Zegebloemen voor Erwin Lagaert H.B.C. Dendermonde wil naar „derde" HC Lokeren nu of nooit Walivo: Ondervoorzitter Etienne Heirbaut overleden Tornooi van Avanti St.-Niklaas met F. C. Bondgalm E.V. Aalst één seizoen inactief Juniores in Wichelen De Voorpost - 9.8.1991 - 23 WIELRENNEN LIEFHEBBERSVOETBAL VWF-wielrennen. William Despeels won in Beveren de A-reeks maar Gino D'Hondt werd kampioen van Oost-Vlaanderen (xl) In het kader van augustus, als Sint-Ni- klase sportmaand, wordt er door de Wase amateursploegen hoog gescoord. Ook nu werden er een vijftiental klub- tomooien aangekondigd en dat is al een traditie geworden. Eén der belangrijkste wordt allicht de organisatie van D.V.L. Avanti, waaraan enkele gereputeerde ploegen uit de Wa se voetbalfamilie deelnemen. Sinds het ontstaan van dit tornooi be hoort FC Bondgalm uit Hamme tot de genodigden en meermaals gingen de Wuitens met de begeerde eerste prijs naar huis. Dergelijk tomooi is een ideale aanloop voor het komend seizoen en bij FC Bondgalm wil men het deze keer beter doen dan de jongste vier seizoenen. In de zaterdagse eerste afdeling eindigden de rood-witten toen telkens in de mid denmoot. De laatste reekstitel werd be haald in het seizoen 86-87 en dat is toch al een tijdje geleden. Zaterdag 3 augustus werden de Wiche laars vergast op een wielerwedstrijd voor juniores. De organisatie was in handen van de «Koninklijke Wielerclub De Gry- sollevrienden» en dat men in Wichelen graag ziet koersen was duidelijk te mer ken aan het talrijke publiek dat zich langs het parkoers had opgesteld. Er moesten in totaal vierentachtig kilome ter worden afgelegd, verdeeld over veer tien ronden. Omdat heel wat renners hadden gekozen voor de Ronde van Vlaanderen kwamen slechts twintig ren ners zich aanmelden voor de start. Die twintig renners maakten er dan wel een mooie wedstrijd van. Reeds bij de eerste doortocht, dus bij het ingaan van de tweede ronde, werd er hard gereden. De tempomakers in deze eerste fase waren vooral Gert De Brucker en Mare Huysegems. Maar ook Mario Ghijselinck en Mario De Clopper reden in de voorste gelederen. Een ronde later was het trouwens De Clopper die de forcing voerde. Heel wat renners kregen het behoorlijk warm en hel warme weer zal daar zeker voor iets hebben tussen gezeten. Mare Huyse gems gaf een frisse indruk en volgde mooi in het wiel van de leider. De vermoeidheid zorgde er in de derde ronde voor dat een groepje van negen renners kon wegrijden uit het kleine peloton. Vooraan bij de vluchters zorg den vooral Gert De Brucker en Mare Huysegems voor het tempo. Toen even later De Brucker demarreerde sprongen alleen Jurgen Van Den Brempt, Erwin Lagaert en de Ledenaar Christoph Pon- net mee. Met vier voorop dus en de samenwerking was goed. Al vlug liepen de koplopers tot veertig sekonden uit op hun achtervolgers. Toen besloot Jurgen Van Boven om te proberen de kloof te dichten. Hij zette zich vooraan van de groep en reed op tempo naar het eerste viertal toe. In de zesde ronde kregen we de hergroepe ring, maar lang duurde die niet. Ver schillende renners probeerden een ont snapping te forceren. De tegenaanval kwam soms aarzelend op gang en dat zorgde telkens voor een kleine voor sprong van de initiatiefnemers. Van Boven en Lagaert probeerden het in die zesde ronde. Ponnet deed een ver geefse poging in de zevende ronde. En even later waren het Kris Matthijs en Ponnet zelf die even uit de klauwen van de groep wisten te geraken. Uit die ontsnapping vormde zich een groep van zeven renners die echter steeds verder uitliepen op hun belagers. Achteraan kregen een vijftal renners het bijzonder moeilijk en moesten loslaten. Een ronde later mochten zij spurten voor hun plaatsen. Voor hen was de wedstrijd >en. En één van hen was Mario Het tornooi van DVL Avanti wordt door Bondgalm nu gezien als het begin van een kentering en als een test-case voor het komend seizoen. Dat kan alleen maar de aantrekkelijkheid van het tor nooi en de publieke belangstelling ten goede komen. Programma Tomooi D.V.L. Avanti terrein: Pastoor Stepmanlaan, Haas donk Vrijdag 9 augustus om 19u30: veteranen Avanti-Oud