mm mm VAG Mijs vrijwel zeker kampioen Kaatsen in Kastel Willems na de rust de betere ploeg Een verloren situatie rechtgezet ?!ETEfl Hams Kaatsverbond Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde PIETEfl Kaatsen in Denderbelle De Voorpost - 9.8.1991 - 29 lupilgi- OARACE OEBR. A Al'BROECK §j GARAGE OEBR. mi AUBROECKf KAATSEN heid verkregen worden om binnen de eerste vijf geklasseerden van de reeks om de tuimeling naar bevordering te vermijden. Daar VA Baasrode in slechte papieren verkeert in Hogere II zou er wel eens een ploeg van het gewest Aalst- Dendermonde naar Hogere III kunnen dalen. Meerbeke - Tollembeek te Denderbelle Op maandag 19 augustus organiseert Klub XV haar jaarlijkse kaatslutte tussen twee ploegen uit Hogere I. De aanvang van deze ontmoeting heeft plaats om 16 u. Voor deze grote prijs Willy Van Den Broeck meende het bestuur eens een andere ploeg dan Buizingen tegen Tol lembeek uit te spelen. Meerbeke, dat in zijn laatste ontmoeting tegen Tollem beek, de leider aardig het vuur aan de schenen heeft gelegd en dit onder im puls van een goed kerende De Nil. Meer beke kan met zijn huidige konditie een goede weerstand bieden en voor spekta kel zorgen op het terrein van Denderbel le. In het Hamse Kaatsverbond is het deze week duidelijk geworden dat MG Mijs de sterkste formatie is want ze werd totnogtoe nog niet geklopt. Met nog vijf wedstrijden roor de boeg denkt niemand er nog aan haar van de troon te stoten. Haar gevaarlijkste konkurrent, Cor nerboys, werd deze week met veel shnvng teruggeslagen. En De Keersmaecker, ook lang in duel \oor de titel, verloor nu totaal ont moedigd op Ons Vermaak. Voor VAG Mijs is bet nu "aftellen tot het einde m het kampioenschap. 't Vissershof 2 Ons Vermaak 12 Ons Vermaak blijkt in een goede bui te zijn. Het heeft geprofiteerd van de ver plaatsing naar Kastel om tegen Vissers hof een forse overwinning vast te leggen. De thuisploeg met Glenn Keymolen, Ja- cky Eeckhout, Mare De Landsheer, Pa trick Moortgat en Erik Raemdonckwerd «m bij de start de les gelezen. Wat de lokale spelers ook deden, het bracht weinig aarde aan de dijk. Het was dan ook niet verwonderlijk dat er halfweg al een zware 0-6 score op het bord stond. Na de verfrissing verwachtte iedereen een echte uitbarsting van kaatsgeweld, daarvan is echter weinig in huis geko men. Toch haalde de thuisploeg twee spelen. Verder is ze niet geraakt want ze zat volledig in de greep van Ons Ver maak. Toyota 12 Invalboys 6 De thuisploeg heeft haar tweede zege van het seizoen laten noteren. Ze nam een goede start en Henri Verhelst, Fran- ky Van Langenhove, Ferdy Aubroeck, Rudy Smet en Marcel Nobels begonnen indrukwekkend. Zo rap als tellen stond het 4-0. Toch kwam Invalboys die over rompeling te boven en kon milderen. Meer dan twee spelen zaten er voor de rust toch niet in. Later zou Invalboys het over een andere boeg gooien en vooral in het keerdersviak de betere formatie worden. Onder impuls van Verkoelen kwamen de gasten dichterbij, maar de reeds ontstane kloof was moeilijk te dempen, ook al deden de bezoekers felle pogingen. Toyota was er het best mee, want haar overwinningen liggen ook dun gezaaid dit seizoen. Ons Vermaak 12 De Keersmaecker 9 Van een verrassing gesproken...De be zoekers sneuvelden onverwacht op de Rodendries. Als verontschuldiging kan De Keersmaecker wel aanvoeren dat het fel gehandikapt tussen de lijnen moest komen. Dat De Keersmaecker het moei lijk ging krijgen was al duidelijk tijdens de eerste helft van de ontmoeting. De thuisploeg deed het iets beter en kon de kleine voorsprong van twee spelen be waren tot aan de rust (6-4). Met deze score had de thuisploeg al enig houvast om ook in de tweede helft hhaar duit in het zakje te doen. Met hand en tand heeft Ons Vermaak deze kleine voor sprong verdedigd tot het allerlaatste mo ment. Op zeker moment scheen het thuisfront toch te zullen begeven, maar het kon zich flink herpakken om met drie spelen verschil de volle buit te veroveren. VAG Mijs Cornerboys Het was uitkijken wat Mijs deze keer zou doen tegen de naaste konkurrent. In deze ontmoeting was spanning troef