Voetbal kalender S.K. Roeselare- Eendracht Zele Geslaagd SR Lebbeke-jeugdtornooi Walter Janssens traint jonge KAVD- doelmannen Liga-invallers Kortrijk 2 E. Aalst 1 Voorstelling met barbecue bij K.A.V.D. Oostvlaams voetbalboek in de maak Zondag 1 september: 18 - 30.8.1991 - De Voorpost y3*S» 9f VcaMWU»» VOETBAL Jeugdvoetbal. Ook de duiveltjes van Rapide Lebbeke waren op het jeugdtornooi van dorpsgenoot SK (foto guy) lste nationale E. Aalst-Genk 3de nationale SK Roeselare-E.Zele Bevordering B Vorst-VW Hamme Diegem-KAVD lste provinciale SK Lebbeke-SV Geraardsbergen Waarschoot-E. Meldert 2de provinciale B TK Meldert-Nederename Oosterzele-Mere Lede-Meerbeke St.L.Houtem-Bambrugge Sp.G'bergen-SK Aalst 2de provinciale C Kruibeke-Rapid Lebbeke Robur-Dyn. Beervelde Baasrode-T. Melle Haasdonk-Lutterzele C. Melle-Buggenhout 3de provinciale C Wichelen-SK Oostakker FC Oostakker-Schellebelle Edeboys-Lochrist RC Wetteren-Berlare Serskamp-SK Overmere Heikant-St.Kruis-W. Oordegem-Gijzegem 3de provinciale E Nieuwerkerken-Hofstade Welle-Baardegem Burst-W. moorsel Aaigem-Doggen Hillegem-Terjoden 3de provinciale F Rupelmonde-Appels Opstal-St. Pauwels St.-Gillis-D-St.Gillis-W Hoogeinde-Oudegem Grembergen-Straatje 4de provinciale D Nederhasselt-Erpe FC Aalst-Herdersem Erondegem-Ede S. Moorsel-Appelterre Iddergem-Edixvelde Steenhuize-Erembodegem 4de provinciale E Schoonaarde-Letterhoutem Val. Overmere-E. Houtem Smetlede-Gijzenzele Westrem-Wieze 4de provinciale F Boonwijk-Opdorp VK Hamme is vrij Ook aan de opleiding van de jonge keepertjes wordt door KAVD de no dige aandacht besteed. Zo komt Walter Janssens als trainer van de doelmannen de uitgebreide groep van jeugdtrainers vervolledigen. De aanwerving van Walter Janssens ligt volledig in de lijn die het jeugd- bestuur voor haar trainers heeft uitgestippeld: vakbekwaam en op voedend. Walter Janssens zelf is oud-KAVD- doelman en maakte als junior deel uit van de fameuze lichting met René De Man, Mare Burssens, AJain Verstraeten, broer Guido en ande ren. Hij speelde daarna o.a. bij Appels en Oudegem jaren in tweede provinciale. De laatste jaren was hij vooral aktief als keeperstrainer. Aalst: Schippers, Van Aelst, Trog, D'Hondt, Van Boven, Lamin, Ver- bruggen, Temmerman, Marginet (75' Uyttendaele), Desmet (46'Van der Veken), Zico. Doelpunten: 48' Zico 0-1, 56' Oye- kanmi 1-1, 70' Diagne 2-1. Op zaterdag 31 augustus a.s. organi seert het jeugdbestuur van KAVD een grootse barbecue op het A-ter- rein. Bij deze gelegenheid zullen de trainers, afgevaardigden, bestuurs leden en alle medewerkers die borg staan voor een optimale jeugdbege- leiding worden voorgesteld. Deze voorstelling vindt plaats te 19u00. Op die manier wil men iedereen de gelegenheid geven een gezellig praatje te maken met al deze men sen zodat het nieuwe seizoen in de beste omstandgheden kan worden aangevat. Graag had het jeugdbestuur ook de spelers van het eerste elftal voorge steld maar met de eerste kompeti tiewedstrijd in het vooruitzicht werd dat door trainer Meersman niet toegestaan. Voor de barbecue zelf worden kaar ten aangeboden tegen 250 en 350 frank. Vermelden we nog dat slager 'Ludo' zelf aan de barbecue staat zodat de lekkere hapjes in de beste omstandigheden op het bord zullen komen. Het jeugdbestuur verwacht dan ook naast de ouders van de jonge spe lertjes heelwat sympathisanten. Jeugdvoetbal. De knapen van VW Hamme tijdens het jeugdtornooi van SK Lebbeke, waarin ze als tweede eindigden (&u(i< guy) en 0 Al De maand