Méér dan zevenhonderd kevertjes in Schellebelle De Voorpost *ïï5£*té Dubbel-B-tocht van WSV Baasrode HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 30.8.1991 - De Voorpost De Volkswagen Keverclub België vzw heeft zoals alle autoliefhebbers ondertussen al lang weten haar thuishaven in Schellebelle. En met zeven honderd leden is de club niet alleen de grootste keverklub van het land, maar ook de grootste automobielclub in ons Belgenland. Logisch dus dat er verschillende aktiviteiten en initiatieven tot stand komen. Het twee maandelijkse tijdschrift is er één van. En de nationale kevermeeting wordt elk jaar weer op een andere lokatie georganiseerd, teneinde voor de nodige bekendheid te zorgen. «We hebben trouwens al heel wat kontakten gekregen vanuit de Waalse kant van het land. Maar ik wil slechts uitbreiden naar het franssprekende publiek als we ons tijdschrift perfekt kunnen vertalen, zodat we kwaliteit kunnen afleve ren», aldus voorzitter Eric Jacobs. Afgelopen weekend had in Schelle belle het zevende internationale ke- vertreffen plaats. Het is eigenlijk de bekroning van de club om elk jaar een zo groot gebeuren te kunnen De eerste deelnemers werden zoals gezegd reeds vrijdag verwacht. En ze lieten niet lang op zich wachten. Omstreeks het middaguur waren al Duitsers en Nederlandsers inge schreven. Met de regelmaat van een klok of moeten we nu zeggen van een kever, kwamen de autootjes met hun typisch ronkend geluid het terrein opgereden. Zelfs voor wie de eerste dag een kijkje ging nemen was er al de grootst mogelijke ver scheidenheid te zien. Wichelen. In Schellebelle kwamen de Hier een zeldzaam model waarbij de met zijn armen (foto Guy) organiseren. In het begin was dat kevertreffen trouwens beperkt tot één dag, de zondag. Maar meer en meer buitenlanders verschenen op het appel en ze kwamen van steeds verder over de grenzen. Uiteraard kwamen deze keverliefhebbers 's zaterdags en sommigen zelfs 's vrij dags in Schellebelle aan. Daarom werd sedert vorig jaar het volledige weekend besteed aan de kevertjes. En of dat een sukses werd. Er ver schenen in totaal meer dan zeven honderd kevertjes op het appel voor dit treffen! Daarmee werd trou wens alweer een nieuw record ge vestigd. Zoals steeds had deze meeting ook nu weer plaats op het terrein van de vroegere Arboflora. En wie de weg niet goed kon vinden moest maar naar boven kijken. Het gebeuren brengt trouwens altijd een massa volk naar het terrein. Je hoefde de mensen maar te volgen en je zat Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st.-gillls-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 22 augustus: richting noord-zuid 1. Jan Vanderdoodt en Mare De De cker; 2. Iwein De Herdt en Chris Dexhorez; 3. echtpaar Michiels. Richting oost-west 1. Magda Weymans en Magda Secretin; 2. Jozefa Moens en Herwig Pol- lyn; 3. Jos Nys en Hans Tirez. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in 'De Drie Klokken', Van Langenhove straat 1 te Sint-Gillis Dender monde. Jaarlijks tornooi Op zaterdag 7 september om 14.00 uur orgamzeert Belle Bridgeclub zijn jaarlijks groot tomooi in de feestzaal van de Zonnebloem in de Breestraat te Sint-Gillis. De tornooilei- ding is in handen van Mare Christiaens. Er wordt gespeeld volgens de Barometerformule; masterpoints worden doorge geven. Bidding-boxes zijn ver plicht maar kunnen eventueel gehuurd worden. Belle Bridgeclub zorgt voor een zeer mooie prijzentafel dank zij de welwillende medewerking van enkele firma's. De prijsuit reiking is voorzien omstreeks 16.30 uur. De kaartnamiddag wordt besloten met een uitge breid kaasbuffet. Het inschrij vingsgeld bedraagt 600 fr, kaas- buffet inbegrepen en inschrij ven kan bij Magda Weymans, Hof ter Brempt 38 te 9200 Den dermonde (052/21.32.42) of bij Paul Van Damme, Breestraat 107 te 9200 Dendermonde (052/21.45.23.). Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. sche «brilletje». En we wisten niet waar eerst kijken, want ze waren allemaal even mooi. Uiteraard wa ren er de nodige voorzieningen ge troffen voor de kampeerders. Ze hadden een grote weide achteraan het terrein tot hun beschikking. Een vorm van vriendelijk onthaal waar de keverclub van Schellebelle prat trotse bezitters van de VW kever bijeen, eigenaar blijkbaar geen blijf meer weet Wildgroei Er stonden kevers met kleine lich ten, met grote lichten, met en zon der achterspoilers en mistlampen vooraan, met ronde en ovale ach tervenstertjes en zelfs met het typi- «De kevermeetings kennen de laatste jaren een ongekende wild groei» stelde voorzitter Eric Jacobs. «En daar hebben we niets op tegen, maar er zijn natuurlijk ook een aan tal misbruiken bijgekomen. Zo zijn er sommige organisatoren die een treffen inrichten waarvoor je op voorhand vijfhonderd frank of meer moet betalen en waar je uiteindelijk geen enkele faciliteit of akkomoda- tie hebt. Dat kan bij ons niet. Dat willen we niet. Er zijn een aantal deelnemers die werkelijk alles bij zich hebben. Tot hun eten voor drie dagen en eigen vaten en tapinstalla tie toe. Dat is hun van harte gegund. Maar we moeten altijd blijven reke ning houden met het feit dat de meeste mensen dat niet bij zich heb ben. En dan gaat het niet op dat ze moeten sukkelen om aan eten of drank te geraken. Wij hebben dan ook alles voorzien hier ter plaatse.» En dat was maar goed ook, want de kevertjes kwamen van ver dit jaar. Naast de verwachte deelname van uit Nederland, Frankrijk, Duisland en Engeland verschenen er ook Zwitsers in Schellebelle. Zaterdag was de eerste echte dag van de aktiviteiten. Vanaf 's mor gens kregen de geïnteresseerden de gelegenheid om zich gratis in te schrijven voor een toeristische zoektocht langs Wichelen, Overme- re-donk, Kalken en Wetteren. Heel wat keverliefhebbers aan deze mee ting namen dan ook de gelegenheid te baat om deel te nemen aan deze mooie uitstap. En ook de onderdelenmarkt werd een sukses. Je kon er letterlijk alles vinden wat er maar aan of in een kever kan vervangen worden. Wielen, zijvleugels, vloerbekleding, stuurwielen en tapijten zijn slechts een kleine greep uit alles wat er te koop werd aangeboden. En het leek erop dat iedereen wel iets nodig had. «Ge kunt niet genoeg onderde len hebben want ge weet toch nooit wat er kan voorvallen» vertelde eén keverfanaat ons. Overal werd geanimeerd gediscus sieerd over het onderhouden en restaureren van de wagentjes. Dé factor die we overal terugvonden was de liefde van de eigenaars voor hun kevertjes. Dat is trouwens een prachtig punt aan de kever. Het rij plezier met zo'n autootje is hele maal niet verbonden met het racen over de weg tegen hoge snelheid. Je beleeft er al plezier aan als je tegen zestig kilometer per uur rijdt. En dat is misschien een vingerwijzing waard naar de autofabrikanten. Als men zo de mond vol heeft over de snelheidsbeperking en het veilig verkeer zou men beter terug auto's gaan produceren die door hun uit straling op zichzelf boeiend zijn, zonder dat men een krachtige race- motor met tweehonderd of meer PK's nodig heeft. Om 13 u. starten de selektieproeven voor de honderd meter