Euro-korfbaltornooi te Appels Aalsterse Sabine Appelmans weer kampioene Grote prijs van België in Maasmechelen Een enig gebeuren Rallycross Jean-Paul Dullers nieuwe duiveltjestrainer bij KAVD 18 - 9.8.1991 - De Voorpost Tennis. Zo te zien is TC KORFBAL KC Appels, dat is duidelijk, zit volop in Antwerpse clubs met naam en faam selijke naam „Euro-korfbaltornooi" een periode van hoogconjunctuur. De benijden, een accomodatie die zowel meekreeg. Een enig gebeuren, want tot- club geeft momenteel de toon aan in nationale evenementen van allure als nogtoe beperkten de internationale ont- Oost-Vlaanderen en is doorgestoten tot internationale korfbaltreffens toelaat. moetingen, georganiseerd vanuit de de hoogste Belgische korfbalregionen Op 17 en 18 augustus a.s. staat overigens clubs, zich in hoofdzaak tot bilaterale zowel in zaal als op het veld komen de dergelijke internationale ontmoeting ge- contacten waarbij in hoofdzaak Neder- Dendermondenaars uit in de hoogste programmeerd. Langs de Steenweg van landse clubs betrokken waren, reeks. Bovendien beschikt de club, Aalst, pal naast de Appelse sporthal, dankzij de inspanningen van het Den- ontmoeten dan ploegen uit Engeland, Organisatiecomité dermondse stadsbestuur, sinds zowat Duitsland, Portugal, Spanje en eigen Omdat het opzetten van dergelijk toe één jaar over een accomodatie die vele land elkaar in een treffen dat de toepas- mooi behoorlijk wat werk met zich TENNIS Sabine Appelmans staat nu al een tijdje aan de top van het Belgische vrouwentennis. Het ziet er naar uit dat het zo nog een tijdje zal blijven, al heeft ze deze keer in de finale meer last gehad van Sandra Wasserman dan verwacht. Sabine had het nochtans niet gemakkelijk de laatste maanden. Ze is een periode vol twijfels, met dieptepunt op Roland Garros, te boven gekomen. Dat was te zien tijdens de halve finale tegen Dominique Monami. Deze wedstrijd dreef op een hoog tempo en daarin had Sabine blijkbaar plezier. In de finale werd het snel duidelijk dat Appelmans het moeilijker zou krijgen. Ze was het gravel een beetje ontwend en dat wist ook Wasserman die duidelijk het tempo probeerde te drukken. Sabine zelf wou liever op snelheid spelen zoals tegen Monami maar daardoor maakte ze te veel fouten. In het tweede game van de tweede set (de eerste set werd 6-1) kwam Wasserman 0-2 voor maar uiteindelijk won Sabine met 6-4 dankzij een geweldige forehand. Voor de derde maal nationaal kampioene dus. Om haar 25stc plaats op de wereldranglijst te behouden zou Sabine toch nog enkele mooie uitslagen moeten behalen in grotere tornooien. Flushing Meadow bijvoorbeeld, waar zij vorig jaar de derde ronde haalde, maar of haar interklubinspanningen bij het Nederlandse Zandvoort daarvoor de ideale voorbereiding is wordt betwijfeld. Toch is Sabine optimistisch. Tijdens de wedstrijd tegen Aranxta Sanchez vorige week ondervond ze dat ze even snel speelt als de andere meisjes, behalve misschien Graf en Seles, maar die meisjes bij de top vijftien maken minder fouten en dat maakt het verschil. In elk geval een Aalstenaartje om van nabij te volgen. brengt, en de enige „internationale" ervaring van KC Appels qua organisatie zich beperkte tot een ontmoeting met Geldrop, werd in de schoot van de club een speciaal comité in het leven geroe pen. Vorige vrijdagavond stelden co mitévoorzitter Disjanssens, persverant- woordelijke Alex Michiels, KC Appels voorzitter Frans Van Den Steen en Wim Bauweraerts, voorzitter van de promo- tiegroep Z.