Nieuwe industrieterreinen in Oost-Vlaanderen Daar is Johnny weer Wandeldag Hageland Postkantoor Aalst I ontredderd minder in vorm Een vrouwelijke karnavalgroep Meerse vinkeniers Babbelaarskermis op komst in Hofstade Gehoorzaamheidswedstrijd bij Affligemse hondenschool JOHNNY VJïRDEKEER. goede keer 6 - 9.8.1991 - De Voorpost Op voorstel van Minister Waltniel werden de nodige schikkingen getroffen om in Oost-Vlaanderen, meer bepaald in de regio Aalst-Wetteren, nieuwe industrieterreinen uit te bouwen. Vooral in Aalst stelden zich grote problemen door gebrek aan attractief gelegen gronden. De Steenweg te Erpe-Mere (40 ha.) krijgt aldus de bestemming bedrijventerrein. Ook Ottergam wordt met 10 ha. uitgebreid. Aan deze bestemmingswijziging werd in de omgeving een compensa tieoperatie gekoppeld. De circa 5 ha. voor de bedrijven worden ge compenseerd door ongeveer 32 ha. terrein, welke in het gewestplan be stemming KMO-zone of industrie gebied hadden, doch door hun lig ging in feite niet geschikt waren. Het gaat om drie gebieden Kei- berg Lede (10 ha. KMO-zone aan Iddergemsebaan Denderleeuw (12 ha. en KMO-zone Erpe-Mere tus sen E40 en Oudenaardsesteenweg (10 ha.). In een deel van deze laatste zone wordt een wachtbekken aan gelegd. Deze terreinen krijgen te rug een bestemming van open ruim te landbouwgrond, bufferzone of natuurgebied. Verder werd het voorstel van de minister goedgekeurd met betrek king tot de voorlopige vaststelling van het reeds vroeger in herziening gestelde gedeelte van het gewest plan Gentse- en Kanaalzone te Wetteren-Oosterzele. Met het oog op de aanleg van een regionaal be drijventerrein wordt daar ongeveer 70 ha. nieuwe industriezone voor zien ter hoogte van de E40-afti Wetteren. Beide operaties hcbbe» tot doel nieuwe impulsen te gevet aan deze regio, wat betreft econo mische groei en tewerkstelling. PH BACK in TOWf! Aalst. Johnny's zoon lanceert entoesiast dat pa opnieuw kandidaat prins karnaval is (a) Op zondag 11 augustus organiseert VTB-VAB-Affligem een wandel dag. Langs het Kasteel van Horst, door de Wingervallei, het Walen- bos en de wijngaarden met kennis making met het Demerstadje Aar- schot. Wandelleiding: Herman Cockx en Robert Nackaerts. Vertrek van de autocar te 7 uur aan de Vijfhoek, nabij de Abdij Affligem. Via Leu ven naar Vlierbeek, koffiepauze «In de Rozenkrans», waar de gidsen de groep opwachten. Wandeltocht naar het kasteel van Horst, een middeleeuwse burcht, midden een merkwaardig land schap, dat nog ongerept is. Na een glaasje Hagelandwijn wordt een ge leid bezoek gebracht aan de burcht en de slottoren, 's Middags wordt de knapzak aangesproken in de caféta- ria van het kasteel. 's Namiddags wandeltocht langs de kapel van O.L. Vrouw-ten-Stokskes en door het Walenbos j^aar dq Hou- waartse Berg met 6 ha. wijngaarden. De samenstelling van de bodem (ij zerzandsteen) en het warme micro klimaat maakten deze streek in de middeleeuwen tot het belangrijkste wijnbouwgebied in Brabant. In de 16de eeuw verdwenen de wijngaar den, maar omstreeks 1970 werden en opnieuw wijnstokken geplant. Per autocar langs de Wijnmuur van Wezemaal naar het lieve Demer stadje Aarschot. Geleide stadswan deling langs 's Hertogenmolens, het Begijnhofje, de O.L. Vrouwkerk, meesterwerk van Demergotiek. Hierna vrije tijd en eetgelegenheid. Afreis 20.30 u. Reissom (autocar, fooi chauffeur, glas Hagelandwijn, bezoeken inbegrepen) bedraagt 420 fr. te betalen bij de inschrijving. Info: L. Vander Schueren, Kruis straat 23, 1790 Affligem, tel. 053/ 66.72.00. Het gaat naar het einde van het vinkenseizoen toe en dat laat zich reeds merken bij de vinkeniers. Daar waar men te Mere steeds op meerdere tientallen vogels kon re kenen, was de deelname de laatste twee keren sterk verminderd. Dit neemt niet weg dat er toch nog altijd 48 kooien in lijn stonden om de julimaand te besluiten. Opvallend hierbij was dat Chiel van Patrick Peerlinck maar liefst 711 liedjes zong en hij gevolgd werd door Da vid van Sofie Muylaert met slechts 570. Een zeer groot verschil dat men bij de Merenaren niet gewoon is. De volgende plaatsen werden toen ingenomen door Lil. De Baets met Rik (555), Paula Gillis met Pi- coli (545) en Gilb. Uyttersprot met Ken (534). Nog meer opvallend is dat de vrou welijke vinkeniers niet moeten on derdoen voor hun mannelijke kollega's want regelmatig lopen ook zij met de "dikke" prijzen weg. De zetting van 4 oogst heeft dit nog maals bewezen want van de 35 vo gels won Chris. Van Honnacker met Viking die 643 deuntjes ten beste gaf, gevolgd door Paula Gillis - die er meestal bij is - met Picoli, een zeer regelmatige vink die toen 573 liedjes zong. Moses van Solange De Buck was derde met 552 liedjes en daarna volgden Krikie, W. Jansens (529), Chiel, P. Peerlinck (502), Da vid, Sofie Muylaert (500), Cesar, Fr. Van