in Robert De Milde pas in laatste kilometer voorbij gespurt door Johnny Van Holen en Freddy Roelekens Een Dendermonds veteranenduel VWCL-Wielrennen Nieuwe winnaars Atletiek - kort O.V.W.B.-wielrennen Oostvlaams tenniskriterium 24 - 16.8.1991 - De Voorpost fa** „*v [buslot koLAnOV WIELRENNEN TENNIS omkeek, het peleton naderde geen me ter meer. Zijn zegegebaar was er één op alle fronten. C&D Gans het seizoen al toont Freddy Van Steerthem zich een waardig kampioen. Met om en bij de vijftien overwinningen kan hij zijn seizoen nu al als geslaagd beschouwen. Toch toonde de Erwetegemnaar dat hij nog blaakt van de ambities. Vrijdagavond zat hij duidelijk met zijn gedachten al bij het kampioen schap van zondag. Geen reden om zich weg te steken evenwel. Integendeel. Hij beschouwde de wedstrijd aan het Leb- beekse Zwaluwenhof duidelijk als een laatste testcase. Hoe anders te verklaren dat hij na zijn overwinning in zijn cate gorie, ook nog aantrad bij de zogenaam de jongeren Hoe anders te verklaren dat hij ondanks zijn onmiskenbare spurterskwaliteiten toch nog voor de solovlucht koos Zijn belangrijkste con current voor zondag, André Van Der Eecken, had zich laten verrassen en zat niet in de beslissende vlucht van tien renners. Net zo min als de kersverse wereldkampioen bij de veteranen Willy De Clerck. Zij leidden wel een half dozijn achtervolgers, maar slaagden er niet in het tij in hun voordeel te doen keren. Het kampioenschap van de VWCL Zondagmorgen. Vele VWCL-renners stappen met lemen benen uit hun bed A B Eddy Van De Meirssche heeft vrijdag avond in één klap alle frustraties van zich afgefietst, alle criticasters de mond gesnoerd. Ms renner en als voorzitter. De nieuwe start van de VWCL was niet gemakkelijk, met van alle kanten een tegenwind van sceptisme. Tegen beter weten in roeide hij tegen de stroom op, daarbij geruggesteund door enkele idea listen. Hoe moet je die mensen anders noemen, die weekend na weekend opof feren op het altaar van het Stalen Ros Dankzij hen groeit de VWCL weer uit tot een volwassen bond, nu hij zijn eerste pasjes overleefd heeft. De eerste teke nen van een nieuwe hoogconjunctuur worden wedstrijd na wedstrijd zicht baarder. Vrijdag bijvoorbeeld waren er meer dan negentig renners in Lebbeke. Ondertussen compromitteerden de ex- tra-sportieve beslommeringen de condi tie van Eddv Van De Meirssche. Als voorzitter was hij een voortrekker, als renner moest hij zich noodzakelijk be perken tot aanklampen. Met de ietwat geparachuteerde deelname aan de Ronde Van Luik kwam evenwel de ken tering. Zijn conditie groeide ziender ogen. Tegen alle verwachtingen in plaatste hij vrijdagavond al het eerste orgelpunt. In de schaduw van de onge naakbare Freddy Roelekens won Eddy Van De Meirssche de wedstrijd bij de B's. Hij kon het zelf niet geloven. Maar hoe hij in die laatste kilometer ook Wielrennen. Nieuweling Rudy Vermeir uit Lebbeke (foto guy) en hollen lijkbleek naar de WC. Vrouw lief schudt meewarig het hoofd terwijl ze de spaghetti kookt. Zenuwen, weet ze. Want manlief is favoriet. Favoriet voor het kampioenschap van de VWCL. En zo een trui is, hoe je het ook draait of keert, toch nog altijd een serieuze erkenning. Zondagmiddag. Manlief wordt wel heel zwijgzaam nu, Hij heeft al ontelbare keren zijn fiets uiteen gehaald en weer in mekaar gestoken. Met lange tanden verorbert hij zijn koolhydratenrijke middagmaal. Zondagnamiddag, 14 u. in Sint-Lievens-Houtem In deze wielerge- meente is al veel VWCL-heroïek geschre ven. Vandaag komt daar ongetwijfeld een bladzijde bij, al blijft het te betreu ren dat de Balei niet in het parcours is opgenomen. Als een kampioenschap al niet zwaar mag zijn Maar een cliché zegt dat het nog altijd de renners zijn die de wedstrijd zwaar maken. En dat werd zondag nog maar eens ten overvloede bewezen. A B Over een eigenaardige wedstrijd gespro ken dit was er één. Vijf renners muizen er van in de start vanonder. De favorie ten hebben meer oog voor mekaar dan voor de vluchters. Tot het wandelende peleton plots tegen een achterstand van bijna twee minuten aankijkt. Maar nog komt er geen animo in. De wedstrijd blijft