Eindelijk Norbert De Grom (C) en Gerard De Vleesschouwer (B) I /.W.F.-wielrennen De Voorpost - 30.8.1991 - 19 WIELRENNEN iterdag in Wetteren itrijdorganisator Adolf Van den Ab- :le schoot voor zijn eerste manifesta al direkt in de roos. Met 158 renners de startlijn, een massa volk en een tchtomloop met twee prachtkoersen in hij meteen reeds de data vastleggen or een tweedaagse volgend jaar. Ook !t bestuur van de VWF werd in de jtten gelegd en mocht na haar taak een 'en C/bude schotel nuttigen. en D-reeksen: Norbert De Grom n Alois Van Renterghem en zeer snel verreden wedstrijd met ui in de start een paar ontstuimige 5' ingens zoals een Van Huffel, De Pesse- klier, Herregodts en andere Marco Bau- ens. De goede ontnapping kwam op en nieuwe demarrage van Robert Van uffel. Deze werd beantwoord door Pa- ick Verlee en Mare Herregodts. Deze rie renners namen gezwind een dertig- li sekonden voorsprong. Toen gingen dgard David, Mario Bauwens en Nor- ert De Grom op zoek naar het trio. Uit e achtergrond kwam ook oud-kampi- peenen De Pessemier opzetten. Hij fietste boekit bij de drie achtervolgers en sleurde 1 vanten net zolang aan de leiding tot men ierdepven kopmannen kreeg. Bij het ingaan imsean de laatste ronde hadden deze zeven aparten 40 sekonden voorsprong op het istra-Jeloton dat scheen te berusten maar in te rui deze laatste ronde toch geweldig uit zijn krammen schoot. Daar men vooraan ging temporiseren werd de voorsprong steeds kleiner en uiteindelijk begon Pa trick Verlee als eerste serieus te fietsen want de voorsprong smolt als sneeuw voor de zon. Óp een bepaald moment scheen men toch nog op een massa spurt af te stevenen maar zover kwam het niet. De leiders spurtten voor de zege en iedereen verwachtte Edgard David, maar het was een verrassende Norbert De Grom die als eerste uit de bocht kwam en tot ieders verbazing de leiding niet meer afstond, ondanks felle pogin gen van Herregodts en een wanhopige David, die weer eens de zege aan zijn neus zag voorbijgaan. De spurt van Jiet peloton ging naar kampioen Van Craey- nest, die Frans Van Looveren en Jean- Pierre Marissens achter zich hield. Ook de D-renners vochten in deze spurt voor de zege en het was uiteindelijk.Alois Van Renterghem die Alois Carmeliet en Cor nel Van Gorp achter zich liet. A- en B-reeksen: Geert De Meyer en Gerard De Meesschouwer Een koers met talrijke ontsnappingspo gingen en demarrages die telkens weer gesmoord werden door een nooit afla tend peloton. Uiteindelijk kwam er dan toch een goede ontsnapping, die in schuifjes twaalf renners bijeenbracht. Die legden er duchtig de pees op en bij het ingaan van de laatste ronde telden deze kopmannen 45 sekonden op een nochtans jagend peloton. Tien A-ren- ners en twee B-renners streden meteen voor de begeerde bloemen en trofeeën. Brute pech nog voor Mare De Peuter die last kreeg met zijn versnellingsapparaat en voet aan de grond moest zetten. Hij zou nog wel voor het peloton blijven maar slaagde er niet in op zijn vlucht- maats bij te benen. Meteen waren er nog elf in de running voor de zege en een spannende spurt met José Hoebeke, de man in forme en op zoek naar die begeerde eerste zege, misschien iets té ontstuimig en te vroeg aan de leiding, in ieder geval een paar lengten voor de meet geremonteerd door Geert De Meyer en op de meet geklopt door die zelfde De Meyer. Een dolgelukkige Geert en een sakkerende José. Bij de B's eveneens een juichende De Vleesschou- wer die een ontgoochelde Alain Van Mingeroet zonder veel moeite achter zich 'iet Ver(jer jjjj g s 0p de derde plaats Hclmuth Tas en dan Kris Verhas selt. De spurt van het peloton ging naar Theo Van Handenhove die, tijdens een spurt om van te dromen, op de meet nog André Kerremans