Jeugdtrainers KAVD uit de startblokken FC Lutterzele: knokken met beperkte kern Rapide Lebbeke koestert ambitie Vooral eigen potentieel bij Robur De Voorpost - 16.8.1991 - 19 Van Den Bogaert, Gunther Huyghens en Voetbal. Eendracht Zcle won met deze ploeg thuis tegen KA. V.D. maar in Gremhergen verloor een andere Zeelse formatie »iei 2-0 (vh) Voetbal. V.W. Hamme hoopt het dit seizoen dan toch waar te maken (vh) Jozef Van Cauter, trainer provinciale knapen (t) Eddy Foré, jeugdkoördinator (t) Jean-Paul Dullers, trainer vi veltjes (t) Het jeugdbestuur van KAVD is klaar om het komende voetbalseizoen in de beste omstandigheden aan te vatten. Sportief is de voorbereiding via tal van oefenwed strijden en tornooien reeds volop aan de gang. Meer nog dan vorig jaar is men er in geslaagd tal van getalenteerde jongeren uit de streek naar KAVD te halen en hen alzo met provinciaal voetbal te laten kennis maken. Ook de eigen jeugd profi teert hiervan daar ze in een beter geheel kan evolueren. KAVD heeft niet minder dan tien jeugdploegen in kompetitie. Hierdoor kan iedere speler aan bod komen volgens zijn eigen mogelijkhe den. In iedere kategorie primeert de opleiding echter boven het resultaat. De nadruk ligt op de technische en later ook op de tactische aspecten van het spel. Om dit alles te verwezenlijken is het jeugdbestuur er in geslaagd een uitgelezen equipe van ervaren en gedi plomeerde jeugdtrainers samen te brengen. Op een paar mensen na die wegens beroepsbezigheden, familiale aangele genheden of andere ambities afhaakten is de groep van vorig seizoen gebleven. Dat betekent uiteraard dat deze mensen goed werk hebben geleverd. Het heeft daarenboven het voordeel dat verder kan gebouwd worden op de ervaring van vorig jaar. Zo blijft Jos Borghijs trainer van de juniors. Met een betere groep wat betreft kwaliteit en kwantiteit zal er alleszins heel wat doeltreffender kunnen gewerkt worden dan in de ondankbare omstan digheden van vorig jaar. Om zijn techni sche vaardigheden zal Jos Borghijs dit jaar ook de pre-miniemen begeleiden samen met Roger Francois die dat ook reeds vorig jaar met sukses deed. Marc Van Melkebeke behoudt de provin ciale miniemen die het vorig jaar met overwegend eerstejaars uitstekend de den. Dit jaar zou dan de bevestiging moeten brengen van het beloftevol vorig seizoen. Walter Van Haver zal zich dit jaar met de eerstejaars miniemen bezighouden. Wat de nieuwkomers betreft is er op de eerste plaats de jeugdcoördinator Eddy Foré die de sportieve lijnen zal uitzetten. Op de maandelijkse bijeenkomsten met de trainers zal naar een optimale sa menwerking worden gestreeft en zal een regelmatige evaluatie gebeuren. Eddy Foré bezit zelf een Heizeldiploma. speel de vroeger in Zele en heeft trainerserva ring met jeugd en eerste elftallen in provinciale. Hij traint ook de doelman nen van het eerste elftal. Dirk Van De Putten is in KAVD middens zeker geen onbekende daar hij jaren lang in het eerste elftal van KAVD speel de. Door kwetsuren zit het aktieve voet bal er niet meer in en wil hij zich volledig op het trainersvak toeleggen. Met hem hebben de provinciale scholie ren dan ook de gepaste man om met een goede groep er een uitstekend seizoen van te maken. Jozef Van Cauter woonachtig te Erembo- degem, is hier misschien minder ge kend. Nochtans heeft deze leraar van beroep ook reeds heel wat trainererva ring. Zo was hij jarenlang trainer in Terjoden van de jeugd en van het eerste elftal en was hij als jeugd en hulptrainer werkzaam bij FC