VW Hamme sterker dan ooit Bij K.A.V.D.: Nog veel werk op de plank Fazekas 'Voorbereiding naar wens' Ronny Laroy voelt zich thuis bij Vigor Wuitens Eendracht Aalst Gino Nijs koos bewust voor paarsblauw Nog twee aanwinsten voor E. Zele Zeels jeugdbestuur zoekt trainer De eerste indrukken van de Hamse be- rorderingsploeg zijn goed. In vergelij king met vorig seizoen treden de Wui- lens duidelijk naar voren als een sterk blok dat beter is uitgebalanceerd, indivi- dieel begaafde en sterke voetballers telt en dat in staat wordt geacht om met de beste teams mee te kunnen. De ver wachting is dus dat blauwzwart het beter zal doen dan vorig jaar toen het vierde eindigde. Ben titelkandidaat dus? Trainer Daniël De Paepe wil daar (nog?) niet van horen. Het lijkt mij verstandig om met beide roeten op de grond te blijven en niet te hoog van de toren te gaan roepen. Onze tegenstanders hebben ook hun rangen versterkt. Overigens is het niet de eerste keer dat er een team verrassend uit de hoek komt. Onze tekortkomingen waren bekend. Op het middenveld moesten enkele leemten worden opgevuld. In die zin werd dus het transferbeleid gevoerd. Met Ronny Laroy hebben we een intelli gente voetballer ingehaald die zijn erva ringkan doen gelden en bij iedere wed strijd een specifieke opdracht zal mee krijgen. In deze omstandigheden zal hij voor het oog van de doorsnee kijker een onopvallende rol spelen. Ires Van Borm moet normaal een cen trale funktie uitoefenen terwijl van Filip De Borger en Filip Segers wordt ver wacht dat zij zich op de flanken zullen manifesteren. Ives Van Parijs liet in de voorbereiding een polyvalente indruk. Hij is pas 19 en je kan van hem niet verlangen dat hij zich meteen als een 'patron' opwerpt. Defensief zouden we normaal sterk uit de verf moeten komen. Als libero ko men Bart Malfliet en Erwin Van Houcke in aanmerking. Paul Coucke, Mare D'Hondt enJean-Luc Aerts zijn mandek kers. Laroy en Ronny Stalpaert zijn typi sche voorstoppers. Guido Vergeylen vindt zijn beste plaats achter de spitsen. Vanuit die positie zorgde hij in het verle den vaak voor het verrassingseffekt. Wim Gabriels vormt een degelijk alter natief. Vooraan reken ik op Peter Van Caelenberg, Rik Van de Velde en Raf Vermeir. De kern is kleiner dan in het verleden, wat een belangrijk voordeel heeft, in die zin dat je minder moet rekening houden met nukkige voetballers die net buiten de prijzen vallen en s'nel gedemotiveerd zijn. Wat de kompetitie brengt valt af te wachten. De start wordt belangrijk. Op de vierde speeldag worden we met Bor- nem gekonfronteerd. /VI is het deels een gok, toch meen ik deze ploeg als kandi daat bij uitstek naar voren te moeten schuiven. Gelet op de kracht die de Kleinbrabanders in het verleden uit straalden en de nieuwe aanwinsten, wordt het mijn inziens een zware opgave Ronny Laroy was de laatste en zeker niet de minst belangrijke aanwinst van VW Hamme. De gewezen prof Is een jaar inaktief gebleven wegens beroepsbezig heden. 'Het ene was niet met het andere te kombineren. vertelt Ronny. In Hamme wordt enkel 's avonds en maar driemaal per week getraind, wat voor mij niet te veel is. Door voor deze vierdeklasser te opteren denk ik een juiste keuze gemaakt te hebben. Zowel opvang, werking als trainingen vallen best mee. De vooruitzichten zijn gunstig, al zou ik liever wachten tot eind oktober-begin november om een eerste balaas op te maken. Iedereen loopt er nu fris en gemotiveerd bij. Voetbal is echter onberekenbaar, ai meen ik dat Hamme over sterke troeven beschikt om een degelijke rangschikking te halen en mogelijks een rol van betekenis te spelen. Mijn hoogste rendement haal ik als voorstopper of als middenvelder. De intense trainingen van de afgelopen weken nebben mij fysisch op het gewenste niveau gebracht. De periode van aanpassing is inmiddels achter de mg. Het gaat mij goed in Hamme'. E.G. om het van de titel te houden. Ik meen dat wie vóór Bomem eindigt, meteen ook naar derde promoveert. Meedraaien aan de top van de rangschikking is voor ons belangrijken komt de belangstelling ten goede', aldus Daniël De Paepe. 