voorbijschoot en ver der kampioen Jozef Devits en P. De Couvreur. Bij de B's zagen we Antoine yuGUzio WF-wielrennen. De C-reeks werd in Weiteren gewonnen door Norbert De Grom, tweede was Mare Herregodts. Alois Van enterghem won de D-reeks en Alois Carmeliet was tweede (xl) i «4FF-wielrennenIn Welle won Moerzekenaar Hugo De Kocker de D-reeks en André Stammeleer was de snelste van de C s ■t l\1> 4 VWF-wielrennen. In Weiteren toonde Geert De Meyer zich de snelste van de A-reeks terwijl José Hoebeke tweede werd. Gerard De Vleesschouwer won de B-reeks,waarin Alain Van Mingeroet tweede werd (xl) De Cabooter het vlot halen voor Dirk Stammeleer, Serge Van Assche en Luc Pieters. Zondag in Welle, superprestige D-reeks: Hugo De Kocker Deze superprestigewedstrijd werd een zware brok met hier en daar nog kassei, links en rechts een wegeltje en verder smalle slingerende wegen met afwisse lend licht bergop en bergaf. Een par cours dus. gesneden voor renners in vorm met veel lef en moed. De D-ren- ners geraakten nochtans nooit echt uit een en het duurde tot de laatste ronde voor men dacht dat de beslissing geval len was toen Serge Bie wegwipte en in een mum van tijd honderd meter voor sprong nam. De groep aarzelde maar toen zette Jozef Boone de jacht in. Plots werd er keihard gefietst en langzaam moest Serge terrein afstaan. In de laats te rechte lijn naar de eindmeet vlogen ze hem voorbij en het was Cornel Van Gorp die de indruk gaf te zullen winnen maar in de laatste meters jumpte kampioen Hugo De Kocker er nog over. verder volgden Marcel Doeraene en Jozef Cae- thoven. C-reeks: André Stammeleer De C-renners namen een blitz-start en dat werd al snel enkele renners fataal. Daarna kregen we tal van demarrages en pogingen maar alles kwam steeds weer samen. Norbert De Grom probeerde het toen op zijn eentje en na een ronde alleen te hebben gefietst kreeg hij gezel schap Van Mare Herregodts. Een poosje later sloten ook De Pessemier, De Troyer en Julien Simoens aan. Het pelo ton reageerde echter en Robert Maldrie bracht alles samen. Nu moest men wachten tot de laatste ronde. Dan wipte André Stammeleer weg en het peloton aarzelde. De vogel was gaan vliegen. Gustaaf Sonck probeerde nog het tij te keren maar hij werd slecht beloond want in de spurt werd hij door het peloton gepasseerd. Hier won Van Craeynest vlot voor Mare Duquesne en Herman Moerenhout. Voor Stammeleer was het zijn tweede seizoenszege. B-reeks: Etienne Lievens De B-renners maakten er direkt een keiharde wedstrijd van. Hoewel alles nog bijeenbleef, waren er al heelwat renners die in moeilijkheden verkeerden en ver geefs naar hun tweede adem zochten. In de tweede helft van de wedstrijd brak de veer dan volledig en alles viel in stukken en brokken. Vooraan kregen we vier leiders: Etienne Lievens, Hendrik Cor nells, Jozef Watteny en Mario Bauwens. Daarna een groepje van een tiental ren ners en de rest verderop, niet meer in koers voor de zege. Vooraan moest Ma rio Bauwens loslaten. Daarachter ver brokkelde het groepje van tien en eerst kregen we daar Luc Pieters alleen, bijge- beend door René Marissens, Jean Baeyens en Hugo Tuypens. Dan nog een groepje met Dirk Vergult, Hendrik Ver- meiren, Antoine De Cabooter, Chris Die- rick, Peter Pots en Patrick Van den Dries. Vooraan bleven de drie voorop en kampioen Etienne Lievens haalde het nipt in de spurt, voor oud-kampioen Hendrik Comelis en Jozef Watteny. René Marissens won het voor de vierde plaats tegen Luc Pieters, Jean Baeyens en Hugo Tuypens terwijl ook Antoine De Caboo ter het haalde tegen Chris Dierickx, Dirk Vergult en Hendrik Vermeiren. A-reeks: André Kerremans Van in de start ging Thierry Van Ginst er vandoor, nadien bijgebeend door Benny Benoey