Een zware aanhef Een gezellige happening SK Lebbeke wil een mooie rangschikking Voorstellingsshow Eendracht-Aalst wmm E. Aalst Stefan Vercauteren: De sfeer hier is prima 18 - 16.8.1991 - De Voorpost VOETBAL Voetbal. Manager Patrick Orlans en Will Tura hebben beiden een druk zomerprogramma achter de rug (da) Vlak vóór de start van de nieuwe kompe- wijl De Wolf, Okpara en zelfs de lange titie weet oefenmeester Fazekas nu wel Lamberg als mandekkers worden geci- ongeveer hoever het staat met de voor- teerd. bereiding van zijn manschappen. Vol- Ingevolge de gedwongen afwezigheid van gens de Hongaar kan die inrijperiode als Van Peteghem zal de opbouw op het positief beschouwd worden, en heeft hij middenveld toevertrouwd worden aan ongeveer het elftal in het hoofd dat tegen Limpens. Van Mandiangu, Chunga, Antwerp zal aantreden. Niettemin vindt Eeckhout en de pittige Zakkas wordt Fazekas het spijtig dat hij nog gedurende verwacht dat ze als aanvallers zullen ruim een maand de diensten zal hoeven bevestigen. Dit onderdeel is de jongste te missen van zijn spelmaker Ronald jaren trouwens altijd het zorgenkind Van Peteghem. Ook Kanu zal omwille geweest bij E. Aalst. Er wordt dus uit- van een rode kaart - nog een nadreun drukkelijk meer aanvals- en vuurkracht van een uitsluiting tegen Boom tijdens verwacht, ook van een Philippe De de eindronde - zowel tegen Antwerp, als Smet, die momenteel nog niet de volle tegen Kortrijk de start van de nieuwe gratie geniet bij Fazekas, omwille van kompetitie moeten missen. het feit dat hij te weinig werk in de diepte Een type-elftal zit intussen wel al in het aflevert. Dat de Eendracht-coach geen achterhoofd van de Eendracht-coach. lieverdjes kent, weten we al van vorig Op zijn taktisch schaakbord speelt hij seizoen. Het zal dus knokken worden Peeters uit als libero, rekent hij op de voor een plaatsje in het fanionteam. pionnen Godtbil, Baert, Verbruggen en Van Der Beken als flankverdedigere, ter- Voetbal. Ze waren er ook, de echte, onvervalste Eendrachtsupporters (da) -1 1 Voetbal. De groep leopold Hl voelde zich volledig 'in the mood' in de nieuwe shirts van Eendracht Aalst (da) Voetbal. Voorzitter Goethals en het bestuur van Eendracht amuseerden zich best met het optreden van Wendy Van Wanten (da) Voetbal. Ivan Brunetti en Johan Lottigiers: een fijn duo dat er snel de sfe inbracht (da) Zondagnamiddag had in het gezellige P Cornelisstadion de vooretelling plaats van het A.-team van de nieuwe eerste klasser Eendracht Aalst. Dat geschiedde deze keer niet volgens het klassieke stramien, maar voor de gelegenheid werd een 'vooretellingsshow' gepresen teerd. Volgens manager Patrick Orlans mocht dat wel omdat het 30 jaar geleden is dat Aalst nog eens een eersteklasser kon vooretellen. Het sportieve gedeelte buiten beschou wing gelaten werd het een gezellige hap pening, waarvoor zelfs Will Tura even kwam overgewaaid om zijn jongste hit 'zoals die zomer, van tien om te zien' te zingen, om zich daarna vierklauwens naar Nederland te spoeden voor een ander optreden aldaar. Tussen de toe spraken van voorzitter Goethals, die zijn geloof verkondigde in het nieuwe Een- dracht-team, en van manager Patrick Orlans, die heel wat lofwoorden overhad voor alle medewerkers die het aantre den van Eendracht op het hoogste ni veau voorbereiden, verschenen ook Leopold III, Ivan Brunetti en Johan Lot- tigiere op de grasmat om hun laatste nummers te presenteren. Johny Cooman, een van de Aalsteree kamavalisten, heeft intussen al een nieuw klublied