'Bij het aanwerven van nieuwe voetbal lers hebben we in mime mate rekening gehouden met de verlangens van de trainer, stelt voorzitter Willy Van Den Broeck. Ik ben de overtuiging toegedaan dat we op een wondermooie kompetitie afstevenen. De transferploitiekwas er in elk geval op gericht om binnen de drie te evolueren. Ook de faktor geluk speelt een rol. Kwetsuren kunnen ook al on verwacht een obstakel vormen. Toch meen ik dat we goed gewapend zijn. Er werden trouwens belangrijke financiële inspanningen geleverd. Bovendien be schikken we met Daniël De Paepe over een trainer die zijn vak kent, de spelers kan motiveren en met hen kan overleg gen in het belang van de ploeg. Dat we voorts op een ruime schare trouwe supporters kunnen rekenen heeft het verleden al uitgewezen. Op dat vlak hebben wij, als beleidsmensen, geen enkele reden om ontevreden te zijn. Anderen moeten het op dat vlak met veel minder doen'. Fazekas: 'Tijdens de wedstrijden voor de Beker van Vlaanderen, waarin moest strijd geleverd worden tegen ploegen die al verscheidene jaren in eerste klasse aantreden, heb ik kunnen vaststellen wat de huidige waarde is van mijn pou- lains. Wel, we moeten ons zeker niet schamen. In de wedstrijd tegen Brugge presenteerden we een zeer goede twee de helft. Op Waregem kwamen we van een 2-0 achterstand temg tot 2-2 en waren Limpens en C° na de kampwisse ling even sterk als de thuisploeg. Wat Zele heeft op het laatste moment nog twee spelers aangeworven: Al- bert Cluytens, welbekend van Beve- ren en KV Mechelen en de Zairees Guy Agola Mokiki (22) van U.S. Kongulu, die vorig seizoen als niet- aangesloten speler bij de invallers van Vorst speelde. Zijn roepnaam is Auguy en volgens trainer Van Dam me is het een polyvalente speler die heelwat in zijn marge heeft. Het bekeravontuur heeft voor KAVD niet lang geduurd. Enkele minuten voor het einde van de wedstrijd liet de lokale defensie zich op een stomme dekkings- fout betrappen en het was gebeurd. Voordien hadden de paarsblauwe voor- waartsen nochtans een aantal kansen gekregen om de klus te klaren. Op grond van het hele vertoon kon het resultaat gerust anders geweest zijn. Deze uit schakeling is hoe dan ook geen ramp, al had verder bekeren voor de publiciteit naar buiten beter geweest. Voor Willy Meersman is er in elk geval nog veel werk aan de winkel. Het lag in de lijn der verwachtingen dat het een poosje zou duren vooraleer de ganse puzzel ging ingepast zijn. Het is dan ook nog te vroeg om nu al besluiten te trekken. De prijzen worden pas gedeeld op 1 september. In Diegem zal het paarsblauwe team op punt moeten staan. Er zijn een aantal negatieve vast stellingen maar ook pluspunten. Dat doelman Gerry Verstraeten een belang rijke aanwinst is, is nu al zeker. Tegen het doelpunt vermocht hij niets, al lijkt hij graag op zijn lijn te spelen. In de andere voorbereidingswedstrijden liet hij bij iedere tussenkomst een goede indruk. De jonge Waaslander Bert Emmaneel lijkt als laatste man een intelligente knaap te zijn. Het wordt nog wel even wennen en veel ervaring opdoen. Ten slotte was hij enkele maanden geleden 'maar' in tweede provinciale aan de slag. De verwachting is dat hij een vaste waar de wordt. In dat geval kan Meersman aan Gino Nijs een andere rol toemeten. Achteraan zal het schoentje waarschijn lijk niet nijpen. Voor de funkties in die linie is er voldoende potentieel aan boord. Niet vergeten dat er ook nog Tom Rijdant is. Hij trok als piepjonge knaap tijdens de vorige kompetitie goed zijn streng. Alain Moens heeft ongetwijfeld een vaste stek. Hij leverde alvast tegen Denderleeuw een degelijke verrichting. Toch had hij fout aan het bezoekende doelpunt, zoveel is zeker. Voorts zijn er een aantal spelers die nog niet op volle toeren draaien. Tom Wygo- nik was er tegen Denderleeuw niet bij. In de match tegen Racing Heimis kwam duidelijk aan het licht dat hij konditio- neel een flinke achterstand heeft goed te maken. In het Denderleeuwse team zagen we voorts enkele oude bekenden aan het werk. Stefan De Wolf bijvoorbeeld. KAVD zou hem nog best kunnen gebruiken. Frank Schepens haalt nog niet zijn ren dement van weleer. Wegens een kwet suur hervatte hij de trainingen later dan de anderen. Peter Moreels, destijds ook bij KAVD aan het werk, volgde de match vanachter de omheining. Hij is nog niet helemaal hersteld van een vroeger opge lopen kwetsuur. Lebbekenaar Frank Van Den Broeck (ex-E. Zele) verliet de wei na 25 minuten. We kregen de indruk dat het Dender leeuwse team een belangrijke rol zal spelen in eerste provinciale. EG Het jeugdbestuur van Eendracht heeft nog een trainer nodig voor de gewestelijke knapen die iedere dinsdag en donderdag trainen van 17u30 tot 18u30 op het terrein aan de Dendermondebaan. Wie hiervoor belangstelling heeft kan kontakt opnemen met jeugd- voorzitter Jackie De Bisschop, Scheldestraat 40 (tel. 052/ 44.57.30) of bij de sekretaris van het jeugdbestuur, Wilfried Van Damme, Wezepoelstraat 19, tel. 44.65.57. De trainingen voor de preminie- men en miniemen beginnen op maandag 5 augustus en voor de knapen en scholieren op dinsdag 6 augustus. Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 De Voorpost - 9.8.1991 - 17 Voetbal. Gowin Okpara, aanwinst van mandekker (da) echter van groot belang is, is het feit dat ik heb kunnen vaststellen wie uiteinde lijk in aanmerking zal komen om de start van de kompetitie aan te pakken'. Het missen van de finale van de Beker van Vlaanderen tegen Club Brugge bete kent nu wel een financieel verlies voor de Eendrachtkassier, maar is op het Sportieve vlak zeker geen hinder voor wat de verdere voorbereiding betreft. Eendracht speelt nog vriendschappelijk tegen Eeklo en Beerschot en een bij komende wedstrijd op 13 augustus tegen Cl. Brugge voor de finale van de Beker van Vlaanderen ware wellicht een over belasting geweest voor de poulains van Fazekas. Ondertussen vordert de uitbouw van het stadion, en meer bepaald van de zittri- bune, met rasse schreden. Men kan E. Aalst, lijkt te voldoen in zijn rol van werkelijk spreken van een 'meesterwerk tegen de tijd', en dat in volle verlofperio de, vanwege de ontwerper en de betrok ken aannemers. Alleen vreest men dat de nieuwe elektriciteitskabine niet tijdig klaar zal zijn voor de eerste thuiswed strijd tegen KV Kortrijk. Die beslissing hangt af van het schepencollege. Nog even vermelden dat het fanionelftal offi cieel aan de supporters wordt voorge steld op zondag 11 augustus vanaf 15u00. Het wordt een echte shownamiddag met een optreden van Will Tura en Wendy Van Wanten. De opbrengst gaat integraal naar de jeugdwerking van Eendracht. Steunkaarten kan men bekomen op het sekretariaat (Bredestraat) tijdens de kantooruren en op zaterdag en zondag van 10 tot 12 uur. DAB Gino Nijs heeft bewust gekozen voor KA.V. Dendermonde, ook al kreeg hij in extremis de gelegenheid om uit te wijken naar RC Mechelen. 'Uit gesprekken met Willy Meersman en de klubleiding kwam ik tot de vaststelling dat Dendermonde ambities heeft in vierde klasse en op termijn een belangrijke rol wil spelen. Willy Meersman polste mij enkele maanden geleden. Aanvankelijk was ik niet van plan om Eendracht Aalst te verlaten. Enkele ontgoochelingen op het laatste moment hebben me tot nadenken gestemd. Totnogtoe bevalt het me best in Dendermonde. De verstandhouding onder de spelers is voorbeeldig. Iedereen blijkt bereid om in de bres te springen. Het duurt echter nog wel even vooraleer de ploeg op punt staat. Veel nieuwe gezichten inpassen vergt tijd. Aan een prognose waag ik me niet. Het is er nog te vroeg voor. Een titelrol is voor KAVD allicht niet weggelegd. Ik denk dat daarvoor andere ploegen in aanmerking komen zoals Bomem, Hekelgem, Denderhoutem en misschien wel VW Hamme. Meedraaien in de buurt van de vijfde plaats is ons streefdoel en dat zou al een sukses zijn', meent Gino Nijs. regelen. De nieuwe aanwinst Okpara kreeg der halve de kans om te bewijzen dat hij als mandekker uit de voeten kan. Deze Afrikaan bevestigde in gunstige zin. Ook Lamberg mocht een volle wedstrijd af haspelen. Langs de ene kant kon hij voordeel halen uit zijn gestalte, maar naarmate de wedstrijd vorderde viel ons op dat hij voor het voetbal in eerste klasse toch nog wat op te halen heeft. Chunga speelde slechts één helft. De Zimbabwees had last van een gezwollen knie na een hard kontakt. Volgens de medische staf is zijn kwetsuur niet zo erg. Volgens oefenmeester Fazekas vordert de voorbereiding van zijn team naar wens. Eendracht Aalst slaagde erin om Ware gem op eigen veld met 2-2 in toom te houden, maar miste uiteindelijk de fi nale in de Beker van Vlaanderen met de strafschoppen. Limpens en Mandiangu toonden zich in dit nummer onbehen dig. Aalst trad op Waregem gehandicapt aan. Van Peteghem is uiteraard nog steeds niet hersteld. Kanu kreeg een week rust voorgeschreven na zijn schouderont wrichting in de wedstrijd tegen Cl. Brug ge en Zakkas was naar Griekenland afgereisd om zijn verhuis naar België te

De Voorpost | 1991 | | pagina 17