-Europa van de Belgische Korfbalbond, het tomooi aan de pers voor. Naast de medewerking van de Belgische Korfbalbond mocht Appels ook rekenen op de steun van het Den- dermondse stadsbestuur en op de Pro vincie Oost-Vlaanderen. Zo zorgde de stad niet alleen voor logistieke steun, maar werd via de bemiddeling van sport- schepen Jan Van Damme, ook een op lossing gevonden voor het taalprobleem Dankzij de medewerking van de Den- dermondse VW zal een onthaalbrochu- re opgesteld worden, waarin de spelers in hun eigen taal de toespraken die bij de ontvangst op het Dendermondse stadhuis (vrijdagavond) gehouden wor den, kunnen volgen. Voor het logeren van de buitenlandse gasten werd aan vankelijk gedacht aan gastgezinnen dit bleek echter niet realiseerbaar binnen de club, vermits men alles zoveel moge lijk binnen de eigen kring wilde houden. Uiteindelijk werd besloten de gasten te herbergen in het vakantiecentrum ,Heidepark" te Waasmunster. Ook voor de algemene coördinatie bleek dit de 16.00 u.: Appels M-ATBSEgara'85-Kent beste oplossing te zijn. Al deze wedstrijden worden buiten be- De kosten voor het afhuren van de twist, bij om het even welke weersom- nodige kamers worden volledig door de standigheden. organisatoren gedragen. Een weliswaar Op zondag 18 augustus ziet het program- niet te onderschatten financiële aderla- nia er als volgt uit Korft/al. Appels K.C. een tweetal jaren geleden (arch) team uit Kent krijgt men spelers tussen hal. De wedstrijden worden geleid "door nog dat alle wedstrijden gratis toegankt- ïnp'o rH°0 a1 "if?1 wSVanwe de hh" Michielsen (Nederland), Lucien lijk zijn en dat de organisatoren hopei j nia f dezelfde WK de vijfde Dequinnemaere, Jean-Marie Van Hese op een mime publieke belangstelling plaats in de wacht sleepte. Met Sangha- en Rudy Van den Broeck. Vermelden we Pierre Van Rossen los wordt de Portugese kampioen bin- - - osseB| nengehaald en Egara '85 speelt een vooraanstaande rol in de Spaanse com petitie. Programma De wedstrijden worden gespeeld volgens 1 de reglementen van de KB KB, met uit- i zondering dan van de wedstrijdduur. Elke wedstrijd wordt nl. betwist over 2 x 20 minuten, met 10 minuten rust. De ploegen werden verdeeld in twee poules. Op zaterdag staan volgende wed strijden, er wordt gespeeld op twee ter reinen, geprogrammeerd 10.00 u.: Volba-Duitsland Appels I- Sanghalos 11.00 uAÏBS-Egara '85'; Appels II-Kent 13-00 u.: Volba-Sanghalos Appels I- Duitsland 14.00 u.: Egara-Appels II ATBS-Kent 15.00 u.: Volba-Appels 1 Sanghalos- Duitsland ting, maar, net als voor de andere uitga ven van dit evenement, kan men een belangrijk gedeelte ondervangen door extra-sportieve steun. Vier buitenlandse teams, evenveel Belgische ploegen 14.00 u.; wedstrijd om de 7de en 8ste plaats -15.00 u.; wedstrijd om de 5de en 6de plaats -16.00 u.: wedstrijd om de 3de en 4de plaats 17.00 u.: finale Voor de samenstelling van het lomooi Mochten de weergoden op zondag dwar- en de contacten met de diverse buiten- sliggen, wordt voor de zondagwedstrij den uitgekeken naar de Appelse sport- landse delegaties, werd een beroep ge daan op Wim Bauweraerts van de Ko ninklijke Belgische Korfbalbond. Hij slaagde erin vier buitenlandse teams aan het „Euro-korfbaltornooi" van Ap pels te laten deelnemen een selectie van spelers uit de Duitse competitie, een selectie