n°9 1SB W1 De Voorpost dit sCn^lni Zevende Internationaal Kevertreffen in Schellebelle Tweede prijs voor Centrum Deeltijds Onderwijs uit Dendermonde Gerechtelijke arrondissementen in Oost-Vlaanderen HEBT U EEN HUIS TE KOOP Zelfs eenP ^dan- 16 - 9.8.1991 - De Voorpost het einde van >ees Sociaal Fonds en de Hoge Raad voor het meter sprint, de behendigheids- croos, de toeristische zoektocht (op zaterdag), de grote rondrit op zon dag, de 'concours d'elegance' en de doorlopende onderdelenbeurs, stuk voor stuk zaken die heel wat belangstellenden zullen lokken. De hele manifestatie vindt plaats op 24 en 25 augustus op het terrein van Arboflora in Schellebelle en wordt georganizeerd door de VW Kever- club België vzw. Vrijdag 23 augustus vanaf &8.00 uur worden de deelnemers ontvan gen en starten de inschrijvingen. Op zaterdag 24 augustus is er vanaf 9.00 uur een hele brok animatie voor zien. De bezitters van een kever kunnen dan deelnemen aan een toeristische zoektocht doorheen de Rozenstreek. De onderdelenbeurs gaat van start en voor de liefhebbers zijn er de selektieproeven 100 meter sprint en van de behendigheids cross. Tussen 16.00 en 21.00 uur staat de barbecue klaar. Om 20.00 uur wordt er een gezellig zamenzijn. Rond 21.00 uur begint de tweede 'Kevermiss-verkiezing', een wedstrijd waaraan prachtige prijzen zijn verbonden. Er is op die avond ook een optreden van de volksdansgroep 'Het Wichelse Coc- tail Trio' voorzien. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 fen wordt besloten met de uitrei king van de trofeeën. Er zijn trofeeën voorzien voor de verste deelnemer, het oudste voer tuig, de oudste deelnemer, de win naars van de verschillende proeven en er is een prijs van het publiek. Vanzelfsprekend zijn er verschil lende kategorieën voorzien, want de ene kever is de andere niet. In de kategorie origineel wordt dan nog een onderscheid gemaakt tussen kevers van het bouwjaar voor 1957, van het bouwjaar 1957-1967, het bouwjaar 1968-1991, de VW 1302- 1303, de VW kever cabrio, de VW Karmann-Ghia type 1 en 3, de type 2 VW bus, type 3 VW 1500-1600, type 4 VW 411VW 412, VW 181 en VW Porsche. Een tweede kategorie is voorbe houden aan niet-originele voertui gen met een onderverdeling in buggy's en trikes, cal-look, pers onal-look en kit cars. De toegang tot het terrein bedraagt 50 fr per dag (leden gratis). Men kan kamperen op het terrein aan een schappelijke prijs. Voor meer infor matie kan men terecht bij E. Jacobs, Wanzelesteenweg 2 te 9260 Sers- kamp (091/68.06.02.) Kevermiss-verkiezing Zoals gezegd vindt op zaterdag 24 augustus voor de tweede keer een Kevermiss-verkiezing plaats. Vrou welijke kandidaten kunnen zich voor deze miss verkiezing laten in schrijven. Er worden aan de kandi daten geen speciale voorwaarden gesteld en elke kandidaat kan zich op haar manier presenteren. Men kan prachtige prijzen winnen zoals een reis naar Oostenrijk, een radio- kassette, kledingbonnen en voor ie dere deelneemster is er het Club T-shirt weggelegd. Voor meer in formatie 091/68.06.02. Geschiedenis van de Kever De VW Kever is een legendarische auto. Het bolhoedje werd zelfs de centrale figuur in enkele films. In 1932 werd de eerste VW Kever ont worpen. Hij was het werk van Ferdi nand Porsche die in opdracht van Hitier een wagen voor het volk had gebouwd. Vier jaar later liep de eer ste VW 30 van de band. Het was een luchtgekoelde 4-cilinder wagen met bezinemotor waarvan er 4 eksem- plaren werden vervaardigd. In 1938 werd dan de VW 30, de KDF (Kraft durch Freude) auto aan de pers voorgesteld. Adolf Hitler legde in dat jaar ook de eerste steen voor de volkswagenfabriek in Worlfburg. In 1939 brak de tweede wereldoorlog uit en gedurende die oorlog bleef de fabriek, ondanks de vele bombarde- Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 menten, verder produceren. Om 14 oktober 1946 liep de 10.000ste na de Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 2'011-AS „sil/nDt oorlog vervaardigde kever van de band. En