Kampioenen van Oost-Vlaanderen: Gino D'Hondt (A), Dirk Stammeleer (B), Herman Moerenhout (C) en Alois Carmeliet (D) 3v«. r m V.W. F.-wielrennen De Voorpost - 9.8.1991 - 25 WIELRENNEN in Sint-Gillis-Dender- monde De jaarlijkse wielerwedstrijd op de wijk Boonwijk trof het met het goede weer. Meteen waren er 150 renners aan de startlijn, veel volk en ambiance en twee keihard verreden wedstrijden met sport van de bovenste plank. C- en D-reeksen: Norbert Van Nuf fel en Alois Van Renterghem Met tachtig renners stonden ze aan de start en amper was het vertreksein gege ven of als een bolide vloog Gustaaf Sonck eruit. Na een rondje kreeg hij gezelschap van Norbert Van Nuffel en onmiddellijk verkeerden er heelwat renners in moei lijkheden. Die te snelle start sneed er heelwat de benen af of de adem kwam er nog niet goed door en na amper een tiental ronden van keihard fietsen was het omvangrijke peloton reeds gehal veerd. Nu konden de streekrenners hun neus eens aan het venster steken en vooral Jean Geerinck en Ferre De Don der lagen op een glansprestatie gevlamd. Ondanks hun pogingen lukte het niet. Er werden geen geschenken uitgedeeld. Het tempo bleef moordend en toch ont snapten er naar het einde toe nog een paar renners: A. Van Renterghem en V. Van Vaerenbergh als D-renners en R. Nuffel en Robert Maldrie als C's. Deze vier gingen de laatste ronde in met vijftig meter voorsprong op J. De Baets en een honderd op het pploton. Van Nuffel fiets te zijn vluchtgezellen nog los en eindig deeen vijftig meter vóór Maldrie, terwijl Van Renterghem het haalde van Van Hierenbergli en ook De Baets nog uit de greep van het peloton bleef. Van Craey- nest won de spurt voor Moerenhout en Patrick Verlee als C-renners en Caetho- ven en Steenssens als D's. A- en B-reeksen: Benny Benoey en Luc Pieters Zeventig A- en B-renners en onmiddel lijk een hoog tempo met Ronny Samson, Cornelis, De Mits en A. De Cabooter in de aanval. Na dit eerste spervuur een serieuze uitval van Benny Benoey en Gino D'Hondt, Deze twee verstonden elkaar prima, verspeelden geen meter in de bochten en losten elkaar af dat het een lust was om te zien. In één woord: een uiterst gevaarlijk duo was er van door. Dat had Willy Van Dijck direkt begrepen en hij trok er alleen vanonder op zoek naar het duo. Ondanks al zijn fietswerk naderde hij geen meter op de twee en na drie ronden werd Willy weer ingelopen door het peloton. Dan bleef het een spervuur van demarrages rege nen met vooral een De Cabooter, M. De Peuter, De Mits, Laureys, Francke, Van Dijck, Willy De Backer, Cornelis, Muys, Neckebroeck, Messeman, Vermeiren en andere Serges Van Assche om beurten in de aanvallersrol. Eindelijk geraakten dan toch Van Dijck, De Mits, Van de Wille en Luc Pieters weg en hoewel deze vier geen meter naderden op de koplo pers, namen ze toch afstand van het peloton. Ronny Mettepenningen zag het gevaar in en trok op zoek naar de vier. Hij bleef echter hangen maar kreeg uit de achtergrond hulp van Jef Devits en wat later van Mare De Peuter. Dit trio kon op vijf ronden van het einde bij de anderen aansluiten en zo kregen we de twee koplopers, dan de zeven achter volgers en daarachter de rest van het peloton. De twee bleven voorop en in de laatste ronde kon Benoey de vlugge D'Hondt verrassen en alleen toekomen. Vervol gens de zeven, maar die werden bijna nog ingelopen door het peloton. De enige B-renner vooraan, Luc Pieters, kon na een flinke demarrage nog als derde en eerste B-renner over de meet flitsen. Achter hem