pom Rapide Lebbeke: op naar een stek binnen de eerste vijf 1 FC. Baasrode wacht op De Decker en Verheyden Voorstelling E. Aalst Eerste kompetitiematch op zaterdagavond K.A.V.D. oefent tegen K.V. Mechelen HANDBALKALENDER Jeugdtornooi van SK Oudegein De Voorpost - 16.8.1991 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Ten Melle wordt naast Rapide Lebbeke en Lokerse S.V. door oefenmeester Gui- do De Leeuw van F.C. Baasrode als belangrijkste titelkandidaat genoemd. De eerste kompetitiematch die gespeeld wordt op zaterdagavond 31 augustus om 19 u. is deze ploeg in Baasrode te gast. 'Het wordt meteen een zware klus', zegt De Leeuw, 'Toch ben ik de bescheiden mening toegedaan dat we in staat moe ten zijn om een degelijke repliek te bieden. Zowat rond de zesde plaats evo lueren moet met het voorhanden zijnde potentieel mogelijk zijn. We beschikken over een aantal nieuwe aanwinsten. Marc Van Hoeymissen die* bij het Klein Brabantse Sint-Amands werd wegge haald. zal normaal als midvoor aantre den, Ik verwacht veel van hem. Voorts is er Mare Ost, een middenvelder. Twee jaar geleden heb ik hem voor het eerst gepolst. Hij was toen nog te veel ver knocht aan zijn ploeg Robur Moerzeke. In de voorbije kompetitie was hij er een titularis. Luc Vercauteren krijgt een de fensieve rol toebedeeld, terwijl Luc Ver doodt normaal op het middenveld een vaste waarde zou moeten zijn. Met Eric De Decker en Johan Verheyden ontbre ken voorlopig twee voetballers. Ze zijn aan revalidatie toe, na een opgelopen verwonding in het voorbije seizoen. Met hen en de genoemde nieuwe aanwin sten, moeten we een degelijke kern in lijn kunnen brengen. Hij is niet ruimer dim voorheen, wat een handicap zou kunnen zijn indien te veel spelers ge kwetst worden. Op dat vlak reken ik een beetje op geluk. Weet u dat ik vorig seizoen maar liefst 26 spelers heb moeten opstellen? Het feit dat zoveel basisspelers onbeschikbaar waren, heeft het eindresultaat ongunstig beïnvloed. De volgende maanden doen we zeker beter. Ik heb de indruk dat alle spelers, zonder onderscheid, er zin in hebben. E.G. Op zondag 18 augustus speelt K.A.V. Dendermonde een oefenwedstrijd tegen topklub K.V. Mechelen op het eigen terrein om 16.00 uur. Uitaard worden er heelwat supporters ver wacht want bij K.V. Mechelen spe len enkele nationale vedetten mee, aangevuld door de beste beloften. Na de vrij mooie wedstrijd tegen derdeklasser Meerbeke, waarvan de tweede helft ons vooral kon be koren, belooft het opnieuw een aangename wedstrijd te worden Ondertussen heeft trainer Meers man al de gelegenheid gekregen om al zijn poulains het veld in te sturen en hun kapaciteiten in funk- tie van de ploeg in te schatten. Wij zijn ervan overtuigd dat K.A.V.D. met deze ploeg een rol van beteke nis zal kunnen spelen in bevorde- De Lebbeekse voetbalclub in de lift is ongetwijfeld Rapide Lebbeke. De klub van voorzitter Jozef De Plecker heeft zich in de voorbije seizoenen duidelijk gemanifesteerd als een geheel dat van aanpakken weet, het begeleiden van de jeugd ter harte neemt en met initiatie ven uitpakt waarvan de meeste klubs uit hogere reeksen slechts dromen. In deze politiek kadert o.a. de oprichting van een "Invest CV" en het aanpakken van de akkomodatie van het Gemeente lijk sportkompleks. Rapide start dan ook met bepaalde ambities aan zijn tweede seizoen in tweede provinciale. Wij stre ven een stek na binnen de eerste vijf, zes van het klassement, aldus het bestuur tijdens de ploegvoorstelling, vorige maandagavond. Maar bovenal willen wij ons getrouwe publiek - Rapid had vorig seizoen een gemiddeld toeschouwer saantal van zo'n 300-tal - fraai voetbal presenteren. Ze waar geven voor hun geld. Invest CV Met het doel de klub een voldoend sterke financiële basis te verschaffen