Katrien Herwege zorgt voor Belgische topprestaties Felle strijd in twaalfde Merchtemse Corrida Atletiek - kort atletiek De Voorpost - 16.8.1991 - 27 Atletiek. Ook deze jongelui kwamen aan de start van de stratenloop, georganiseerd t.g. Hermans) de 'Appelse Feesten(foto Piet Atletiek. AC Denderland had lieelwat lopers bijeengekregen om deel te nemen aan de stratenloop in Appels (foto Piet Hermans) Bijna driehonderd deelnemers hadden zich vrijdag 9 augustus ingeschreven voor de twaalfde editie van de corrida- loop in Merchtem. Deze wedstrijd moest worden gelopen over een afstand van dertien en een halve kilometer, verdeeld over vier ronden. Het grote aantal atle ten was wellicht gedeeltelijk te verklaren doordat de Merchtemse organisatoren ervoor zorgden dat het parcours heel mooi was en dat de stralende zon de rest deed. Maar ook op dat gebied van prijzen leek deze corrida zeer aantrekkelijk. De enige tekortkoming die wij (en heel wat atleten) konden vaststellen was de ac comodate van de kleedkamers die ei genlijk totaal ontbrak. Een zwak punt waar de organisatie volgend jaar waar schijnlijk wel wat zal aan doen. Alle categorieën gingen om 19 30 u. samen van start. Reeds van bij het begin scheidde een kleine groep van een vijftal atleten zich af van de rest. In die groep zagen we ook Wim De Keyser (Hamme) die het tempo van Filip Van Damme (Lebbeke) goed scheen aan te kunnen. In het spoor van die eerste groep liepen Benny Smeekens (ACDL) en veteraan Lucien Rottiers. Dan volgde nog een groepje van zes atleten die de grote groep achter zich hadden kunnen laten Hierbij liep onder andere Jozef Claesens (Hamme). De kloof met de koplopers vergrootte stelselmatig en het werd iedereen duide lijk dat de winnaar uit die groep zou komen. Door het snelle tempo moesten enkele atleten gas terugnemen en zij verloren zelfs nog meer dan een volle minuut. Lebbekenaar Van Damme bleek op het einde van de wedstrijd de sterkste te zijn, maar niet zonder moei te. Het verschil met Wim De Keyser (Hamme) was dan ook niet groot, 40.17 tegen 40.33- De eerste veteraan werd Lucien Rottiers die als zesde Finishte in 42.01. Jozef Claessens (Hamme) strand de op een elfde plaats, dankzij een goede remonte in de eindfase van de wedstrijd. Bij de dames ging de overwinning naar Linda Milo (Oostende), die vijfenvijftigs te werd. Tweede was Ann De Mey (Wem mei) op een negenennegentigste plaats. Vermelden we U natuurlijk ook nog de verdere uitslagen van onze streekatle- ten 7. Benny Smekens (ACDL), 22. Gilbert Maesschalck, 25 Luc Taminau (ACDL), 37. Peter Maes (ACDL). 41. Theo Van Avermaet (ACDL), 54. Eric De Saedeleer (E4), 60 Norbert Bellon (ACDL), 78. Freddy Van Steen (Baasro de), 102. Remy Lenaerts (Hamme), 100. Francois Van Daele (Baasrode), 103. Jaak De Sevencote (ACDL), 104. Dirk De Gols (EA), 126. Luc Van Cauwenberghe (Hamme), 162. Alex Buyle (EA), 176. .Andy Buyle (EA), i96. Gustaaf D'Hollander (ACDL) Robin Verhevden Atletiek. Ellen Van den Berghe, tweemaal provinciaal kampioene, hier samen met vader en broer, (xl) Een internationale meeting is voor de piste atleten altijd weer een mooie gelegenheid om te proberen een sterke tijd of kampprestatie te lukken. Het probleem is natuurlijk dat men ook moet uitgenodigd worden om op dergelijke meetings te mogen aantreden. En twee atleten van A.C. Zele waren inderdaad uitgenodigd voor de «Night of the Atletics» in Hechtel, die plaats had op zaterdag 10 augustus. Guv Veldeman en Anja Buysse kregen de kans om zich te meten met een internationaal deelnemersveld. En voor beiden verliep die test heel goed. In een zeer snelle wedstrijd moest Veldeman tot het uiterste gaan om de trein te kunnen volgen. Maar de tijd van de winnaar, Mohammed Sulaiman liegt er dan ook niet om: 3 36.85. Voor Guv Veldeman werd het uiteindelijk een veertiende plaats. Maar met 3.47.6 verbeterde hij zijn persoonlijk record - en tevens clubrecord - met drie tienden van een seconde. Anja Buysse overtrof zichzelf zelfs nog meer. Ze slaagde er tijdens de hele race in om bij een tweede groep te blijven en finishte als vijfde. De chrono wees voor haar 4.20.84 aan, en dat betekende eveneens een verbetering van haar eigen clubrecord met bijna een volle vier seconden! Atletiek. Deze dames namen deel aan de stratencross t.g.v. de Appelse Feesten Omdat zij maar met twee in hun reeks waren werden ze de nummers één en twee foto Piet Hermans) Voor heel wat Zeienaars is Katrien Her wege al lang geen onbekende naam meer in het atletiek gebeuren. Iedereen die een kijkje is gaan nemen tijdens de trainingen van A.C. Zele zal haar zeker en vast aan het werk gezien hebben op de sintelpiste. Haar naam duikt trou wens steevast op in de uitslagen van de atletiekmeetings. Maar Katrien is meer dan een atlete die goed presteert in de regionale wedstrijden. Ze liep dit sei zoen reeds een tweede beste Belgische tijd in twee disciplines, de tachtig meter horden en de driehonderd meter hor den. Enkel Annelies De Meester, aange sloten bij K.A.A.G. kon haar voor blijven. Reden genoeg dus om Katrien eens in de kijker te plaatsen. Katrien werd geboren op 31 juli 1976. Ze deed haar lager onderwijs in het Sint Ludgerus Instituut in Huivelde. Nadien liep ze school in het Sint Vincentius College in Dendermonde, waar ze eerst drie jaar handel volgde. Momenteel heeft ze gekozen voor de richting be drijfseconomische informatica. Een studierichting die ze in dezelfde school volgt. 