uit het Graafschap Kent uit Groot-Brittannië, het team van Sangha- los (Portugal) en het Spaanse team Ega ra '85. Deze ploegen zullen het opne men tegen twee teams samengesteld uit spelers van Appels KC zelf en Volba en ATBS, twee bekende clubs uit de Belgi- sche competitie. ™ra' net octgtscn noogiepum van nel 500. Onmogelijke opdracht voor de Wat de buitenlandse ploegen betreft be- rallycrossgebeuren 1991. De beste pilo- met-Fords? Helemaal niet zeker en dus haalde Duitsland tijdens de recent in Ien Ul1 diverse hoeken van Europa ko- vreselijk spannend. België georganiseerde eindronde van l1160 naar circuit op de Duivelsberg het Wereldkampioenschap korfbal, een 'n Maasmechelen. verdienstelijke vierde plaats. Met het Bovendien zal het er heet aan toe gaan. Er is immers een drommsituatie ont- woLr^hli™!! 11 ddSuslfs een hele meute Ford Sierra CoswonhRS Dus allen op post op de Duivelsbreg in wordt het belgisch hoogtepunt van het 500. Onmoeeliike ondmcht voor He Kwaadmecheta op 10 e„TaupS Zaterdag begint men om 14.00u en zon- dag om 8u30. a uit Dendermonde rijk staan voor de Belgische manche van het Europese rallycrosskampioenschap. Martin Schanche en Will Gollop, de twee 'cracks' van divisie 2, staan samen aan het hoofd van de kompetitie, precies halverwege het Europese kampioen schap zal maasmechelen dienen om hen te scheiden. Een topkonfrontatie dus. Als gelegenheistegenstander heeft de Zweed Olie Amesson een kans: viervou dig Europees kampioen maar op falf pensioen sinds drie seizoen. Alle drie brengen ze een groep B aan de start die de liefhebbers van sterke sensatie blij ven fascineren; een Ford RS 200 van Martin Schanche, een zeer speciale Me tro 6 R4 bi-turbo van Will Gollop en een Audi Sport Quattro SI van Olie Amesson. Buiten een vijftiental echte groep B's verschijnen eveneens een aantal 'Rally cross Speciales' aan de start. Qua origi naliteit moeten zij niet onderdoen voor hun elite-neefjes. Naast deze super krachtige wagens -meer dan 650 pk- brengt de divisie 1 en zijn tweewielenaangedreven groep A's ook een hoogwaardig spektakel. Te vol- niet slecht in deinterklubkompetitie veteranen VI, daarin lulion (250° dc ^mi-officiële Opel f°[°"™lie?.wed,s["Jdma°rinde kgende was een foutje geslopen. Het was natuurlijk niet Jasje' maar Joske Piriins die Ka(le"a van Nour Jijranll, dc Holden llitl'rit HnL-1 (fntn nn„i Pnmnmrlnra Vfi tuin ,1,, Il„l„ I.' VOETBAL Nadat Hugo De Schrijver de duiveltjes-kategorie opstartte bij KAVD kon hij wegens beroepsbezigheden deze taak niet langer op zich nemen. Het was voor het jeugdbestuur van KAVD dan ook geen makkelijke taak een geschikte opvolger te vinden, temeer daar KAVD heel wat belang hecht aan de opleiding en de opvang van de kleinsten. Uiteindelijk werd dan de geknipte man gevonden in de persoon van J.-P. Dullers, die op dat gebied al op heel wat ervaring kan bogen. Op de eerste training bleek de nieuwe engelbewaarder van de duiveltjes al meteen de harten van de kleine rakkers te hebben gewonnen. J.-P. Dullers is Limburger maar woont te Bomem. Hij voetbalde bij St. Leuven met wie hij kampioen werd in derde en speelde daarna nog jaren in tweede nationale. De trainingen gaan door iedere woensdag om l6u,30 op de jeugdterreinen van KAVD waar men welkom is vanaf 6 jaar. KAVD heeft in ieder geval een sterke troef bij wat betreft de jeugdopvang en de opleiding ervan.

De Voorpost | 1991 | | pagina 18