en de sponsors een vorm van rechtszeker heid te bieden, werd een Invest CV in het leven geroepen. Deze Invest - voorzitter is Pierre Meskens, ondervoorzitter Jozef De Plecker, sekretaris Dirk Van Lae- them, penningmeester Jan Brussel mans en leden zijn Pierre Van Weyen- berge, WilfriedVan Droogenbroeck, Guy Jacob en Pierre Gossey - schreef aande len uit van 5.000 fr., zodat eenieder kan participeren en verhuurt een aantal spe lers aan de klub. De spelerskern bestaat dit seizoen uit de doelmannen Kris Gaudeus, een eigen jeugdprodukt en Kris Janssens, tevoren aktief bij SKHerdersem, Eendracht Aalst (Uefajunior) en nu al zijn derde seizoen bij Rapide aan de slag. Wat de verdediging betreft kan de klub beschikken over Geert Carlier, opge groeid bij FC Malderen en nu al aan zijn vijfde seizoen bij Rapide Lebbeke bezig. Rudy Hellon, overgekomen van SV Lo kerse, Danny Heyvaert, "vierdejaars Ra pide", Gunther Matthijs, "tweedejaars", Voetbal. De spelerskern van Rapide Lebbeke (foto guy) Rudy Van den Broeck, al aan zijn vijfde jaar bezig en Marc Van de Velde, een eigen jeugdprodukt. In het middenveld bestaat het potentieel uit Geert Moens, een eigen jeugdpro dukt, Chris Van den Bergh, gevormd bij de jeugd van Sparta Buggenhout, Nico Vandenbossche, aktief bij de jeugd en het eerste elftal van KAV Dendermonde en Uefajunior bij Sporting Lokeren, Dirk Van de Sornpel, aan zijn tweede Rapide- seizoen begonnen, Geert Van Moezeke, overgekomen van Robur, Danny Van Puyvelde "vierdejaars" Rapide en twee eigen jeugdspelers: Franky Verheyden en Ronny Willaert. In de aanval zal het publiek Chris Buydts, vorig seizoen bij RC Wetteren, Filip Peleman gevormd bij de jeugd van SK Lebbeke en Eric Verleysen, vorig jaar aan de slag bij Standaard Denderleeuw, zien evolueren. Akkommodatie Rapide Lebbeke dat zijn thuiswedstrij den betwist op het terrein -110 m bij 60 a.u.b. - van het Gemeentelijk sport- kompleks langs de Albert I-straat, heelt in het recente verleden ook geïnvesteerd in de akkommodatie. zo is de statribune die 350 toeschouwers kan bergen, volle dig klaar en werd ook de kantine ver ruimd. Dankzij de medewerking van het ge meentebestuur beschikt de klub nu ook over een oefenterrein vlakbij, 90 bij 45 m groot. Op dit terrein - enkel een omheining en de officiële keuringsfor maliteiten door de KBVB zijn nog nodig - wordt getraind door de reserven en de jeugd. Met enigszins angst om het hart wordt echter uitgekeken naar de winter, omdat de vrees bestaat, dat ingevolge het aanvoeren van een laag leemgrond, het terrein er op bepaalde plekken nogal drassig zal bijliggen. Rapide Lebbeke had deze uitbreiding van het terreinareaal echter nodig. De ruimte waarover het beschikte was te klein om de ekspansie die de klub ken merkt op te vangen. De klub brengt vandaag de dag overigens acht ploegen in kompetitie duiveltjes, twee premi- niementeams, een miniemen- en kna- penploeg, twee reserventeams en het fanionelftal. v Doelbewuste jeugdpolitiek Inderdaad, Rapide Lebbeke is het stadi um van de "caféploeg" al ruimschoots gepasseerd. Dat bewijst ook de jeugdpo litiek die er gevoerd wordtniet meteen gericht op het resultaat, maar op een goeie begeleiding die op termijn zijn vruchten moet afwerpen. Wij kunnen bvb. een heel sterke miniemenploeg tussen de lijnen brengen, aldus het be stuur, maar doen dat doelbewust niet, omdat we geen te zware druk op onze jeugd willen leggen. Voor de begeleiding van de jongeren kan overigens worden gerekend op een goe- dwerkend jeugdbestuur, dat gevormd wordt door Erwin Van Overstraeten (se kretaris), Jan Brusselmans (penning meester), Patrick Van Nieuwenhove, Luc Van Herreweghe, Pierre Pieters, Marc Van Cauwenberghe, Benny Ccup- pens, Geert De Donder, Patrick Van Overbergh, Bruno en