»<gja 25 jaar Juventus Schoonaarde Eendracht Aalst plots met zwaar geschut m L U'-v Hamme moet knokken in de kompetitie KAVD koestert gunstige vooruitzichten V Je moet het maar (laten) doen Selekties ^Eerste Tweede provinciaal De ploeg van Robur Moerzeke De Voorpost - 30.8.1991 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Oefenmeester Daniel De Paepe is niet helemaal tevreden over de voorberei ding. Het bekeravontuur liep uit op een mislukking en ook in de Beker van Oost kwam de vierdeklasser niet aan zijn trekken. Pols je diverse KAVD-aanhangers over de verwachtingen van hun ploeg, dan krijg je uiteenlopende reacties. Sommigen hebben er geen goed oog in, anderen "In de kompetitie gelden geen veront- maar achterwege bleven eens er ge- schuldigingen meer" zegt De Paepe. Ik knokt moest worden. Nu het om de kan er nog inkomen dat we door onkans punten te doen is, primeert een algehele uit de beker werden gebonjourd. Op- inzet. Het potentieel om een voorname merkelijk tot nu toe is dat we in oefen- rol te spelen is aanwezig. Tekortkomin- matchen een gunstige repliek bieden, gen worden niet langer door de vingers gezien. Wie niet aan de verwachtingen MmÊimmÊÊËÊÊÊmiÊÊÊmitum* beantwoordt, riskeert zijn plaats te ver liezen. We laten tot nu toe te veel kansen onbenut, wat trouwens in de oefen match van dinsdagavond tegen Waar schoot schrijnend aan het licht kwam. Een paar spelers draaien nog niet op volle toeren, ondanks een langdurige en intense voorbereiding. Guido Vergeylen titels; Beckl ïlnejl. gen-SR Lebbeke ilste!Herman Van Lan8enhove is &esctlorst en s je Michael Keymeulen is onbeschikbaar in- lii is gevolge een kwetsuur. De ploeg; Vinck, voor Van Heek, Peetman, Hals, Buy!, Verstrae- ten, Mangelschots, Vercauteren, Muyze- ging winckel, De Baere, Schuddinck. (Eeck- die haudt, Vermeulen, Schouppe). ledts tref- ïden I een van r dat lizen vaan 'den kon- ver- m de n ge- jlgen t aan kelijk -vali- rzien rs. voor vordt s van Voor n te- Fran asro- treta- roek- irode kon- r weet s. Men komen Gent RP Lebbeke Eric Verleysen speelt de komende twee weken niet ingevolge een vorig seizoen opgelopen schorsing. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Helon, Matthijs, Van Puyvelde, Verheyden, Van Moerzeke, Van Den Bos sche, Buydts, Peleman, Van De Velde (Gaudeus, Van De Sompel, Moens). Lutterzele Peter Moens is onbeschikbaar ingevolge een liesletsel. De ploeg: Van De Wiele, Verbeeck, Van Bosbeke, Moortgat, Mare Van Keer, Eddv Van Keer, De Cuyper, Moens, Meskens, Van Breen, Van Dam me (Huyck, Reid, Redant). FC Baasrode FC Baasrode heeft zijn wedstrijd ver vroegd naar zaterdagavond om 19u. De ploeg: Baert, Michiels, Vercauteren, Van Dorpe, Van Der Vreken, Ost, Gijssens, De Schrijver, De Cock, Bancheri, Van Ham- me (Saerens, Verdoodt, Colman). Sparta Buggenhout zonder trainer Er rees vorig weekeinde een geschil tus sen trainer Helmut Brösch en Sparta Buggenhout. Dinsdagavond verscheen de oefenmeester niet op het veld. Hoe het verder moet, wist men ons niei te vertel len bij Sparta. Voorzitter Baeyens bleek op reis en was dus niet vuur kommentaar bereikbaar. Voorlopig dus ook geen op stelling. EG, zijn ronduit optimistisch. Tot deze laats te groep behoort Willy Meersman. "Ik meen dat we in staat zijn om een degelijke kompetitie te realiseren, zegt de Dendermondse trainer. De kern is ruimer en we hebben meer talent aan boord. Voor een titelrol komen wellicht anderen in aanmerking. Toch ben ik de mening toegedaan dat we het er niet slecht zullen van af brengen. Natuurlijk zijn er altijd faktoren die een rol spelen. Gekwetsten bijvoorbeeld. Voor het ogen blik stellen er zich geen problemen. Iedereen is paraat. Alleen Tom Rijdant ontbreekt in de