weet van wanten KSC Eendracht Aalst en houdt Zwawi boven de doopvont i 2 - 16.8.1991 - De Voorpost In een prachtig ogend vernieuwd Pierre Cornelisstadion, aan de Brede- straat in Aalst, werd zondagnamiddag, in een grandioze presentatieshow, de Eendracht A-kern '91-92 voorgesteld. Een indrukwekkende sponsor- trein, omkaderd door een gala van vedetten, had een opmerkelijke grote groep belangstellenden weten te lokken. In de nieuwe tribune verdrongen de echte en onvervalste, maar ook de gelegenheidssupporters die kwamen meegenieten van de aan Aalst steeds eigene karnavalsfeer, zich om de presentatie in première mee te maken. De opbrengst van deze benefiet- voorstellingsshow werd integraal in de jeugdkas van KSC Eendracht Aalst gestort. Te midden van een grasveld als een biljartlaken, zat de volledige A-kern '91-92 van KSC Eendracht Aalst te glunderen in zijn nieuwe sportieve outfit. Voltallig bestuur en verte genwoordiging van de sponsortrein gaven nog meer klasse aan het ge heel toen presentator Danny De Bruyn van Radio Contact Will Tura op het veld riep om op het presenta tietapijt de show te komen openen. Will verontschuldigde zich niet met zijn volledig orkest te kunnen optre- gen wanneer er 11 Eendrachtspelers te zien zijn. Hij bedacht nadien voorzitter Erik Goethals met een uitvergrote foto van het Aalsters A-team. De traditionele kusjes van de hostess en een fles champagne van sponsor Euromerken vergezel den Will Tura bij 'het verlaten van het veld'. Voorzitter Goethals opende bij zijn speech het dagboek en meldde: 'Vandaag, 11 augustus, juist 2 maan den en 15 dagen na de memorabele gaan. Ik ben fier op de mensen die dit alles hebben verwezenlijkt'. 'Toen ik 14 dagen geleden uit vakan tie kwam, wist ik dat Eendracht Aalst niet langer meer oogde als een tweedeklasseploeg, maar als een voorbeeld kan worden gesteld qua terreinaanpassing voor vele andere ploegen. In het scheppingsverhaal spreekt God over 6 dagen waarin hij de wereld schiep, wij hebben voor onze 'wereld' wel wat meer tijd no dig gehad. De zevende dag rustte God, maar voor ons A-team bete kent de zevende dag de kompetitie '91-92. Gisteren zijn de voorberei dingen afgesloten'. 'Tijdens mijn 2 jaar voorzitterschap heb ik nooit aan prognose gedaan, maar steeds sterk geloofd in Een dracht Aalst en zijn trainer Laszlo Fazekas. De spelersgroep is daarbij nog omringd door een team bege leiders die de perfektie benaderen. Aalst. De kleine mascotte Zwawi en keizer karnaval Kamiel kunnen het goed met elkaar vinden (a) den. Hij werd verwacht in Nijme- gen-Nederland en maakte van de gelegenheid gebruik om zijn show in Aalst op 2 september aan te kondi gen. Onder daverend applaus bracht hij wel zijn zomerhit 'Zoals die Zomer van 10 om te Zien', waar na hij alludeerde te verzekeren te rug te keren naar Aalst op de zonda- nacht van 26 mei toen in karnaval- stijl de kampioenstitel werd ge vierd, staan wij klaar voor het avon tuur. Het ziet er naar uit, dat op 21 augustus de laatste afwerking aan het terrein voltooid zal zijn. Binnen de tijdspanne van een kleine 3 maand heeft het stadion Pierre Cor- nelis een volledige facelift onder- Daarnaast zorgde manager Patrick Orlans voor bijzonder rooskleurige vooruitzichten wanneer wij zien door welke bruisende verenigingen hij zich heeft weten te omringen'. Voorzitter Goethals sloot zijn toe spraak af door zich te kwijten aan zijn presentatietaak. Hij riep zan- ger-karnavalist Johnny Colman op Aalst. Nieuwe dranghekkens, nieuwe tribune, de supporters voelen zich nog wat onwennig (a) Aalst. Will Tura feliciteerde voorzitter Goethals en belooft de matchen in eerste klasse te zullen volgen (a) die zijn nieuwe meezinger 'Hier is den Eendracht' kwam promoten. Als gewezen Prins Karnaval ver klaarde hij Aalst Karnaval en Aalst Eendracht te hebben verenigd. 