Denderleeuwen Teral- fene. Bij KAVD zal hij de provinciale knapen trainen. Een andere oud KAVD speler is Romain Stallaert. Na zijn KAVD periode was hij gedurende jaren als trainer aktief bij verschillende Brabant se clubs zoals R. Jette en Wolvertem. Hij was ook vijf jaar aktief als jeugdtrainer bij RWDM waar hij samenwerkte met Johan Boskamp, Hij ging trouwens met deze laatste mee toen Boskamp zijn voetbalschool opzette in Denderhou- tem. Romain Stallaert is dan ook een fervent Boskamp-aanhanger. Het aanle ren van de technische basis bij de jonge spelertjes staat bij hem dan ook primor diaal. Vandaar ook dat hij zal instaan voor de begeleiding van de eerstejaars knapen. Tenslotte is er nog Jean-Paul Dullers. Deze in Bornem wonende Lim burger is de gedroomde 'trainer' voor de duiveltjes. Zelf speelde J.P. Dullers ge ruime tijd bij St. Leuven met wie hij van derde naar tweede afdeling ging en daar nog meerdere jaren aktief was. KAVD wil onder impuls van het jeugdbe stuur de weg van de laatste jaren zeker blijven bewandelen en ruime aandacht schenken aan een optimale jeugdoplei ding. Met een dergelijke trainersgroep die menige ligaclub zal benijden zijn alleszins voldoende garanties voorhan den om dat doel ook te bereiken. F.C. Lutterzele debuteert na twee opeen volgende promoveringen als een tweede provincialen Nooit eerder in zijn be staan, stond de Sint-Gillisse club zo hoog gekwoteerd. Ondanks de steile op gang is de publieke belangstelling niet toegenomen. Vorig seizoen werden ge middeld 175 kijkers geteld. Etienne Aerts ligt mee aan de basis van het sportieve succes. Twee seizoenen voerde Dirk Van De Putten, trainer provin- hij het bewind. Voortaan vertolkt hij de ciale scholieren (t) rol van technisch raadgever en laat het werk op het veld over aan Eddy Van Keer. Aerts is realistisch wanneer hij het over prognoses heeft: het is onbetwist zo dat we toe zijn aan een niveau waarbij we in de huidige omstandigheden moeilijk nog hoger kunnen. We zijn geenszins een titelkandidaat. Ik zal al heel blij zijn indien we zo rond de vijfde, zesde plaats zouden evolueren. We zijn bedrijvig ge weest op de voetbalbeurs, in zoverre de financiën het toelieten. In Lutterzele lopen geen geldschieters rond. De be stuurslid zijn gewoon werkende mensen die een voorbeeldige inzet etaleren. De kern is er niet ruimer op geworden. Leo Dierickx is opgestapt. Gelukkig kunnen we opnieuw op Dany Abbeel een beroep doen om als laatste man te fungeren. Tijdens de vorige kompetitie was hij langdurig gekwetst. Bij Baasrode heb ben we Marc Van Keer weggehaald. Hij is dus de derde broer die onze club vere nigt. Ivo Van Keer zal wellicht niet aan treden voor de jaarwisseling. Hij onder ging een operatie aan de kruisbanden. Nico De Kuyper hebben we aangezocht om het middenveld te versterken. Van hem wordt verwacht dat hij geregeld mee zal oprukken, tenminste indien de omstandigheden dat toelaten. Steve Reid is terug van Baasrode. De overeen komst met een aantal spelers hebben we niet kunnen verlengen. Toch denk ik dat we het zullen rooien. Wanneer met dezelfde inzet wordt geknokt als in het verleden lukt ons dat wel. Als kersverse tweede provincialer evo lueerde Rapide Lebbeke vorig seizoen in Walter Van Haver, trainer miniemen de middenmoot. Iedereen was daar te vreden mee. De club had immers twee promoveringen achter de rug. Het is de betrachting om dit jaar een rol van betekenis te spelen. Sommigen stellen Rapide voorop als een titelkandidaat, wat door trainer Frank Van