Ajax Lebbeke: 1' Nationale is het objektief Jeugdopleiding blijft prioritair bij H.K. Waasmunster Oefenwedstri j den Het programma van Ajax Lebbeke 28 - 16.8.1991 - De Voorpost HANDBAL Het seizoen 1991-92 wordt wellicht be- Ajax bestuur ingewilligd. Met F. De slissend voor de toekomst van Lebbeke. Troch, overgenomen van E.V. Aalst, Ma verschillende jaren na elkaar de pro- werd een bijkomende pivotspeler aange- motie naar 's lands hoogste reeks op het trokken en de van Neerpelt overgeno- nippertje te hebben gemist is er nu geen men HVan Leugenhage kent. ondanks alternatief meer. Inderdaad, wil mende zijn relatief jeugdige leeftijd, het klap- uitgebalanceerde spelersgroep bij elkaar pen van de zweep aan de top. Dit speci- houden dan moet er een promotie naar fiek "Sasja-produkt" kon duidelijk niet le nationale uitkomen Dit objektief aarden in het Limburgse Neerpelt maar komt zo maar niet uit de lucht gevallen, vindt in F. Van Uvtfange een trainer die Zowel het hard werkende bestuur als de hem reeds jaren kent. Het zou dan ook gemotiveerde spelersgroep willen dit normaal zijn dat Van Leugenhage op- seizoen alles op alles zetten om het nieuw het niveau bereikt dat hem nog gestelde doel te bereiken. De inspannin- niet zo lang geleden in het Belgische gen liegen er niet om, alle middelen team bracht. Meteen meent men bij worden aangewend om het doel te berei- Ajax klaar te zijn om de noodzakelijke ken. de noodzakelijke versterking werd stap te zetten om het "ervaren" Leb- aangetrokken. de bal ligt nu in het kamp beekse handbalpubliek opnieuw hand- Nan trainer-coach Frank Van Uvtfange. bal te brengen op het hoogste niveau. En die man zal zeker niet in gebreke willen blijven. De voorbereiding Na het 5-jarenplan gaf men zichzelf Pe voorbereiding op het zo belangrijke twee seizoenen "Ajax-seizoen" werd reeds in juni aange vangen. Na gesprekken tussen bestuur De ambitie om le nationale te bereiken en trainer werd de ploeg versterkt daar is zeker niet van vandaag of gisteren, waar het nodig was en in die periode Reeds in het seizoen 1985-86 startte Ajax werd ook de mening gevraagd van de onder leiding van Eddy De Vlieger, een spelersgroep betreffende hun medewer- 5-jarenplan met als doelstelling le na- king. Vlug bleek dat alle spelers bereid tionale. De boot werd echter steeds op waren tot een speciale inspanning om het nippertje gemist zodat dit wel een het seizoen 1991-92 waar te maken zw are opdoffer betekende voor de ambi- Diegenen die de zware opdracht niet tieuze vereniging. aandurfden mochten vertrekken maar Maar lang duurde de ontgoocheling niet. niemand haakte afIn juli werd er op Begin van het seizoen 1990-91 werd een vrijwillige basis aan bosloop en power- nieuw plan op het getouw gezet, uiter- training gedaan en vanaf 30 juli. zelfs aard nu in tijd beperkt. Het bestuur het verlof werd hiervoor aangepast, be- kreeg als eerste een nieuw laklaagje en gonnen de trainingen aan een ritme van de spelersgroep werd versterkt met Jan drie oefenstonden per week. Dit is totaal Pultau. Als trainer-coach werd Frank nieuw voor het vroeger "speelse" Ajax al Van Uvtfange aangetrokken en de af- is het zo dat de maandagavond training spraak werd gemaakt dat Ajax het sei- eerder individueel op aanduiden van de zoen 90-91 moest beëindigen binnen de trainer zal gebeuren eerste