geblokkeerd. Te lang, denken de kenners al. Maar dan toont de sport zich langs haar beste zijde onvoorspelbaar. Met nog drie ronden te rijden hebben de vijf nog altijd anderhalve minuut voor sprong. Annaert Rudy, De Milde Robert, Nevens Edwin, Temmerman Eddy en Van Gijseghem Mare blijven goed sa menwerken. Toch is hun voorsprong een ronde later geslonken tot nauwelijks dertig seconden. Plots voelen ze de hete adem van de zeven achtervolgers. Ein delijk hebben de favorieten hun verant woordelijkheid genomen. Scheerlinck Johnny, Van Der Eecken Luc, Roelekens Freddy. Van Holen Johnny, Paridaens Wilfried, Van Houtte Danny en Schoon- jans Luc rijden met TGV-vaart tot bij de leiders. De vijf blijken tegenover zoveel geweld machteloos. Of toch niet. De Milde merkt het gevaar en demarreert. Pas op twee kilometer van de verlossen de aankomst wordt hij ingelopen. En dat na een vlucht van meer dan tachtig kilometer. Je zou om minder vloeken Uiteindelijk wordt het een spurt. Daarin toont Johnny Van Holen zich opper machtig en hij mag een jaar lang pron ken met de driekleur. Bij de A's trok ouderdomsdeken Freddy Roelekens aan het langste eind. Bij warm maar betrokken weer namen 26 deelnemers de start in Laken. On- middelijk na de start werd in de A-reeks gedemarreerd door Louis Heymans, maar na een ronde van twee kilometer was hij eraan voor de moeite. Aan het verloop van deze koers zou nog weinig veranderen en het was met een voltallige groep dat men naar de aankomst storm de. Pierrot Dewit won licht afgeschei den. In de B-reeks was het nieuwkomer Hugo Ferro die er halfweg koers vandoor ging en wat de anderen ook ondernamen, niets kon de vluchter weerhouden om met één minuut voorsprong te winnen. Bij de C's was het opnieuw Julien Logier die het in de spurt haalde op zijn rivalen. C&D Ook hier kreeg niemand voldoende ruimte, zodat het peleton lang gesloten bleef. Pas op drie ronden van het einde stak Frank Veldeman het vuur aan de lont. Maar niemand geraakte echt uit de greep van het peleton, waar nog te veel favorieten vertoefden die geen zin had den om zich in de luren te laten leggen. In de laatste ronde kregen Francois Brouwers en Marcel Van Impe wel de beoogde speelruimte en zij hielden het vol tot op de streep. Frangois Brouwers was geen partij voor de snelle Marcel Van Impe. Eindelijk is hij kampioen. Elk jaar vertrekt hij als de te kloppen man, maar telkens bleek hij de conditie of dat tikkeltje geluk te missen om een hoofd rol te spelen. Dit jaar kende hij een moeizaam seizoenbegin, maar de laat ste weken ging het met zijn conditie crescendo. Bij de C's was het André Van Der Eecken die de verwachte en verdien de winnaar werd. De uitslagen Vrijdag A&B 1. Roelekens Freddy, 2. De Croock Kurt, Van De Meirssche Eddy, 4. Van Holen Johnny, 5. Temmerman Eddy, 6. Mo reels Jan. 7. Jaspaert Renaat, 8. Goos- sens Johan, 9- De Bruyn Jozef, 10. Van Houte Danny C&D 1. Van Steerthem Freddy, 2. Van Impe Marcel, 3- De Kuyper Eddy, 4. Van Lon- dersele Willy, 5. De Gent Herman, 6. Brouwers Frangois, 7. Daneels Etienne, 8. De Paepe Johnny, 9- Raes Willy, 10. Goubert Georges Zondag (kampioenschap van België) A&B 1, Johnny Van Holen, 2. Roelekens Fred dy, 3- De Milde Robert, 4. Scheerlinck Johnny, 5. Van Der Eecken Luc, 6. Van Houte Danny, 7. Paridaens Wilfried, 8. Van Gijseghem Mare, 9 Schoonjans Luc, 10. Temmerman Eddy C&D 1. Van Impe Marcel, 2. Brouwers Fran- gois, 3- Goubert Georges, 4. Van Der Eecken André, 5 Van Impe Freddy, 6. Van Steerthem Freddy, 7. Veldeman Frank, 8. DierickxJohnny, 9- Nuel Willy, 10. De Bock Guy Volgende wedstrijden Zaterdag 17 augustusViane, Café To renhof, Edingsesteenweg, dubbele start punten, A B 14 u., C D 16 u. Zondag 18 augustusLiedekerke, Pa- melstraat 373, Vandenborre, C D 14 A B 16 u. Jozef Claessens (Hamme) nam deel aan een 3-000 meter steeple in Schoten. De wedstrijd werd op een sintelpiste gelopen en voor de waterbak lag er een strook van ongeveer dertig meter gras. Die omstandigheden waren dus allerminst gunstig om een snelle tijd te lopen. Toch finishte Jozef Claessens, die de wedstrijd ook won, in een mooie 10.11.00. Hij liep