augustus is de voorberei- daarom is het spelen van tomooien zo dingsmaand bij uitstek op de voetbal- belangrijk, kompetitie en een betere manier om de In die wetenschap organiseerd het konditie aan te scherpen dan het spelen Jeugdbestuur' van eersteprovincialer SK van wedstrijden bestaat er niet. Juist Lebeke op 17,18,24 en 25 augustus een jeugdtornooi, waarin tal van ploegen uit de regio aanzetten. Preminiemen: 1. SK Lebbeke, 2. Rapide Lebbeke, 3- FC Wieze, 4. FC Lutterzele, 5. FC Baasrode, 6. SK Berlare. Miniemen: 1. VW Hamme, 2. SK Lebbe ke, 3- SV Asse, 4. SK Berlare, 5. Robur Moerzeke. Knapen: 1. Delta Londerzeel, 2. VW Hamme, 3. SK Lebbeke, 4. SK Londer zeel, 5. FC Mariekerke. Scholieren: 1. KAV Dendermonde, 2. Eendracht Sint-Gillis, 3- FC Malderen, 4. SK Berlare, 5. SK Lebbeke, 6. Red Star Opdorp. Juniores: 1. SK Lebbeke, 2. Sparta Bug- genhout, 3- SK Opwijk, 4. SK Grember- gen, 5. KAVD, 6. VK Wemmei, 7. Doggen Erembodegem. (pvr) en r uffe ick rier sc dgai prtl e ac Volgend jaar zal rond dit tijdstip eenen 1 eerste Oostvlaams voetbalboekjt bi worden uitgegeven. Daarin zal vanien eerste nationale tot en met vierdeever provinciale iedere Oostvlaamsean c club -in totaal zijn er 270- aparten worden belicht. Naast administra-jelot tieve gegevens gijpt men ook terug naar het verleden: het ontstaan, del geschiedenis doorheen de jaren enj alle eindresultaten vanaf de tweedt wereldoorlog, dit alles gekruid metl anecdotes en foto's. Personen of clubs die over bruik-| baar fotomateriaal beschikken,! kunnen contact opnemen met| Geert Stevens, Coupure Links 567,| 9000 Gent, tel..091/25.59.54. Voetbal. In de kantine van SK Overmere is gastvrouw Linda zich aan het opwarmen voor de zware taak die haar tijdens het voetbalsezoen wacht (mt) De openingswedstrijd brengt Eendracht naar Roeselare waar S.K. Moet bekampt worden. Een klasseploeg, wat vorig seizien al bleek, want ze hoorde een lange tijd tot de koplopers en kanshebbers, wat tegen Cercle Brugge in de bekerwedstrijd van verleden zondag opnieuw werd bewezen. In hel voorbije seizoen verloor rood-zwart-wit daar met 4-0 en thuis kon een 1-1 gelijkspel afgedwongen worden. S.K. Roeselare eindigde als vierde in de kompetitie 90-91 met 38 punten (kampioen Moeskroen haalde 47 punten) en een goalaverage van 55-26. Het versterkte zich met Dries Abdellah (27 - Korbach) en Martin Dclme (23 - Menen). In de kem vindt men de namen van o.m. Claudio Caimi (Argentijn), Sadio Demba (Senegalees), Peter Dousy, Kurt Vercamp, Dirk vcrschacren, doelman Couvreur en Andrew Uwe. Vooral Verschaeren en Caimi zijn goalgetters. Trainer Kamiel Van Damme heeft S.. Roeselare al aan het werk gezien. Begrijpelijk dat men in de stad, waar in oktober 1856 de dichter Albrecht Rodenbach werd geboren, geen opendeur gaat houden om de gastheren te plezieren. Bij Eendracht wil men een goede start en dat betekent een punt winnen op S.K. Roeselare. Met de instelling waarmee getraind wordt en waarmee men tegen Kapellen, tot de afvoer van Ronny Vervaet, goed acteerde moet er wat te bereiken zijn op S.K. Jeugdvoetbal. De preminiemen van Nieuwerkerken wonnen de finale van hr* jeugdtornooi van SK Aalst tegen hun leeftijdsgenoten van Liedekerke met l'xl' (da) jeugdvoetbal, ben beeld van de Jinale van het jeugdtornooi van SK Aalst. De Jeugdvoetbal. De duiveltjes van Lutterzele op het jeugdtornooi van SK Lebbeke preminiemen van Nieuwerkerken wonnen tegen Liedekerke met 2-1 (da) (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18