Baardegem koos Els uit Moorsel tot derde Ajuinprinses Faluintjesfee De Voorpost-9.8.1991 -5 achter de schennenmaar er wordt ook mannequin-figuur, lid van de Aal- sterse karnavalgroep Sjik. erin 53 ajuinen te noteren terwijl het rekord op naam kwam van Dai- Aalst:Niettegenstaande de broeierige warmte lieten de supporters van de prinses-kandidaten hun idool niet in de steek Aalst. Gelukkig kan men ook in Baardegem rekenen op de belangeloze inzet voor de voetbalploeg om een reuzefeesl te (aj doen slagen (a) Aalst. Johan Verstreken, televisie-omroeper, wist het kleine volk passend te Aalst. Onvennoeid achter het kookfomuis. Voor Vlugge Jongeren Baardegem Aalst. Els De Ridder uit Moorsel kon on dat ogenblik nog niet vermoeden dat zi animeren. Een fijne afwisseling lussen de afmattende proeven van de miss-ver- is geen moeite te veel (a) de titel van prinses in de wacht zou slepen (a) Kiezing (a) ^and' ■n Ut rit om 1 d™ cis-dj p vaoj i lans; iet dt! den urge rkini Aalst. Het Aalsters feestkomitee kweet zich ook van zijn taak om zelfs te Baardegem de jaarlijkse jaarbeurs, einde van deze maand, te promoten (a) Begunstigd met een stralend zomerweertje en bij een bijzonder vlotlopen- dc organisatie hadden vorig weekend de 22ste voetbalfeesten van VJ Baardegem plaats. Naast een jonger-dan-je-denkt show, een spetterende Animo's verjaardagskwis, een oldtimerroute, een 4de nacht van de jeugd en een gouden Faluintjesworp was op zondag de Finale van de 3de Ajuin prinses en Faluintjesfeeverkiezing die heel Baardegem en omgeving naar de reuze feesttent naast het voetbalplein aan de Hoogstraat wist te lokken. De grote publiekstrekker van vrij- 2. Els De Ridder uit Moorsel (9/8/ dagavond was Animo's verjaardags- 71) een pittige jonge dame, stude- kwis, een variant opjiet bijna gelijk namige VTM-spelletje. Van de acht deelnemende duo's haalden Pasca- !e Van Damme met vriend RafVer- 1 heydenenGuntherVanEsschemet echtgenote Peggy De Smedt de fi nale. Het was uiteindelijk Gunther die uit handen van presentator Ig- nace Crombé, zijn droomprijs, een skivakantie voor twee personen, mocht ontvangen. Tot overmaat van geluk bleek nog zijn sleutel op de safe te passen, waarin nog 10.000 fr. op hem lag te wachten. Nadat op zondagnamiddag de re- serveploeg van Baardegem, de re- serveploeg van Rapid Lcbbeke met 2-0 had verslagen, volgde de Ajui nenworp waar Tonny De Kinder uit de Europastraat te Baardegem "de gouden Ajuin" wegkaapte, goed voor een splinternieuwe mountain- rend voor Industrieel Ingenieur en in de vrije tijd de gevechtsport beoe fenend. 3. Carmen Van Nieuwenberg uit Erpe-Mere (24/11/69) tewerkgesteld bij de douane te Zelzate. 4. Daisy Moens uit Essenc-Affligem (4/6/70) die er prat op ging jonge huismoeder te zijn. 5. Chrissy Kiekens uit Grimminge (20/10/72) een dappere studentin in de Chemie had zich door een se rieuze achterban uit Geraardsber- gen laten vergezellen. 6. Katrien Dierickx uit Outer (22/1/ 74) hoopte naast haar titel van Her- zcclsc Molenprinses '91 er in Baar degem nog één bij te behalen. Ook in playback en soundmix-shows werd zij al opgemerkt. De eerste praktische proef, de ajui nenworp: geblinddoekt zoveel mo- bike. Met toch wel enige vertraging gelijk ajuinen toewerpen naar geko- kon dan uiteindelijk de reeks proe- zen medespeler die deze in emmer- ven van start gaan die zouden bepa- tjes moest opvangen, ging wat stroef lenwie de Ajuinprinses-Faluintjes- van start met Nancy wiens familie fee 1991 zou worden. Presentatoren lid, Noël uit Burst toch 26 ajuinen duivel-doet-al Pitou stelde de zes wist op te vangen in 3 minuten. Els kandidaten voor: met partner Alain dreef het getal op 1, Nancy Van Damme uit Erpe-Me- tot 76. re (geboren 18/1/68), een slanke Carmen met broer Steven slaagde sy wiens broer Alex net geen hon derd, haalde maar 98. Chrissy met Stefan 70 kon dit niet meer even aren. En Erik, partner van Katrien maak te de hele zaak goed door een fan tastische soundmix van Ivan Heylen te brengen. Hij leek fysiek wel de dubbelganger. Bij de taalvaardigheidsproef kreeg BRT-presentator Johan Verstre ken het zeker niet gemakkelijk. Rad van tong en degelijk, voorbereid voor wat de streekkennis betrof, werden de rollen bijna omgekeerd. Een rock-en-roll demonstratie uit werken met een professionele part-' ner verliep voor iedere kandidaat grandioos. De karnavaleske ambiance kwam er in bij de verzamelproef. Met als op dracht een verzameling aan te leg gen van een 1 frank-muntstuk uit 1980, een identiteitskaart van een persoon op de 1ste van een maand geboren, een gele sok, een klavertje vier, een foto van onze koning of koningin, 1 BH, een flesje parfum, een paar bretellen, een pepermun tje, een sticker, een persoon zonder tanden en een manspersoon met hoofddeksel, rode lippen, oorbel en korte broek, werd het testpubliek bestormd. Verbazingwekkend wis ten de meeste kandidaten het ge vraagde aan te brengen en kreeg de jury, onder voorzitterschap van bur gemeester De Maght het zeker niet makkelijk om van alle resultaten op een gepaste manier een gemene de- Aalst. Zomer 91 heeft voor Baardegem echte volksfeesten meegebracht. Na de Pikkeling de voetba'lfeesten (a) Ier te„maken. Rond middernacht viel dan ook het werdikt. Carmen Van Nieuwenborg gelijk geklasseerd met Chrissy Kie kens en Daisy Moens wist zich ge lukkig met een vakantieverblijf in Sunparcs, terwijl de andere kandi daten respectievelijk een radio en relaxzetel naar huis mee namen. Nummer drie werd Nancy Van Damme die een hifi-keten uit de prijzenpot koos terwijl als tweede Katrien Dierickx haar droomprijs, een zonnebank meekreeg. Els De Ridder uit Moorsel werd de overgelukkige 3de Ajuinprinses en Faluintjesfee 1991. In de bloemen gezet en een rieten salon als cadeau meekrijgend wuifde zij door het dolle heen het podium af. Sanne en Erik Van Neygen waren dan ook de uitgelezen eregasten om deze uitzonderlijk geslaagde Baar- degemse voctbalfccstcn af te slui ten. P.H.

De Voorpost | 1991 | | pagina 5