Geel Zaterdag 10 augustus om I4u00: DVL Avanti-FC Bondgalm om I6u30: FC Rembrandt-VK Leopoldstad Zondag 11 augustu om 14u00: troosting om I6u30: finale om 20u00: prijsuitreiking Kim Ghijselinck, Belgisch kampioen op de sprint en de kilometer en deelnemer aan het voorbije W.K. in Colorado. Uite raard vroegen we de «poulain» van Mi chel Vaarten waarom hij niet mee voor aan zat. «Ik was inderdaad mee vooraan en ik voelde me nog behoorlijk fris. Maar toen kreeg ik problemen met het versnel lingsapparaat en ik moest uiteraard af haken. Ik verzeilde dus in het groepje dat op één minuut dertig was gereden. De samenwerking vlotte helemaal niet en ik had geen zin om al het werk alleen te doen. Het resultaat is bekend», aldus Ghijselinck. Hoewel hij een rasechte piste-renner is, heeft hij geen schrik van de afstand«Zes weken voor het W.K. mocht ik van Michel Vaarten geen weg wedstrijden meer rijden, maar nu vind ik toch weer mijn goede ritme terug.» Ondertussen ging de strijd vooraan ver der. Hoewel iedereen in die fase van de koers zijn deel van het werk op zich nam, werd het voor een aantal renners te veel van het goede. Dat resulteerde in een uiteenvallen van de kopgroep. Drie renners bleven aan de leiding over en het was duidelijk dat de winnaar één van hen zou worden. Jurgen Van Boven, Erwin Lagaert en Mare Huysegems zou den het onder elkaar moeten uitvech ten. Van Boven reed voortdurend aan de leiding. Een inspanning die hern zuur zou opbreken. Huysegems gaf de indruk nog goed mee te kunnen en Lagaert zag er ook nog fris uit. Jurgen Van Boven gokte en verloor, want hij kreeg het elke ronde moeilijker. Zijn stijl werd hoeki ger en plots moest hij af en toe van het zadel om de twee anderen te kunnen blijven volgen. In de voorlaatste ronde kon hij niet anders dan het tweetal laten gaan. In geen tijd werd hij op driehon derd meter gereden. Een beslissing zou er dus voor de spurt moeten komen. Tenzij natuurlijk één van beiden in de laatste ronde nog weggeraakte. De toe schouwers wachtten in spanning het moment af waarop de twee koplopers in de rechte lijn zouden verschijnen. En zij bleven inderdaad samen. De spurt kwam vanop tweehonderd meter voor de finish op gang. De supporters lieten zich meer dan luid horen om hun atleet aan te moedigen. Op twintig meter voor de streep viel de beslissing. Erwin La gaert bleek de sterkste. Hij zegevierde en haalde meteen zijn eerste overwinning als junior binnen. Leuvenaar Mare Huy segems werd dus tweede en Jurgen Van Boven, die erin slaagde om uit de klau wen van zijn achtervolgers te blijven, legde beslag op de derde ereplaats. Robin Verheyden HANDBAL Reeds vorig seizoen was het duidelijk merkbaarH.B.C. Dendermonde zit in de lift en heel veel was er niet nodig om van de ploeg een titelkandidaat te ma ken. Het was dan ook in die optiek dat secre taris Verleyen en zijn medewerkers aan een transferbeleid was begonnen dat, zoals achteraf bleek, vruchten heeft af geworpen. Eddy Verleyen wensen ingewilligd De trainingen zijn gestart op dinsdag 6 augustus aan een ritme van drie trainin gen per week en zaterdag 10 augustus vindt er een troepenschouw plaats on der de vorm van een onderlinge wed strijd. Zaterdag 18 augustus wordt er om 19 u. gespeeld tegen Ajax Lebbeke II en op 24 augustus is de Bekerwedstrijd tegen E.V. Aalst voorzien. De laatste zaterdag van augustus, om 16.15 u. volgt Brabo Denderbelle in Lebbeke en op zondag Verleyen was dan ook terecht trots op g/9 ontvangt H.B.C. Temse of Zwijnaar- het geleverde werk „Na de gesprekken de in het kader van de Beker van België. met onze trainer-coach was het duide lijk waar wij onze transferpolitiekmoes ten op toespitsen. Wij zijn erin geslaagd zowat alle wensen van Eddy Van Geel in Een dag vroeger, zaterdag 7/9 neemt H.B.C. ook deel aan de „handbalmara thon", georganiseerd door Ajax Lebbe ke. Op zaterdag 14 september start dan te willigen zodat hij nu over een volwaar- de competitie in de provinciale reeksen, dige spelerskern van zowat 18 spelers h.B.C. II gaat dan favoriet Eeklo bekam- beschikt. Op alle plaatsen heeft Eddy pen en de week daarna komt Kosa Aalst Van Geel