Geen onverwachte uitschieters in Aalst Goud voor Grembergenaar Jurgen Van Den Branden Katia Seymoens, Connie Seymoens, Bart Blommaert, Pierre D'Haen, Jozef Claessens en Leo Brusselmans, beste atleten in Londerzeel 'Renners en runners'-trofee in Beveren Raf Tilburgh: Belgische kampioenschappen voor juniores en beloften Beste Belgische jaarprestatie 22 - 9.8.1991 - De Voorpost ATLETIEK In de kampnummers mochten de meis jes kadetten voor het kogelstoten eerst aantreden. Catharina Janssens (OEH) won dit onderdeel met 10 meter 50. Bij De open avondmeeting van 1 augustus de reeks leverde een overwinning op startschot voor de 5.000 meter wedstrijd lokte niet echt heel veel athleten naar de voor Peter Dierickx (VITA), die finishte voor juniores-seniores-veteranen. De piste in Aalst. De Belgische kampioen- in 54.0. ovenvinning ging naar Johan De Ketele schappen die voor de deur stonden zul- Kurt Van Lerberghe was de beste bij de (KAAG) die een tijd liep van 14.54.4. Fihp len er zeker iets mee te maken gehad juniores-seniores-veteranen. Met 52.0 Vanhaecke kwam als tweede over de hebben Onverwachte knalprestaties bleef hij drie tienden voor Kurt Wael- streep in 14.46.7. In dit nummer liepen bleven dan ook uit. kens (KA\G) die tweede werd. ook drie Aalsterse en drie Zeelse athle- Voor Sarah Jacob (Hamrne) ging het al Slechts vier meisjes namen de start van ten mee. Pierre Callebaut (EA) verover- direct goed. Zij startte bij de kadetten de 1.500 meter bij de kadetten. Eva de de derde ereplaats met een tijd van meisjes in de 200 meter en bleef met Dierkens (KAAG) behaalde de zege in 14.56.1. Jurgen De Nil (EA) en Danny een weliswaar handgestopte 28.5 onder 5.09-9, voor Katrien Van Hecke die deze Van Keymeulen (EA) eindigden respec- haar persoonlijke besttijd. Het leverde afstand in 5.13-4 liep. tievelijk als vijfde en zesde. Hun tijden haar trouwens ook de zege op. Stefanie Een 1.500 meter met een paar athletes 15.39-8 en 15-46.7. De drie Zeelse athle- Van Den Hautte (STG) eindigde in de- lopen is natuurlijk niet bevorderlijk voor ten kwamen als tiende, elfde en twaalfde zelfde tijd, maar werd naar 'de tweede goede prestaties. Vermits de scholieren over de eindstreep. Voor Etienne Van plaats verwezen. De derde plaats was meisjes slechts met drie aan de start Acker noteerden we 15-25-8. Rudy Van voor Vanessa Archetti (USLE) die een verschenen moesten er dus ook geen Kerckhove finishte in 19-03-7 en voor tijd liep van 31.5. Inge Barends (Hercu- revolutionaire tijden verwacht worden. Michel Poppe wees de chrono 20.33-4 les) was de enige deelneemster aan dit Elke Van Overwaele (EA) haalde de over- nummer bij de scholieren en zij liep de winning voor haar club en uiteraard ook afstand in 27.5. voor zichzelf binnen. Zij finishte in We kregen twee reeksen te zien bij de 5-07.8. Katv Symoens (Baas) werd twee- juniores-seniores-veteranen-dames. In de in 5-11-5- de eerste reeks ging de zege naar Erna In de hoogste categorieën kregen we dan de scholieren meisjes was Inge Barends Ots (OB) in 29 5. Dat was echter niet toch een aannemelijk deelnemersveld (Hercules) de sterkste. Met 15 meter 66 snel genoeg voor de overwinning want te zien. Met dertien gingen de dames van won zij gemakkelijk deze discipline in Veerle De Smet (STG), de winnares van start voor hun 1.500 meter wedstrijd, haar categorie, de tweede reeks, klokte 25.6. Anja Van- Twee meisjes bleken echter te sterk voor Pascal Lefebre (AZW) was met 14 meter biervliet werd in die reeks tweede in een de rest van het deelnemersveld. Myriam 36 de beste kogelstoter bij de scholieren tijd van 26.6 en Anja Lanckman (R\) Collier (Hamme) liep zich in de kijker jongens. Met 13 meter 40 werd Emma- - .T-rr en eindigde zeer sterk. Zij kwam over de nuel Raepsaet (ASVO) tweede. Pascal streep na 4.46.2. Weliswaar geen dubre- Lefebre zou trouwens ook nog het hoog- cord, maar toch een behoorlijke tijd. springen winnen met een sprong van 1 Beatrice Roeh (RCB) werd tweede in meter 85. In deze discipline werd Tom een tijd van 4.47 3- En ook Mieke Se- De Geest (EA) derde. Hij wipte over 1 minck trad aan in deze wedstrijd. Ze meter 70. vertrouwde ons toe dat ze na verschil- In het speerwerpen bij de dames junio- lende 800 meter wedstrijden (en een res-seniores-veteranen was Heidi Libert knappe kilometerprestatie nvdr) nu ook (VITA) de beste athlete. Haar 36 meter voor de 1,500 meter traint. Zij finishte 84 volstond ruim voor de overwinning als zesde in 5.05.3. Veterane Cecile Van Juniore Gina Roosendans (Zele) werd Avermaet (Hamme) legde beslag op de tweede met worp van 30 meter 98. liau_ elfde plaats en liep de afstand in 5.17.2. Tessina Baeyens (EA), evenals Gina ju- In de hoogste categorieën werd evenals Bij de kadetten jongens veroverde Wim niore, legde beslag op de derde ereplaats bij de dames in twee reeksen gestart. De Van De Verre (EA) de eerste plaats op dit met 29 meter 52. Haar clubgenote Els snelste tijd was voor Bart Meirlaen (VI- nummer dankzij een tijd van 4.40.0. Deblesser (EA) werd vierde. Zij wierp de TA) met 22.9. Hij won uiteraard zijn Daarmee bleef hij precies drie seconden speer 20 meter 18 ver. Veterane Ingrid reeks. In de andere reeks ging de zege voor Stevie Lampaert (RCG) die tweede Godaert (ACDL) eindigde als zesde met werd. Bij de scholieren jongens kregen we een snelle wedstrijd te zien Roland De Ceu- laer (BETA) stak de overwinning op zak. Hij finishte in 4.10.1, voor Bart Huys (AVMO) die de afstand in 4.11.3 aflegde. Ook Sven De Waele (Zele) en Dirk Per- mentier (Hamme) liepen een sterke Op zaterdag 27 en zondag28 juli hadden te Naimette-Xhovemont-Luik de Belgi sche atletiekkampioenschappen plaats voor juniores en beloften. Gremberge naar Jurgen Van Den Branden was de te kloppen man bij de beloften in het discuswerpen. Vader-trainer Francois had hem men taal goed voorbereid op de konfrontatie want uit ervaring weet hij zeer goed dat het soms eens anders kan verlopen op een kampioenschap. Weergesteldheid, stress en de toestand van de werpcirkel zijn faktoren die een prestatie sterk kunnen beïnvloeden. In atletiek is het ook zo dat men steeds rekening moet houden met de studies van deze jonge atleten. Jurgen had reeds een goed voorseizoen, waarin hij ook reeds de nationale titel binnenhaalde tijdens de universitaire kampioenschappen te Gent. In de maand mei is het dan blokverlof in juni examens en pas begin juli kan men opnieuw beginnen werken aan de op bouw van de konditie. In principe kwamen deze kampioen schappen iets te vroeg en was de kondi tie niet optimaal. Dat de vorm stijgende was, bewees hij reeds een week daarvoor Jurgen, die momenteel als zeer jonge tijdens een interland voor beloften. Met atleet de zevende plaats bezet in de Atletiek. Jurgen Van den Branden uit Grembergen: goud in het bij de nationale kampioenschappen voor beloften (xl) eindigde als derde in 27.5. Wesley