in 1948 werden de eerste kevers uitgevoerd naar Denemar ken, Zweden, Zwitserland, Luxem burg en ook naar ons land. In 1953 werd de 'brilkever' voor het laatste gemaakt. Met het weglaten van het scheidend middenspijltje in de ach terruit ontstaan er voor kenner een nieuwe keverterm 'Ovaal'. Op 5 au gustus 1955 viert men een nieuw jubileum de miljoense VW loopt van de hand. In de loop der jaren bleef de VW kever steeds verder evolueren. Zo kende men de introduktie van de VW 1302 en 1303, de motor met 40 en 50 pk, de VW met automatische transmissie. In 1972, op 17 februari, wordt het wereldrekord in de personenwa- genproduktie gebroken door de VW kever de 15.007.034 ste kever liep van de band. Hiermee werd het rekord van de legendarische Ford T overtroffen. De VW kever is trou wens nog steeds de meest gebouwde wagen ter wereld. In 1974 loopt de meest gebouwde cabriolet, de kever cabrio met Kar- mann van de produktielijn. Er zou den 250.000 eksemplaren van ge maakt worden. Sint 19 januari 1978 wordt de kever niet meer in Europa geproduceerd. Hij wordt wel nog vanuit Mexiko ingevoerd als 1200 model. Op 10 januari 1980 wordt de laatste kever cabrio door Karmann geproduceerd en op 15 mei 1981 loopt de 20 miljoenste kever van de band in Mexiko. In 1985 worden de laatste 3.000 kevers bestemd voor de Europese markt ontscheept in de Duitse havenstad Emden. De kever wordt nog verder gebouwd in Mexi ko, Brazilië en Nigeria. In 1988 is het alleen nog Mexiko dat de kever maakt. Talrijke karrosseriebouwers beginnen zich nu toe te leggen op het ombouwen van speciale model len. Ondertussen werden er al meer dan 21 miljoen kevers gebouwd. Een rekord. In 1991 werd de VW kever door 40 autojournalisten uit verschillende landen van de wereld jjitgeroepen tot 'Auto van de eeuw'. Liefhebbers van een stuk nostalgie en van de meest verkochte wagen ter wereld, de VW kever, komen op 24 en 25 augustus in Schellebelle zeker aan hun trekken tijdens het zevende Internationaal Kevertref fen. Men verwacht er deelnemers uit Nederland, Duitslan,d Frank rijk, Groot-Brittannië en natuurlijk uit eigen land. In totaal meer dan 650 kevertjes. Als voornaamste ak- tiviteiten staan op het programma een Kevermiss-verkiezing, de 100 Zondag 25 augustus vinden tussen 10.00 en 12.00 uur de proeven in het kader van het 'Concours d'Elégance' plaats en vanaf 10.30 uur staat het vervolg van de selek tieproeven 100 meter sprint en de benendigheidscroos op het pro gramma. In de namiddag, van 14.00 tot 15.30 uur starten de finales van de 100 meter sprint en van de be hendigheidscross waarna om 15.30 uur er een grote rondrit van een 10 kilometer in groep volgt. Het tref- Een provincie, ook Oost-Vlaanderen, kan men opdelen in verschillende delen. Zo zijn er naast de bestuurlijke arrondissementen ook kiesarron dissementen en er zijn natuurlijk ook de gerechtelijke arrondissementen. Die gerechtelijke arrondissementen vallen niet noodzakelijk samen met de bestuurlijke en de kiesarrondissementen. Bovendien zijn de kiesarrondis sementen nog eens onderverdeeld in distrikten. En per distrikt heeft men recht op een aantal vertegenwoordigers in de provincieraad. Op 28 en 29 september wordt door MCM Historie Events vzw uit Landen voor de tweede keerde International Historie Rally Bulletin van de Generale Bank maakte een analyse van de hervorming van de geld markt na vijf maand. Men komt tol de konklusie dal er geen al te grote negatieve effekten kunnen gebeuren, mede doordat de invoering in gunstige omstandigheden gebeurde. In Sint-Niklaas komen toen serviceflats voor bejaarden. Eenzelfde aantal is voor zien voor Belsele, voor Nieuw kerken en voor Sinaai. Samen met de al eerder ver leende toezegging van twee keer 25 service flats aan de kongregatie der Zwartzusters van Philippus Neri komen er in Sint-Ni- klaas dus een 100 tal serviceflats. In het Rijksmuseum van Amsterdam loopt er van 4 december tot 1 maart 1992 een tentoonstelling over Rembrandt. Het mu seum is gelegen