trouwens zeven ronden alleen aan de leiding. Leo Van Velthoven eindigde als tweede op 31 sec. „Deze wedstijd kadert in de klassementsstrijd van de A.V.V. en met de tien punten die ik hier verdiende kom ik terug aan de leiding, voor mijn concurrent René De Boon. Gezien de omstandigheden hier, zal ik op een goede piste zeker nog vijftien seconden sneller kunnen zijn. Momenteel zou dus zelfs een tijd van 9.45 00 haalbaar moeten zijn", aldus Jozef Claessens. Robin Verheyden In de D-reeks, bij de oudste renners, was het neofiet Emiel Van Veer uit Strombeek die het ook in de spurt haal de op een allesgevende Omer Van Molle. De uitslagen A-reeks: 1. Pierrot Dewit, 2. Willy De loor, 3. Antonio Checcinato, 4. Louis Heymans, 5. Marcel Delanghe. B-reeks: 1 Hugo Ferro, 2. Frans Paste- leurs, 3 Frans Van Camp, 4. Guy De Waerzegger, 5 August Delaen. C-reeks: 1. Julien Logier, 2. Yvan Bon- ney, 3. Mare Janssens, 4, Jean De Mul der, 5. René Van Laer. D-reeks: 1. Emiel Van Veer, 2. Omer Van Molle, 3. Jean Hofman, 4. Jean Merella, 5. Jean Plaisant. Vrije Liefhebbers. De aankomst in Braives. Willy De Clercq van Martin'i Veloclub uit Oudegem wint mooi afgescheiden en mag voor een jaar di veelkleurige trui dragen (xl) Vrije Liefhebbers. Het podium met wereldkampioen Willy De Clercq op het ce| hoogste schavotje (xl) Hl Vrije liefhebbers. In het Waalse Braives werd Willy De Clercq, alweer een renner van Martin 's veloclub uit Oudegem, wereldkampioen (xl) VWCL-^ielrennen. In Lebbeke won Freddy Van Steerthem de C-reeks en Marcel Van Impe van de ploeg Martin 's veloklub uit Oudegem, de D-reeks (foto guy) Drie weken voor het slottomooi op Ruc- la Gent kan het Oostvlaams kriterium in nogal wat reeksen nog alle richtingen uit. De huidige tussenstanden maken duidelijk dat hier en daar nog verrassin gen mogelijk blijven. Bij de Veteranen 2 wordt de spankracht gedragen door twee KAV Dendermonde-ouwertjes. Bij Heren 1 werden de punten over een groot aantal spelers verdeeld zodat mo menteel helemaal geen duidelijkheid heerst. Guido Van Rompaey, de Ant werpse B -15/14 speelt interklub bij TC Diest, voert met 34 punten de tussen stand aan maar de Wetterse Argentijn Juan Carlos Rodriguez bevoordeeld is met 30 punten helemaal niet uitgescha keld. Minder spanning bij Heren 2 waar de amper vijftienjarige Joeri Soberon het hoge woord voert. Met 68 punten lijkt de B -I- 4/6 van TC Ritspop uit het zicht van Koen De Corte van TC Wase die met 54 punten stevig tweede staat. Spelend bij het kleine TC 't Broeksken is Hamme- naar Francis Van Ingelghem met zijn hoge puntenaantal van 78 vrijwel zeker van de eerste plaats bij Heren 3. De dichtste achtervolger Nico Van Kerckho- ve volgt al op 16 punten. Een bijna even grote voorsprong sloeg Dirk Vermeiren van Nazareth zich bij elkaar bij Heren IV. Meer spanning dan weer bij de Junior Veteranen 1 waar Deinzenaar Frank Van Himme zijn B +2/6 zwaarder laat doorwegen dan de B 4/6 van Ninovie- ter Robert Decraemer. Het blijft echter afwachten. Duidelijker is de situatie bij Junior Veteranen 2 met Jean-Pierre De Vrieze van Wetteren met 66 punten ver vooruit op Rudy Schouteten met 46 punten. De Veteranen 1 zien we opnieuw Mart Hambersin als onbetwiste hardklopper. De bijna 50-jarige Lokerenaar torsi trouwens een zwaar B +4/6 klasse ment. Spanning tenslotte bij Veteranen 2 waar Karei Van Beveren uit Hamme df tussenstand aanvoert met 76 punten. Hij moet echter zijn KAV DendermotF de-ploegmaat Harry Opdelocht in hel oog houden die met 72 punten slechts op een zuchtje volgt. Bij de Dames zit de meeste spanning in reeks 1 waar het jonge trio Begijn, Maes en Cosijns het mooie weer maken. San dra Begijn, die jaar bij TC Waregem interklub, voert de stand aan met 18 punten. De twee jaar jongere HamsÉ Vicky Maes volgt op slechts twee puntjes en de nog eens twee jaar jongere Gijse- genise Vanessa Cosijns, pas 15 maar toch al B 2/6, op vier puntjes. Duidelijkheid is er al wel bij Dames 2 en Dames 3 waar respektievelijk Carla Col- lijns van TC Velina en de pas veertien geworden Veronique Van Bruvssel uil Lokeren het hoge woord voeren. HA

De Voorpost | 1991 | | pagina 24