vier om dan het volgend jaar de De dinsdagavond op de atletiekpiste lang verbeide promotie af te dwingen, werden de spelers aan fysieke testen Ajax eindigde vorig seizoen derde, op onderworpen en daaruit bleek dat het één puntje van het promoverende Heus- merendeel der spelers hun konditie den zodat het eerste deel van de plan- voortreffelijk hadden verzorgd. Vanaf za- ning verwezenlijkt werd. Meer nog, die terdag 10 augustus wordt dan gestart derde plaats had evengoed nog beter met een reeks oefenwedstrijden waarin kunnen zijn, want Ajax liet enkele pun- ook het reserve-team een dergelijk pro ten liggen op een moeilijk te begrijpen gramma krijgt voorgeschoteld. Dit team manier. De promotie had dan al een feit dat vier opeenvolgende seizoenen de kunnen zijn. Nu is het dus het seizoen kampioenstitel behaalde, neemt af- van de "waarheid aangebroken. Trai- scheid van hulptrainer A. Quidé, die zijn ner Van Uvtfange "kent" nu zijn spelers taak overlaat aan Dirk Bosteels, vorig vanaf het seizoensbegin wat ontegen- seizoen zelf nog aktief bij zijn huidige sprekelijk een voordeel is en ook zijn "discipelen", vraag naar versterking werd door het Zat.10/8 Ajax II - Brabo Denderbelle Ajax - Evere Zat. 17/8 training van 10-12 en van 15-17u. Ajax I! - H.B.C. Dendermonde Ajax - Kortrijk Zon. 18/8 Ajax Lebbeke I: tornooi in Mechelen Zat. 24/8 Ajax II - Brasschaat Lebbeke I: tornooi in Merksem Vrijdag 30/8 tot zondag 1/9: stage in Eupen met wedstrijden tegen Eupen, Diekirch, Roeren en een Duitse ploeg. Zat. 31/8 Ajax 11 - Robuco Buggenhout Zat. 7/9 handbalmarathon Lebbeke (sluitstuk Ajax - Pius X) Vrijdag 6/9 beker van België: Genk - Ajax Vanaf zaterdag 14/9 start dan de kompetitie met een thuiswedstrijd tegen Maasmechelen en op 21/9 volgt een eerste verplaatsing naar Ransart, verplaatsing die vorig seizoen falikant afliep en Ajax in feite de promotie kostte En volgend seizoen speelt Ajax Lebbeke in 1' Nationale.. EVA Het is eigenlijk opvallend, na de degra datie uit 1' nationale is het bepaald rustig gebleven in de spelersgroep van H.K. Waasmunster. .Alhoewel er een opval lende interesse bestond van topklubs voor o.a. Wim Roels was er geen enkele speler die wenste de klub te verlaten zodat het avontuur in 's lands hoogste reeks een positieve invloed heeft gehad. Inderdaad, de jeugdige H.K.W.-ers heb ben een pak ervaring opgedaan in l' Nationale en zoiets valt zeker niet te verwaarlozen en zal in de toekomst beslist zijn vruchten afwerpen Toen H.K.W. vorig jaar - veel te vlug volgens de planning - eerste Nationale bereikte bleef men met beide voeten op de grond. De ambitie was natuurlijk het behoud te verzekeren maar ook als dat niet lukte wou men er toen al geen drama van maken. Het werd een dub beltje op zijn kant, de ploeg bezat de klasse om het in T Nationale waar te maken maar strandde uiteindelijk op een gebrek aan ervaring die hen te veel punten kostte. Aan dit euvel is nu ver holpen en bij Waasmunster neemt men de draad opnieuw op - voorrang geven aan de jeugdopleiding - die op iets lan gere termijn de weg naar de top zal effenen. Het objektief voor het seizoen 1991-92 Een gesprek met Eddy De vlieger - nog altijd de drijvende kracht achter het sportieve beleid bij H.K.VI'. - begon met een kwinkslag. "Wij zullen trachten het beter te doen dan vorig seizoen" beant