Tweede seizoenzege voor Gery De Cock Kaatsen in Denderbelle Kaatsen in Kerksken 20 - 16.8.1991 - De Voorpost VOETBAL WIELRENNEN Voetbal. LazJo Fazekas, trainer van E. Aalst (arch) Voetbal. Willy Meersman, de technische adviseur van KA VD beschikt dit seizoen over een vrij grote schare manschappen maar moet de ideale ploeg nog vinden. Zondag om ló.OOu kunnen de supporters nog gaan kijken naar een oefenwed strijd tegen K.V. Mechelen (arch) Voetbal. Het eerste elftal van VJ. Baardegem (da) Een stralende, warme zon, niet minder dan tweeënzeventig deelnemende ren ners, veel toeschouwers die zich van bij het begin van de wedstrijd rond het parkoers opstelden en een onvermoei bare reporter, Frank)' genaamd, die het voor iedereen onmogelijk maakte - ook al had je dat dan nog zelf gewild - om zich te vervelen. Wat hadden de organis atoren zich nog meer kunnen wensen? Inderdaad niets. En dat de inrichters duidelijk niet zoveel toeschouwers had den verwacht bleek uit het feit dat er deelnemerslijsten te weinig waren ge drukt. Gelukkig gingen ze in tweede druk zodat iedereen de wedstrijd toch nog kon volgen. Maar voor de renners lag dat enigszins anders. Het was van voor de start reeds duidelijk dat de wedstrijd door het warme weer voor velen van hen een kalvarietocht zou worden. Wat velen verontrustte was dat twee keer per ronde een overweg moest gekruist worden. En gezien de wedstrijd honderd twintig kilometer bedroeg, verdeeld over vijftien ronden van acht kilometer, bete kende dat in totaal dertig passages onder de slagbomen. Het moet dan natuurlijk al lukken wil er geen enkele keer een klokvaste trein voorbijkomen. En het minste wat je kunt stellen is dat een oponthoud aan een overweg nog nooit een wielerkoers ten goede is gekomen. Om 15 u. gingen de renners (en Franky) van start. De eerste ronde bleek een verkenningstocht te zijn voor het pele- ton. Maar enkele deelnemers hadden het anders begrepen. Reeds in de eerste ronde wilde Gaston Pieters en Kris Van Der Sypt kost wat kost weg uit de grote groep. Bij het ingaan van de tweede ronde bedroeg hun voorsprong een kleine vijftig meter op een groepje van drie renners die het ook al niet zagen zitten om het tempo van de groep te volgen. Dit groepje bestond uit Leslie Huyghe, Chris Hendryckx en Jochen Claeys. De Nederlander Danny Stam kwam aan de kop van het langzaam voorbij fietsend peleton voorbij. In de tweede ronde echter begon de koers op gang te komen. Het tepipo werd sterk opgedreven en niemand kon in die fase van de wedstrijd weg geraken. Aan het einde van de derde ronde had Kris Van Der Sypt nog zo'n dertig meter voor op Lesley Huyghe en de Amerikaan Kurt Carlson die het peleton op sleep touw namen. En een sterk wisselend scenario vooraan was wel het algemeen beeld van deze wedstrijd. Een doortocht later kwam Peter Wattez als eerste voorbij. Achter hem volgden Peter Vettenburg, Danny Stam, Jean-Marie Van Gysel en Benny Coeckaerts. Het peleton was volledig uiteengevallen in kleinere groepen ren ners. Maar de N.M.B.S. zorgde voor een hergroepering. Gelukkig voor het wed strijdbeeld gingen de slagbomen vlug open, zodat er geen volledige hergroepe ring tot stand kwam. Voor de Australiër Derry Gourden was de koers afgelopen. De man had zich trouwens pas vijf minuten voor het begin van de wedstrijd laten inschrijven. En het was blijkbaar zijn dagje niet. Hij stapte uit de volgwa- gen met een fiets met twee lekke ban