p Kt Gi H Jonge wielrenners veel te laks Velen zagen alle kleuren van de regenboog, slechts één de trui J. Verhaert (E V. Wartel (E) R. Lampaert (D) en F. Van Steerthem (C) VWCL-Wielrennen W.A.O.D.-Veteranen te Semmerzake op zaterdag 3 augustus J W.A.O.D.-Veteranen te Zelzate op 28 juli 24 - 9.8.1991 - De Voorpost VWF-wielrennen. In Beveren won Dirk S tamme leer de B-reeks. Hij mocht ook de Oostvlaamse kampioenentrui aantrekken (xl) Het is misschien een stoutmoedige traag, maar wat kunnen we nog zeggen na de nepprestatie van de Belgen in de jongste Tour Als geldschieter zou je er allicht het bijltje bij neerleggen en publici teit gaan zoeken in andere sporttakken. Toch blijft voor de meeste sponsors de Ronde 'bet' evenement van bet jaar en zo kan men dan toch enkele sekonden met een merknaam in beeld blijven. Een écbt waarom voor bet zwak presteren der Belgen is nog niet gevonden. .Als ééndagsvliegen mogen ze gerust nog wat op beide oren slapen, alleen in rittenwedstrijden komen onze pedaalridders duide lijk te kort. Niet dat we geen ronderenners meer hebben want Luc Roosen bewees duidelijk het tegendeel. Toch blijven goede klasse menten en impakt op het grootse wielergebeuren achterwege. De een zegt dat ze te veel rijden en te wienig trainen, terwijl anderen met de vinger naar de sponsors wijzen, weer anderen houden het bij de reglementering in verband met de FICP-punten. Uit de renners- hoek komen geruchten dat de interesse voor legrand boudezogoed als nul is en wat kan men dan verwachtenEen goede prestatie... Toch stellen we vast dat de grondoorzaak van deze malaise nog steeds bij het begin rust. Zolang men daar niet ingrijpt zullen de Belgische wielersupporters nog vele jaren op hun honger moeten leven. De vedetten van toen moeten niet te hoog van de toren blazen want voor Merckx de wielergrenzen verlegde, was men best tevreden met een klassiek renner in de regio en de supporters van weleer dronken ook industriële hoeveelheden bier als hun renner met de bloemen naar huis kwam. De dag van vandaag moet een renner méér kunnen dan een klassieker winnen en dat is niet zo eenvoudig meer als je bedenkt dat iedere prof nu optimaal begeleid wordt en dat de kopmannen van weleer een ganse ploeg rond zich gebouwd zagen worden, terwijl men nu in elke ploeg verschillende kopmannen aantreft. Al deze faktoren spelen een belangrijke rol in de wielersport maar daarachter mag men zich niet wegsteken om niet te zien dat onze jeugd het wielerleven langs de gemakkelijke kant aanpakt. De tijden zijn niet meer dezelfde en dus is ook de aanpak verandert. Men begaat fouten die zich pas veel later openbaren. De gemakzucht waarmee sommigen zich door het wielermilieu bewe gen stemt tot nadenken. Van jongsafaan kwelt de geldduivel de ambitie van de toekomstige rennertjes. Het materiaal is nooit goed genoeg, al is het maar om eens te proberen. Ook vake en moeke vinden het maar niks om met tweedehandsmateriaal de wondere wereld van het velooke binnen te stappen, neem daarbij dat de nodige verplaat singen zeker niet ten laste mogen vallen van de kampioen (kapoen). Jammer maar waar wordt de renner in wording onder het waakzaam oog van een soigneur geplaatst, die negen kansen op tien nog nooit een renner heeft gezien en dan worden de gouden regels voorgelezen over hoe