aan de Stadhouderskade 42 in Amsterdam en men er dagelijks te recht van 1000 tot 20.00 uur behalve op Nieuwjaarsdag- Voor meer informatie Ne derlands Bureau voor Toerisme, Raven- steinstraat 68 te 1000 Brussel (021 511.86.46.). Dat aantal vertegenwoordigers in de provincieraad kan dus verschil len. In totaal telt Oost-Vlaanderen 90 provincieraadsleden. Het kiesar rondissement Aalst heeft recht op 8 vertegenwoordigers en dat is even veel als Dendermonde. Het kiesar rondissement Zele telt 4 provincie raadsleden. Geraardsbergen 5, Zottegem ook 5, Eeklo ook 5, Sint- Niklaas net als Temse 7, Gent liefst 16, Deinze 6, Evergem 4, Lochristi 7, Oudenaarde 4 en Ronse ook 4. Gerechtelijke arrondissementen De provincie Oost-Vlaanderen telt drie gerechtelijke arrondissemen ten Dendermonde, Gent en Oude naarde. Die zijn opgedeeld in 29 kantons (er zijn 32 kieskantons). In ieder gerechtelijke kanton is er een vredegerecht en in bepaalde kan tons is er ook een politierechtbank. Daar waar er geen politierechtbank bestaat, neemt de vrederechter de ze taak op zich. Per gerechtelijk arrondissement is er een rechtbank van eerste aanleg (burgerlijke rechtbank, korrektio- nele rechtbank en jcugdrechtbank), een rechtbank van koophandel en een arbeidsrechtbank. De drie voorzitters van de genoemde recht banken vormen de arrondisse mentsrechtbank. De diverse recht banken hebben afdelingszetels die zich niet hoofdzakelijk in de hoofd plaats van het gerechtelijk arrondis sement koncentreren. Voor de rechtbanken van eerste aanleg moeten de Aalstenaars bievoor- beeld naar Dendermonde, de hoofdzetel van het gerechtelijk ar rondissement. Maar voor de ar beidsrechtbank en de rechtbank van koophandel kunnen ze in hun eigen stad terecht. Per gerechtelijk arrondissement vindt men ook de diensten van de Prokureur des Ko- nings en de diensten van de Ar- beidsauditeur. Op hoger niveau zijn er nog de assi senhoven (een per provincie), de hoven van beroep (in Antwerpen, Gent, Brussel, Luik en Bergen) en het hof van kassatie te Brussel. Het gerechtelijke arrondissement Dendermonde bestaat uit de ge meenten Aalst, Ninove, Beveren, Dendermonde, Hamme, Lokeren, Sint-Niklaas, Wetteren en Zele. Aalst I omvat de gemeenten Eron- degem, Erpe, Impe, Lede, Mere, Nieuwcrkerken, Oordegem, Otter- gem, Vlekkem, Vlierzele en een ge deelte van het grondgebied van Aalst. Aalst II bestrijkt de gemeenten Baardegem, Erembodegem, Gijze- gem, Haaltert, Herdersem, Hofsü- dc, Kerksken, Meldert, Moorsd. Welle en een gedeelte van ht: grondgebied van de stad Aalst. Ninove met de gemeenten App terre-Eichem,. Aspelare, Dend houtem, Denderleeuw, Dender- windeke, Iddergem, Lieferinge, Meerbeke, Nederhasselt, Neigem. Ninove, Okegem, Outer en PoTlart Beveren bestaat uit Beveren, Doel Haasdonk, Kallo, Kieldrecht, Krul beke, Melsele, Verrebroek, Vrase- ne, Bazel. Dendermonde met de gemeenten Baasrode, Buggenhout, Denderbel le, Dendermonde, Grembcrgeo, Lebbeke, Mespelare, Oudegem. Schoonaarde en Wieze. Hamme bestaat uit de gemeenten Elverseie, Hamme, Moerzeke, Tiel- rode en Waasmunster. Lokeren met Daknam, Eksaardcet Lokeren. Sint-Niklaas I met de gemeenten Rupelmonde, Sint-Pauwels, Steen dorp, Temse en een deel van het grondgebied van Sint-Niklaas. Sint-Niklaas II bestaat dan uit Bel sele, Kemzeke, De Klinge, Meer- donk, Nieuwkerken-Waas. Sinaai Sint-Gillis Waas, Stekene en deel van het grondgebied van Sint-Ni klaas Wetteren bestaat uit de gemeentel Bavegem, Kalken, Laame, Masse- men, Schellebelle, Serskamp, Smet- lede, Wanzelc, Westrem, Wetteren en Wichelen Zele. Berlare, Overmere, Uitber gen en Zele. Technisch- en Beroepsonderwijs een kwalifikatiewedstrijd georganizeerd die onder de Ëoge bescherming stond van onderwijsminister Daniel Coens. Bart D'Hondt, Mario De Feyter en Peter Cooreman van de beroepsopleiding voeding van het Centrum Deeltijds Onderwijs van de Emiel Van Winckellaan behaalden op deze wedstrijd een schitterende tweede prijs.

De Voorpost | 1991 | | pagina 16