basis. Hij heeft geruime tijd last gehad van een vorig seizoen opgelopen verwonding waardoor hij in de voorbereiding onvoldoende kon trai nen. De dag dat hij opnieuw het wed strijdritme weer onder de knie heeft, is hij opnieuw een kandidaat. Diegem, on ze eerste tegenspeler, zag ik vorige week in Londerzeel aan het werk. Het leek een technisch vaardige ploeg met enkele bekende nafnen als een Ronny Somers en de van Eendracht Aalst afkomstige Mare Lombaerts. We ondernemen de trip met de bedoeling een punt te pak ken, wat mogelijk moet zijn, gelet op de gunstige ontwikkelingen van de laatste tijd. De ploeg: Verstraeten, Emmaneel, ,-Mpens, De Kinder, Stevelinck, De Paep, ,Nijs, Nardus, Van Roy, Godtsen, Heir- man (Wygonic, Van Troos, Robbrecht). EG om een voorbeeld te noemen, haalt nog niet het rendement van weleer. Hoe het ook is, in Vorst zullen we ten allen prijze een nederlaag uit de weg moeten gaan. September is een belangrijke maand. We krijgen ondermeer te maken met Hekelgem en Bomem. Ploegen waarvan gezegd wordt dat zij een belangrijke rol zullen spelen. De ploeg: De Pelsmaecker, Van Houcke, Laroy, Coucke, D'Hondt, Van Parijs, Ver geylen, Aerts, Segers, De Borger, Van De Velde (Van Hemelrijck, Vermeir, Van Borm. E.G. Voetbal. Sport schepen Jan Van D amme kwam het be^u"rJa"J''"e"'US gel"k' wensen met het zilveren jubileum van ie klub (foto Piet Hermans) De naam Juventus Turijn klonk 25 jaar geleden als muziek doorheen voetbal lend Europa. Iedereen keek met bewon dering op naar wat rond die tijd het bese team van het oude continent werd ge noemd. Ook in Schoonaarde, deelge- meente van Dendermonde, werd over voetbal gesproken. Pleisterplaats was het leuke café Mikeno, in de schaduw van de kerktoren. De zondagavond wer den er de uitslagen van de omliggende voetbalclubs geanalyseerd en bespro- omheen was er eveneens beter op ge worden. We waanden ons volwaardig om in vierde provinciaal een waardige re pliek te bieden. Naarmate de'tijd verliep, werden de resultaten beter. De "familie" groeide, iktober lospice i ouden Voetbal. Bestuur en spelers van Juventus Schoonaarde vierden het 25-jarig bestaan van hun klub (foto Piet Hermans) ken Men wisselde ervan gedachten over waardoor we meer elftallen in lijn kon- het wel en wee van Jong Lede, Eendracht den brengen. Op de duur kregen we Aalst, KAVD, ook wel over Sparta Appels, titelambities. Twee jaar gelegen werd de maar nooit over het voetbal in eigen dorp. Schoonaarde had immers geen ploeg, 't Werd dus de hoogste tijd dat daar wat aftr gedaan werd. De gesprek ken tussen pot en pint zouden op de duur vruchten afwerpen. Jozef Timmer man, Philemon Ringoot, Jozef Uytten- daele en Oscar Beuckelaere, besloten een aantal jongeren bijeen te brengen. De familie Vereecken was dadelijk be reid om een wei, waar "alzelevert" koei en naar hartelust konden grazerij aan de club in wording af te staan. "Met zijn allen hebben we de handen uit de mouwen gestoken" doet medestich ter Beuckelare, tevens de huidige secre taris, ons het verhaal. "Oscarken", want zo noemt iedereen hem in Schoonaarde, zou de man wor den, die zich met de "paperassen" moest bezighouden. Over welke naam het "kind" moest krijgen, werd geruime tijd nagedacht, tot iemand op het idee kwam er maar "Juventus" van te maken. Wat men in Turijn kan, moet men ook in Schoon aarde kunnen, klonk het vrolijk. Binnen de kortste keren volgde de toetreding tot het KVS. De sportieve resultaten over troffen de verwachtingen. Vele jongeren uit het dorp bonden de shoes aan. We konden snel van stapel lopen omdat een aantal ontevredenen, afkomstig van clubs die in de grote bond operationeel waren, zich bij ons voegden. In 1974 werd besloten om tot de Koninklijke Belgische