je al dan niet renner wordt. De ondervindingrijke leerschool w ordt weggelachen omdat het zogezegd allemaal verloren tijd is. Nee, er moet geluisterd worden maar wie voelt het best wat er met zijn eigen lichaam gebeurt dan de renner in kwestie Men moet het spel met zichzelf eerlijk spelen. Als bet echt niet kan moet er geen toneel opgevoerd te worden maar dan moet de konklusie getrokken worden dat men niet geboren is om het stalen ros te bedwingen en dat men moet stoppen om de centjes van anderen er door te draaien. Dan moet het ventje geholpen worden om hem op andere ideeën te brengen. Als een aantal jongetjes na een eerste test de koersfiets al aan de wilgen hangen, dan kan de BWB misschien wel wat verlies aan vergunningsgelden lijden, maar dan is anderzijds de eerste stap gezet in de goede richting. Het aantal deelnemers zal slinken en het aantal wedstrijden kan gehalveerd worden, waardoor de gevorderden ge makkelijker te volgen zijn. Het kruim van de groep zou automatisch meer tegenover mekaar staan en de moeilijkheidsgraad om een zege in de wacht te slepen zou ook vergroten. Wat men soms allemaal tegenkomt inzake aantal deelnemers en tegenstand van de plaatselij ke vedetten, stemt tot nadenken. Luiheid vervangt inzet want winnen was te gemakkelijk. Sommigen beweren dat ex-profs niet thuishoren in de liefhebbers- rangen maar het zijn juist deze oud-beroeps, die het harde leven van de wielrennerij al doorstaan hebben, die de ideale barometer zijn voor onze liefhebberstop. Als verstandig en getraind atleet zou je normaal gezien deze 'linke sloebers' de loef moeten afsteken. Wie daar niet in slaagt kan er gerust van zijn dat het licht nog steeds op rood staat om 'de stap' te zetten naar de hoogste regionen. De laatste jaren wordt echter wel een achterpoortje opengezet om een kruimel kont rakt te versieren en wat is het resultaat..? Anderzijds is het zo dat de uitverkorene al snel op de hoogte wordt gebracht van het 'geflik' en 'gesnoep'... Ondanks al deze troep moet een renner die uit het goede hout gesneden is, deze hindernissen vlekkeloos kunnen nemen, stralend van ambitie en zelfvertrouwen. Pas dan kan er aanspraak gemaakt worden op een plaatsje bij de broodrenners. Wie weet zijn er toch nog jonge renners die een vuist kunnen maken die op geen inspanning of duwtje meer kijken, die kunnen sneuvelen al is de aankomst nog zo dichtbij, die geen smoes verzinnen om hun falen te kamoefleren, maar die na de koers opnieuw de fiets bestijgen om nog enkele kilometers af te malen en desnoods de pijngrens nog eens te bereiken. Hier komen echter vake, moeke en het lief weer om de hoek kijken. Zij vinden het wijselijker om hun poulain met de wagen naar huis te voeren, recht naar zijn zetel, in plaats van een fris koersplunje klaar te leggen en dan te zeggen: 'Tot morgen, jong'. Toch mogen we ze niet allemaal over dezelfde kam scheren. Er zijn er nog die het goed menen. Rari nantes... hdg WIELRENNEN A B Een zwoele vrijdagavond in augustus. De mensen laten hun TV voor wat hij is en buurten. Voor de jongsten onder ons een Bokrijks kuriosum. Ook in Vlierzele voeren de buren diepzinnige gesprek- snelling is er te veel aan en ze dwarrelen schrikt door onderlinge tempoversnel- serieus begon te worden, werden n als afgevallen bladeren terug. Negen lei- lingen. Maar