den. Hopelijk voor hem komt hij dat niet* elke dag tegen. In de vijfde ronde wisten alweer drie renners een kleine voorsprong op te bouwen. Dit keer waren het Jean-Marie Van Gysel, Peter Vettenburg en Zeienaar Ivan Caethoven die als eersten over de premiestreep gingen. Honderd vijftig meter verderop volgde de groep die on der impuls van vooral Kris Van Der Sypt, Benny Coekaerts en Rik De Coppel in de tegenaanval ging. De drie leiders wisten ook in de zevende ronde nog uit de groep van hun achter volgers te blijven, maar hadden heel wat van de voorsprong moeten prijsgeven. Ze reden nog slechts vijftig meter voor de Nederlander Frank Geensen. Op der tig meter volgde dan Leslie Huyghe die even voor de grote groep voorbijkwam. De vermoedens werden bevestigd, want bij de achtste doortocht zagen we een langgerekte sliert renners voorbijkomen zonder dat iemand er in slaagde om in de aanval te gaan. Peter Vettenburg en Mario Rotsaert reden in de voorste gele deren. Het ging trouwens bijzonder hard in deze fase van de wedstrijd. En dat zorgde natuurlij voor heel wat achter blijvers en opgaven. Marnix Geerts probeerde het op het einde van de achtste ronde en hij kreeg direkt Mario Rotsaert, Pascal De Pauw en Danny Stam mee in zijn spoor. De Nederlander reed trouwens een heel KAATSEN verdienstelijke wedstrijd en schuwde het werk niet. Het peleton was alweer uiteengevallen door het strakke tempo en de vele aanvallen. Dat de zon zich eventjes wegstak en een frisse bries kwam opzetten was voor vele deelne mers dan ook een welkome afwisseling. Maar even later verdwenen de wolken en priemden de hete zonnestralen alweer op de ruggen van de vermoeide renners. Zeienaar Dirk Philips, die momenteel zijn legerdienst volbrengt en dus zeker niet op optimale omstandigheden kan rekenen om te trainen, was de eerste die op zoek ging naar de leiders. Een ronde later was het de beurt aan Mario Rotsaert die echter prompt Danny Stam achter zich aan kreeg om zijn kans te wagen. Dirk Philips volgde het tweetal op zo'n tien meter en Ivan Caethoven probeerde eveneens de aansluiting te vinden. Bij heel wat renners ging de pedaalslag heel wat stroever dan in de beginfase van de koers. De poging van Mario Rotsaert bleek de aanleiding te zijn voor een beslissende wending van de wedstrijd. Dirk Philips kon de aansluiting vinden en deze drie bouwden een voorsprong op van vijfent wintig seconden. Johan Heirbaut en Benny Coeckaerts trokken de achtervol ging op gang. Het leidende trio werkte goed samen en probeerde de voorsprong nog te vergro ten. Door het tegenoffensief waren de achtervolgers verdeeld in twee groepen. In de eerste groep zaten onder andere Ronny Westelinck.Jurgen Goedefroot en Pascal Lambrecht. Maar voor de tweede keer zorgden de Belgische spoorwegen voor een verandering van het scenario. U raadt het al, de slagbomen waren neergelaten net toen het eerste drietal de overweg voorbij was gereden. De twee andere groepen kwamen dus weer sa men. Maar van het oorspronkelijke aantal renners was niet te veel meer te zien. De wedstrijd werd een slijtageslag met veel afvallers en alleen de sterksten zouden het hier uithouden. Dat was overduide lijk. Iedereen dacht dat doordat het peleton voor de gesloten overweg had gestaan de wedstrijd nu wel gereden was en dat de andere renners voor de vierde plaats zouden gaan koersen. Maar niets was minder waar. Bij het ingaan van de dertiende ronèV^I hadden de drie