Kris Meskens, Paul Buggenhout en Geert Moens. Het bestuur van de vzw Pierre Brussel mans, Pierre Meskens en Francois Saeys (ondervoorzitters), Eddy Van Overstrae ten (sekretaris), René Mergan en Danny Van Belle (penningmeesters) en de le den Mare Lissens, Mare Puteman, Kris De Roover, Hugo De Boodt, Stefaan Meskens, Marc Roelands, Dirk Van Lae- them, Erwin Van Overstraeten, Freddy De Donder, Etienne Leys, Gilbert Van der Jeugd, Urbain Gaudeus en Wilfried Van Droogenbroeck. Terreinverant woordelijken zijn WilfriedVan Droogen broeck, Freddy De Donder, Emiel De Meyer en Paul Matthijs. Het lokaal is gevestigd in café "De ton", langs de Brusselsesteenweg. Ook de trainers - Frank Van den Bergh (fanion), Danny Christiaens (keepers) en Ben Nasser (reserven), hopen het beste van dit sei zoen, dat trouwens voorbereid werd met overwinningen op Baardegem en Malde- Voetbal. De aanwinsten van Rapide Lebbeke: Rudy HélonFilip Peleman, Eric Verleysen, Nico Van den Bossche, Kris Buydts, Geert Van Moerseke. Kris Van den Berghe ontbrak op de foto (foto guy) Oefenwedstrijden: zat. 17/8 te 19u H.K. Waasmunster - Oise Merksem zon. 18/8 3-hoekstornooi met Brabo Denderbelle - Sasja II en Brasschaat in Brasschaat zat. 17/8 te 19 uur Sasja - Lokeren zat. 17/8 te 19 uur Ajax Lebbeke II - H.B.C. Dendermonde Ajax Lebbeke I - Ap. Kortrijk zon. 18/8 Sasja - H.K. Waasmunster zon. 18/8 H.K. Waasmunster II: tornooi in Gent EVA Vrijdagnamiddag werd de A-kern van Eendracht Aalst aan de pers en het publiek voorgesteld in het P. Cornelisstadion. Dat gebeurde deze keer niet op de klassieke manier, maar wel via een show waaraan enkele vedetten w.o. Will Tura en Wendy Van Wanten, hun medewerking verleenden. 'Een voorstelling is er elk jaar. Maar het is 30 jaar geleden dat Aalst nog eens een eersteklasser kon voorstellen', aldus de gloednieuwe manager Patrick Orlans. Er was voor die 'voorstellingsshow' heel wat belangstelling ook om te luisteren naar een paar toespraken, in een stadion dat een volledige face-lift heeft ondergaan. Volgens oefenmeester Fazekas gaat Eendracht Aalst zijn belangrijkste periode sinds zijn ontstaan tegemoet. 'De voorbereiding verliep naar wens, vanaf zaterdag a s. tegen Antwerp kan bewezen worden dat we beslist een meeloper zijn', aldus de Hongaar. Volgens voorzitter Erik Goethals wordt het vallen of opstaan. 'Ons budget is opgetrok ken van 30 naar 60 miljoen fr. Bovendien hebben we nog eens 30 miljoen fr. gespendeerd om het stadion aan eerste-klasse-voetbal aan te passen. De voorverkoop van de abonnementen verloopt uitstekend. We voorzien spijtig genoeg nog problemen wanneer grotere klubs als Anderlecht en Brugge op bezoek komen. Voor die supporters is er in ons klein stadion te weinig plaats. We gaan in de loop van deze week met politie en rijkswacht onderzoeken hoe dat kan opgelost worden', dixit voorzitter Goethals. Voetbal. Kapitein Limpens voelde zich blijkbaar niet op zijn gemak met de beeldige Wendy op schoot (da) Op zaterdag 24 en zondag 25 augus tus organiseert het jeugdbestuur van S.K. Oudegem haar zevende jeugdtornooi voor scholieren, kna pen, miniemen en preminiemen met in totaal 16 ploegen. De schiftingen hebben plaats op zaterdag en de eerste wedstrijd be gint om 9 uur. De laatste wedstrijd is gepland tegen 18u30. Troostingen en finales hebben plaats op zondag met begin om 9 uur en laatste finale om 18u40. De prijsuitreiking heeft plaats om 20u00 stipt. Elke deelnemende ploeg ontvangt een trofee waarvan de waarde afhangt volgens het be haalde resultaat. ledereen kan een trofee schenken aan één der ploegen ter waarde van 1.000 fr. Men kan storten op reke ning van Voetbalvereniging Oude gem, ref. Jeugdtornooi rek. nr. 293-0128199-20.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17