onder het motto samen zonder pardon ingelopen. Met nog drie ders nog, met de hete adem van het uit, samen thuis, spurtten ze voor de ronden te rijden het sein voor de favorie- lijdende peloton in de nek. Te riskant, overwinning. En dan weet je het welten. Zij voerden een gesmaakt spektakel denkt Freddy Roelekens en kiest eieren spurtbom Freddy Van Steerthem leek op met Benny Schepmans als spurtwin- voor zijn geld. De anderen weten welis- Van Poppel wel. André Van Der Eecken naar en ovenvers wereldkampioen. Ere- ken over het weer en tussendoor ook waar hoe laat het is, maar door de raakte als tweede zelfs niet meer op de plaatsen waren er voor Johnny Scheer- nog over het weer. Ze blikken omhoog. Tevreden, wantgeen vuiltje aan de inspanningen kijken ze al een beetje scheel. Roelekens stoomt machtig door foto. Het wereldkampioenschap Tussen Leuven en Luik, op enkele kilo meters van Hoei, ligt een leuk Ardens dorpje. Braives is verscholen tussen de iinck (6e), Luc Van Der Eecken (7e) en Francis De Ridder (9e). Ook Stefaas Moens, Johan Huyghe, Wilfried Pari daens en vooral ouwe getrouwe JozefDe Bruyn mochten op een verdienstelijli wedstrijd terugblikken. Alle anderen de- lucht. Tot ze plots getroffen worden door en w'n'- Dat is, om het zacht uit te een felle flits, waarbij ze alle kleuren van drukken, niet zo uitzonderlijk. Kurt De de regenboog te zien krijgen. Ontredde- Croock, blakend van de konditie en het ring. Wat is dit Een onweer Boos zelfvertrouwen, wordt knap tweede. telefoneren ze naar De Boosere van het Daarachtereen slagveld, bezaaid met golvende \elden en weiden. Wie te hard den hun best, maar zagen alle kleurer KMI, maar die weet zoals gewoonlijk van amechlige renners. Maar dankzij de °P zijn gaspedaal duwtmerto het niet van de regenboog, In een wereldk® dorpsgek zijn ze allemaal even Merckx eens °P- Hier heerst de stilte. De drukte pioenschap is dat toch de bedoeling? geweest, al rijden ze met Concorde. is voor elders. Het hoefl dan ook niet te verwonderen dat op zondag 4 augustus De uitslagen C D de autochtonen zich serieus verslikten Vrijdag De C-en D-renners verzorgden het voor- in hun vers afgetapte koeiemelk. Want A B: 1. Roelekens Freddy, 2. De programma. Soms is dat smaakvoller van 's morgens vroeg werden ze over- Croock Kurt, 3. De Pauw Benny, 4. Van dan de apotheose. Maar daarvoor hield spoeld door een zondvloed van schaars Der Eecken Luc, 5. Paridaens Wilfried het wedstrijdverloop te weinig verrassin- geklede mannen en vrouwen met frigo- 6. Lenssens Wilfried, 7. Van Gijseghem gen in. Vier renners lieten hun kollega's box en blinkend stalen ros. Navraag Mare, 8. Scheerlinckjohnny, 9 Moreels in de steek, losten mekaar goed af en leerde hen dat hier het wcrcldkam- Jan, 10. Goossens Johan. geraakten algauw aan een voorsprong pioenschap vrije bonden werd georgani- C D 1 Van Steerthem Freddy, 2. Va niets. Een aardbeving dan Ook op de schaal van De Richter is er niets te zien. Na een kort intermezzo is het daar weer Nog heviger dan voorheen. Plots schreeuwt de dorpsgek«Daar, Eddy MerckxVelen schudden meewarig het hoofd. Ten onrechte, want voor één keer dwaalt hij niet. Er rijden zelfs veel Merckxen mee. Fietsen, wel te verstaan. Vlierzele wordt inderdaad vergast op een wervelend wielerspektakel. Al van in de eerste ronde