want de bezoekers wilen hun laatste kans gebruiken om nog een woordje te kunnen meepraten in het titeldebat. De thuisploeg was bijzonder goed gestart en het was duidelijk dat Cornerboys geen geschenken zou krijgen want David en Willy De Waegeneir, Hans Van Damme, Louis Colman en Jean-Pierre Mostinckx speelden verduiveld goed en kwamen snel op winst Dat stimuleerde om zo verder te doen. Het werd echt spannend maar Mijs begaf niet. Wat Cornerboys ook probeerde, het slaagde er niet in om op gelijke voet te komen. Met 6-3 aan de rust was de strijd echter nog niet gestre den. Toch was de toekomst duister voor Cornerboys. In de tweede helft kon het maar niet de juiste zet vinden om de thuisploeg van de zege te houden en het viel met vrij zware cijfers uit de boot. Mijs heeft nu al twaalf punten voor sprong en dat lijkt voldoende voor een tweede titel. De Keersmaecker 1 VAG Mijs 12 De lokalen met een sterk vertimmerde ploeg, bestaande uit Mare Pauwels, Mare De Wilde, Francois Hendrickx, Frank Windey en Danny Van Schoten, waren niet in staat om Mijs een stro breed in de weg te leggen. In het eerste gedeelte kon De Keersmaecker nauwe lijks één spel behalen, wat zeker flauw was. Het was duidelijk dat de thuisploeg uit een ander vaatje moest gaan tappen om nog iets te kunnen oogsten. Dat gebeurde echter niet. De thuisploeg had niet de minste kracht om de bezoekers op het verkeerde been te zetten. Meteen lukt VAG Mijs een grote overwinning en zeggen dat De Keersmaecker derde staat in de rangschikking... Toyota 6 Ons Vermaak 12 De jongens van Louis Roels mogen dit jaar zeker terugblikken op een goede prestatie, misschien wel de beste sedert jaren. In de Scheldestraat te Moerzeke Kastel hebben ze weer eens vrank en vrij gewonnen. Ongetwijfeld was Toyota in de eerste helft zeer goed. Het kon direkt op voorsprong komen en behield die tot het einde van de eerste helft. Met 6-4 scheen Ons Vermaak het nog moeilijk te zullen krijgen. Toch herpakten de be zoekers zich flink en ze bestookten Toyota voortdurend. Via het betere keer- derswerk kon Ons Vermaak vrij vlug gelijkstellen. Eens zo ver was er aan de bezoekers geen houden meer. Danny Van Hoeyweghen, Emiel De Bus, G. De Bonte, F. Van Kerckhove en Antoon Van Hecke konden meteen hun positie in het klassement een beetje verbeteren. Kaatsen. De miniemen van Hof ten Rode uit Baasrode namen het op tegen hun leeftijdsgenoten uit Wieze (vh) Rangschikking 1. VAG Mijs 15 15 0 89 180 2. Ons vermaak 17 10 7 138 167 3. De Keersm. 16 11 5 133 163 4. Cornerboys 13 10 3 82 144 5. Invalboys 15 5 10 158 136 6. Hol. Hof 15 6 9 158 136 7. Geemzicht 14 9 4 119 131 8. Corner 14 5 9 145 105 9. Vissershof 15 3 12 171 96 10. Toyota 12 2 10 135 71 BJ. Oudegem-Willems 14-15 Deze wedstrijd met de derde plaats als inzet heeft een spannend verloop ge kend. Beide ploegen namen elk een helft voor hun rekening. Bij de rust stond het 3-8 en dat was een koude douche voor de thuisploeg. De bezoe kers waren werkelijk superieur op alle vlakken. Na de pauze kregen we een totaal ander spelbeeld. Nu dikteerde Oudegem de wet. Verhulst, Van Paepeghem en Me- eus, flink bijgestaan door vader en zoon Van damme, speelden nu stukken beter: 6-1 was het resultaat en een gelijke stand: 9-9- Hierop nam Willems opnieuw twee spe len voorsprong: 9-11- óeen nood echter, tweemaal spelwinst voor B.J, en op nieuw 11-11. De match was reeds drie uren bezig. Beide elftallen losten elkaar van geen vin: 13-13,14-13 en 14-14. Het laatste spel begon slecht voor Oude gem, 30-0 achter en 2 moeilijk kaatsen. Toch kwam het nog terug tot 40-30. Dan was het liedje uit. Vier volle uren had de wedstrijd geduurd. Er moest een verlie zer zijn maar iedereen heeft van deze Iutte genoten omdat er alle ingrediënten in voorkwamen: vreugde, ontgoocheling en veel spannende fasen, kortom alles wat een wedstrijd aangenaam maakt. Uitslagen Zorro's-R. Verheyden Oudegem-Willems Jaco's-Hopland Derby-De Ster KI. Octaaf-Sportvrienden Welkom vrij Kalender 11 augustus R. Verheyden-Oudegem Hopland-Welkom De Ster-Kl. Octaaf Derby-Jaco's Sportvrienden-Zorro's Willems vrij Rangschikking 