J. Verhaert (E J. Verrezen (E), A. De Troetsel (D) en J. Brandt (C) F. Poels (E ),V. Wartel (E), K. Alen (D) en M. Smet (C) WAOD-Veteranen en -liefhebbers te Merelbeke-Station ps.jö WAOD-Veteranen te Lokeren-Daknam op zaterdag 10 augustus Olympische kampioenschappen voor WAOD-Veteranen te Scheldewindeke De Voorpost - 16.8.1991 - 23 tttSTOR SIGMA 1 VANTKfcOfc"*! ÖÜSLOl OL*iHöV i - For»», WIELRENNEN Het was reeds de \ijfde maal dat de WAOD-veteranen uitgenodigd waren bij renner Honoré Van Damme. Traditiege trouw was het een zonnig weertje en waren er een pak renners aan de start. Ruim 90 renners kwamen aanschuiven aan de inschrijvingstafel. Een prachtige organisatie welke rimpelloos verliep en ook geen valpartijen, wel hadden enkele renners last van de hitte. Bij de E-plus- sers, samen gestart met de E-renners, was helemaal niets te noteren. Ze verge noegden zich erin samen in het zog te blijven van het peleton. Dat speelt na tuurlijk in de kaart van de rappe man nen. Eens te meer toonde Jos Verhaert zich de snelste. Hij ging als eerste over de aankomstlijn, gevolgd door Adolf De Beul, Gilbert Pieters en Robert Van Wijnsberge. In de E-reeks toonde Maurice Vander- cruyssen zich de eerste aanvaller. On middellijk werd gereageerd door Remi De Moor, Frans Nees en John Verrezen. De vier verstonden elkaar goed en ze namen een vrij mooie voorsprong Maar ene Dave Oxford demonstreerde dat er ook in Engeland hard kan gefietst wor den en sterk als hij is zette hij zich op kop van het peleton en reed praktisch alleen het gat dicht. Daarna werden nog enkele schampere pogingen bemerkt maar geen enkele renner slaagde erin zich los te werken. Tot de laatste ronde John Verrezen plaatste zijn eindshot en kwam met een kleine voorsprong zege vierend over de einstreep. Marcel Mor tier won de spurt van het peleton vóór Daniël De Pauw, Lievin Troch en André Van Oost. Ook de D-renners waren tal rijk opgekomen. Na 45 minuten wed strijd trokken acht man in de aanval eerst Victor Wartel, Karei Alen en Karei Clerckx, even later druppelsgewijs ge volgd door August De Troetsel, Raoul Lampaert, August Van Woensel, Frans Van Looveren en Johan Van Slycke. De rest was verslagen. Iedere ronde bouwde de kopgroep zijn voorsprong uit zodat ze uiteindelijk met ruim 2 min. voor de groep uitreden. In de laatste ronde werd formidabel hard gekoerst en de kop groep kwam verbrokkeld over de aan komst met 3 renners licht afgescheiden. August De Troetsel was iets sneller dan Victor Wartel en Karei Clerckx, terwijl Frans Van Looveren de vierde rang be haalde. Ook de C-categorie was goed bevolkt. Paul Boel tekende voor de eer ste aanval. Hij hield enkele ronden stand en werd terug ingelopen. Willy Gillis volgde het goede voorbeeld maar ook deze ontsnapping was geen lang leven beschoren. Toen zette Frans Brouwers het licht op groen. Hij nam 20 sec voorsprong en werd toen achternagezet door een negenkoppige groep. Frans Brouwers werd door de negen bijge haald ozdat met 10 renners werd gespurt voor de zegebloemen. De snelste spur ters hadden zich laten insluiten zodat Jean Brandt verrassend overwinnaar werd vóór Carlos De Klercq, Frans Brou wers en Mare Hendrickx. MVA De uitslagen Cat. E+ 1. Jos Verhaert, 2. Adolf De Beul, 3. Gilbert Pieters, 4. Robert Van Wijnsberge, 5. Maurice Van Heule, 6. Norbert De Wispelaere, 7. Marcel Van Durme, 8. Maurice De Smet, 9. René Truyens. 