riidl een kootroen van elf van reeni8, vijftig sekonden. Met kerels seerd. Jezus, Maria, Jozef, zag je hen der Eecken André, 3. Van den Bom v" P ale Van Stpprthpm Frpririv Van Imrtp ripnUpn pn 7p UcUcn aknf 7P hpt mnn- Ilprman 4 Van Imnp Marrpl 3 lanw. renners vooruit. De beslissing lijkt geval len. Toch stijgt hun voorsprong nooit boven de twintig sekonden. Enkelen als Van Steerthem Freddy, Van lmpe denken en ze keken alsof ze het mon- Herman, 4. Van Impe Marcel, 5. Janse- Marcel, Van Den Borre Herman en Van ster van Loch Ness aanschouwden. Ook gers Erwin, 6. Veldeman Frank, 7. Coen Der Eecken André (die later ook nog de renners keken alsof het monster hen krijgen het vooraan verschrikkelijk eens de wedstrijd bij de A's en B's was verschenen. Na de wedstrijd dan. wamt' Eddy Temmerman en Danny Van mreP'te. .f dessert waarschtinliik) BeWve de winnaar Aan z,|n extatische aan Hp IpiHinn u/pp( ip hpt wpl lip mik fp 7ipn ipptHp Hip in Hp 7PVPnHp Houte zijn de eersten die oververhit geraken. Johnny Scheerlinck en Luc Schoonjans willen de vrijgekomen plaatsen gaan innemen en rijden het gat in één ruk dicht. Maar een tempover- aan de leiding, weet je het wel. De blik te zien toefde die in de zevende anderen waren bedankt voor hun moei- hemel. Voor de VWCL mocht het niet te. Hoe ze mekaar ook nog de duvel zijn. Na een paar ronden vormde zich aandeden, vooraan geraakten ze niet een kopgroep van zes renners. Het pelo- meer. Het kwartet werd alleen nogopge- ton liet hen wat stoeien, maar toen het Herman, 8. Sterckx José, 9- De Clerck Willy, 10. De Kuyper Eddy. Volgende wedstrijd Vrijdag 9 augustus: Lebbeke, Baardegemstraat, kafee 't Zwaluwenhof, C D: 18 u A B 19.30 u. Vrijdaf monde De jan wijk Bi ueer. tan de en twe met sp C- en fel en Met t: starter ven of; eruit, f1 van No verkee lijkhec heelw; nog n tiental het 01 werd. neus vooral werde Het te snapt paar i Van 1 Nuffe vierg Eens te meer te gast bij de veteranen- vriend Adelin De Keukeleire waar een pak renners (98) strijd zouden leveren voor de bloemen. Opvallend was het groot aantal Engelse renners die in iede re categorie te bemerken waren. Bij de E-plussers werd een ontsnapping genoteerd van Norbert De Wispelaere. hij hield het enkele ronden vol maar reed zich uiteindelijk murw en moest zich gewonnen geven tegenover het pe- leton, waarin Marcel Van Durme een goede indruk liet. Alles bleef samen tot de eindstreep waar voor de zoveelste maal een massaspurt te beleven viel. Het was nog maar eens Jos Verhaert die zich de snelste toonde. Hij won voor Maurice De Smet, Robert Van Wijnsber- ge en Gaston Van Rooyen. De wedstrijd van de E-renners werd gekenmerkt door de sterke manier van koersen van de kersverse wereldkampi oen Victor Wartel. Inderdaad wanneer hij zich op kop van de groep zette moes ten de andere renners zich dubbel plooi en om het tempo te kunnen volgen. Logischerwijze dienden verschillende renners de rol te lossen. Het onvermij delijke gebeurde. Bij één van de rushes van Wartel was enkel John Verrezen bij machte om aan het wiel te blijven. De Brit Dave Oxford stelde nog alles in het werk om tot bij de 2 vluchters te komen maar lukte daar niet in. Hij bleef toch stand houden en stelde daarmee de derde rang veilig Vooraan had John Verrezen geen schijn van kans in de eindspurt. Victor