1. R. Verheyden 2. Willems 3. Welkom 4. Derby 5. Oudegem 6. Jaco's 7. Sportvrienden 8. Hopland 9. De Ster 10. KI. Octaaf 11. Zorro's om volgen 16 240 16 218 15 213 15 194 14 191 16 189 16 181 15 163 15 154 15 118 15 114 Slagerij jum.it iviïi- PiFTFB Kaatsen. In het Kaatsverbond van Ha mme verloor Toyota met 8-12 tegen Corner (vh) Kaatsen. De ploeg Corner van het Hamse Kaatsverbond won met 8-12 tegen Toyota (vh) Liga Vlaanderen Hogere III Idegem-Kastel Rap en Vlug: 11-15 Ruststand 6-8 Een opnieuw fitte Vernimmen op ach terman drukte met tal van overgekeerde ballen zijn stempel op deze partij en hij gaf zijn keerderstrio het nodige zelfver trouwen. De meestal nogal zwakke op slagen van de meeste Idegemse spelers werden dan ook over of ver in de.tamis teruggekeerd. Erger was het gesteld met de Kastelse opslagen. Men probeerde steeds opnieuw een bleke Allaerts op achterman te bereiken, maar hier wer den vele ballen buiten geleverd. Kastel begon zijn gewoonte in met een blits- start en stond direct 0-4 voor. Hierna begon het festival der. foute opslagen bij de bezoekers. Dit liet de nochtans zwak spelende Idegemspelers toe terug te ke ren, en zelfs voorsprong te nemen de stand werd 6-4. Met prima keerders- werk van Van Duysen, Vernimmen en Van der Stricht zette Kastel deze scheve situatie aan de rust alsnog recht. De ruststand werd bij 6-8 vastgelegd. Voor Idegem was dit haasje-over spel na de rust afgelopen. Kastel bleef rustig aan de leiding, maar met twee slechte opslagen van de bezoekers kon Idegem bijblijven. Jo Van Daele, oud Idegem speler, rond de de wedstrijd nochtans af met een magnifiek opslagspel. Kastel-Hamme St.-Anna: 15-4 Kastel, dat eindelijk nog eens kon aan treden met zijn volledige ploeg maakte er tot 12-1 een echte one-manshow van. Kastel startte in een onuitgegeven op stelling Hans Baert, weinig werk maar zeer goed kerend, startte op zijn ver trouwde plaats als achterman, maar voor hem stond Danny De Wilde op grootmidden, die enkele spelen niet te na gesproken, een uitstekende partij weggaf. Chris Van der Jeught, nog niet volledig bekomen van de exameninspanningen, schoof een bank vooruit naar kleinmid- den en liet zich daar opmerken met enkele geslaagde tussenkomsten en ver scheidene overgekeerde ballen. Aan de koord deed coach Leunis flink zijn werk, bijgestaan door een van een spierscheu- ring herstelde Burill. St.-Anna was naar Kastel afgezakt voor een puntkon daar weinig tegenoverstellen. De Brauwer en Van Hasselt kaatsten ontstellend zwak, bij Marien lijkt de vlam gedoofd en de beide keerders De Block en Van Hemel rijk speelden veel te wisselvallig om Kastel een punt afhandig te maken. Alleen bij 12-1 stand werden beiden even wakker, waarbij ze hun ploeg, mede door een Kastelse nonchalance op 12-4 stand konden brengen. Hierna maakte de opgeschrokken thuisploeg vlot uit. Scheidsrechter Louis Aendenhof leidde correct twee zeer sportieve ploegen. Denderbelle Klub XV 15 Idegem 12 Ruststand 5-8 Denderbelle keek in de beginfase van de eerste helft tegen een 1-5 achterstand aan. Sunaert verhuisde naar de koord en Danny De Coninck werd groot-midden. Deze laktische ingreep leverde een te rugkeer van de gastheren op bij 5-5. Onder impuls van een regelmatig keren de Van der Haegen konden de bezoekers bij de rust een 5-8 voorsprong bijeen- spelen. Na de rust vond Erik De Len zijn draai en Peter De Smedt was in goede doen en een 7-12 achterstand werd weggewerkt bij 12-12. Bruno De Smedt viel aan de koord in en kweet zich goed van zijn laak en wanneer Leo D'Hau zijn spel kon winnen was Klub XV op weg naar de zege. De Coninck was goed voor vier overgekeerde ballen en Peter Desmedt nam er vijf voor zijn rekening. De volgende wedstrijden zijn van groot belang voor Denderbelle. Kokejane en Zandbergen kunnen wel eens de spel breker zijn. Met vier punten achterstand plaats, maar benevens met een oog naar op Kastel bekleedt Klub XV de derde de titel lonken, voor allereerst de zeker- Kaatsen. Heelwat toeschouwers voor de wedstrijd tussen Herleving Aalst en Nieuwerkerken (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 29