woordde hij onze vraag wat de ambities zijn voor het komende seizoen. Om dan ernstiger verder te gaan. "De degradatie heeft geen enkele invloed op de rode draad die door het klubleven geweven is. Ook nu gaat onze volle aandacht naar de jeugd. Wat de strijd in tweede Nationale betreft moeten wij in staat worden ge acht met tie top mee te draaien al is het duidelijk dat deze reeks heel wat beter gestoffeerd is dan twee jaar geleden toen wij totaal onverwacht de promotie af dwongen. Limburger Luc Jansen wordt speler-trainer en is zeker geen onbeken de voor onze jongens. De aanwening van E. Imbelets, een 17-jarige linkshan dige jeugdintcmationaal, kan nu al een meevaller genoemd worden en kadert volledig in onze jeugdpolitiek. Dat Hans Borgers om familiale redenen - hij woont nu in Eeklo en werd onlangs vader - moest afhaken is wel een handi cap waar de ploeg zal moeten leren mee leven. Belangrijk lijkt mij wel dat onze spelersgroep de ervaring van verleden seizoen zal aanwenden in 2' Nationale". Verder uitbouwen Eddy De Vlieger zelf blijft dus nauw betrokken bij het sportieve beleid bij H.K.W. Hij zelf vond het nuttig het fa- nion-team uit handen te geven. Op de jarenlange samenwerking kwam wel enige sleet en met Luc Jansen, die in het verleden bewees bijzonder goed met jeugd te kunnen werken, vond hij een gedroomde opvolger. Hijzelf zal instaan voor de beloftenploeg en de 3e ploeg, en de provinciale reeks, blijft onder de hoede van A. D'Hanis. De kadettenploeg, die een heel belangrijk jaar voor de boeg heeft in het kader van het plan 2000, wordt ook door Eddy De Vlieger begeleid, samen met A. D'Hanis. K. Van Den Berghe neemt de miniemen- ploeg voor zijn rekening en Wim Roels doet zijn "entree" in het H.K.W.-trai- nerskorps als trainer van de pupillen. Het pas opgestartte meisjesteam is in handen van Luypaert. H.K.Waasmun ster, dat op zaterdag 31 augustus zijn 10-jarig bestaan viert - blijft in de toe komst investeren. De vruchten zullen later wel geplukt worden. De voorbereiding Ook H.K. Waasmunster traint driemaal per week. Op 3 augustus werd er al een driehoekstornooi gespeeld met de H.K.W.-kem en Gent en Belsele en op 10 augustus speelde zowel H.K.W. I als de beloftenploeg een oefenwedstrijd tegen A. Kortrijk. Het verslag van het oefenpro gramma ziet er als volgt uit: zat. 17/8 om 19u. H.K.W. - Olse Merksem zon. 18/8 om 19u. Sasja - H.K.W.I tornooi in Gent voor H.K.W.II vrij. 23/8 Uilenspiegel - H.K.W. zon. 25/8 Brabo Denderbelle - H.K.W.H dond. 29/8 Hechtel - H.K.W. zat. 31/8 10-jarig bestaan in Hoog» donck zon. 1/9 Lokeren - H.K.W.II Overpelt - H.K.W.I don. 5/9 Beker van België: Alken-HIl 7-8 en 9 sept. tomooi Vlissingen 15/9 start Waasmunster aan de kompet, tie met een verplaatsing naar het p» gepromoveerde Unif Luik en de wed daarna komt het ambitieuze Kiewit mi Belsele. Handbal. H.K. Waasmunster (seizoen 90-91) zal ook dit seizoen van zich laten horen (arch) Ajax Lebbeke Evere Alhoewel het hier enkel om een eerste kennismaking ging met het wedstrijdrit me was het toch opvallend dal eerste nationaler Evere er een veel strakker tempo op na hield dan Ajax. Het verschil tussen eerste nationaler en tweede na tionaler behelst niet alleen het loopver mogen maar vooral de snelheid waar mee de bal circuleert, de hardnekkig heid bij duels en snelheid in de uilvoe