Wartel, die ook het meest werk opknapte, won met een paar lengten voorsprong. De sprint voor de vierde plaats werd gewonnen door een andere BritHarry Hall voor Lievin Troch en Marcel Mortier, die na een inactiviteit wegens valpartij zijn weder- optreden deed. Bij de D-categorie kregen we ongeveer hetzelfde beeld als bij de E-renners. Met name Robert Gobert ging zodanig tekeer zodat alleen Raoul Lampaert kon vol gen. In de groep legde men zich niet zomaar neer bij het meesterschap van sterke Robert maar alles wat onderno men werd, werd in de kiem gesmoord. Uiteraard ook hier moesten enkele ren ners loslaten. De 2 koplopers bouwden hun voorsprong uit tot meer dan 1 mi nuut. Onderhand weet iedereen dat Ro bert Gobert niet bij de snelsten behoort als het op spurten aankomt. Dat bete kende dat het voor Raoul Lampaert een gemakkelijk klusje was om zijn vlucht- gezel te verslaan. De spurt van de eerste achtervolgers werd gewonnen door Hu- bert Van Craeynest voor August De Troetsel en Johan Van Slycke. De C-renners zorgden voor een span nende wedstrijd. In de derde ronde gin gen Victor Van Den Eynde en Ribert Ferket aan de haal. Deze mannen reden een vijftal ronden aan de leiding en dan oordeelde men in het peleton dat het welletjes was geweest. Ghislain Van Lie- rop, Jan Moes en Eric Van Steen gingen op kop van de bende rijden en meteen werden de vluchters ingerekend. Willy Gillis lanceerde een aanval, hij kon een ronde standhouden. Met nog 4 ronden voor de boeg kwam er een offensief van Eric Van Steen. Eerst Victor Van den Eynde (beresterk aan het rijden) en daarna Freddy Van Steerthem geraakten tot bij de leider. Dit werd de goede ontsnapping. De bloemen gingen naar Van Steerthem die zijn '.luchtgezellen in de spurt versloeg. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Ri bert Ferket voor Mare Hendrickx en Carlos De Klercq. De uitslagen Cat. E 12 deelnemers 1. Jos Ver haert, 2. Maurice De Smet, 3 Robert Van Wijnsberge, 4. Gaston Van Rooyen, 5. Adolf De Beul, 6. Raymond Driny (Gr.-Br.), 7. Gilbert Pieters, 8. Maurice Van Heule, 9- Marcel Van Durme, 10. Georges Janssens Cat. E: 33 deelnemers 1. Victor Wartel, 2. John Verrezen, 3- Dave Oxford (Gr.- Br.), 4. Harry Hall (Gr.-Br 5. Lievin Troch, 6. Marcel Mortier, 7 Karfi Borg man (Gr.-Br.), 8. Arsen Fillips (Gr.-Br.), 9 Maurice Verbeke, 10. Robert Maitland (Gr.-Br.) Cat. D: 22 deelnemers 1. Raoul Lam paert, 2. Robert Gobert, 3- Hubert van Craeynest, 4. August De Troetsel, 5. Johan Van Slycke, 6. Edward Mallesbea (Gr.-Br.), 7. Roger Vermeersch, 8. Piet Marchand, 9 Hugo Van Nees, 10. Roger Verhelle. Cat. C: 31 deelnemers 1. Freddy Van Steerthem, 2. Victor Van Den Eynde, 3. Eric Van Steen, 4. Ribert Ferket, 3. Mare Hendrickx, 6. Carlos De Klercq, 7. John Heyndrickx, 8. Edilbert Keppens, 9- Gil bert De Coster, 10 Freddy Stevens. Volgende wedstrijden 0 zaterdag 10.0891 te Lokeren-Daknam, Pontweg. Start om 13 30 u. voor cat. E (afstand 50 km.), om 15.00 u voor cat D. (afstand 60 km) en om 16.30 u. voor cat. C (afstand 70 km). zondag 11.08.91 te Lokeren-Zevene ken, Nieuwpoortstraat. Startom 14.00 u. voor cat. E (afstand 50 km) en om 16.00 u. voor cat. C en D (afstand 60 km.). vrijdag 16.0891 te Destelbergen, Dam straat. Start om 14.30 uur voor cat. B (afstand 58 km.) en om 16.30 u. voor cat. C en D (afstand 58 km te ziji deee A-i Luc Zev lijke Com de a Een prachtig weertje, heel wat renners (78) en een ruime publieke belangstel ling bijgevolg liepen de inrichters. Mar cel Haelman van Taverne Bristol, Geor ges De Walsche en Georges Van Thuyne, er met de glimlach bij. Vijfendertig renners namen de start bij de E en E categorie, er viel heel wat geld te rapen aan de premies. De eersten die daarvan profiteerden waren Marcel Van Durme en John Verrezen. Pech voor Robert Van Wijnsberge die lek reed. Verschillende aanvallen werden geno teerd van o.m. Remi De Moor, Norbert De Wispelaere, John Verrezen en André Van Oost. Niemand kreeg echter vrij heid. De hel barstte voorgoed los toen John Verrezen nog maar eens in de aanval ging. Ditmaal samen met Frans Nees. Lievin Troch kon even later aan sluiten. De drie gaven het volle pond doch Frans Nees had af te rekenen met stuurbreuk en viel uit de wedstrijd. Aan de eindmeet was Lievin Troch sneller dan John Verrezen Dit betekende voor Lievin de eerste zege van het seizoen. André Van Oost en Marcel Chamonin hadden zich uit het peleton losgewerkt maar werden kort voor het einde terug gegrepen. Geen nood echter want de spurt van de groep werd gewonnen door Marcel Chamonin vóór Sylvcre De Vos, Daniël De Pauw en André Van Oost Bij de E-plussers won Jos Verhaert zijn zoveelste bloemtuil. Hij won vóór Jozef De Gendt, Maurice Van Heule en Nor bert De Wispelaere. Met 30 renners aan de start maakte de C-reeks er eveneens een prachtige wed strijd van. Na eerst wat schermutselin gen kwam er een aanval van 5 renners Herman Van De Perrc, Vic Van Den Eynde, Francois Van Immerseel, Jaco bus Van Mariënbourg en als enige Oost vlaming Ghislain Van Lierop. De vijf bleven voorop zodat Van Lierop zeker was van de titel van kampioen van Oost- Vlaanderen. Achter dit vijftal reden Paul Boel en Marcel Van Alboom enkele ronden alleen. Dezen werden vervoegd door nog 6 andere renners. Werkelijk een genietbaar kijkstuk. In de kopgroep liet Vic Van Den Eynde het niet tot een spurt komen. Hij ging, met nog een paar kilometer voor de boeg op de solotoer. Hiermee werd hij verdienstelijk win naar. De tweede rang werd bezet door Herman Van De Perre die Frans Van Immerseel, Ghislain Van Lierop en Van Mariënbourg voorafging, De zesde plaats werd bezet door Paul Boel vóór Carlos De Klercq. De uitslagen Cat E+ 15 deelnemers1. Jos Ver haert, 2. Jozef De Gendt, 3 Maurice Van Heule, 4. Norbert De Wispelaere, 54 Marcel Van Durme, 6 Georges Janssens,, 7. Harry De Boer, 8. Robert Van Wijns berge, 9. René Truyens, 10. Etienne Verheggen. Cat E 20 deelnemers 1. Lievin Troch, 2. John Verrezen, 3- Marcel Chamonin, 4. Sylvère De Vos, 5. Daniël De Pauw, 6. André Van Oost, 7. Willy Daem, 8 Leon De Rick, 9- Jerome Wille, 10. Rcimond Pieters. Cat D13 deelnemers1. August De j Troetsel, 2. Raoul Lampaert, 3 August Van Woensel, 4. Piet Marchand, 5 Nor- j bert Kerckhove, 6. Oswald Van Den Bos sche, 7. Roger Verhelle, 8. Johan Van Slycke, 9 Jozef Verheyen, 10. Guido Balsen. Cat C 30 deelnemers 1. Victor Van Den Eynde, 2. Herman Van De Perre, 3 Francois Van Immerseel, 4. Ghislain Van Lierop (Kamp. v. O-Vl.), 5. Jacobus Van Mariënbourg, 6. Paul Boel, 7 Carlos De Klercq, 8. Henk Peeters, 9 Julien Roegiers, 10. Edilbert Keppens.

De Voorpost | 1991 | | pagina 24