Vanopdenbosch (EA) eindigde als derde bij de kadetten jongens. De chrono tekende voor hem 27.8 aan. De overwinning was voor Alexander Goef- fers (USLE) in 26.7 en Nico Pauwels (KAAG) werd tweede met een tijd van 26.9 Werner Van Lierde (EA) was de snelste bij de scholieren jongens. Met een tijd van 24.9 bleef hij gemakkelijk voor Tho mas Olbrechts (OEH) die 25 5 nodig had. de Belgische beloftenselektie nam hij het op tegen Frankrijken Griekenland te Tours in Frankrijk, waar hij de discus 44.04 m ver gooide. In de broeierig hete Luikse kuip liet hij naar Michel Degaillaix (Rusta). Zijn tijd24.2. Vervolgens was het de beurt aan de kadetten dames die voor de 400 meter hadden ingeschreven. Eva Vanginderen (KOAC) was de snelste en had voor de kwartmijl 63-5 nodig. Monica Pensis (ACG) en Belinda Schepens (EA) werden respectievelijk tweede en derde in 64.5 en 65 een beste worp van 17 meter 20. Bij de heren ging de zege naar Patrick Rottey (RIEM). Zijn speer raakte de grond na een vlucht van 51 meter 76. Ben De Clercq (KAAG) eindigde als twee de met 45 meter 40. Jan Vanderhoeven (EA) werd achtste met 13 meter 52. _r_ Anja Van Biervliet (VITA) was de beste wedstrijd. Sven werd derde in 4.14.6 en verspringster in de hoogste categorieën |everen in een baanwedstrijd die ook Dirk eindigde als zesde in 4.19-7 bij de dames. Zij belandde na 4 meter 91 langs veldwegen passeerde. Gelukkig An Goetvinck (EA) zorgde voor een Bij de juniores-seniores verschenen in het zand. Els De Bleser (EA) sprong hadden de organisatoren alles goed thuisoverwinning bij de scholieren door het grote aantal inschrijvingen zich naar een tweede plaats met 4 meter voorbereid en alle deelnemers bleken meisjes. Met 65 3 bleef ze negen tiende twee reeksen aan de start. In de eerste 88. Het verschil was dus heel klein voor Sandra Vanginderen (KOAC). Chris- reeks toonde junior Benny De Frenne tussen de nummers één en twee. tine Van Doorselaere (EA) werd derde in (VITA) zich de snelste eindspurter. Met Bij de heren kaapte Pascal Puylaert een tijd van 67.5. een tijd van 4.00.7 bleef hij twee tienden (KAAG) de overwinning weg. Hij deed dat Bij de juniores-seniores-veteranen was voor Rudy Piessens (Lebb) die tweede dank zij een beste sprong van 6 meter de eerste plaats voor Linda Berghman werd. Geert Wiels (Zele) eindigde als 33- Styn Blot (Lebb) werd tweede met 6 (AVT) in 56.6. Gina Roosendans (Zele) negende in 4.11.4. meter 30. legde dankzij een tijd van 70.3 beslag op In de tweede reeks werd minder snel In het hoogspringen voor kadetten jon dederde plaats. Conny Symoens (Baas) gelopen. Hugues Karenfra (ESC) ver- gens overschreed Olivier Haesebroeck 1 werd vierde in 72 1 overde hier de eerste plaats met een tijd meter 60 en dat was meteen goed voor Bij de kadetien tangens loonde Olivier van 4.11.0 Junior Luc Permeniier de eerste plaats. Nico Pauwels (KAAG) Haescbroek-ck (USLE) zich de beste (Hamme) eindigde als vierde in 4.18.3- en Wesley Op Den Bosch (EA) eindigden athleet. Hij kwam na 54.9 seconden over Guy Schouppe (EA) kwam als vijfde over als tweede en derde. Zij sprongen over 1 de witte streep James Geens (EA) ver- de streep met een chrono van 4.23 0. meter 50 en 1 meter 40. overde een tweede ereplaats. Zijn tijdPatrick Van Praet (Hamme), net zoals En ook voor de polstokspnngers was er 55 5 zijn voornoemde clubgenoot ook nog competitie voorzien. Jammer dat slechts Toen kregen we alweer twee reeksen bij junior, liep naar een zevende plaats in twee athleten kwamen opdagen. Dirk de scholieren jongens te zien. De eerste 4.26.5 en Alex Buyle (EA) eindigde als Ledegem (AVT) won deze specialiteit, reeks was tevens de snelste. Jeroen negende. Hij legde de afstand af in Hij ging over 4 meter 60. Philippe Van sens (Hamme) sleepte de derde plaats Bracquez (STG) won dit nummer in 4.33-2. Bart Vermeersch (EA) werd elfde Maldegem (AJAX) lukte 3 meter 40. 