ring. Vooral in de eerste twee speelhelf- ten - er werd driemaal 25' gespeeld - kon Ajax moeilijk optornen met een 7-12 voorsprongen na 50' leidden met 13-20. Vooral Barbier-Manula en Megos tei sterden de Ajax defensie. Samen met De Proft bleken bij Ajax enkel Van Rans- beeck en Van Leugenhage in staal voor valabel weerwerk te zorgen. In de derde speelhelft kon ook Cleymans zich in de kijker spelen. Meteen is het duidelijk waarom trainer-coach F. Van Uytfange zijn oefenwedstrijden zo uitgekozen heeft dat Ajax steeds een eerste nationa ler tegenover zich krijgt. Een ploeg die de promotie wil afdwingen moet inder daad aan het ritme van le nationale wennen en is dan sterker gewapend voor de kompetitie in 2e nationale. Ajax speelde met: D. De Bruyn, C. Van Rossem, B. Van Ransbeeck 7, Van Leu genhage 6, Vlassenroot 2, De Proft 3, De Man, Christiaens 1, Cleymans 3, G. De Decker, Pultau, G. Bosman. eerste 25' gelijke tred houden (4-4) maar een "opdrachten" spelend Ajax kon daarna toch de bovenhand krijgen (14-12 na 50'). In een ruk ging het daarna naar 17-12 om de 75' af te ronden met een 23-17 eindstand. Beide ploegen waren tevreden met de prestatie en ook de coachen De Proft bij Brabo en Dirk Bosteels bij Ajax, bleken niet ont evreden. Ajax II speelde met C. Van Rossem, H. Van Bosbeke, G. Bosman, J. De Man, J. Paermentier, C. De Bruyn, M Vlassenroot, N. De Decker, P Maes- schalck, A. Verlinden, D. Goossens en De Busschere. Voor Brabo speelden: J. Vermeir, J. Ver- maesen, P. Hertsens. P. Vermeir, D. Van Goethem. J Walraevens, E. Van Keer, E. Van Den Abbeele, Van Der Poten, Guns, Roelandt, M. De Proft. meulen 1, Roels 2, Agneessens 3. Dtj Meerschman 1, Desseaux 1, OmbeleW H.K. Waasmunster II Ij Kortrijk II Vlotte wedstrijd van de H.K.W. beloften waarin de 17-jarige Ombelets voortrefffrl lijke debuteerde en trainer Jansen ak| spelverdeler aantrad. Voor ll.Kff scoorden: Willaerts 2, Ombelets 2, Jan sen 2, Sanders 1, Desseaux 2, De Groote 4. EVA, H.K. Waasmunster Kortrijk Ajax Lebbeke II Denderbelle Bijzonder aantrekkelijke wedstrijd met twee ploegen die er het beste wilden van maken. Brabo - wel met P. Hertsens - zonder enkele basispionnen, kon in de H.K. Waasmunster, zonder het trio De Bode-JakiC-De Clercq werd na een sterk wedstrijdbegin een halt toegeroepen door een toch wel beter Kortrijk, Na 10' leidde H.K.W. weliswaar met 4-0 maar het steviger Kortrijk ging dan het tempo naar omhoog drijven Veelvuldig balver lies bij de thuisploeg had tot gevolg dat de snelle Westvjamingen regelmatig de tegenaanval konden lopen en ook een knap presterende doelman Van Renter- ghem kon niet vermijden dat de eerste 30' afgesloten werden met een 6-10 stand. Ook in de tweede helft toonde Kortrijk zich de betere ploeg zodat het nog hard werken wordt voor H.K.W. om het wegvallen van II. Borgers op te van gen. Voor H.K. Waasmunster speelden: W. De Grave, Van Renterghem, T. De Grave, W. De Groote, Luypaert 3. Ver- Handbal. Wil Van der Borght, nu Afi HC Ix>keren (arch) Handbal. De beloften van Ajax Lebbeke: opnieuw een optie op de titel? (arch) Handbal. Met deze ploegopstelling won Ajax lebbeke in mei on vernacht de Beker van Oost-Vlaanderen. Voor het seizoen 91-92 wil de Lebbeekse tweedenationaler niets aan het toeval overlaten (arch)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28