kopmannen nog sled honderd meter voorsprong op een grm van acht renners die een tegenoffensi lanceerden. De groep bestond uit: Ce- De Cock, Johan Heirbaut, Johan Kerpel, Leslie Huyghe, Eddy De Poorter Paul Van Hyfte, Gaston Pieters en Ano De Vriendt. Even later zou de groep dj ook aansluiting vinden met de leiden Het tempo werd in de laatste ronde zei nog opgetrokken en voor Gaston Piete en Andy De Vriendt was dat te veelBmssi het goede. Beiden moesten vooraan i! haken. Negen renners kwamen dus n» in aanmerking voor de zegebloemeni de begeleidende kussen. In de laai) kilometers van de wedstrijd geraata toch nog drie renners weg uit die groe Het waren Johan Heirbaut, Gery De Con en Paul Van Hyfte. Onder hun dn« zouden ze de ereplaatsen verdelen. In de laatste kilometer probeerde Join Heirbaut weg te demarreren. En h zeker lukte hem om een kleien kloof te sla op zijn twee konkurrenten. Maar zo hi Gery De Cock het blijkbaar niet begn pen. Hij fietste met Paul Van Hyfte inzj wiel naar de vluchter toe en dichtte i kloof. Johan Heirbaut was meteen od uitgeteld voor de eindzege en de tweed plaats. De andere twee gingen keihai door en het werd een heel lange spur. Daarin toonde Gery De Cock zich duid: zakeli nen afstan mend in zal bericl geen twee konki bekar lijk de snelste. Paul Van Hyfte mos hem laten voorgaan en werd tweede. Een tweede zege dit seizoen dus var Gery De Cock uit Bazel. Maar gee gemakkelijke zege zoals achteraf bied uit het interview. 'Het was heel warr vandaag en er werd desondanks har. gereden. Daarbij kwam dan nog eens dij de gesloten overwegen voortdurend he ritme braken en het was dan ook het; moeilijk om altijd weer de juiste tred#; vinden. Toen Johan Heirbaut weg dt marreerde heb ik alles op alles gezet a ik ben zelf in de aanval gegaan. T: f kregen hem vlug te pakken en ik ba y blijven doorgaan. De eindspurt wees F dat ik de snelste was vandaag', aldus - winnaar. Een mooie en verdiende en een koersverslag dat alleen fliaat beaamd werd door de tweede, Paul Val Hyfte. :es li lus 4 h -•zefi I Robin Verheydti: Hogere III Denderbelle Klub XV - Kokejane 15- 9 Denderbelle kende op het terrein een ware overrompeling. In de kantine van de parochiale werken waren festiviteiten aan gang en de ongeveer achthonderd aanwezigen konden het niet laten om de Denderbelse spelers eeos aan het wek te zien. De thuisspelers "verzorgden het spel en ze boden terzelfdertijd aan de speelde ie krampachtig met als gevolg moeili|k. Opstal kon Idergem de nedet dat hij het spel wou forceren en naarma- laag toedienen en op het terrein tl te de wedstrijd vorderde daalden zijn Pelote kunnen de thuisspelers altijd kt meer. Denderbelle kan voor deze otf moeting niet rekenen op Peter Dl Smedt. Lagere II Opwijk - Denderbelle 15-! prestaties naar het nulmpunt. Samen met Eric De Len verkeerde hij in een off-day. In de eerste helft konden de gastheren nog enigszins aanklampen door het pui ke keerderswerk van Peter De Smedt en Danny De Coninck. In de tweede helft De tweede ploeg van Denderbelle had# werd De Coninck vervangen door Bruno kampen met verlofperikelen. Willj gelegenheidstoeschouwers een ware De Smedt en deze invaller slaagde erin Meert, de steunpilaar van de ploeg, w propagandawedstrijd aan. De lutte ver- zijn opslagspel bij 6-14 te winnen, hetge- no8 steeds met vakantie en Van de liep spannend en er werd veelvuldig en de ploeg een nieuwe impuls gaf. Vreken en Hans Mathieu waren niet