op tekst gezet, maar dat moet het voorlopig toch nog afleggen voor 'lendracht veroit' dat sinds 1972 schering en inslag is in het Eendracht- stadion en door de karnaval-keizcr Ser geant uit volle borst werd gedebiteerd. Nadat Rik Van Steenbergen, niet de oud-wielerkampioen, maar de geestelij ke vader van 'Zwawi', de nieuwe mascot te van E. Aalst, aan het publiek had voorgesteld, was het de beurt aan Wendy Van Wanten om de goed bezette hoofd tribune in de gepaste sfeer te brengen Tot groot jolijt van de ganse spelersgroep werd Kanu ten dans uitgenodigd door de charmante Wendy. De jonge man uit Sierra Leone had uiteraard geen last met het Afrikaans ritme dat uit de luidspre kers donderde en werd meteen de smaakmaker van deze vooretellings show. Er was uiteraard nog een voorstelling van de talrijke sponsors die Eendracht sinds de overgang naar eerete-klasse nu rijk is. De ASLK, de hoofdsponsor, was ook ter plekke en overhandigde meteen een check van 100.000 fr. als ondersteu ning van de jeugdwerking. Al bij al werd het een gezellige namiddag middenin een vereniging, die bruist van enthou siasme, en die de toekomst blijkbaar met voile vertrouwen tegemoet ziet. BAD Voetbal. Kanu deed het blijkbaar niet slecht in gezelschap van Wendy (da) Stefan Vercauteren wordt algemeen aanzien als de belangrijkste aanwinst van S.K. Lebbeke. De in Sint-Niklaas woonachtige voetballer onderschreef een I verbintenis voor een jaar. Bij het plaatselijke Sportkring genoot hij zijn 1 opleiding. Nadien kwam hij bij VW Hamme terecht en vorig seizoen was hij aan t de slag bij de eerste provincialer Melsele. 'Maanden geleden werd ik gepolst door Guy De Baere', zegt Stefan. 'ik heb lang getwijfeld vooraleer ik met Lebbeke een overeenkomst sloot. I Enerzijds was ik graag in Melsele en had gelegenheid om er mijn verblijf te verlengen. Voorts waren er nog een paar clubs waar ik mijn intrek kon nemen. I Ik ben immers een vrije speler. De overstap naar Lebbeke heb ik mij tot nu toe niet beklaagd. De sfeer is goed en ik meen dat we over een team beschikken dat in staat moet zijn om rond de rijfde plaats te evolueren. Het is natuurlijk nog vroeg om een prognose te maken. Te veel factoren kunnen het resultaat beïnvloeden. Een degelijke start is belangrijk, niet het minst om het onderlinge vertrouwen aan te wakkeren. Wat mij betreft, zal ik er proberen het beste van te maken. Wat inzet betreft zal niemand mij op tekortkomingen kunnen betrappen. EG Voetbal. Zanger-karnavalist Johnny Colman zong uit volle borst van 'Hier is den Eendracht', hiermee zijn nieuwe plaat promotend (da) SK Lebbeke stelt zich in geen geval voor als een titelkandidaat, maar beoogt een degelijke rangschikking. Voor oefen- meester Guy De Baere liggen de kaarten gunstig in die zin dat hij over meer potentieel beschikt. Vorig seizoen telde hij vaak maar veertien manschappen en het reserventeam diende bijwijlen for fait te geven omdat er onvoldoende spe lers beschikbaar waren. Dat laatste mag zich in de komende kompetitie niet herhalen, stelt de Lebbeekse trainer. Een ploeg die over geen volwaardige doublures beschikt, komt in ademnood. Ik hoef de perikelen van vorig seizoen niet meer uit de doeken te doen. Er was gewoon een tekort aan potentieel. Ik veronderstel dat zich dat in de nabije toekomst niet meer zal herhalen. De kern is ruimer, en waarschijnlijk ook sterker. Er werd geen ploeg "gekocht" om meteen naar de titel te mikken. Laat ons met beide voeten op de grond blij ven. Wanneer we rond de zesde of ze vende