sprint. Zes entwintig deelnemers, die uiteraard verdeeld werden in verschillende kategorieën, namen daaraan deel. Voor de kevercross kon men met de eigen wagen deelnemen, maar de organisatoren hadden voor een ke ver gezorgd die men dan voor hon derd frank kon huren om het behen digheidscircuit af te leggen. Om het geheel van de nodige sfeer te voor zien was er natuurlijk ook een friet kraam en hamburger- en hotdog tent. En wie dorst had kon die les sen aan de grote toog, die door het warme weer druk bezocht werd. Kevermiss Zaterdagavond was het tijd voor de verkiezing van de «Kevermiss '91». Terwijl een driekoppige muziek band voor de sfeer zorgde namen de elf kandidates hun plaatsen in. De supporters waren wild enthousiast en moedigden hun favoriete aan. Maar wie stiekem had gehoopt om een soort badpakkendéfilé of een andere sensuele voorstelling van de meisjes te kunnen zien kwam bedr ogen uit. Daarvoor was het onder tussen al veel te koud geworden. De kandidates moesten eerst een aantal meerkeuzevragen oplossen over hun favoriete autootje. De vra gen waren niet echt moeilijk, maar je moet er natuurlijk toch wel iets van weten. Bij de vraag «In welk jaar werd de kever voor het eerst in Bel gië verkocht,» kregen de meisjes keuze uit 1949,1954 en 1952. Voor de nieuwsgierigen vermelden we graag dat het korrekte antwoord 1954 is. En wie het antwoord op de vraag: «Is de kever langer/even lang korter dan de golf?» niet weer verklappen we alvast dat hij langer is. Na de vragen kreeg natuurlijk ook het oog zijn streling. De meisjes pa radeerden voor de tafel tot bij de jury en moesten zich voorstellen. Er werden nog een paar bijkomende vragen gesteld en dat was dat. De jury verdween achter de scene voor de beraadslaging. Door de vragen bleven nog vier kandidates over. De ultieme beslissing viel dus door de Eresentatie en door de reakties bij et publiek. Het was Jutta Maeyer uit Duitsland die in Schellebelle de titel van «Kevermiss '91» in de wacht sleepte. Het leverde haar meteen ook een gratis skivakantie in Oos tenrijk op. De twee eredames wer den Gudrun Van Wesemael uit Ge- raardsbergen en Veerle Schockaert uit Oostakker. Zondag werd de belangrijkste dag voor wat betreft het aantal bezoe kers. Er werden bovendien een twintigtal nieuwe inschrijvingen ge noteerd voor de keverclub. En na tuurlijk verschenen ook hier en daar kevers met het bordje «te koop». De trikes, driewielige voertuigen met een kevermotor, hadden trouwens ook veel sukses bij de omstaanders. Met het «Concours d'élégance» werd een brokje nostalgie ingevuld. En dan waren er ook nog de finales van de honderd meter sprint. De kevertjes ontpopten zich als verras send vinnige autootjes. Hans Kor- sietery werd uiteindelijk de snelste. Tweede en derde werden Kris Hel- derweyrdt en Jean-Paul De Smul. De overwinning in de behendig heidscross ging naar Patrick Van Reusel. Hier legden Ignace De Pae- pe en Koen De Smedt beslag op de twee andere ereplaatsen. Oudste deelnemer En dan was het tijd voor het con cours d'élégance. Bij de wagentjes met bouwjaar 1957 en vroeger was Mon Martens de beste. In de kate- Wichelen. In triomf werd Miss Kever in een kevertje rondgereden (foto Guyl gorie '57-'67 ging de zege naar Luc Verschraegen. Bij de kevers van '68-'91 won Lucien De Munck. De pleit bij de VW's 1302-1303 werd beslecht in het voordeel van Sjaak Roestenber en Henk Van Eyck mocht zich in het bezit noemen van de meest gewaardeerde cabriolet. Leon Mullers won in zijn kategorie met de onvergetelijke Carman-Gia. Van de type 