'n ™rht 51.1. Achter hem werd Wim Van Wy- in 4.36.4. meersch (ACG) tweede in 52.7. De twee- Veertien athleten vertrokken bij het thuiskomst in de Vijfbunderstraat 47l Grembergen. Tot laat in de avond modi Belgische top-10 aller kategorieën met hij de felicitaties van familie, vriend# een worp van 46.66 m, wil het zeker kennissen en supporters in ontvangt hierbij niet laten. nemen. Op 17 augustus neemt hij deel aan een Ook bij vader Francois kon de vreugd sterk bezette meeting in Tessenderlo en niet op want de dag daarvoor behaald 43-92 noteren. Met deze worp kon hij op op 31 augustus aan de Beker van België, hij met één van zijn pupillen, eer» het hoogste trapje van het podium tus- die hij samen betwist met zijn huidige jaarsjunior Nancv De Gucht goud in he sen zijn vrienden-werpers Mare Pater- klub AVLO, de atletiekvereniging uit Lo- kogelstoten met een worp van 12.21b notte van CS Forestoise en Frank Mainil keren. en zilver in het discuswerpen met van Moha-Mons, die respektievelijk zil- De vreugde was dan ook groot bij zijn als prestatie, ver en brons behaalden. Voor de stratenloop van zondag 4 augus tus in Londerzeel waren alweer een aantal streekatleten op post. Zij waren gemotiveerd om er een goede prestatie daar uiterst tevreden over te zijn toen ze met hun prijs naar huis keerden. De wedstrijd zelf werd gelopen in ver schillende kategorieën. Bij de kadetten jongens ging de overwinning naar Eric Devree (Bingo) Olivier en Robin Schouppe, beiden aangesloten bij Een dracht Aalst, legden beslag op de zesde en negende plaats. Bij de scholieren meisjes toonde Katia Seymoens (Baasrode) zich de beste streekatlete. Niet alleen dat, zij verover de ook nog een mooie eerste plaats. Bij de jongens liep Emmanuel Loverie (Londerzeel) naar de eerste plaats in deze kategorie. Sven De Visscher (Baas rode) werd hier tweede en Eric Claes- gentiende en Mare Baudevruy (Baasro de) kwam als twintigste aan. Bij de veteranen 50 verschenen één entwintig deelnemers aan de start. Pier re D'Haen (Hamme) liep een zeer ster ke wedstrijd en legde beslag op de hoogste ereplaats. Hector De Keyser (Hamme) vertrok in vijfde positie. Eb ronde schoof hij een plaatsje meer nar voren en hij werd uiteindelijk dan ook tweede. Robin Verheyda Od vrijdag 2 augustus namen ecu aantal geen De Kimpe (Zele) en Rudy Claus streep kwant. Tweede en derde in deze P /.i l,„i,„.„..;,. „.„ron E«l/lv flute ,1-inL-/ii win kategorie waren Eddy Claus, dankzij een twaalfde plaats, en Eugeen De Kimpe, die dertiende werd. Gilbert Pieters (Hamme) werd zesde bij de veteranen streekatleten deel aan de 'Renners en (Lokeren) runners trofee' in Beveren. Door het feit jjet eerste vijftal bleef uit de greep van de dat eerst de rennerswedstrijd plaats had, achtervolgers. In de tweede groep moest startten de lopers pas om 21u45 voor Eugeen De Kimpe loslaten in de tweede hun twaalf kilometer, verdeeld over vier ronde. Een ronde later kreeg Rudy Claus en finishte als zesentwintigste. Door een ronden van drie