10. Raf De Boever. Cat. E1. John Verrezen, 2. Marcel Mortier. 3- Daniël De Pauw, 4. Lievin Troch, 5. André Van Oost, 6. Arsene Phillips (Eng), 7. Maurice Verbeken, 8. Lucien Asseau, 9- Jerome Wille, 10. Rai- mond Pieters. Cat. D 1. August De Troetsel, 2. Victor Wartel, 3- Karei Clerckx, 4. Frans Van Looveren, 5. August Van Woensel, 6. Raoul Lampaert, 7. Johan Van Slycke, 8. Karei .Alen, 9- Piet Marchand, 10. Joseph Augusteyn. Cat. C1. Jean Brandt, 2. Carlos De Klercq, 3. Frans Brouwers, 4. Mare Hen drickx, 5. Ribert Ferket, 6. Willy Roels, 7. Maurice Connor (Z.-Afr.), 8. Jacobus Van Mariënbourg, 9- Freddy Stevens, 10. Marcel Van Alboom. Volgende wedstrijden - vrijdag 16.08.91 te Desteibergen, Dam straat, start om 14.00 u. voor cat. E. (afstand 58 km.) en om 16.30 u. voor cat. C en D (afstand 58 km.). - zaterdag 17.08,91 te Massemen, Lam broek, start om 13.30 u. voor cat. E (afstand 50 km.) en om 15.45 u. voor cat. C en D (afstand 60 km.) - zondag 18.08.91 te Moerbeke-Waas, Heidewegel, start om 14.00 u. voor cat. E (afstand 50 km.), om 15 30 u. voor cat. D (afstand 55 km.) en om 17.00 u. voor cat. C (afstand 60 km.) - maandag 19.08.91 te Beervelde, Klein Gent, start om 14.00 u. voor cat. E (afstand 50 km.) en om 16.00 u. voor cat. C en D (afstand 60 km Wielrennen. De start van de VWCL-renners in Lebbeke (foto guy) Wielrennen. Dirk Heirweg won de profkoers in Buggenhout-Opstal. Uiteraard werd hij omringd door zijn supporters (foto guy) Dit kampioenschap voor vrije veteranen werd voor de eerste maal ingericht met medewerking van verschillende firma's die borg stonden voor de sponsoring. Dhr. Van Herpe .André, uitbater van Feestzaal 't Open Veld, die fungeerde als koerscirecteur kon maar liefst 119 ren ners verwelkomen. Uiteraard liep hij er met de glimlach bij. De E-plussers ver trokken met anderhalve minuut boni op de E-renners. Die voorsprong werd nog al rap teniet gedaan en drie renners slaagden er in de E's te volgen. Dat warenFrancois Poels, Robert Van Wijnsberge en Maurice Van Heule. Zij zouden strijd leveren voor de titel van Olympisch Kampioen. Frans Poels was de snelste van de drie en kon meteen deze titel op zijn naamkaartje laten aanbrengen. De verdere ereplaatsen werden bezet door Maurice De Smet en Marcel Van Durme. Bij de E-renners was het nog maar eens Victor Wartel die een trui aan zijn inmiddels uitgebreide col lectie kon toevoegen In de tweede ronde reeds ging hij aan de haal om uiteindelijk met een voorsprong van on geveer 3 minuten de eindmeet te berei ken. Op het meesterschap van deze man staat werkelijk geen maat. Enkele ren ners probeerden nog iets te forceren maar alles bleef samen. De groep bood zich aan voor de spurt voor de tweede plaats, op meesterlijke wijze gewonnen door Marcel Mortier vóór de Engelsman Ham Hall, Lievin Troch en Jerome Wil le. De D-renners stonden met 32 ren ners aan de start. Uitzonderlijk goed bevolkt dus voor deze categorie wat we helemaal niet gewoon zijn. Toen na een halfuur wedstrijd de twee Westvlamin gen Robert Gobert en Omer Van Dieren- donck aan de haal gingen dacht ieder een dat de wedstrijd gereden was. Ver wondering alom toen de ronde nadien de 