'In feite is mijn interesse om atletiek te gaan beoefenen ontstaan door de scholencrossen', aldus Katrien. In 1985 nam Katrien aan de jaarlijkse scholen- cross deel en ze behaalde een mooi resultaat. Els Callaert die toen reeds aangesloten was bij A.C. Zele en die we kennen van haar sterke prestaties op de korte en middellange afstand, vroeg haar of ze ook geen lid wou worden van de Zeelse atletiekclub. Katriens interes se was direkt gewekt en ze besloot om in clubverband te gaan trainen. In het begin liep ze vooral crossen mee. Af en toe werd er wel eens voor de korte afstand getraind, maar de klemtoon bleef op het winterseizoen liggen. Bij de pupillen en miniemen liep Katrien in de zomer dan ook alle nummers. Ze kwam er in die eerste jaren nog niet toe om een keuze te maken. Pas toen ze met trainer Guy Van Damme, die zich niet de Zeelse spurters en hordenlopers ging bezig houden, in kontakt kwam werden Ka triens mogelijkheden in de sprint duide lijk. 'Ik heb dan ook veel te danken aan Guy Van Damme. Hij houdt zich intensief met de atleten bezig en hij gaat ook mee naar de wedstrijden om ons met raad bij te staan. Het was dankzij hem dat ik een keuze maakte voor de spurt en de horden' vertelt Katrien. En dat het een goede keuze was blijkt dan duidelijk uit haar tijden. Op de honderd meter liep ze een handgestopte chrono van 12.8. Haar persoonlijke best- tijd op de tweehonderd meter bedraagt 26.75. Ook al een zeer sterke tijd. Zelfs op de vierhonderd meter presteert Ka trien uitstekend: 60.25. Maar het sterkst zijn haar prestaties op de hordennum mers. Met 12.31 op de tachtig meter horden en 46.32 op de driehonderd meter horden is Katrien de tweede snelste atlete in België. En met een tijd van 9 51 op de zestig meter horden ziet het er wat betreft de indoor meetings ook al heel goed uit. 'Deze winter ga ik mij trouwens ook concentreren op de indoormeetings. De bedoeling is een heel scherpe tijd te lukken op de zestig meter horden. Maar ook de zestig meter vlak en de honderd meter staan op het programma' ver klapte een enthousiaste Katrien ons. Die scherpe chrono's resulteerden uiteraard in een aantal mooie uitslagen. In Dilbeek bijvoorbeeld werd Katrien tweede in de honderd en tweehonderd meter. En in de tachtig meter horden sleepte ze de eerste plaats in de wacht. Op de provinciale kampioenschappen werd het een tweede plaats, achter haar eeuwige rivale Annelies De Meester. Maar Katrien is zeker niet bang voor de confrontatie en ze wil die alleszins niet ontvluchten. Wie zegt goede prestaties, zegt natuurlijk ook hard trainen. Konkreet komt dit voor haar neer op drie a vier trainingen per week van ongeveer twee uur. Die hebben plaats op maandag, woensdag, vrijdag en - als er geen wedstrijd gepland is - zondag. We vroegen of het studeren te combineren was met een dergelijke sportbeoefening op hoog niveau. Daar heeft Katrien tot hier toe nog geen hin der van ondervonden. Ze heeft trouwens slechts twee trainingen moeten missen door examens. Katrien is aan haar laatste seizoen als kadet bezig. Volgend jaar zal ze uitko men bij de scholieren. De Belgische kampioenschappen zouden dus een be kroning kunnen worden. En nu het weekend van die nationale titelstrijd die doorgaat op 7 en 8 september, stilaan dichter komt, wordt het tijd om ons ook daar eens aan een prognose te wagen. Katrien wil echter niet te overmoedig zijn. Ze mikt op het podium in de tachtig meter horden en een finaleplaats in de honderd meter. Maar met de weten schap dat Annelies De Meester waar schijnlijk voor de driehonderd meter horden zal opteren zou het in die tachtig meter horden misschien wel een vol treffer kunnen worden. Wat ons betreft, wij gunnen het Katrien van harte en we duimen alvast voor haar en voor het verdere verloop van een glansrijke sportcarrière. Robin Verheyden Atletiek. In de Gouden 800' te Lebbeke won Kurt Rotthiers en werd Dimitri De Meester derde. Beide atleten zijn aangesloten bij AC Lebbeke (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27