Schandevyl (486), Jacky, J. De Meersman (483), Diederik, D. Van Den Eynde (477), Dorus, L. Van De Sijpe (466), Elvis, Nathalie De Frenne (388), Proba, D. Roelandt (388), Chipie, K. De Pelsmaeker (383), Castaar, Godel. Roeland (377), Elske, W. De Meyer (368). In de promotie kreeg Arnold van Marina De Leeuw de beker met 305 liedjes gevolgd door Kim van Maur. De Pauw (291) en Peggy van Liliane De Baets (257). JV Het personeel van het postkantoor Aalst 1 is niet te spreken over de op til zijnde veranderingen in de perso neelsformatie en de werkverdeling. De reorganisatie waarbij Hofstade en Gijzegem ook door Aalst 1 zou verwerkt worden, was al voor 1 ok tober van vorig jaar aangekondigd, dan uitgesteld tot april '91 en weer uitgesteld tot 1 september. Indien de reorganisatie doorgaat, zal het publiek op 1 september raar opkijken, want ze houdt in dat de klanten hun dagbladen en handels- korrespondentie later dan gewoon lijk ontvangen. Het buitengaan van de bestellers wordt met minstens één uur vertraagd. De landelijke be- stelzones zullen tussen de 3 en 5 uur later hun dagbladen en handelskor- respondentie krijgen. Bij de reorganisatie zouden een tiental vaste posten worden afge schaft en zou Hofstade en Gijzegem ook vanuit Aalst 1 worden besteld. Aalst. In de Zakstraat te Hofstade wordt de Babbelaarkennis georganizeeri (a) Het personeel stelt dat het zal lei den tot een overbelasting van de vaste bestellers en voor beginnende bestellers wordt het onmogelijk om volgens de door de directie opgeleg de normen te functioneren, aldus het personeel van Aalst 1. P.H. Op 30 en 31 augustus en 1 en 2 september heeft in Hofstade in cafe Mi-Amigo en in een aanpalende feesttent de Babbelaarskermis plaats. Op het programma staat op vrijdag 30 augustus om 18.00 uur de ope ning van de kermis en om 19.00 uur gevolgd door de uitbetaling van de spaarkas. Voor de leden van de spaarkas is er nadien een etentje. Doorlopend kan men zijn kans wa gen bij een teerlingenworp met als inzet hesp en tong. Zaterdag 31 augustus staat de pit- jesbak opnieuw klaar. Om 18.00 uur beginnen de kampen met de teerlin genworp en om 19.00 uurwordende kaarters verwacht voor een belot- wedstrijd met 10.000 fr aan prijzen, gespreid over twee wedstrijden. Op zondag 1 september om 14.00 uur worden er pannekoeken geser veerd en om 17.00 uur begint er een letterspel voor iedereen. Op maan dag 2 september heeft de tweede belotting van de tweedaagse plaats. Om 15.00 uur is er een bakschicting voor vrouwen en vanaf 17.00 uur staat er een kleinveemarkt voorde jeugd op het programma. Om 19.00 uur is er als slot de grote karamel- lenworp. Op zondag 11 augustus organizeert de Affligemse Hondenschool voor de vijfde keer een gehoorzaam heidswedstrijd op het terrein aan de Daalstraat 8 te Teralfene. De Affligemse hondenschool is aangesloten bij de Koninklijke Ky- nologische Unie Sint-Hubertus. De school heeft als doel de geleider met hond zodanig te begeleiden dat zij of hij een goed opgevoede sociale hond krijgt die luistert onder alle omstandigheden; de geleider met de hond voorbereiden op het beha len van een brevet; de geleider met hond voorbereiden op het spelen van wedstrijden van het gehoor zaamheidsprogramma. Alle hon den, met of zodner stamboom, zijn welkom vanaf de leeftijd van drie maand. De traininguren zijn op zondag van 10.00 tot 12.00 uur en op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie kan men steeds terecht bij voorzitter Freddy De Greef op het nummer 053 66.36.39 na 18.00 uur. Aalst. Zelfs prins karna val uit Lede kwam persoonlijk Johnny het allerbes- te toe wensen (a) Aalst. Johny kan vast en zeker op jeugdige aktieve steun rekenen (a) Aalst. Zelfs uitsluitend vrouwelijk samengestelde nieuwe kamavalgeroe-l pen bieden zich aan. De Zweifteiven geven het voorbeeld (a) Ook nieuwe karnavalgroepen worden boven de doopvont gehouden. En in Aalst zijn er nu vrouwelijke geëmancipeerde karnavalisten die met een eigen groep hun kans willen wagen. De "Zweifteiven' laten nu al van zich horen en deze foto is een goed uithangbord voor hun inzet. Voor meer informatie kan men terecht op het nummer 053/21.10.62. Vorig weekend was cafe Parking aan de Botermelkstraat in de Sint- Pauluswijk te Aalst te klein om alle sympatizanten en supporters van Johnny Marcoen te ontvangen. 'Johnny is back in town' blokletterden de affiches. De kandidaat prins karnaval 1992 is er van overtuigd dat de vierde keer de goede keer zal zijn. In elk geval zijn alle ingrediënten bij de aanhang' aanwezigom er het allerbeste van te maken. T-shirts, gesierd met Johnny's karikatuui gingen dan ook als zoete broodjes van de hand. (HP) Aalst. Johny is back in town voor de vierde keer als kandidaat prins karnaval(a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 6