Den Bergh wordt genuanceerd. De clubleiding is inderdaad ambitieus, en als trainer kan je daar alleen maar gelukkig om zijn. Het is de bedoeling om in de kompetitie vooraan te evolueren. In die zin werd ook een transferbeleid gevoerd. De kern is ruimer en sterker geworden, wat natuurlijk geen garantie is voor succes. Voetbal is onberekenbaar en je moet het allemaal nog afwachten. Toch meen ik dat we met Rudy Helon onze defensie steviger zullen uitbou wen. Voor de middenlinie hebben we Geert Van Moerzeke aangetrokken. Hij was geruime tijd een basisspeler bij Robur Moerzeke. Verder is er Nico Van Den Bossche die bij KAVD een aantal keer aan de bak kwam. Eric Verleysen als midvoor, kan ook zijn ervaring in brengen. Verder werd Chris Buydts van Racing Wetteren binnengehaald en Phi lip Peleman die als jonge voetballer vorig seizoen vaak lid was van de kern van onze naaste buur S.K Ik veronder stel dat het potentieel om een degelijke rol in tweede provinciaal te spelen, voor handen is. Wat de publieke belangstel ling betreft, hebben we geen reden tot klagen. Vorig seizoen kwamen gemid deld zo'n 250 tot 300 kijkers op bezoek, wat zeer behoorlijk kon genoemd wor den, zeker voor een ploeg die niet in aanmerking kwam voor de titel. Voor Frank Van Den Bergh begint het vijfde seizoen bij de Lebbeekse club. Hij heeft ongetwijfeld een ruim aandeel in de successen die behaald werden, al krijgt hij van voorzitter Pierre Brussel- mans en zijn medewerkers een flinke steun in de rug. EG Jos Borghijs, trainer provinciale ju niores en preminiemen (t) Romain Stallaert, trainer knapen (t) Mare Van Melkebeke, trainer provin- Roger Franqois,trainer pre-miniemen ciale miniemen (t) (t) Had men een paar weken eerder naar een ander sportief bewind overgescha keld, dan kon de degradatie mogelijk voorkomen worden, is een vaak gehoor de opmerking in Moerzeke. Gedane za ken hebben geen keer. De buiteling naar tweede provinciaal is een feit en nu moet men verder. Zeven spelers verlie ten de blauwwitte club en sloegen in middels elders hun tenten op. 'We rekenen vooral op eigen potentieel', zegt oefenmeester Jaak Van Den Berghe. 'Er werden weliswaar een aantal spelers aangeworven. Zo is er Bruno De Wilde die een rol als centrale verdediger zal vertolken. Leo Wuytack is terug van weggeweest. Een jaar lang was hij inac- niet losgelaten. Hij kreeg er de kriebels van en besloot om weer de shoes aan te trekken. We zijn niet weinig blij om leo's beslissing. Nieuweling Geert Van De Vel de wordt operationeel in de middenli nie. Hij vertolkt momenteel zijn leger dienst, wat enigzins een hinder vormt. Theo Nobels is herstellende van een oude kwetsuur. Hij hervatte, na een volledig jaar buiten strijd te zijn geweest, weer de trainingen. Het duurt wellicht nog even vooraleer ik op hem een be roep zal kunnen doen. Een aantal jonge ren die vorig seizoen een paar keer in de kern werden geschoven, kregen inmid dels goede punten. Ik heb het hier on dermeer over Geert Van Den Eede, Eddy Tom Heirwegh. Voorts is er Hugo Van Geyte die vooraan post zal vatten. Hij komt van Sombeke, maar is oorspron kelijk een product van VW Hamme. Voeg daar de ervaring rond van Benny en Eddy Huvlebroeck, Pat Verhelst en Hans Vereist, dan meen ik een team in lijn te kunnen brengen dat in de voorste helft van de rangschikking kan evolueren. We hebben geen titelambities. Beschouwde komende competitie als een overgangs periode. Later zien we wel', besluit Jaak Van Den Berghe. EG

De Voorpost | 1991 | | pagina 19