of heen en weer gekaatst. In de beginfaze Ondertussen werd De Len verhuisd naar het appèl zodat men beroep moest doer liep de stand gelijk op tot 3-3 Dan pas de koord en Peter De Smedt ging naar de °P enkele kadetten om de ploeg aan kon Klub XV een eerste kloof slaan tot post van achterman. Het mocht echter vullen. Daarbij was Bruno De Smedi 7-4. Onder impuls van de bezoekende allemaal niet baten want het keerders- reserve voor de twede ploeg. In deze achterman Karei Pauwels, kon Kokejane trio van Zandbergen bracht alles rustig samenstelling was Denderbelle geen naderen tot 11-9. Door haar betere op- terug en dat met de regelmaat van een waardige tegenstander voor Opwijk. Stf- slag sloeg de thuisploeg dan een defini- klok. fan D'Hauwe, die als groot-midden wen! tieve kloof. Leo D'Hauw leverde maar Een slechte wedstrijd van Denderbelle, uitgespeeld, kan op een goede prestal* één bal buiten de lijnen. Onder het oof De volgende wedstrijd tegen Opstal pelo- terugblikken van de feilloos leidende scheidsrechter te kondigt zich opnieuw aan als zeer keerden Sunaert (3), De Smedt (4) en -■ Danny De Coninck (3) vrolijk ballen over de achterlijn. De mooiste spelfaze van de wedstrijd speelde zich met 'cont- re chasse' toen Danny De Coninck van uit het trapezium tweemaal achterman pauwels van de tegenstander opzocht maar de bal evenveel keer opnieuw kreeg toegepeeld. Kokejane leverde taaie weerstand maar het verloor door een te veel aan buitengekeerde ballen. Een gemotiveerd Denderbelle deed er alles aan om zijn derde plaats vast te Denderbelle Klub XV - Zandber gen 9-15 Dat de wedsrijd tegen Zandbergen geen makkie zou worden wist men in Den derbelle wel, maar zo'n nederlaag kwam bij de aanhang van Klub XV toch hard over. Omdat Danny De Coninck na de rust zijn beroepsbezigheden moest uit oefenen wou men bij de thuisploeg in de Bevordering Kerksken - Willebroek 10-15 Kerksken, dat maar niet binnen de eer ste zes van de rangschikking kan gera ken, valt iets te licht uit. De ploegen die in het eerste deel van de rangschikking hebben postgevat zijn te sterk voor de Aaistenaars. In de eerste helft waren de thuisspelers gepakt van de warmte en ze keken dan ook verdiend tegen een 4-8 achterstand aan bij de rust. Toen de bordjes 4-12 wezen schoten de gastheren plots uit hun krammen en ze begonnen aan de achtervolging. Met zes overgekeerde ballen van Fons Van Willebroek het gevaar zag naderen schakelde het over naar een hogertj versnelling en Luc Peersman bezegelde het lot van de thuisploeg. Lagere II Kerksken heeft titel binnen bereik Kerksken - Opwijk VDB 154 j De leider van lagere li begon archi l slecht aan deze ontmoeting. De bezoe kers konden gemakkelijk aanklampen en bij de rust wezen de bordjes 8-7 aan zodat de wedstrijd nog alle kanten uit- kon. In de tweede helft stond er op hel j meesterschap van de gastheren geen maat meer. Voetbal. Het bestuur van Rapide tebbeke leidt de klub in goede banen (foto guy) Kerckhoven geraakte Kerksken in de uc,c.,c,,„uu,nC.,u.|uc.,,u,.FiycS„iuc 5. Mei nog drie wedstrijden voor de bot| eerste helft een kloof slaan die groot Lllen Ever de achterliin "wferde kon de lc" Kcrkskc" neR(:" Punle" genoeg was oin de eindfaze met eer, 'TV T difh,S,C ac« genist gemoed te kunnen tegemoet me, kecrd(/ w| b|ee zodat de „lel voor he, gn,pen hcht. gaan. Kns Sunaer, die z.|n kolkgg s bi, d wefk j de tegenstanders wou onderdrukken,

De Voorpost | 1991 | | pagina 20