won Dirk Van de Wille de spurt voor Jozef Devits en Ron ny Mettepenningen, terwijl Van Dijck nog werd voorbijgespurt en slechts 15de werd. De Cabooter eindigde tweede bij de B's en hekkesluiter Patrick Van den Dries, gans de wedstrijd de laatste man, werd nog 13de. Zondag in Beveren Kampioenschap van Oost-Vlaanderen C- en D-reeksen: Herman Moeren- VWF-wielrennen. Alois Carmeliet uit Zele werd kampioen van Oost- Vlaanderen in de D-reeks (xl) hout en Alois Van Renterghem D-renner Gerry Steenssens had niet alleen voor een prachtige omloop ge zorgd maar ook het goede weer was van de partij en meteen veel volk en 92 renners aan de start in de C- en D-reeks. Reeds van in de start was het keihard fietsen om zich vooraan te kunnen handhaven, want wie achterin het pelo ton verzeilde moest er automatisch af. Er sneuvelden dan ook heelwat D-ren- ners, terwijl men vooraan niet onder de 43 per uur ging. Door dit hoge tempo was er niemand bekwaam om lang voor uit te rijden en kregen we steeds pogin gen die nooit ver droegen. Vooral Van Nuffel en kampioen De Pessemier pro beerden meer dan eens de goede ont snapping op te zetten, maar tevergeefs. Het zou onvermijdelijk op een massa spurt uitdraaien. Met nog een goede veertig renners trok men naar de eind meet, een lange rechte baan van wel een kilometer lang. De ganse laatste ronde was het spurten om vooraan te blijven en een goede positie in te nemen. De man die momenteel outstanding is, Herman Moerenhout, pas nog winnaar van de Ronde van België, wipte uit het spurtende kluwen en nam in één ruk twee lengten. Nog een snelle jongen, Hubert Van Craeynest, trachtte te reage ren maar bleef hangen op die twee lengten en won niets in. Dé verrassing kwam nog van Gaston Van Den Hoecke, die de laatste weken geen grond raakt en nu plots de twee spurters kwam bedrei gen! Moerenhout bleef echter op kop en Van Craeynest handhaafde zijn tweede positie, terwijl een verrassende Van Den Hoecke knap derde werd. Eindelijk de heropstanding, een bevlieging of een goede dag? Bij de D-renners stond er geen maat op Alois Van Renterghem, die het met klank haalde vóór een fel verbeterende Jozef Caethoven en Alois Carmeliet, die als derde de' kampioenentrui mocht in ontvangst nemen. Hij haalde het nipt tegen Gerry Steenssens die zijn trui van vorig jaar niet kon hernieuwen. A- en B-reeksen: William Despeels en Dirk Stammeleer Buiten alle verwachtingen kregen we reeds vroeg in de wedstrijd een ontsnap ping van vier renners: José Hoebeke, Hans Van Geyte, Mare De Pauter en William Despeels. In het begin namen de vier weinig voorsprong en bleven ze steeds in het vizier van het 75-koppige peloton, maar geleidelijk liepen ze ver der uit en daar er vooraan niemand kon aanspraak maken op de kampioenen trui, keken ze achteraan wat teveel in eikaars ogen. De vier bleven voorop en in de laatste ronde ging José Hoebeke nog zijn kans. Hij werd echter terugge grepen en Despeels plaatste een verras sende uitval. Mare De Peuter reageerde te laat, kwam nog goed terug maar haalde heta niet meer op Despeels die knap winnaar werd terwijl Van Geyte derde en Hoebeke vierde werd. Meteen was het uitkijken naar het peloton, nog zeker 45 man sterk en breed uitge smeerd op de weg kwam het afge stormd. Eén renner kon zich lichtjes naar voren werken en een lengte ne men: de snelle Gino D'Hondt, hij won deze spurt en kon meteen de kampioe nentrui aantrekken terwijl Ronny Mette penningen knap tweede werd door zeer nipt Willy De Backer te verslaan en verder