plaats evolueren, zal ik heel tevre den zijn. Er werden overeenkomsten gesloten in zoverre dat ze draaglijk wa ren voor de kJubkas. Ook hier zijn de mogelijkheden beperkt. De spelers die werden aangeworven, komen in aan merking voor een rol in de basis. Met Nico Buyl beoog ik een sterker midden veld, al zal hij misschien geen dertig wedstrijden een vaste stek zijn. Er zal trouwens voor een plaats in de basis geknokt moeten worden. Vorig jaar kon ik mij geen weelde veroorloven Wie nu niet voldoet, valt naast de prijzen. Tweede nieuweling Stefan Vercauteren haalt zijn hoogste rendement achter de spitsen Tijdens de voorbije kompetitie was hij de revelatie in eerste provinciale en werd bij zijn ploeg van herkomst, Melsele, niet onterecht tot beste speler uitgeroepen. Luc Schuddinck moet het in de middenlinie waarmaken. Hij be hoort tot de oudere generatie en moet vooral zijn ervaring aanwenden. Michael Van Keymeulen is een polyvalente, ove rigens nog piepjonge voetballer die ik meerdere funkties kan toevertrouwen Alain Muysewinckel is na twee jaar inac tiviteit niet de man waar ik al meteen een beroep zal kunnen op doen. Dan is er nog Christophe De Langhe. Hij is een spits en tevens een transfer van het laatste uur Jean-Pierre Hals is aan de voorbereiding toe, nadat hij negen maanden ingevolge zware kwetsuur in actief was. De vrees bestond dat hij niet meer zou voetballen. Dat hij nu toch de shoes weer heeft aangetrokken, is een bijkomende troef, meent Guy De Baere. De Lebbeekse oefenmeester zal wellicht nog een laatste seizoen zijn ervaring als speler aanwenden. Ik ben 36 en dus niet meer van de jongste. Wanneer zich een jongere manifesteert, zal ik niet aarze len om mijn plaats binnen de lijnen af te staan. Op mijn leeftijd hoef ik het al lang niet meer te bewijzen, stelt De Baere. Voorzitter RudyJanseghere ziet de kom petitie rooskleurig tegemoet. Ik meen dat de ploeg in alle opzichten zo'n 20 procent sterker is ten opzichte van vorig seizoen. Achteraan en in de middenlinie zijn we flink gewapend. Tot die vaststel ling ben ik inmiddels gekomen. Het valt nog af te wachten hoeveel gewicht we vooraan in de weegschaal leggen. Be langrijk is dat we voortaan over'een ruime kern beschikken. Zo'n twintig spelers komen in aanmerking voor een functie. Mijn eerste indrukken zijn dat er onderling een goede veretandhoUtfl heerst. Vrijwel alle spelers etaleren efl opmerkelijke werklust en dat is «r factor die in de hoogste provinciale afde ling zeer belangrijk is. Een progn maken lijkt mij in de huidige omst digheden te vroeg. Pas na enkele weken kan je daadwerkelijk vaststellen welke kant het opgaat. Ondanks een vroege uitschakeling in de Beker van België. valt het voor de rest toch wel best met Je weet echter dat een kompetitie derta speeldagen overlapt, in zo'n lange perifr j de loopt er veel water naar de zee en k» er ook van alles gebeuren. De kern: Peeleman Frans (39), De Ridder Robb) (17), Van Langenhove Herman (33) Muysewinckel Chris (21), MuysewinckelI Alain (19), Schoepen Bart (20), Eeck- haudt Rony (22), Van Keymeulen Mi chael (18), Hals Jean-Pierre (30), Triest I Jurgén (17), Vercauteren Stefan (21) Cooreman Koen (23). Buyl Nico (20). Van Heek Frankie (33), Vermeulenjur-1 gen (21), Mangelschots Tom (17). j Schuddinck Luc (33), VinckJohan (23), j De Lange Christophe (20), Verstraeienl Floris (28), De Baere Guy (36), Elskens j Michel (22), Van Den Meirssche Kris (24). Voetbal. De indrukwekkende sponsortrein van

De Voorpost | 1991 | | pagina 18