. Luc Ruys. C-reeks: 1. Mare herregodts, 2. Ronny Lee mans, 3- Norbert Van Nuffel, 4. Hugo De Pessemier, 5. Mario Bauwens, 6 André Stammeleer, 7. Pascal batselier, 8. Hubert Van Craeynest, 9. Herman Moerenhout, 10. Edgard David. D-reeks: Marcel Doeraene, 2. Paul De Rijbel, 3- Gerry Steenssens, 4. Mare Bassez, 5. Pierrot De Wit, 6. Etienne Tcmbuyser, 7. Alois Van Renterghem, 8. Leonce Van der Linden, 9 Gustaaf Temmerman, 10. Julien Van Renterghem. Zondag in Erpe-Mere A-reeks: 1. Willy Van Dijck, 2. Willy De Backer, 3. Jozef Devits, 4 Kris Verhassclt, 5. André Kerremans, 6. Stefaan Laureys, 7 Frank Vagenende, 8. Gino D'Hondt, 9- Theo Van Handenhove, 10. Freddy Goossens. B-reeks: I Désiré Van Daele, 2. Mare Heyn- drickx, 3 Robert Gobert, 4. Wim Necke broeck, 5. Antoine De Cabooter, 6. Geert Van Speybroeck, 7. Jozef watteny, 8. Hendrik Vermeiren, 9- Luc Pieters, 10. Gilbert Pari daens. C-reeks: 1. Mario Bauwens, 2. Hugo De Pessemier, 3 Pierre Rijckewaert, 4. Hubert Vancraeynest, 5. Herman Moerenhout, 6. Frans Dubus, 7. Roger Tanckeré, 8. Edgard David, 9. Etienne Rolus, 10. Johan Hutse baut. D-reeks: 1. Alois Carmeliet, 2. Aloïs Van Renterghem, 3 Jozef Caethoven, 4. Armand Van den Nest, 5. Leonce Van der Linden, 6. Paul De Rijbel, 7. Jean Verpaelst, 8. Maurice Verbeke, 9- Marc Maes, 10. Victor Van Vae renbergh. [bu'slotJ .BUSLOlj IbLAnovj VWF-wielrennen in Goeferdinge. Mare Herregodts won de C-reeks (xil VWF-wielrennen in Erpe-Mere. Mario Bouwens won de C-reeks terwijl AU Carmeliet uit Zele de D-reeks voor zijn rekening nam (xl) VWF-wielrennen. Ronny Leemans was in Goeferdinge mee vooruit (xl) VWF-wielrennen. Mare De Peuter won in Goeferdinge de groepsspurt (xl) VWF-wielrennen in Erpe-Mere. WiUy Van Dijck (A) en Désiré Van Daden gelukkige winnaars (xl) |fl VWF-wielrennen in Goeferdinge. Jef Devits (A) en Etienne Lievens (B) pluhit de bloemen (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 22