nu een volwaardige doublure naar Dendermonde II. Vanaf dan is het en in deze omstandigheden verwacht het bestuur dan ook dat de ploeg een programma dan aan te passen volgens de omstandigheden want op 5 oktober gooi naar de titel moet kunnen doen. Uit wj] men klaar zijn om Haachtse te gaan de kern van het voorbije seizoen ver- bekampen in de eerste speeldag in de 4e afdeling. De week daarna volgt het derby tegen Robuco Buggenhout dween niemand, ook doelman Coppens, benaderd door Zwijnaarde, blijft bij H.B.C. en met de aanwerving van vijf Handbaikalcmier ervaren spelers komt de ploeg heel wat minder kwetsbaar over dan in het verle- Oefenwedstrijden den. Van Lokeren kwam Renzo Asaert Zat. 10/8 - 17 u. Ajax Lebbeke II - terug, F. Van Gucht koos uiteindelijk Brabo Denderbelle voor H.B.C. (ex Merchtem) en het trio Zat. 10/8 -18.30 u. Ajax Lebbeke II - Rudy Bayens-B, Arijs-D, Van Den Stock Evere komt van het degraderende E.V. Aalst. Zat. 10/8 -18 u. H.K. Waasmunster - Daarbij werd doelman Ravijts definitief Kortrijk overgenomen van Ajax Lebbeke zodat deze jonge doelman zijn rijpingsproces ongestoord kan voortzetten in onze tweede ploeg die in de provinciale reeks kan furore maken. Met onze ambitieuze Acht maand geleden werd het bestuur van Walivo gekonfronteerd met het overlijden van Roger De Mey, een belangrijke schakel in het beleid van Waaslands grootste amateursvoetbalbond. Onlangs is ook Walivo's ondervoorzitter Etienne Heirbaut aan een ongeneeslijke ziekte bezweken. De bijna 60-jarige Sint-Niklazenaar -geboren op 7 september 1931- werd op de laatste zaterdag van juli levensloos in zijn woning aangetroffen. In de Wase breigoedsektor was Etienne Heirbaut een bekend figuur. Zijn destijds florissant bedrijf was gelegen in de Regentiestraat. Toen in het begin der zestiger jaren het liefhebbersvoetbal in de regio een hoge vlucht kende, was Etienne één van de pioniers bij bet opstarten van de ploeg der V.B.S.N. (Verenigde Breigoedfabrikanten Sint-Ni- klaas). Er was een talentrijke spelerskern met Etienne als aanvoer der. In die periode behaalde de ploeg schitterende resultaten. Het amateurvoetbal zou Etienne Heirbaut nooit meer loslaten. Hij fungeerde een aantal seizoenen als bestuurslid van het liefhebbers- verbond in Lokeren. Als voorzitter van FC Drie Linden uit Belsele kwam hij bij Walivo en halfweg de zeventiger jaren koos hij voor een aansluiting als scheidsrechter. Zijn carrière was bijzonder ver dienstelijk en op het einde van bet seizoen 89-90 werd bij gehuldigd als spelleider met vijftien dienstjaren. Gedurende bijna tien jaar was hij ook ondervoorzitter van Walivo en de meeste klubafgevaardigden herinneren zich nog goed de maan delijkse vergaderingen die af en toe door Etienne Heirbaut in zijn aparte stijl werden geleid. De laatste tijd manifesteerde zijn ongeneeslijke ziekte zich steeds meer en meer en toen volgde het onafwendbare einde. Op de eerste zaterdag van augustus werd kerkelijk afscheid genomen van Etienne Heirbaut in aanwezigheid van familie, buren, kennissen en vooral vele vrienden van Walivo... Kim Van 24 september tol 15 december loopt in de BBL aan het Koningsplein 6 te Brussel een tentoonstelling in het kader van Euro- palia met als titel 'Van Goa naar Lisboa, Indo-Portugese kunst Ze is dagelijks te bezoeken van 10.00 tot 18.00 uur en op woensdag zelfs tot 21.00 uur. Hommage aan Luc Peire is de titel van een tentoonstelling die van 8 augustus af plaats heeft in het gebouw van de BBL aan de Markt 18 te Brugge. Men kan deze tentoon stelling bezoeken tot 31 augustus elke dag van 11.00 tot 18.00 uur en de toegang is gratis. jonge spelers moeten wij zo vlug moge lijk weg uit 4e afdeling zodat de ploeg nu reeds uitgebouwd werd voor derde afde ling. Indien het dit seizoen lukt, de kaarten liggen nu bij de trainer, moet de ploeg nu al uitgebouwd zijn voor 3e afdeling". De voorbereiding Wat de ingewijden reeds een paar maand vermoedden is nu definitief: E.V. Aalst meldde het secretariaat van de Vlaamse Handbalvereniging dat de Club volgend seizoen inactief wordt. Meteen wordt er een vraagteken gezet achter het voortbestaan van de oudste