2 koplopers waren ingelopen. Daarna demareerde Karei Alen en deze Antwer penaar kreeg Johan Van Slycke mee in het wiel. Karei Alen was duidelijk de sterkste en bijwijlen had Van Slycke het moeilijk om het opgelegde tempo te volgen. In de laatste ronde liet Karei Alen rijn gezel in de steek en kwam afge scheiden over de eindmeet, waar hij meteen de roze trui, symbool van Olym pisch kampioen mocht omgorden. Jo han Van Slycke werd verdienstelijk twee de. Karei Clerckx kon in de voorlaatste ronde nog het peleton verschalken en bezette de derde rang. Dan volgde de spurt van de groep, gewonnen door Au gust De Troetsel vóór August Van Woen sel en Hubert Van Craeynest. Geen Raoul Lampaert in de uitslag, hij werd, evenals Gerard Gevaert, door banden- pech achteruitgeslagen. Bij de eerste doortocht van de C-renners reed Freddy Stevens een 100-tal meter vóór de groep. Hij werd teruggegrepen en onmiddellijk hierop gingen vier renners in de aanval André Claes, Vic Van Den Eynde, Willy Wielrennen. Veel belangstelling voor de gentlemen- en liejhebberswedstrijd te Gillis en Modest Smet. Ze werden op Lede (da) korte afstand gevolgd door nog drie an deren, maar deze werden door het pele ton terug opgeslorpt. De vier reden voor wat ze waard waren en bleven de hele wedstrijd voorop niettegenstaande het heftig verweer van Ghislain Van Lierop De bloemen en de trui gingen met Mo dest Smet mee naar het .Antwerpse Zwijndrecht. Hij klopte in de spurt Vic Van Den Eynde, Willy Gillis en André Claes. Frans Brouwers kon in de laatste ronde nog alleen voorop geraken en bekleedde de vijfde plaats. De groeps- spurt werd gewonnen door Roger Bee- laert vóór Freddv Van Steerthem. MVA De uitslagen Cat E+ 15 deelnemers: 1. Francois Poels, 2. Robert Van Wijnsberge, 3. Mau rice Van Heule, 4. Maurice De Smet, 5. Marcel Van Durme, 6. Norbert De Wis pelaere, 7. Maurice Van Heddegem, 8. René Truyens, 9- Gilbert Pieters, 10 Adolf De Beul. Cat. E 24 deelnemers 1. Victor Wartel, 2. Marcel Mortier, 3 Harry Hall (Eng), 4. Lievin Troch, 5. Jerome Wille, 6. Mauri ce Verbeke, 7. John Verrezen, 8. Piet Van As, 9- Karfi Borgmans (Eng), 10. Sylvère De Vos. Cat. D 32 deelnemers1. Karei Alen, 2. Johan Van Slycke, 3 Karei Clerckx, 4. August De Troetsel, 5 August Van Woen sel, 6. Hubert Van Craeynest, 7. Norbert Kerckhove, 8. Leo Buyst, 9. René Meul, 10. Louis De Boeck. Cat. C 48 deelnemers1. Modest Smet, 2. Vic Van Den Eynde, 3- Willy Gillis, 4. André Claes, 5 Frans Brouwers, 6. Ro ger Beelaert. 7. Freddy Van Steerthem, 8. Mare Michiels, 9- Jean Brandt, 10. Willy Roels. Wielrennen. Nieuwelingen in Buggenhout-Opstal. Patrick D'Hcrdt uit Wette- ren won, we zien hem met zijn broer Frederik en hun moeder (foto guy) Wielrennen. Dirk Jansegers van Martin's veloclub won de Ronde van België voor stadspersoneel. Rechts zijn boezemvriend Frans 'trappistNeulandt (xl) Ieder jaar, ter gelegenheid van de ker mis zijn de renners van de WAOD in de gelegenheid te koersen te Merelbeke- Station, een inrichting waarvoor Michel De Rouck borg tekent. Dat deze man het klappen van de zweep kent heeft hij reeds lange jaren bewezen. De categorie E en E gingen van start met anderhalve minuut boni. Het duur de echter maar enkele ronden vooraleer de beide andere reeksen hen hadden ingehaald. Enkele