en Michel Heymans. Het pelo ton sloot opnieuw aan maar er waren reeds gaten gevallen en menig renner trapte op zijn adem. Nu ging Frans Kerremans, altijd te vinden voor een vroege ontsnapping, samen met Ronny Samson, Benny Benoey, Chris Verhas selt en Eddy Goossens. Die vijf namen snel 35 sekonden voorsprong. Het pelo ton zag het gevaar in en wie nog kon ging in de achtervolging. Dat waren er zes: kampioen Jozef Devits, Stefaan Laureys, Johan en Michel Heymans, Mare De Peuter en Thierry Guns. Na een keiharde achtervolging kregen we elf leiders en de rest mocht de boeken toe doen. De winnaar moest gezocht worden bij deze elf. Eens samen was het Eddy Goossens die het op zijn eentje probeerde. Nadien ging Stefaan Laureys zijn kans maar alles kwam weer samen. Bij het ingaan van de laatste ronde gingen toen Benny Benoey, André Kerremans, Stefaan Lau- VWT-wielrennen. In Welle won André Kerremans de A-reeks (xl) VWF-wielrennen. Etienne Lievens won de B-reeks in Welle (xl) VWF-wielrennen. Dendermondenaar Ferre De Donder leidt in Wetteren de groep vóór Marissen (xl) reys, Jozef Devits, Chris Verhasselt en Mare De Peuter weg. Deze zes werden niet meer bedreigd. Benny Benoey pro beerde nog alleen weg te geraken maar Chris Verhasselt reageerde gepast en ging meteen door. André Kerremans perste er alles uit en ging Verhasselt op de meet voorbij. Meteen behaalde hij zijn tweede ruiker bij de VWF. Verhasselt was tweede en Benoey derde. Volgende wedstrijden Zaterdag 31 augustus in Idegem, ldege- mplein 1, café Klein Idegem; C D star ten om I4u00 voor zes ronden of 60 km; A B om lóuOO voor 8 ronden of 80 km. Zondag 1 september in Geraardsbergen. Laatste wedstrijd voor de Diamond Trophee, Dendervoordestraat 18, Over- boelare; C D starten om lóuOO voor 9 ronden of 53 km; A B start om lóuOO voor 11 ronden of 65 km. UITSLAGEN Zaterdag in Wetteren A-reeks: 1. Geert De Meyer, 2. José Hoebeke, 3- Helmuth Tas, 4. Kris Ver- hasseit, 5. J. D'Hollander, 6. Frank Va- genende, 7. Johan De Man, 8. Erwin Van den Driessche, 9. Carlos De Baets, 10. Mare De Peuter. B-reeks: 1. Gerard De Vleesschouwer, 2. Alain Van Mingeroet, 3. Antoine De Cabooter, 4. Dirk Stammeleer, 5. Serge Van Assche, 6. Luc Pieters, 7. Martin Bontinck, 8. Wim Neckebroeck, 9- Etienne Lievens, 10. Pascal Muys. C-reeks: 1. Norbert De Grom. 2. Mare Herregodts, 3- Edgard David, 4. Hugo De Pessemier, 5. Norbert Van Nuffel, 6. Patrick Verlee, 7. Mario Bauwens, 8. Hubert Van Craeynest, 9 Frans Van Looveren, 10. Jean-Pierre Marissens. D-reeks: 1. Alois Van Renterghem, 2. Alois Carmeliet, 3- Cornel Van Gorp, 4. Christiaan De Guisme, 5. Paul De Rijbel, 6. Hugo De Kocker, 7. Jozef Boone, 8. Gerry Steenssens, 10. Albert Kesteloot. Zondag, superprestige in Welle A-reeks: 1. André Kerremans, 2. Kris Verhasselt, 3- Benny Benoey, 4. Mare De Peuter, 5. Jozef Devits, 6. Stefaan Lau reys, 7. Thierry Gins, 8. Ronny Samson, 9. Freddy Goossens, 10. Michaël Hey mans. B-reeks: 1. Etienne Lievens. 2. Hendrik Comelis, 3- Jozef Watteny, 4. René Ma rissens, 5- Luc Pieters. 6. Jean Baeyens, 7. Hugo Tuypens, 8. Antoine De Caboo ter, 9- Chris Dierickx, 10. Dirk Vergult. C-reeks: 1 .André Stammeleer, 2. Hu- bert Van Craeynest, 3- Mare Duquesne, 4. Herman Moerenhout, 5. Wim Necke broeck, 6. Johan Hutsebaut, 7. Hugo De Pessemier, 8. Jean-Pierre Marissens, 9- Patrick Verlee, 10. Edgard David. D-reeks: 1. Hugo De Kocker, 2. Cornel Van Gorp, 3. Marcel Doeraene, 4. Jozef Caethoven, 5. Noël Batselier, 6. Paul De Rijbel, 7. Christiaan De Guisme, 8. Vic tor Van Vaerenbergh, 9- Roger Van Gug- te, 10. Alois Van Renterghem. VWF-wielrennen. Van Mingeroet in de straten van Wetteren, vóór De Gussemé (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19