Voetbalbond toe te treden. Op het terrein hadden we intussen een kantine gebouwd en de accomodatie er Deze basketspeler van de ploeg nit de States die op bezoek was In Dendermonde had wel een originele manier gevonden om te zeggen bij wie hij nu eigenlijk speelde. De letters V.S.A. stonden in fel rood-wit-blauw in zijn overigens netjes geschoren kruin gebeiteld. Wat zal zijn moeder daarvan zeggen als hij thuiskomt? (vb) promovering naar derde afgedwongen. Het mooie liedje was wel van korte duur. Binnen de kortste keren kregen we een "coupon retour" aangeboden. Dit sei zoen zijn we weer in vierde aan de slag. We hopen een snelle terugkeer te be werkstelligen. Onze club verenigt zes elftallen en een vrouwenteam. We zijn dus "mans" genoeg in Schoonaarde, meent Oscar De Beuckelare. Afgelopen weekeeinde vierde de club zijn 25-jarig bestaan. Een ontvangst en een uitgebreid mosselsouper, waarvoor velen uit het dorp de benen onder tafel schoven, stonden daarbij centraal. De komende weken zijn de sportieve resul taten belangrijk. EG Hons Vercauteren (werkongeval) en Geert Van de Velde (polsbreuk) missen de start van de nieuwe kom petitie. Oefenmeester Jacques Van den Berghe stelt vertrouwen in: Laurevs, Nobels, Van den Eede, Van Bogaert, P. Verhelst, De Wilde, B. Huyfebroeck, Van Geyte, H. Vereist, E. Huylebroeck, Wuytack, De Geest, Heirwegh en Huyghens. BAD Eendracht heeft met een overtuigende 1-7 zege tegen Hoogstraten de Kortrijk- kater volledig weggespoeld. De nieuwe eersteklasser, die sinds de start van het seizoen nog geen enkel doelpunt had gescoord, toonde zich in die bekerwed strijd plots uitermate efficiënt. Reeds na een half uur had Hoogstraten met 0-4 het strop rond de nek en voor de rest van de wedstrijd kon Eendracht er een rustig partijtje van maken. ReUotva Voetbal. René Peeters (da) Eigenlijk hadden we te weinig problemen om van een echte bekerwedstrijd te kunnen gewagen, zegt René Peeters. We kwamen vrij snel op een 0-2 voorsprong en bij Hoogstraten was de veer vrij vlug gebroken. Vanaf dat ogenblik kwam het niveauverschil tussen derde en eerste klasse duidelijk aan de oppervlakte. Ik had me eigenlijk aan meer weerstand verwacht. Maar langs de andere kant etaleerde Eendracht vlot voetbal tegen een ritme dat vrij hoog lag'. We hebben René Peeters, momenteel een van de betere spelers in het Eendrachtteam gepolst naar de kansen van zwart-wit tegen Anderlecht. Op het moment dat dit verschijnt is dé" match al voorbij maar toch is het interessant om eens zo'n prognose te bekijken als de uitslag bekend is. 'Dat wordt uiteraard een ander potje eten. We moeten natuurlijk niet naar Brussel afreizen als een geslagen hond. Op papier hebben we tegen de landskampioenen weinig of geen kans. Voor mij persoonlijk komt het eropaan een zware nederlaag te vermijden. Misschien doktert oefenmeester Fazekas nog wel iets uit om een eervolle repliek te kunnen bieden' Voetbal. Luc Limpens (da) Voor Luc Limpens liep de wedstrijd op Hoogstraten minder gunstig af. Hij inkasseerde een elleboogstoot boven het oog, was enkele ogenblikken buiten westen en diende vervangen te worden door Wim De Wolf. 'Er staat momenteel een gezwel, als een ei zo dik, boven het gekwetste ook. Het blijft nu afwachten hoe snel dat zal ontzinken en of ik aan de training zal kunnen deelnemen. Ik zou er nochtans graag bij zijn tegen .Anderlecht, alleen maar omwille van de ervaring', aldus Luc Limpens. Ondertussen is de match voorbij en we vragen ons af of deze verklaringen nog enig belang hebben nu ze kunnen getoetst worden aan de feiten. In elk geval behoren René Peeters en Luc Limpens tot de betere individualitei ten van Eendracht, wat het ook weze. DAB

De Voorpost | 1991 | | pagina 17