Rudy Thijsmans, Theo Van Han- denhove en Jozef Devits met Freddy Goossens, terwijl ook Stefaan Laureys zich nog goed kon klasseren met een 12de plaats. Bij de B-renners werd het een zeer nipte aangelegenheid tot op de eindmeet tussen de spurters Etienne Lievens en Dirk Stammeleer. De fotofi nish kwam erbij te pas want Lievens was ervan overtuigd dat hij gewonnen had, terwijl Stammeleer twijfelde. Uiteinde lijk was het Stammeleer die het met miniem verschil haalde op Lievens. Luc Pieters in blakende forme haalde weer een derde plaats uit de brand en verder Wim Neckebroeck, Jean Beyens en Frank Van Meervenne. Volgende wedstrijden Zaterdag 10 augustus in Gent, Karper straat 120, café Monty; D start om 13u00 voor 25 ronden of 43 km; B C om I4u30 voor 28 ronden of 48 km en A om I6u00 voor 32 ronden of 55 km. Zondag 11 augustus in Erwetegem, Kat- tenberg 1 a/d kerk, café 't Kelderken; C D starten om I4u00 voor 11 ronden of 56 km; A B om I6u00 voor 14 ronden of 72 km. Op donderdag 15 augustus in Overboela- re, kampioenschap van België; C D starten om I4u00 voor 6 ronden of 63 km; A B om I6u00 voor 8 ronden of 81 km. Uitslagen Vrijdag in Sint-Gillis-Dendermonde A-reeks: 1. Benny Benoey, 2. Gino D'Hondt, 3. Dirk Van de Wille, 4. Jozef Devits, 5. Ronny Mettepenningen, 6. Mare De Peuter, 7. Antoine De Mits, 8. Valère Van de Casteele, 9- Stefaan Lau reys, 10. José Hoebeke. B-reeks: 1. Luc Pieters, 2. Antoine De Caboter, 3. Pascal Muys, 4. Dirk Stam meleer, 5. Wim Neckebroeck, 6. Jozef Watteny, 7. Walter Beerens, 8. Martin Bontinck, 9- Hugo Tuypens, 10. Eddy Wandels. C-reeks: 1. Norbert Van Nuffel, 2. Ro bert Maldrie, 3- Julien De Baets, 4. Hubert Van Craeynest, 5. Herman Moe renhout, 6. Patrick Verlee, 7. Frans Van Looveren, 8. Danny Verekens, 9- Julien Simoens, 10. Jean-Pierre Marissens. D-reeks: 1. Alois Van Renterghem, 2. Victor Van Vaerenbergh, 3- Jozef Caetho ven, 4. Gerry Steenssens, 5. Leonce Van der Linden, 6. Mare Bassez, 7. Gustaaf Sonck, 8. Marc Maes, 9- Marcel Doerae- ne, 10. Serafien Loverie. Zondag in Beveren-Waas Kampioenschap van Vlaanderen A-reeks: 1. William Despeels, 2. Mare De Peuter, 3- Hans Van Geyte, 4. José Hoebeke, 5- Gino D'Hondt (kampioen) 6. Ronny Mettepenningen, 7. Willy De Backer, 8. RudyTheysmans, 9. Theo Van Handenhove, 10. Jozef Devits. B-reeks: 1. Dirk Stammeleer (kampi oen), 2. Etienne Lievens, 3- Luc Pieters, 4. Wim Neckebroeck, 5. Jean Baeyens, 6. Franky Van Meirvenne, 7. René Maris sens, 8. Benny Devleesschouwer, 9. Hendrik Cornelis. 10. Pascal Muys C-reeks: 1. Herman Moerenhout (kam pioen), 2. Hubert Van Craeynest, 3. Gas ton Van Den Hoecke, 4. Edgard David, 5. Hector Van den Heede, 6. Jean-Pierre Marissens, 7. Raoul Verbraeken, 8. Ro bert Maldrie, 9- Julien De Baets, 10. Frans Van Looveren. D-reeks: 1. Alois Van Renterghem, 2. Jozef Caethoven, 3. Alois Carmeliet (kampioen), 4. Gerry Steenssens, 5. Christiaan Deguisme, 6. Maurice Verbe- ke, 7. Victor Van Vaerenbergh, 8. Jozef Boone, 9- Mare Bassez, 10. Florent De- clercq VWF-wielrennen. Alois Van Renterghem won in de Sint-Gillisse Boonwijk de D-reeks (xl) VWF-wielrennen. Herman Moerenhout won in Beveren de C-reeks en werd kampioen van Oost-Vlaanderen (xl) MUS VWF-wielrennen. Gino DHondt (Aen Alois Carmeliet (D) samen op de foto in Beveren (xl) yWF-wielrennen. In de Boonwijk won Benny Benoey de A-reeks en Luc Pieters de B-re VWF-wielrennen. Herman Moerenhout (C) en Alois Van Renterghem (D) in Beveren (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 25