kilometer. Er waren het moeilijk en ook hij haakte af zevenendertigste plaats in het algemeen maar liest 26l deelnemers ingeschreven D overwinning ging uiteindelijk naar passement legde Raymond Walschap voor deze stratenloop, waarvan 103 vete- (Hammc) besla« op de elHe plai"S a'S ranen, 128 seniores heren en 25 dames. W|ometer a|]egde in een tijd van 35-32. Alle kategorieën liepen samen maar er RCné De Boom (Waasland) en raf ver werd wel een afzonderlijk klassement Vaet (Lokeren) werden tweede en derde, opgemaakt. Het werd een snelle wed- Dat het spannend bleef tot op het einde strijd waarin een groepje van vijf zich bewees hun tijd. Voor De Boom werd dit direkt van de rest van het deelnemers- 35.40 en voor Vervaet 35-47. De eerste veld afscheidde, onder hen bevond zich streekatleet was Geert Wiels die finishte ook Geert Wiels (Zele). Op een kleine jn 36.27. Jan Coppieters (Zele) eindigde dames, afstand volgden nog enkele lopers en a)s zestigste. dan terug een groepje van vijf. Hierin gjj dg veteranen ging de zege naar Jozef zagen we Jozef Claessens (Hamme), Eu- C|aessens die met een tiende plaats in 37 59 de eerste veteraan was die over de veteraan. Ook de dames waren vertegenwoordigd. De snelste atlete was Nancy Patteet (BVAB) die voor haar 12 kilometer 41.43 nodig had en daarmee 45ste werd. Gi- nette Van Bosch (Hamme) eindigde als 91ste en veroverde de vierde plaats bij de Robin Verheyden in de wacht. Bij de juniores presteerden de atleten van Baasrode méér dan goed. Bij de meisjes zorgde Connie Seymoens voor de eerste plaats en bij de jongens stak Bart Blommaert de zege op zak. Leo Brusselmans (Denderland) toonde zich de beste bij de seniores. Dankzij een snelle laatste ronde hield hij Mare Geeroms (Lebbeke) achter zich. De overwinning bij de veteranen dames ging naar Monique Van Wemmei (Leb beke) en Marleen Sonck (EA) kwam als derde door de finish. Bij de heren werd er gelopen in twee kategorieën, de 40 en de 50. Jozef Claessens (Hamme) liep de hele wedstrijd op kop. Ex-Bel gisch kampioen Gilbert Maesschalck (geraardsbergen) ging geen sekonde uit zijn spoor en iedereen dacht dat Maes schalck in de spurt sneller zou zijn. Het draaide echter anders uit dan verwacht. Jozef Claessens versnelde bij het ingaan van de laatste ronde, Maesschalck kreeg het lastig en kon niet meer versnellen in de laatste meters. Claessens dreef het tempo nog wat op en won dan ook de wedstrijd. Gilbert Maesschalck eindigde op zeven sekonden van de winnaar. Ook Francois Van Daele (Baasrode) vonden we in de voorste gelederen terug. Hij finishte als zevende. Zijn klubgenoot Francis Moortgat werd elfde. Geert De Cock uit Dendermonde eindigde als ne- Tijdens de jongste, door AC Lebbeke georganiseerde atletiekmeeting slaagde de plaatselijke atleet Raf Tilburgh erin over de 1.000 m een beste belgische jaarprestatie neer te zetten. Zijn tijd: 2.34.7 Raf, nog geen zestien, dus nog scholier, verbeterde hiermee zijn persoonlijke besttijd over die afstand, die 2.37 bedroeg De Lebbekenaar, die nog twijfelt of hij tijdens de komende Belgische kampioenschappen, eind van deze maand georganiseerd in Merksem, in het 800- of het 1500 meter-nummer zal aanzetten, keerde blijkbaar in optimale konditie van een vakantie in Zwitserland terug. Hij hoopt tijdens de Belgische kampioenschappen op een podiumplaats Gewettigde verzuchting, gezien de konditie die hij recent etaleert.

De Voorpost | 1991 | | pagina 22