renners van de oudste categorie konden aansluiten. Dus op dat ogenblik zaten renners van alle catego rieën door elkaar, een moeilijke zaak dus voor de afgevaardigden. Toch slaagden ze er in een uitslag te maken. Bij categorie E was de winnaar Etien- ne Verheggen. Hij versloeg in de spurt Jos Verhaert en Norbert De Wispelaere. Bij de E-renners werd Victor Wartel winnaar. Waarschijnlijk moet hij be trokken geweest zijn in een valpartij want hij overschreed de aankomstlijn met een bebloede elleboog. De Engels man Harry Hall werd tweede vóór John Verrezen en Maurice Verbeke. Bij de C- en D-categorie was Eric Van Steen de meest opvallende renner. Voor eigen publiek gooide hij er van meetaf aan de beuk in. Eerst met August Van Woensel ën daarna met Freddv Van Steerthem probeerde hij om het peleton op achterstand te fietsen. Hij werd toch beloond voor zijn moeite aangezien hij enkele premies won. De goede ontsnap ping miste hij echter. Frans Brouwers reed een tiental meter voor het peleton uit. De nooit aflatende Robert Gobert wipte er naar toe en dat deed ook Karei Clerckx. Niemand in de groep leek be kwaam om te reageren, bijgevolg waren de winnaars gekend. Geen twijfel moge lijk wat betreft de C-reeks. Frans Brou wers kon de bloemen meepikken naar Ekeren. Het duel bij de D-renners werd gewonnen door Karei Clerckx. Robert Gobert werd meer dan verdienstelijk tweede. De spurt van het peleton werd gewonnen door Freddy Van Impe vóór Mare Michiels en Willy De Feber. Daarna was het de beurt aan de jongsten (A en B). Daar kwamen 64 renners aan de start. De grote uitblinker van deze wed strijd was ongetwijfeld Wim Van Hecke. In de eerste ronde reeds trok hij ten aanval Drie renners (Yves Peetreyns, Ronny De Vreese en Guido Haentjes) slaagden er in aan te sluiten bij deze hardrijder. In het peleton werd nog hef tig gereageerd maar de vluchters werden niet meer verontrust. In de laatste ronde plaatste Yves Peetreyns een eindjump en werd daarmee winnaar. Echt spijtig voor Wim Van Hecke die vrede moest nemen met de tweede rang. De uitslagen Cat. E+ 10 deelnemers: 1. Etienne Verheggen, 2. Jos Verhaert, 3 Norbert De Wispelaere, 4. Maurice De Smet, 5. Marcel Van Durme, 6. Maurice Van Heu le, 7. Raymond Driny (Eng), 8. Georges Janssens, 9- Germain Van Hulle, 10. Adelin De Keukeleire. Cat. E 16 deelnemers 1. Victor Wartel, 2. Harry Hall (Eng), 3-John Verrezen, 4. Maurice Verbeke. 5 .André Van Oost, 6. Robert Maitland (Eng), 7. Jerome Wille, 8. Dave Oxford (Eng), 9 Reimond Pie ters, 10. Alf King (Eng). Cat. D24 deelnemers1. Karei Clerckx, 2. Robert Gobert, 3- Leo Buyst, 4. August Van Woemsel, 5. Amedee Van Geyt, 6. Louis De Boeck, 7. Raoul Lam paert, 8. Roger Vermeermsch, 9- Theo Battersby (Eng), 10. Pierre Ryckewaert. Cat. C28 deelnemers1. Francois Brouwers, 2. Freddy Van Impe, 3- Mare Michiels, 4. Willie De Feber (NI), 5. John Elliot (Eng), 6. Michel Van House- brouck, 7. Lucien Pieters, 8. Mare Hen drickx, 9- Maurits Connors (Eng), 10. Chris Van Slycke (Z.-Afr.). Cat. B 1. Guido Haentjens, 2. Ronny De Vreese, 3. Pol Pissierssens Cat. A 1 Yves Peetreyns, 2. Wim Van Hecke, 3- Rudy Haentjens. Wielrennen. Rik Van Steenbergen fungeerde als koersdirekteur in de 'Acht van Lede'(da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23