2-busjes was dat van Paul Mariman het meest elegante. Bij de type 3 VW 1500-1600 legde Frederick Eyletters beslag op de eerste plaats. Type 4 VW 411, VW 412, VW 181 en VW Porsche leverde een overwinning op voor Pam Van Oorschot. Pedro De Mesch was voor de jury de beste in de kategorie van de trikes en Dirk Tinck had de snelste buggy. De zege bij de cal- looks ging naar Ignace Fieremans. Dany CalTebaut won het pleit in de kategorie van de personnal-look. En tenslotte werd bij de kti-cars Kris Van Wesemael de laureaat. En na de finales van de honderd C meter sprint en de behendigheids^ cross werden ook nog de eretitels uitgereikt. De Zwitser Silvio Beckh kreeg de prijs van de verste deelne- f mer. Hij legde maar liefst negen-SK honderd zestig kilometer af omH naar Schellebelle te komen. Aalste-|"er naar Ernest Verhofstadt was de'^'c oudste man op het terrein. Hij isjp" tweeëntachtig jaar en de liefde voor Var de kever zit hem in het bloed. Deiten prijs voor het oudste voertuig ging wjp naar een Cubbelwagen uit 1941, die hai eigendom is van de heer De Baedts uit Eeklo. Om dit achtste kevertref-i* fen in schoonheid af te sluiten reden» de kevertjes als apotheose nog een keer in groep door de straten van;. Schellebelle en zorgden ervoor dat D heel wat mensen uit hun huizen f kwamen om de kleurrijke caravaan te zien voorbijrijden. Robin Verheyden Op zonilag 8 september organizeert WSV Baasrode voor de tiende keer zijn Dubbel-B-Tocht. Er wordt ver trokken vanuit de Gemeentelijke Scholen aan de Molenberg 1 te Baasrode en dit vanaf 8.00 tot 15.00 uur. Reeds bij het vertrekt splitst de 21 km tocht onmiddellijk van de 7 en 14 km wandeling. De wandelaars van deze afstand gaan via de Molen berg, Hof ten Rode en de fabrieken Jacky en Ola naar den Ouden Briel, waar er een stuk op de Scheldedijk, richting Sint-Amands wordt gewan deld. Na het verlaten van de dijk gaan de wandelaars tot aan de oude spoor lijn Dendermonde-Antwerpen om deze te volgen in de richting van Dendermonde tot aan de 'Vierendertig'-huizen. Hier wordt er een veldwegel ingeslagen, rich ting Kouter, waar zij de 7 en 14 km vervoegen. Alle afstanden gaan dan de bóeren- buiten verkennen en gaan richting watertoren. Bij het begin van de weg naar Vlassenbroek splitst de 7 km van de 14 en 21 km. De 7 km gaan hier naar de Broek kant, terwijl de 14 en 21 km naar Vlassenbroekbrug gaan om alzo te rug de Scheldedijk te bewonderen richting Vlassenbroek. Na de kon- trole gaan de wandelaars nog ver der op de dijk om vervolgens van de natuur in het Broek te kunnen ge nieten. Vanaf de Broekkant volgen alle afstanden dezelfde weg, tot aan de aankomst. De 7 km is volledig toegankelijk voor kinderwagens en minder-vali- den. Trofeeën worden voorzien voor clubs vanaf 20 deelnemers. De inschrijvingsprijs is 30 fr voor alle afstanden. De E.H.B.O. wordt verzorgd door het Rode Kruis van België, afdeling Baasrode. Voor verdere inlichtingen kan men te recht bij voorzitter Gaston Fran- t bij ckaert, Rosstraat 52 te 9200 Baasro de (052/33.44.70.) of bij de sekreta- ris Leon Van Kerckhoven, Broek- kantstraat 17 te 9200 Baasrode (052/33.48.81.). Amarant, het centrum voor aristieke kon frontatie, voorziet voor het najaar weet enkele kursussens kunstgeschiedenis. Men kan daar meer informatie over bekomen op het adres Hoogpoort 50 te 9000 Gent (091/33.03.24.) In het Franse Rijsel wordt van 26 oktober A tot 30 december in het Musée de I'Hospice Comtesse een tentoonstelling gehouden met als lema 'Les Caprices de Goya

De Voorpost | 1991 | | pagina 16