'Ie dere match zit ik in de tribune. Ne genentwintigjaar geleden gedegra deerd en zich nadien in twee ge amuseerd mag het hopelijk uitko men dat het geen 10 jaar meer duurt dat ze opnieuw kampioen worden', verklaarde Johnny entoesiast. Manager Patrick Orlans stelde dat het voor de grote Eendrachtfamilie nog zes keer slapen was en dat het team in de kompetitie stapt met veel zelfvertrouwen. Hij schetste ver volgens de doelstellingen van de raad van bestuur tenopzichte van de verschillende doelgroepen waar door ze zich hadden laten omrin gen. Hij dankte het bestuur voor het vertrouwen dat ze in hem gesteld hadden. Op de vernieuwde perstri bune zouden persmensen de gele genheid krijgen hun job uit te oefe nen in optimale omstandigheden, terwijl voor de reklame-adverteer- ders zal getracht worden, dat maxi maal rendement wordt nagestreefd. Manager Orlans verklaarde.verder dat hun eerste organisator in het daglicht werd gesteld van de jeugd. Onder de vlag van sponsor Cop- pens-Goodyear werd er aan goede opvoeding gedaan die in het verle den ook spelers hebben gevormd als een Limpens, Eeckhout en De Wolf. 'Wij hebben naar de buitenwereld toe soms de naam van een vogel voor de kat te zijn en amateurs. Men vergelijkt ons met andere eerste klasseploegen als een kruidenie rswinkel tegenover een grootwa renhuis. Toch hebben wij heel wat verwezenlijkt, dank zij de inzet van velen die van het Pierre Cornelis stadion en de Zandberg hun tweede thuis hebben gemaakt. Wij zullen trachten die mensen de voldoening te geven van volgend jaar een twee de voorstelling. Uiteraard is een promotie ook voor 50% te danken aan de supporters, aan wie ik hierbij hulde breng', besloot Patrick Or lans. De plechtige sfeer van de speech van de voorzitter en manager werd vervolgens aan stukken gespeeld door een denderend optreden van de muziekgroep Leopold III. Het artiestentrio, die eigenlijk suppor ters zijn van Racing Gent, beweerde het Eendrachtstadion en het pu- imago, met hun instelling overed stemt: zeer sportief en ludiek. F dracht Aalst hoopt dan ook dat h. elftal, getooid in ASLK-shirts, niveau zal halen van zijn hoc sponsor. Het Duvel-logo zal kiï rood prijken op de mouwen en broekspijpen van de sportuitrf - ting. Brouwerij Moortgat wensti ij Aalst. Presentator Danny De Bruyn informeert over het ontstaan van het dt jj Yvan Brunetti en Johan Lottigiers (a) ook de Eendracht een 'Duva goed' seizoen toe. Uitgeverij De Cuyper 'speelt all mee' bij Eendracht Aalst: blol' terden reuzereklamc boven op tribune, en dat zal elke fan vaak genoeg merken, zal iedereen alle informatie rond de club in het 'Gouden BlaP bliek fantastisch te vinden. Aan jeugdige, entoesiaste fans en hun harde beat-muziek ontbrak het hun zeker en vast niet. Sponsortrein Naast een sportief team hebben het bestuur van Eendracht Aalst ook een aantal kommerciële partners kunnen samenbrengen die hun ver eniging één voetbalseizoen lang bij alle organisaties zullen bijstaan. Manager Patrick Orlans stelt fier dat het bij Eendracht Aalst afgelo pen is met het éénrichtingsverkeer, waarvoor 'sponsoring' al zo dikwijls versleten werd en stelt dan ook de nieuwe sponsortrein voor. Hoofdsponsor blijft voor '91-92 ASLK. Vertegenwoordiger ver klaarde het een unieke belevenis te vinden de zuurverdiende centen van de maatschappij te mogen spen deren aan een initiatief, dat qua p' 2 Eendradj :n. Weke» matie vindj Maar weekblad 'De Voorpost' Zj alle records om Eendracht te dersteunen, slaan. Voor elke thut, wedstrijd zal De Voorpost nl. acht bladzijden tellende editie 'D Eendrachter' bevatten. Wie zie dus niet abonneert op j Voorpost' zal veel Eendratj nieuws missen. De sponsortrein kan verder rctó nen op de aanwezigheid van Arttf lum dat graag verder steunt; Rogw een nieuwkomer binnen de groep' Cuppens autobanden die met Gw

De Voorpost | 1991 | | pagina 2