Oostvlaamse Club met stamnummer 67. Want of E.V. Aalst nog ooit boven water komt lijkt ons niet waarschijnlijk. Weliswaar wordt een club als inactief beschouwd als men wegens speciale omstandigheden voorlopig in de onmo gelijkheid is de handbalbedrijvigheid voort te zetten. Wij geloven echter niet dat het bij Aalst de bedoeling is na de periode van maximum 12 maand op nieuw actief te worden tenware hier of daar een „mecenas" zou gevonden wor den die de inactieve club nieuwe impul sen kan geven. In één van de volgende nummers laten wij Francois Lievens, zowat jarenlang het boegbeeld van E.V. Aalst, hierom trent aan het woord. EVA Handbal. Benny Arijs: van E.V. Aalst naar H.B.C. Dendermonde (arch) Voor Lokeren wordt het nu of nooit. De ploeg die al een paar jaar na elkaar de promotie naar de nationale afdelingen net aan de neus zag voorbijgaan, wil dit seizoen niet opnieuw op de eindmeet stranden. Het verhaal is gekend, net zoals in het verleden strandde Lokeren op de tweede plaats, nu achter het finan cieel sterke Kiewit, maar toch hoopte men in Lokeren nog op de promotie aangezien de ploeg zich in de eindronde moeiteloos afzette van At Montegnée en meteen in tweede nationale zou terecht komen indien één ploeg zich uit de nationale kompetitie zou terugtrekken. Aangezien er in die periode geruchten de ronde deden dat Kapekla niet meer zou starten in tweede nationale werd tijdens het «tussenseizoen» de hoop op een promotie niet opgegeven. Jammer voor Lokeren liep het echter anders af. Kapekla meldde slechts na 30 juni dat het inderdaad vrijwillig degradeerde na de provinciale kompetitie en meteen was de datum verstreken om Lokeren nog op te vissen als eventueel bijkomen de stijgcr. Uit de Lokcrse bestuurskrin- gen werd nog alles geprobeerd om deze situatie om te keren maar-het werd niets. Meteen speelt de Waaslandse ploeg volgend seizoen opnieuw in derde afdeling en men steekt het niet onder stoelen of banken dat de titel het enige objectief wordt. De kern blijft Alhoewel einde verleden seizoen werd rekening gehouden met het afhaken van Koen Verhofstadt, doelman G. Van Vae- renbergh en L. Van Cauwenberghe be slisten deze spelers er nog een seizoen bij te doen. Het aanblijven van trainer- coach J. Princen blijkt hier een door slaggevende faktor te zijn geweest en ook Peter Verguit, ondanks een aanlok kelijk voorstel, besliste in deze omstan digheden bij zijn oorspronkelijke club te blijven. Op de transfermarkt bleef Loke ren dan ook sober. Enkel het Aalsterse duo W. Van Der Borght - F. Van Eygem kwam de rangen aanvullen terwijl A. Wouters en Scheir terugkeerden naar H.C. Eeklo, R. Asaert die nooit kon aarden aan de Durme, vertrok naar Dendermonde. Doelman F, Baert mocht naar Zwijnaarde vertrekken aan gezien J. Smet opnieuw als volwaardige doublure van G. Van Vaerenbergh kan aantreden. Ook het bestuur werd lich tjes herschikt. Luc Marechal blijft voor zitter, W. Van Den Berglie penningmees ter en men begroet de terugkeer van Mare Verguit als sekretaris. De voorbereiding Op zaterdag 17 augustus wordt voor het eerst verzamelen geblazen voor een kor te stage in Zele en 's avonds om 19 uur wordt Sasja-Lokeren gespeeld. Vanaf dan gaat het crescendo met trainingen op dinsdag, woensdag en donderdag sa men met volgende reeks oefenwedstrij den 24/8 tomooi in Eeklo, met de deelna me van Damme en Heusden 29/8 20u30: Attila Temse - Lokeren II 31/8 Driehoekstornooi in Vlissingen - tweede tegenstander is dan Goes 01/9 15.45 u.: res. Lokeren - HK Waasmun ster 17.15 u.: Lokeren - HK Waasmunster 08/9 Beker van België 17 u.: Lokeren - Kiewit oefenwedstrijd - 17 u. Lokeren II - Berlare 14/9 Tomooi in Zwijnaarde met Bras- schaat en Lokeren 15/9: 15 30 u.: Lokeren II - Roeselare II 17.00 u.: Lokeren - Roeselare 21/9 16 u.: HBC Dendermonde - Lo keren 28/9 Tweede ronde Beker van België of bij uitschakeling een sterke tegenstan der als oefenpartner Op 5 oktober start dan de kompetitie met de verplaatsing naar Meiveren en het volgend weekend volgt de eerste thuiswedstrijd met het derby tegen Bra bo Denderbelle. (eva)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23